Dłuższa lufa do HW100? Co da 61, 41, 30 cm?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Rutra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 267
Rejestracja: 19 października 2003, 12:31
Tematy: 39
Lokalizacja: Gostynin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

lufa

Post autor: Rutra »

Głowy nie dam ale raczej na pewno da to przyrost prędkości a więc energii z takiej samej dawki powietrza.
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

White_Eagle pisze:
witboj pisze:A może, tak sobie gdybam, czyta to A. Kliszewski i sie zlituje? Lufy ma na stanie (wszystkie), zrobienie paru testów / wypożyczenie do testów nie powinno sprawić chyba wielu kłopotów... Można szybko przetestować i Vo i skupienie i doświadczalnie wybrać najlepszą lufę zamiast gdybać i podawać wzory, z których i tak najprawdopodobniej nic nie wynika (to tak jak z tą pszczołą i jej skrzydełkami...).

Przyznam szczerze, że ceny luf w AK są naprawdę przyzwoite i kupno nawet całego zestawu luf nie stanowi większego problemu pod warunkiem, że się wie po co zmieniać lufę...
W tej sprawie wczoraj napisałem PW do Andrzeja Kliszewskiego i możemy teraz czekać, aż się zjawi. Mam nadzieje, że na test ze strony Andrzeja Kliszewskiego nie będzimy długo czekać, skoro wszystko ma pod ręka. Jest tylko jeden problem, który może mu bardzo utrudnić. Jak żona, którą w tym miejscu bardzo serdecznie pozdrawiam i święta.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Ja ze swojej strony mogę się zobowiązać do kupienia lufy z AK po testach, jeżeli tylko wyjdzie, że przy standardowej mocy inna lufa polepsza celność (obojętnie której poza 41 cm - dłuższej lub krótszej w zależności od wyników testu, 41 mam swoją). Żeby nie było, że po testach trzeba sprzedawać jak używaną i AK Hobby ma w plecy.

Oczywiście posiadam też HW-100, pożądny benczrest i chrono, dostęp do zamkniętego i ogrzewanego pomieszczenia na weekend, grono świadków z łódzkiego Orła, więc jakby nie było chętnych - ja się zgłaszam do testów :-)
foker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 417
Rejestracja: 13 marca 2004, 00:21
Tematy: 12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: foker »

wemar pisze:Opory są te same, ale inaczej jest podawane powietrze za śrut. W pcp to jednostajny napór, w "sprężynkach" ciśnienie zależne jest też od ruchu tłoka i dostrojenia tego z lufą.
Skoro opory są takie same , to tyle samo energii trzeba zużyć na ich pokonanie . Rzeczą wtórną jest w jakim czasie ta energia zostanie zużyta .
W obu typach wiatrówek jest napór (ciśnienie) na śrut , ale na pewno nie jest on jednostajny . W pcp następuje wzrost ciśnienia zależny od wielu czynników np. cińienia przed zaworem , jego budowy i czasu otwarcia , przekroju i długości kanału dolotowego . Po osiągnięciu maximum ciśnienie spada w miarę ruchu srutu w lufie . W porównaniu ze sprężynami w pcp wzrost ciśnienia jest wolniejszy co przekłada się na konieczność stosowania dłuższych luf. Kiedyś - chyba na stronach Jerzego - czytałem o skracaniu lufy w Slavii , gdzie nie następowało zmiejszenie Vo po obcięciu 2/3 lufy . Skróć o tyle lufę w pcp ustawionym na 8J ;) . Dostrojenie o którym piszesz to z pewnością niezwykle istotna sprawa , ale nie sądzę , aby żle zestrojona sprężyna dała podobną charakterystykę przyrostu ciśnienia co w pcp .
WLA-pcp i kilka innych, Colt Dragoon, 2xNavy, Remik i Sharps Cavalery DP
Skype : Dariusz124
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6042
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 134
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ravkill »

foker pisze:Dostrojenie o którym piszesz to z pewnością niezwykle istotna sprawa , ale nie sądzę , aby żle zestrojona sprężyna dała podobną charakterystykę przyrostu ciśnienia co w pcp .
Hmmy, dyskusyjne, "krajowe" hw 100 zamiast 120 strzałów przy 16J mają coś koło 60ciu...
Coś mi tu nie pasi, albo "chała konstrukcja" w co wątpię, albo komus się w fabryce regulatora nie chce się ustawiać. Lepiej sprzedać dobre do UK a chałę do Polski (inna sprawa że ta chała do nich wróci - aby się nauczyli !).




Na szczęscie (Wasze, a nie moje) możecie sobie tu gdybać jeszcze co najmniej 2 tygodnie, bowiem karabinka nie ma. Nie wiem czy i ile strzałów wiecej da lufa. Jedno jest pewne - regulator i dawkowanie powietrza bedzie robione "pod lufe" a nie na wspak. Karabinek będzie w wersji "F"kowej (czyli niemieckiej 7,5 J - nie mylić z Facową)/ Docelowo chciałbym aby egzakta (standard) wydmuchiwał z prędkością a 235 m/s. Wiecej nie napiszę do czasu gdy dojedzie i się zrobi. Koniec natenczas. HOWGH ! :)

P.S. Jak ktoś lufę "standard" pożyczy to można będzie porównać.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2007, 21:48 przez ravkill, łącznie zmieniany 1 raz.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

ravkill pisze:
foker pisze:Dostrojenie o którym piszesz to z pewnością niezwykle istotna sprawa , ale nie sądzę , aby żle zestrojona sprężyna dała podobną charakterystykę przyrostu ciśnienia co w pcp .
Hmmy, dyskusyjne, "krajowe" hw 100 zamiast 120 strzałów przy 16J mają coś koło 60ciu...
Coś mi tu nie pasi, albo "chała konstrukcja" w co wątpię, albo komus się w fabryce regulatora nie chce się ustawiać. Lepiej sprzedać dobre do UK a chałę do Polski (inna sprawa że ta chała do nich wróci - aby się nauczyli !).
Nie ma "polskie/angielskie". dane o ilości strzałów pochodząz początków produkcji - nikt nigdzie tego nie korygował. Tymczasem zmieniono zielony zakres. O ile na początku był od 90-200, to od jakiegoś czasu na manometrach zielone jest 120-200. To automatycznie daje zmianę ilości strzałów.
Ponadto jest jeszcze wersja z innym zasobnikiem - nie wiem jaka jest jego pojemność - jeśli większa, to możliwe, że nadal ten karabinek ma 120 strzałów.
Z tego też co słyszałem, to problem ilości strzałów pojawia się tam, gdzie Eo jest ustawiona na ponad 17J - to moim zdaniem jest niedopuszczalne, gdyż sprzedawca sprzedaje broń jednocześnie poświadczając nieprawdę o byciu w limicie.
P.S. Jak ktoś lufę "standard" pożyczy to można będzie porównać.
Wersja "f" ma standardowej długości lufę - 41 cm. Po co chcesz pożyczać?
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
foker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 417
Rejestracja: 13 marca 2004, 00:21
Tematy: 12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: foker »

Koniec gdybania . Jutro założę lufę 600mm i sprawdzę Vo .
WLA-pcp i kilka innych, Colt Dragoon, 2xNavy, Remik i Sharps Cavalery DP
Skype : Dariusz124
Awatar użytkownika
White_Eagle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, 22:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie
@Foker
Czekamy na pomiar Vo przy 41cm długości lufy i po założeniu 61cm długośc luy, mając to same ciśnienie w kartuszu i na tym samym śrucie. Może tak po 10 śruci odstrzel. Dzięki Tobie wszystko się wyjaśni.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
foker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 417
Rejestracja: 13 marca 2004, 00:21
Tematy: 12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: foker »

Śrut JSB Straton (0,535g) , ciśnienie pocz. 17,5 MPa
Lufa 410mm - średnie Vo z 5 strz. 249,2 m/s - 16,6J
Lufa 600mm - średnie Vo z 5 strz. 261,8 m/s - 18,3J
Przy lufie 600 mm Vo jest bardziej stabilna , ale może to wynik "układania się " wiatrówki po ponad dwóch miesiącach nie używania . Na zewnątrz -1 . Trochę zimno na takie pomiary.
WLA-pcp i kilka innych, Colt Dragoon, 2xNavy, Remik i Sharps Cavalery DP
Skype : Dariusz124
Luka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 01 września 2004, 13:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Luka »

Czyli jak by nie patrzeć te dodatkowe 20cm to tylko 1,5J, a wcześniejsze 40cm 16,5J.
Luka
CZ-200STR,HORNET,EV2,Obrazek
foker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 417
Rejestracja: 13 marca 2004, 00:21
Tematy: 12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: foker »

Tylko , albo aż 1,5J . Przy ustawieniu ok. 16,5J z lufą 600mm powinno starczyć na + dwa magazynki z jednego ładowania .
WLA-pcp i kilka innych, Colt Dragoon, 2xNavy, Remik i Sharps Cavalery DP
Skype : Dariusz124
Awatar użytkownika
TEX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1199
Rejestracja: 10 stycznia 2004, 22:40
Tematy: 6
Lokalizacja: Zach. Polska.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TEX »

Wychodzi, że tak jak napisalem - nie zabraklo powietrza (a jeszcze trochę rozpędzilo peletkę), Vo też stabilne.
Teraz (przy lufie 61) jak się sprowadzi karabinek do energii 16,2J - nieznacznie bo ok. 0,001s wydluży się cykl strzalu ale będzie za to oszczędność powietrza (ile - to się chyba dowiemy).
Czy te 0,001s w calym cyklu, jest istotne dla strzelca - nie wiem :039: .
Jeżeli nie - to korzyść.
Jeżeli tak - to strata.

TEX.
Strzelectwo pojmuję jako... jedną z wielu form wypoczynku/relaksu.
Luka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 01 września 2004, 13:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Luka »

Tex

Pytanie ile można dać w PLN za te trochę strzałów więcej?

Teraz lufa jest o 20mm dłuższa, no i o tyle jest dłuższy karabinek. A po dokręceniu tłumika o ile się wydłuży? Manewrowość na pewno się zmniejszy, a trzymany pionowo może służyć jako żagiel.

Czas - hmmm dla strzelec cyborg może to odczuje.
Luka
CZ-200STR,HORNET,EV2,Obrazek
Rutra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 267
Rejestracja: 19 października 2003, 12:31
Tematy: 39
Lokalizacja: Gostynin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

lufa

Post autor: Rutra »

Kolega Luka ma zapewne rację ale dla tych,którzy nie strzelają żadnej z wiatrowych konkurencji a mają gdzie postrzelać i nie razi ich odgłos wystrzału [brak tłumika] te 20cm na pewno nie będzie przeszkadzało natomiast 20-30 strzałów więcej to już coś.Tak właśnie strzelam i moja sesja to zazwyczaj ok.100 strzałów[choć głowa mnie nie boli,z mojego rapida mogę ich oddać 200]. Gdy nadarzy się okazja,sam chętnie nabędę dłuższą lufę,a tak przy okazji-może mi ktoś podać średnicę zewnętrzną tej 60cm rurki?
pozdr
Awatar użytkownika
TEX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1199
Rejestracja: 10 stycznia 2004, 22:40
Tematy: 6
Lokalizacja: Zach. Polska.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TEX »

Luka pisze:Tex
Pytanie ile można dać w PLN za te trochę strzałów więcej?
Widzisz, pod Twoim postem masz już odpowiedź... można :) ).
Czas - hmmm dla strzelec cyborg może to odczuje.
Mylimy trochę pojęcia.
Tu nie chodzi o to, co możemy jeszcze zrobić/poprawić po świadomym naciśnięciu spustu (bo chyba już nic :029: ).
Chodzi o to, że koniec lufy w trakcie cyklu strzalu jest caly czas w ruchy - różnym ruchu...
Jednemu plywa ósemki, drugiemu plywa i drga a trzeciemu wręcz wierzga.
Nie mówiąc już o zerwanym strzale albo efekcie twardego spustu, po którym koniec lufy ruszy z przyspieszeniem podrasowanej "beemki" ;) :) ).

Ciekawe czy da się to wyliczyć.

TEX.
Strzelectwo pojmuję jako... jedną z wielu form wypoczynku/relaksu.
Awatar użytkownika
White_Eagle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, 22:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie
foker pisze:Śrut JSB Straton (0,535g) , ciśnienie pocz. 17,5 MPa
Lufa 410mm - średnie Vo z 5 strz. 249,2 m/s - 16,6J
Lufa 600mm - średnie Vo z 5 strz. 261,8 m/s - 18,3J
Przy lufie 600 mm Vo jest bardziej stabilna , ale może to wynik "układania się " wiatrówki po ponad dwóch miesiącach nie używania . Na zewnątrz -1 . Trochę zimno na takie pomiary.
Bardzo serdecznie dziękuje za ten test. Różnica to 1,7J. No i wchodzimy w FAC. Gdy ustawimy na 16J przy lufi 61cm, zmiejszając ilość powietrza na regulatorze, zyskamy większą ilość stabilnych strzałów. Czy nie o to właśnie nam chodzi? Zyskujemy również ładniejszy karabinke snajperski :D. W sumie karabinek mamy tylko 20cm dłuższy.
Luka pisze:Pytanie ile można dać w PLN za te trochę strzałów więcej?
Powiedzmy sobie szczerze, że to jest nasze hobby. Czy to się da przeliczyć na pieniądze? To nie są karabinki wyczynowe. Takie pytanie można by również zadać posiadaczom AAS 400/410 po co oni wydając kasę i montują na swoje lufy rurkę, która jest tylko pogrubiaczem?

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”