Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Sąd za proch czarny

Moderator: Moderatorzy CP

Marek_Kacz
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Sąd za proch czarny

Postautor: Marek_Kacz » 2009-03-14, 18:35

Witam Szanowne Kolezeństwo!
Proszę wszystkich mających konkretną wiedzę w temacie o pomoc prawną, ponieważ w najbliższym czasie szykuje mi się sprawa sądowa za "NIELEGALNE POSIADANIE MATERIAŁU WYBUCHOWEGO W POSTACI PROCHU CZARNEGO"

W połowie lipca zeszłego roku wparowali mi na chatę i zatrzymali do ekspertyzy trzy najzupełniej "koszerne" jednostki broni czarnoprochowej, kapiszony i proch. Broń i kapiszony właśnie mi zwrócono a za posiadanie prochu zamierzają mi 17. 03. 2009 postawić zarzuty.
Mam zamiar powalczyć nawet we wszystkich instancjach odwoławczych, ale brakuje mi wiedzy.
W związku z tym jak na początku!
Pozdrawiam, z góry dziękuję i czekam na pomoc, bo myślę, że moja batalia moze być korzystna dla wszystkich miłośników dymienia
9X19 - JESTEŚ WIELKI!
Wszyscy inni którzy mi pomagali - TEŻ!

Awatar użytkownika
1-4Miles

Postautor: 1-4Miles » 2009-03-14, 18:53

Jak otrzymasz już akt oskarżenia to prześlij mi jego skan na adres: 4miles@op.pl wraz z kopią protokołu przesłuchania Cię w charakterze świadka/oskarżonego.
Zobaczę z czym to się je i co można zrobić ale z góry ostrzegam, że cudów nie obiecuję ;-)
Słowem na razie za mało o Twojej sprawie i o Tobie mi wiadomo.
Pozdrawiam,
1-4Miles
Hawken Match.451; Navy Yank London.44; Colt M1851; Uberti.44; H 75s;

Marek_Kacz

Postautor: Marek_Kacz » 2009-03-14, 19:02

OK!
Jeśli pozwolisz to dziś postaram się zeskanować wszystkie dotychczas zgromadzone papierki i podeślę.
W poniedziałek mam zapoznać się z dokumentacją zgromadzoną w sprawie a akt oskarzenia to dopiero chyba po wizycie u Szanownej Prokuratorskości we wtorek.
9X19 - JESTEŚ WIELKI!

Awatar użytkownika
1-4Miles

Postautor: 1-4Miles » 2009-03-14, 19:13

Marek_Kacz pisze:akt oskarzenia to dopiero chyba po wizycie u Szanownej Prokuratorskości we wtorek.

Jeżeli już masz prawo wglądu do akt to znaczy że masz zaszczytny status oskarżonego, świadek takiego prawa nie ma. Jeżeli natomiast nie postawiono Ci zarzutów to być może i ich nie postawią w ogóle. Jak nie postawią to nie ma problemu. Zobaczymy. Na razie ślij co masz i zobaczymy co się da zrobić.

9x19
R.I.P
R.I.P
Grupa: RIP
Kontaktowanie:

Postautor: 9x19 » 2009-03-14, 20:54

Złóż wniosek dowodowy i zażądaj:
1) dołączenia do akt poniższego wydawnictwa:
Biuletyn Informacyjny nr 120 z 2005r. wydawnictwo Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji pisze:
„Proch czarny i kapiszony nadają się tylko do broni historycznej oraz replik i jako takie zostały objęte wyłączeniem z obowiązku posiadania na nie pozwolenia”

2) przesłuchania autorów wskazanej publikacji na powyższe stwierdzenie,
3) przesłuchania Naczelnika miejscowego Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP by wypowiedział się dlaczego Policja przyjmuje, że na posiadanie amunicji do broni alarmowej o kalibrze do 6 mm, która to amunicja jest faktycznie spłonkami, a więc istotnymi częściami amunicji, nie potrzeba pozwolenia, a na posiadanie amunicji (czarnego prochu) do broni palnej wytworzonej przed rokiem 1850 lub repliki tej broni potrzebne jest pozwolenie, skoro o legalności posiadania bez pozwolenia obu tych rodzajów broni traktuje ten sam artykuł 11 (pkt. 1 i 5) i tenże artykuł nie wspomina nic o amunicji.

Marek_Kacz

Postautor: Marek_Kacz » 2009-03-14, 21:53

Dzięki za już i proszę o wiecej...
1-4Miles > Mam wszystko zeskanowane ale wystąpiły jakies błędy w poczcie. Jutro kolega mi pomoże i wyślę Ci cały materiał.
Pozdrawiam.
9X19 - JESTEŚ WIELKI!

Jędrek_10

Postautor: Jędrek_10 » 2009-03-15, 08:13

9x19 pisze:Złóż wniosek dowodowy i zażądaj:
1) dołączenia do akt poniższego wydawnictwa:
Biuletyn Informacyjny nr 120 z 2005r. wydawnictwo Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji pisze:
„Proch czarny i kapiszony nadają się tylko do broni historycznej oraz replik i jako takie zostały objęte wyłączeniem z obowiązku posiadania na nie pozwolenia”

.

Gdzie można znaleźć pełny tekst tego wydawnictwa – myślę że dla wielu z nas posiadanie takiego papiera byłoby pomocne.
Jakiś link albo miejsce gdzie można kupić

Awatar użytkownika
1-4Miles

Postautor: 1-4Miles » 2009-03-15, 11:27

Marek_Kacz pisze:Dzięki za już i proszę o wiecej...
1-4Miles > Mam wszystko zeskanowane ale wystąpiły jakies błędy w poczcie. Jutro kolega mi pomoże i wyślę Ci cały materiał.
Pozdrawiam.

Dostałem akta w kilkunastu mailach, najlepiej by było w jednym - dwóch ale tak też da się zapewne poskładać w całość, więc nie ma większego problemu. Dziś wieczorem i jutro zajmę się lekturą. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
AlfP

Postautor: AlfP » 2009-03-15, 11:57

Napisz też do Ocieski to Ci wyśle opinie biegłego sądowego z fragmentem o czarnym prochu. Napisane jest w niej , że do broni i replik z przed 1850 na czarny proch nie wymaga się zezwolenia i to sąd uznał.
AlfP
Podolski Regiment Odprzodowy

Marek_Kacz

Postautor: Marek_Kacz » 2009-03-15, 12:34

1-4Miles pisze:Dostałem akta w kilkunastu mailach, najlepiej by było w jednym - dwóch ale tak też da się zapewne poskładać w całość, więc nie ma większego problemu. Dziś wieczorem i jutro zajmę się lekturą. Pozdrawiam.

Sorki, to dlatego, ze wystąpiły błędy i próbowałem wielokrotnie wysłać no i w kńcu "tama" puściła...
AlfP pisze:Napisz też do Ocieski to Ci wyśle opinie biegłego sądowego z fragmentem o czarnym prochu. Napisane jest w niej , że do broni i replik z przed 1850 na czarny proch nie wymaga się zezwolenia i to sąd uznał.

Dzięki za radę.
Postaram się skontaktować.
9X19 - JESTEŚ WIELKI!

Awatar użytkownika
mura

Re: Sąd za proch czarny

Postautor: mura » 2009-03-15, 14:50

Marek_Kacz pisze:...W połowie lipca zeszłego roku wparowali mi na chatę ..

Zawsze mnie zadziwia takie "nagłe i niespodziewane" najazdy na "chatę". Coś kolego nwywijał że Cię dupnęli przy okazji za proch. Chwaliłeś się po pijaku sąsiadowi przez okno? Czy może jakiś handelek na Allegro "wykopkami".

Awatar użytkownika
Thurisaz

Postautor: Thurisaz » 2009-03-15, 15:12

mura pisze: Zawsze mnie zadziwia takie "nagłe i niespodziewane" najazdy na "chatę". Coś kolego nwywijał że Cię dupnęli przy okazji za proch. Chwaliłeś się po pijaku sąsiadowi przez okno? Czy może jakiś handelek na Allegro "wykopkami".

To chyba akurat ma jak najmniej wspólnego z tematem. Czarnoprochowcy muszą działać w podziemiu?

Mirass

Postautor: Mirass » 2009-03-15, 15:41

A właśnie, że ma i to bardzo wiele.
Najczęściej okazuje się, że posiadanie CP, lub broni CP jest tylko dokładką do czegoś znacznie grubszego!
Przyjechali, bo kumpel ze strzelnicy go podkablował???

Dicku

Postautor: Dicku » 2009-03-15, 16:18

A właśnie, że ma i to bardzo wiele.

Podpisuję się pod tym w całości.
Dobrze byłoby, żeby Kolega puszczając taki tekst na Forum wyjaśnił sprawę w "całokształcie"

Marek_Kacz

Postautor: Marek_Kacz » 2009-03-15, 17:29

mura pisze:
Marek_Kacz pisze:...W połowie lipca zeszłego roku wparowali mi na chatę ..

Zawsze mnie zadziwia takie "nagłe i niespodziewane" najazdy na "chatę". Coś kolego nwywijał że Cię dupnęli przy okazji za proch. Chwaliłeś się po pijaku sąsiadowi przez okno? Czy może jakiś handelek na Allegro "wykopkami".

Witam!
Zaczęło się od tego, że mego kolegę, któremu sprzedałem zakupiony legalnie w sklepie rewolwer Colt Navy Scherif, zakablował jego własny brat o rzekome posiadanie broni palnej bez wymaganych zezwoleń.
Policjanci wyszli na mnie na podstawie mego nazwiska w dokumentacji ww rewolwera i zeznań kolegi m.in. że kilka fiolek cp jakie miał to dostał ode mnie.
W żadnym wypadku nie podejrzewam policjantów o złośliwość! Osobiście znam ludzi, prywatnie wiedzieli o moim hobby jednak jak mieli nakaz prokuratora to wzięli 3 sztuki, żeby było co wysłać do rzeczoznawcy a sporą resztę zostawili. Proch i kapiszony zakwestionowali jako materiały wybuchowe.
Zarówno tamtenu koledze jak i mi oddali niedawno broń i kapiszony ale zarówno jemu jak i mi zarekwirowali proch.
Prokurator zaproponował dobrowolne poddanie sie karze z czego kolega skorzystał a ja zdecydowałem się na walkę w Sądzie.
I to by było na tyle.
Zadnych innych fantów nie miałem i co za tym idzie nic mi nie zakwestionowano.

W sprawie nie ma żadnego drugiego dna. A ja tez nie jestem szczylem, który na własne życzenie ładował by własne jaja w prokuratorską łapę.
Mam nagrabione u majwiekszych w swoim mieście i dlatego bawie się tylko legalnymi zabawkami.
9X19 - JESTEŚ WIELKI!

Wróć do „Prawo CP”