Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Kupiłem dzisiaj HW 30S

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Mateus_Z
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Kupiłem dzisiaj HW 30S

Postautor: Mateus_Z » 2018-04-17, 12:08

Ja nigdzie nie napisałem, że zrobiłem z "kruszynki" pełnoprawny karabinek do HFT. Po prostu dostosowałem HW30 do tego celu na tyle na ile to było możliwe. Poza tym zawody traktuję przede wszystkim jako świetną rozrywkę i sposób na nieco inne spędzenie wolnego czasu. Nie twierdzę, że z czasem nie kupię czegoś podlimitowego, ale teraz cieszę się po prostu z każdej przewróconej figurki, a chyba o to powinno chodzić :-D A i doświadczenie, którego nabiorę na słabszym sprzęcie myślę, że nie pójdzie w las.

I dodam, że po trzecich zawodach ani mi się śni zmieniać na razie sprzęt. :wink:
Ostatnio zmieniony 2018-04-17, 12:09 przez Mateus_Z, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cin91
Kontaktowanie:

Postautor: Cin91 » 2018-04-17, 14:21

Niektórzy to powinni sobie kijek z tyłka wyciągnąć, bo zawody to nie tylko napinka na wyniki :090: , ale przede wszystkim dobra zabawa, rozrywka i spotkanie ze znajomymi :D :one: :piwo:

Swoją drogą, ostatnio sam zastanawiałem się jak fajnie byłoby strzelić HFT3/4... :)
Steyr LG110 + Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP
:arrow: http://www.wkft.pl
:arrow: http://www.forum.wkft.pl

pawel992

Postautor: pawel992 » 2018-04-17, 21:04

Ktoś kiedyś tu napisał, że 30-tka to karabinek który każdy będzie miał, ma, lub sprzedał i ponownie kupi. Ja właśnie ponownie kupiłem :583:
Co najlepsze... Karabinek ma 10 lat, miał jednego właściciela i z tego co mówił, to wystrzelił mniej niż paczkę śrutu. Stan to potwierdza, brak śladów używania, te 10 lat chyba tylko leżakował w pokrowcu... Ten egzemplarz to strzał w 10.
Tego już nie sprzedam :033:
Feinwerkbau 65
Weihrauch HW50s

Awatar użytkownika
Linek

Postautor: Linek » 2018-04-17, 23:10

Cin to czemu z Walther em Alutec iem na zawody jeździsz skoro to tylko dla zabawy i z HW30 też można. Byłeś kiedyś z HW30 na zawodach ? Sam sobie kijek wyciągaj a nie będziesz innym w du..ch grzebał.

Polecacie podstawowy karabinek który nawet po podwojeniu wartości nowego w tuning nie nadaje się na zawody.
Rekreacją do 30 metrów z możliwością postrzelania na 60 może 70 przy lufie w moździerz ustawionej.

Wszyscy się zachwycacie w tym wątku nad nim ale to karabinek do niczego bo wszyscy go sprzedaliście i chrzanicie głupoty że będziecie go odkupować, pewnie znowu postoi rok delikatnie postrzelamy i znowu na sprzedaż.

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Postautor: Michaus » 2018-04-18, 07:38

Darku, "zluzuj plusz".
Każdemu wg. potrzeb...
Tak jak są filmy i książki, do których się chętnie wraca po czasie, tak są wiatrówki, z którymi jest podobnie.
Ludzie je lubią, bo mają w sobie "to coś" i wybaczają im ich niedoskonałości.
Na pewno należą do nich HW30 i FWB300.
Jest masa innych wiatrówek, które na pewno są lepsze (zwłaszcza do HFT), ale jak ktoś ma chęć z tym wystartować, to czemu nie?
Pozostaje życzyć miłej zabawy.

Byli u nas w grupie tacy, którzy startowali z AT44, a nawet Zorakim HP01... i nie zajmowali ostatnich pozycji w klasyfikacji.
Ostatnio zmieniony 2018-04-18, 07:39 przez Michaus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Pijcie piwo! Picie piwa zapobiega rozlaniu się piwa na laptopa!"

Łódzka Grupa Strzelecka >>ORZEŁ<<

Awatar użytkownika
Cin91
Kontaktowanie:

Postautor: Cin91 » 2018-04-18, 08:07

Linek pisze:Cin to czemu z Walther em Alutec iem na zawody jeździsz skoro to tylko dla zabawy i z HW30 też można. Byłeś kiedyś z HW30 na zawodach ? Sam sobie kijek wyciągaj a nie będziesz innym w du..ch grzebał.

Bo mi się podoba. A 30-ek miałem 3 sztuki i zawsze strzelałem z lunetą rekreacyjnie na dystansach do 50m. Wtedy nie jeździłem na zawody akurat :)
Jak ktoś ma 30kę i nie stać go na nic wyżej, ani na kupno drugiego karabinka, to niech sobie strzela, nawet FT. I jeżeli będzie jeszcze czerpał z tego radość, to super, bo o to chodzi :)

A dogadywania, że "nadaje się" czy "nie nadaje się" to już truizmy, bo każdy, kto kupuje HW30 jest świadomy jej gabarytów, EK i tego, co się wiąże z tymi dwoma sprawami :)
Ostatnio zmieniony 2018-04-18, 09:28 przez Cin91, łącznie zmieniany 1 raz.

Zagorek

Postautor: Zagorek » 2018-04-18, 08:20

Wielu ma 126p i sobie chwali, startują nawet w jakichś rajdach. Inni mają Porsche i nie startują w wyścigach. Co kto lubi. I nie zawsze dlatego mają Malucha, że ich nie stać na Porsche. Jeszcze inni znaczki hodują albo rybki zbierają - no i gitarra.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 4-16x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
Air Arms EV2 + vortex diamondback tactical 4-16x44 ffp
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php

Awatar użytkownika
Cin91
Kontaktowanie:

Postautor: Cin91 » 2018-04-18, 08:24

Tak jest, Krzysiu. Ale dlaczego to robią? Bo mają z tego frajdę. :one:
Jak co wiosnę znów mnie ciągnie do kruszynki. Ale tym razem chyba bym sobie z otwartymi zostawił do grillowego pykania :)

Zagorek

Postautor: Zagorek » 2018-04-18, 08:30

Bo o tę frajdę właśnie chodzi. Ja mam bulika jednego z najmniejszych jakie chyba są, kupiłem bo mi się bardzo spodobał choć nie wiem po co. Lubię czasem sobie z niego postrzelać "troszkę inaczej". Nie nadaje się do żadnej dyscypliny strzeleckiej i wali mnie to. Panowie, Panie i kto tam jeszcze czyta - jak lubicie 30-tkę to posiadajcie dla posiadania, strzelania, HFT, rekreacji i dla czego tam jeszcze macie radochę.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 4-16x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
Air Arms EV2 + vortex diamondback tactical 4-16x44 ffp
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php

jurek40b

Postautor: jurek40b » 2018-04-18, 14:32

Hw30s do rekreacji ma same zalety i 1 wadę, tzn mogłaby by mieć z 12J i dalej tak przyjemnie działać i mało ważyć. Najlepszy duet jaki miałem to hw30 i hw80 obie w customowych ubrankach i po full tuningu u Waldka. Ale jak chciałem postrzelać na stojaka to hw30 wygrywała. Po godzinnym strzelaniu na stojaka z hw80, na drugi dzień wylądowałem na podklejaniu plastrami i cholernym bólem pleców. Nie jeżdżę na zawody, jak dla mnie hw30 to ideał, jest tania, cholernie celna i lekka.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.

Wróć do „Wiatrówki”