Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

jest wyrok sądu w Jaworznie....

Moderator: Moderatorzy CP

jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

jest wyrok sądu w Jaworznie....

Postautor: jacek sygula » 2008-12-09, 13:01

dzis dostałem maila takiej tresci: Jest wyrok w Jaworznie w sprawie Ocieski.
0,5 roku w zawieszeniu na 2 lata i koszt biegłego 3800 zl.
Głownie zadecydowały opinie biegłych policyjnych z Poznania i Krakowa.
Colt Navy jest nielegalny i przepada !!!

/Koledzy posiadający taki nielegalne colty …..winni je zdać na policje…/
ręce opadają............

Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy CP

Postautor: marekp » 2008-12-09, 13:23

Jest mozliwosc apelacji. Ale jest potrzebny adwokat do tego. Trzeba zlozyc apelacje i wykazac ze sad nie wzial pod uwage wszystkich okolicznosci. Ale te prawne dzialania lepiej robi adwokat.

MarekP

Jeszcze dodam ze byly juz wyroki skazujace za korkowca. Potem w sadzie wyzszej instancji jednak nie utrzymywano takiego wyroku.

Jeszcze jedno. Dragoon i Walker ani Parerson tez nie sa bezpieczne. Zazwyczaj inne sa gwinty w lufach. A i stal innej jakosci jest uzyta. A jak juz wszystko bedzie dokladnie takie samo to sie okaze ze to kopia a nie replika! I znow zle.
Podobno jest adwokat wiec chyba umie zlozyc apelacje.

Awatar użytkownika
Wilkowaty

Postautor: Wilkowaty » 2008-12-09, 13:44

Ciekawe kiedy to państwo będzie państwem dla zwykłego obywatela, a nie kolejnych Mafii i Grup Trzymających Władzę? Jak długo jeszcze Pan Krawężnik - zamiast pilnować porządku i walczyć z przestępczością , będzie prześladował zwykłych ludzi, żeby się wykazać (wiem że to zajęcie bezpieczniejsze, bo od bandziora można zarobić kulkę albo w ostateczności dostać po pysku). Jak długo jeszcze Wymiar tzw. tfu... "Sprawiedliwości" będzie wykazywał bezbrzeżną głupotę za nasze pieniądze? Jak długo??
"To disarm the people...is the best and most effectual way to enslave them" George Mason
("A imię jego było czterdzieści i cztery...")

Awatar użytkownika
madrak

Postautor: madrak » 2008-12-09, 15:37

Cały ten proces poszedł w dziwnym kierunku, jak adwokat to spier...oli to nie wyjdziemy na strzelnice .Odwołać się trzeba tak czy inaczej i zebrać całe tony materiału dowodowego począwszy od kserokopii ofert sprzedaży ze sklepów z całej polski i europy, poprzez dowody patentów a skończywszy na opiniach biegłych ( normalnych ) a nie takich co strzelają prochem nitro z CP. Gość z Bytomia mi powiedział że już kilka takich spraw wygrał ( biegły od broni ) i zaoferował się że chętnie pojedzie na taki proces z odpowiednimi papierami,przesłałem namiary koledze ale nie mam żadnej informacji czy doszło miedzy nimi do spotkania tel.do tego gościa 785 474 012

ps. jak zaczną pojawiać się na allegro nawiki po stówie to zaczynam skupować

i jeszcze jedno nikt z nas na chwile obecną nie czytał uzasadnienia sądu a coś mi się zdaje że tam nie chodziło tylko o broń którą można legalnie kupić w sklepie z bronią więc trudno mnie również zająć stanowisko

mevatron

Postautor: mevatron » 2008-12-09, 15:41

A kto nadal uwaza, ze wymiar sprawiedliwosci i policja maja sluzyc obywatelom?
Z zalozenia jest to aparat ucisku zapewniajacy wladzy bezpieczne jej sprawowanie.
Wladzy, ktora lepiej wie co obywatelom jest niezbedne, a co tylko moze byc potrzebne i bez czego moze (albo i musi) sie obejsc.
Konstytucja Stanow Zjednoczonych (wraz z poprawkami) stoi wlasnie na strazy obywateli, przed naduzyciami wladzy centralnej.
Owszem, coraz czesciej probuje sie cos i w tym zmienic, czy ominac, ale nadal powolanie na Konstytucje czy Poprawki jest argumentem rozstrzygajacym.
Porownajcie prosze to z rola naszego Trybunału Konstytucyjnego.
Spoleczenstwa mialy i maja swoje mechanizmy regulacji i bezpieczenstwa i tylko dzieki temu dozylismy dnia dzisiejszego. Czy narzucone regulacje funkcjonuja lepiej?
Swiatla mijania w dzien - podobno liczba wypadkow nie spadla a wrecz przeciwnie.
Opony zimowe i letnie - czy sa potrzebne? Bo mamy dowody, ze niekoniecznie.
Zastepowanie mozliwosci samoobrony obywatelskiej dzialaniami policji wiemy jak skutkuje.
I tak dalej...
Policja i sady nie powinny zapominac, ze sa utrzymywane z naszych podatkow..
Na usta cisnie sie jedna niecenzurowana wiazanka:
...o zesz ty k..a w te i nazad w d..e nied...na mac.....
Moderatorow informuje ze zdanie powyzsze nalezy do gwary warszawskiej i jako takie bylo wielokrotnie cytowane przez uznanych autorow ksiazek o dawnej Warszawie.
Sicher jest sicher jak mawial Mannlicher

jacek sygula

Postautor: jacek sygula » 2008-12-09, 15:46

dodam iż rewolwer został skonfiskowany, ale istnieje możliwość odbioru tegoż, pod warunkiem uzyskania zezwolenia z policji............

Awatar użytkownika
madrak

Postautor: madrak » 2008-12-09, 16:00

To stawiam koniak jak policja wyda zezwolenie na broń bez zezwolenia którą se można w sklepie kupić
mevatron a mnie najbardziej śmieszy jak coś co nazywa się Konwent seniorów zabiera decydujący głos w sprawie aborcji, trochę nie w temacie ale właśnie mi się przypomniało jak czytałem o tych światłach w słoneczny dzień a na nosie mamy wtedy przeciwsłoneczne okulary

Awatar użytkownika
Ocieska

Postautor: Ocieska » 2008-12-09, 17:49

Sprawa zakończona po 2,5 roku wyrokiem pół roku w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok obejmuje całość sprawy (naboje, pistolet hukowy 9mm, Colt Navy 44, czarny proch). W w/w sprawie zdecydowały głównie opinie biegłych policjantów, a zwłaszcza opinia biegłego z Krakowa Sławomira K. (38 lat), natomiast moje dowody (tj. faktura zakupu, certyfikat, oświadczenie producenta Pietta, opinia p. Gorzawskiego z Hege, oświadczenie konsula, wydruki ofert sklepów, oświadczenie rzeczoznawczy historycznego odnośnie słowa replika, Ilustrowana encyklopedia „Pistolety i Rewolwery” Myatt'a, „Strzelanie z broni odprzodowej” Nowaka, skan biuletynu "Czarny proch - dylematy") w ustawodawstwie polskim nie mają większego znaczenia. Colt Navy został uznany za nielegalny. Jednak skoro go nabyłem jawnie, w sklepie z koncesją MSWiA i posiadam fakturę to znaczy, że nabyłem go w dobrej wierze i można to zakwalifikować jako nieumyślne popełnienie przestępstwa. Pani Sędzina podała tu przykład jazdy samochodem pod wpływem alkoholu, nie jest zabroniona, ale jest karalna.

Colt Navy zatrzymano w depozycie sądowym, może być wydany do 3 lat, po uzyskaniu zezwolenia na posiadanie broni palnej przez policję. Obciążono mnie kwotą 3932zł – to koszty opinii biegłego, przechowania broni w depozycie i rozpraw sądowych.

Po 2,5 letnim włóczeniu się po sądach i zbieraniu dowodów nie mam już siły, zdrowia i pieniędzy na odwoływanie się, zresztą i tak nie wierzę w jego skuteczność. Jednocześnie ubolewam, iż w gronie strzelców czarnoprochowych nie ma niezależnego biegłego (wszyscy są policjantami).

Dziękuję wszystkim za pomoc, wsparcie i dostarczenie materiałów dowodowych, a w szczególności Waldemarowi Gorzawskiemu z Hege oraz Alfredowi z Jaworzna.

Pozdrawiam
Andrzej
Ostatnio zmieniony 2008-12-09, 18:27 przez Ocieska, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Ocieska

smoking gun

Postautor: smoking gun » 2008-12-09, 18:11

Ocieska - wiem jak sie czujesz, wspulczucia! :(:: :(::
Ostatnio zmieniony 2008-12-10, 13:34 przez smoking gun, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic na świecie nie jest tak sprawiedliwie podzielone, jak rozum.
Ponieważ każdy uważa, że posiada go w nadmiarze!

Awatar użytkownika
asasello
Kontaktowanie:

Postautor: asasello » 2008-12-09, 18:18

Ocieska jeszcze nie siedzisz a juz grypsujesz?
Jaki Sławomir K?On nie ma nazwiska?To jest następny koleś na czarną liste Strzału.Należy mu się ostracyzm jak psu zupa.
W Polsce nie mamy sądownictwa kapturowego.Poprosze nazwisko.
"Żegnaj, nieznajomy
Już nie chcę twoich rad"

Awatar użytkownika
mkowalczuk

Postautor: mkowalczuk » 2008-12-09, 18:32

Odwołanie - patrząc na całokształt może faktycznie opłacalne nie być, bo zarzutów było więcej, więc jeśli nie nastąpi - to strzelaliśmy amunicją/argumentami w imieniu Kolegi, ale za swoje. Nie mogę, więc jednoznacznie potępić Kolegi Ocieska, bo to co Nam wydaje się konieczne, w Jego interesie dobre być nie musi. Zwróć się kolego do sklepu o zwrot poniesionych kosztów oraz naprawę strat moralnych, bo to logiczne w zaistniałej sytuacji ;-)

Cóż - Navy cal .44 tym razem się nie obroniło, lecz liczmy, że następne wyroki będą bardziej szczęśliwe, a na pociechę: w Gorzowie Sąd odesłał prokuraturze akta sprawy o "nielegalne posiadanie prochu do replik broni oraz nielegalny wyrób amunicji w postaci amunicji gilzowej do sharpsa". Uzasadnienie decyzji było (mym zdaniem) bardzo mądre, lecz na dzień dzisiejszy -tekstu nie mogę opublikować, by sprawie nie zaszkodzić.
"When seconds count, the cops are just minutes away."

Awatar użytkownika
AlfP

Postautor: AlfP » 2008-12-09, 18:43

Najsmutniejsze jest to, ze nie mamy biegłego z własnego środowiska. Ci tzw „biegli” o skrystalizowanych poglądach z poprzedniego okresu dodatkowo są jeszcze wrogo nastawieni do cp bez zezwolenia.
Widocznie dalej jesteśmy my i oni….tylko oni maja władze a my musimy udowadniać że nie jesteśmy wielbłądami.
Ciekawe czy sklep który sprzedaje te colty miał wezwanie ???
Nie wiem czy Ocieska będzie miał siłę i ochotę na odwołanie ?
Niemniej , jeśli by można złożyć się dla kolegi na pokrycie przynajmniej części kosztów to by było solidarnie i zgodnie z naszym duchem cp. .

Marku, innych materiałów było kilka teczek / w tym solidna opinia z HEGE od Gorzawskiego/….ale to „makulatura” …liczą się tylko opinie biegłych….
Ostatnio zmieniony 2008-12-09, 19:29 przez AlfP, łącznie zmieniany 2 razy.
AlfP
Podolski Regiment Odprzodowy

Telesfor

Postautor: Telesfor » 2008-12-09, 18:49

Nie jestm prawnikiem,wiec nie wiem- zastanawiam się czy nie jest tak ,że o ile praworządny obywatel wie,ze doszło do naruszenia prawa nie powinien zlożyć do Prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa , bądź o podejrzeniu popełnienia przestępstwa?

Czy biegły nie posłuzył się kłamstwem , twierdząc ,że Navy 44 jest bronia na pozwolenie?
Czy nie zeznał przed sądem nieprawdy , aby udowodnic swoje jakże wątpliwe racje?

Czy postępowanie sądu miało właściwy charakter , jeżeli zostały zlekceważone dowdy bronioznawcze, na rzecz li tylko opinii biegłego?

Oczywiście można by dywagować , ale jak juz MarekP nadmienił - trzeba dobrego adwokata.Rozumiem ,że Ocieska może być już tym wykonczony- ale Andrzeju- powinieneś walczyć dalej , tylko zmienić oręż ( adwokata) i pole walki ( instancję).

Nie mogę spokojnie myśleć o tym , że wobec takiej sytuacji może znaleźć się setki uczciwych obywateli ,wierzących w literę prawa i to ,że działając zgodnie z tym prawem nie powinni i nie mogą zostać przez (aż trudno w tym kontekście użyć tego określenia) wymiar sprawiedliwości ,uznani za przestępców.

Oburzenie , gorycz, chęć głośnego protestu - to chyba każdy z nas odczuwa patrząc na tak oczywiste i jawne, wynikające ze złej woli bezprawie.w świetle rzekomo prawa...
Ostatnio zmieniony 2008-12-09, 19:00 przez Telesfor, łącznie zmieniany 1 raz.

Telesfor

Postautor: Telesfor » 2008-12-09, 18:49

sorry podwojnie sie wyslalo....
Ostatnio zmieniony 2008-12-09, 18:52 przez Telesfor, łącznie zmieniany 1 raz.

drogowiecgp

Postautor: drogowiecgp » 2008-12-09, 18:52

AlfP pisze:(...) jeśli by można złożyć się dla kolegi na pokrycie przynajmniej części kosztów to by było solidarnie i zgodnie z naszym duchem cp(...)

Jestem ZA

AlfP pisze:(...) Przecież każdego może to spotkać…

Choćby dlatego. Precedensy bywają groźne.

Pozdrówka

Wróć do „Prawo CP”