Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

POLSAT NEWS, kwiecień 2009 -''TAK dla broni sportowej''

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
bronsportowa
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

POLSAT NEWS, kwiecień 2009 -''TAK dla broni sportowej''

Postautor: bronsportowa » 2009-03-22, 19:43

Strzelecko witam koleżanki i kolegów!

W pierwszych dniach kwietnia, w telewizji POLSAT NEWS, w programie "Ostatnia instancja", zostanie poruszony nurtujący nas problem.

Po dużych wahaniach, za namową środowiska strzeleckiego, zdecydowałem się opowiedzieć o historii moich zmagań. Termin emisji programu podam niebawem.

Mam nadzieję, że powstanie program, który rzetelnie i sprawiedliwie pokaże nasze zmagania oraz metody, jakimi dyletancko niszczy się w Polsce szlachetną dyscyplinę sportu - strzelectwo.

Dziękuję wszystkim tym, którzy od 4. miesięcy wspierają moją społeczną pracę na rzecz inicjatywy "TAK - dla pozwoleń na broń sportową".

LU
Ostatnio zmieniony 2009-03-22, 23:25 przez bronsportowa, łącznie zmieniany 7 razy.
"Tak dla pozwoleń na broń sportową". Więcej na: www.BRONSPORTOWA.org - nowy docelowy adres :)

ferdek

Postautor: ferdek » 2009-03-22, 20:03

Poproś, żeby zaprosili do programu eksperta-(p)osła-antyterorystę ;laughing:
Na pewno nie odmówi możliwości pokazania się przed kamerą, a fajnie byłoby obnażyć jego kompletną ignorancję i brak znajomości tematu. Może nawet zadziałałby nieświadomie na naszą korzyść :mad:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
asasello
Kontaktowanie:

Postautor: asasello » 2009-03-22, 20:20

Nie wiem czy Polsat będzie dostatecznie elastyczny w doborze gości ale jeśli tak to sugeruje zaprosić jakiegoś wartościowego eksperta.Nie tylko dlatego że Komandos już mi się opatrzył ale dlatego żeby prosty lud mógł zobaczyć jakąś alternatywe którą miejmy nadzieje zaproszą też do innych programów.
"Żegnaj, nieznajomy
Już nie chcę twoich rad"

GregS

Postautor: GregS » 2009-03-22, 20:22

Przygotujcie sie solidnie merytorycznie i miejcie pod reka obalajace argumenty. Nawet raporty z innych krajow i wszystkie dostepne ekspertyzy.
Nie dajcie sie sprowokowac ani uciszyc. Wiem co mowie, gdyz nie raz bralem udzial w takich programach. Co prawda na inne tematy, ale scenariusz jest zawsze ten sam .Sam jestem dziennikarzem i wiem, ze niestety koledzy po fachu nie sa specjalistami w temacie. Przygotowuja sie to prawda, ale sa calkowicie niezaangazowani. Zawsze zapraszaja do dyskusji uczestnikow z dwoch stron barykady i zawsze maja kontrargumenty i kontropinie pod reka ...
powodzenia i trzymam kciuki

Awatar użytkownika
szogun

Re: POLSAT - kwiecień - Program o "TAK dla broni sporto

Postautor: szogun » 2009-03-22, 22:03

bronsportowa pisze:Strzelecko witam koleżanki i kolegów!

W pierwszych dniach kwietnia, w telewizji POLSAT, w programie "Ostatnia instancja", zostanie poruszony nurtujący nas problem.

Po dużych wahaniach, za namową środowiska strzeleckiego, zdecydowałem się opowiedzieć o historii moich zmagań. Termin emisji programu podam niebawem.

Mam nadzieję, że powstanie program, który rzetelnie i sprawiedliwie pokaże nasze zmagania oraz metody, jakimi dyletancko niszczy się w Polsce szlachetną dyscyplinę sportu - strzelectwo.

Dziękuję wszystkim tym, którzy od 4. miesięcy wspierają moją społeczną pracę na rzecz inicjatywy "TAK - dla pozwoleń na broń sportową".

LU

Z całych sił trzymam kciuki za udaną audycję i (miejmy nadzieję) za pozytywny oddźwięk po niej.
Pozdrawiam
Robert
www.ligasportera.pl

Awatar użytkownika
bronsportowa
Kontaktowanie:

Swoje zrobiłem

Postautor: bronsportowa » 2009-03-22, 23:05

To co mogłem - już zrobiłem, tzn., od godz. 9.00 - 16.00 byłem do dyspozycji dziennikarki, która przeprowadzała ze mną wywiad. Opisałem całą swoją historię, zmagań zaznaczając, że dotyczy ona nas wszystkich, wskazałem na szablonowość i bezprawność decyzji. Wybraliśmy także strzelnicę, na której zarejestrowano materiał wizualny oraz porównanie podejścia do sportowców i myśliwych w praktyce decyzyjnej.

Wykazałem np., że:
- w przypadku broni myśliwskiej zaliczyłem roczny staż i egzaminy PZŁ, napisałem podanie tj. łącznie 10 (słownie: dziesięć) stron dokumentacji i w 2. miesiące dostałem pozwolenie na broń
- w przypadku broni sportowej, (strzelectwo uprawiam od 10 lat), zdałem egzaminy PZSS, napisałem podanie, tj. łącznie 100 (słownie: sto) stron dokumentacji i walczę bezskutecznie prawie 2. (słownie: dwa) lata o pozwolenie na broń.
"Tak dla pozwoleń na broń sportową". Więcej na: www.BRONSPORTOWA.org - nowy docelowy adres :)

38 spl

Postautor: 38 spl » 2009-03-24, 10:05

A poseł Kurski dostał pozwolenie na broń do ochrony osobistej bo mu się raz włamali do domu .

GrzegorzP

Postautor: GrzegorzP » 2009-03-24, 11:22

38 spl pisze:A poseł Kurski dostał pozwolenie na broń do ochrony osobistej bo mu się raz włamali do domu .

Uważam że się mylisz poseł Kurski dostał pozwolenie bo poseł Kurski chciał je dostać. ;laughing:
Pozdrawiam
Grzegorz

38 spl

Postautor: 38 spl » 2009-03-24, 12:05

Inni też chcieli i mimo kilkuletnich starań nie dostali - przykładem jest kolega który wybiera się do Polsatu . Może to dobra okazja by wykazać że "równiejsi" problemów z pozwoleniami nie mają .

mathix

Postautor: mathix » 2009-03-24, 15:38

Gratuluję inicjatywy. Może kiedy zwykli ludzie zobaczą jak wygląda praktyka i na czym polega strzelectwo, przestaną traktować sportowców jak opętanych manią mordu, zakochanych w broni psycholi.

TWE

Postautor: TWE » 2009-03-24, 19:01

Witam,
jeżeli chodzi o posła Kurskiego i prawo w RP (nie wiem której aktualnej) to Wy chyba w innym świecie żyjecie. Otóż Pan Poseł (tak samo jak inny Pan Premier wcześniej) nie jest zwykłym Jasiem Kowalskim i ch*j Wam do tego co mu wolno, czego Wam nie wolno.
Jeżeli jako społeczeństwo będziemy takie zachowania tolerować i nadal wybierać takich durniów to nadal prawo będzie przestrzegane tak jak dziś i za komuny (bo dzisiejsi posłowie, tak jak część "młodej" policji to niestety ludzie z ogromnym garbem komunizmu).
Nikt z naszego towarzystwa nie próbuje dojść do władzy uczciwie - czyli głosząc hasła o normalnym dostępie do broni, przyznając się do jej posiadania. Są różni politycy "posądzani" o sprzyjanie strzelectwu, ale pewnie dość łatwo się odetną od tego przyparci do muru.
Skonfrontowanie naszej sytuacji z myśliwymi wydaje mi się zdrowe i uczciwe, bo albo oni poprą nas, albo będzie problem z równym traktowaniem obywateli (wygrają, ale smród pozostanie).
Co do "wybitnych wyników", "interesu społecznego", itd to obserwujcie proces policjantów oskarżonych o spowodowanie śmierci studentów w Łodzi. To co oni zeznają podnosiłoby mi włosy na głowie gdybym je jeszcze miał.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
bronsportowa
Kontaktowanie:

6. kwietnia 2009 r.

Postautor: bronsportowa » 2009-03-24, 20:58

6. kwietnia 2009 r., godz. 17.30, POLSAT NEWS, program "Ostatnia instancja" - tytułem uzupełnienia godziny i daty.
Ostatnio zmieniony 2009-03-30, 22:09 przez bronsportowa, łącznie zmieniany 1 raz.

38 spl

Postautor: 38 spl » 2009-03-25, 12:11

Przy okazji przypomniałem sobie ciekawy , w sam raz do telewizji tekst posła Dziewulskiego z 2000 roku , cytuję " Pozwolenie na broń daje człowiekowi w pewnych szczególnych okolicznościach prawo do zabijania " . Ciekawe jak pan Dziewulski rozwinie tą interesującą myśl .

Awatar użytkownika
markwild2100

Postautor: markwild2100 » 2009-03-25, 13:07

Popieram sprawe w 100% Media to siła ....i pieniądze niestety, wszystko zależy do jakiej grupy odbiorców trafi przekaz, jeżeli zainteresowanie będzie duże to pewnie zorganizują program na ogólno dostępnym kanale z konkursem sms na czele! Ojciec Dyrektor będzie kontratakował a politycy zainteresuja się tematem ...przed wyborami.
Jestem z wami

Pozdrawiam Przemek

9x19
R.I.P
R.I.P
Grupa: RIP
Kontaktowanie:

Postautor: 9x19 » 2009-03-30, 22:10

Uwaga - program ma być 6 kwietnia 2009r. (poniedziałek) o godz.godz. 17.30,
POLSAT NEWS - program "Ostatnia instancja

PS. Nastąpiła poprawka godziny programu. 8-)

Wróć do „Prawo i broń - WBP”