QB 78 - Kapsuła kapsułę kapsułą pogadania...

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Krxlion
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 30 lipca 2015, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Swidnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

QB 78 - Kapsuła kapsułę kapsułą pogadania...

Post autor: Krxlion »

Witam jestem od niedawna na forum(pierwszy mój temat dotyczył wyboru wiatrówki) i zachodzę w głowę co zrobić z faktem ciągłego kupowania kapsuł CO2.

Powoli zaczyna mnie to męczyć więc zastanawiam się nad dołączeniem do owej QB 78 większego zbiornika by móc oddać więcej strzałów za jednym razem.
Często jeżdżę rowerem gdy chce postrzelać, więc ciekawą sprawą byłoby napełnienie czegoś raz, oddanie 100-200 strzałów i wrócenie do kwatery w celu napełnienia zbiornika ponownie.
Zależy mi również na tym, by w łatwy sposób przejść do pierwowzoru, gdy chce np. wyjechać gdzieś na 3 dni i wziąć ze sobą garść kapsułek CO2.
Moje QB przeszło tunning, który poprawił pracę mechanizmów i zwiększył moc śrutu przez co ilość strzałów spadła do około 50.
Standardowo na jedno wyjście używam około 6-8 kapsułek więc zgaduje, że "zbiornik" przymocowany do broni powinien mieć przynajmniej 72g pojemności(dobrze główkuje?).
Zastanawiałem się nad kartuszem do broni, który pozwoliłby oddać 400 strzałów(w mojej przerobionej do 200). Zgaduje również, że będę potrzebował butli matki, która będzie mogła być ładowana CO2 i będzie zasilała mniejszy "zbiornik".

Moje pytanie brzmi jakie rozwiązanie jest najlepsze pod moje wymagania oraz gdzie i za ile będę mógł kupić sprzęt(najlepiej używany). Nie wiem czy to ma być butla od paintballa, kartusz, kapsuła 88g wielokrotnego ładowania + butla matka, którą będę napełniał gdzieś w okolicy(nie znam się na tym). Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam.
joint32
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 20 lipca 2015, 21:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Świecie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: joint32 »

Witaj. Też jestem nowy, ale mogę chyba napisać poczytaj tematy o QB78, których nie brakuje.
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=39 ... light=qb78
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=12 ... light=qb78
Hatsan 90 STG+BSA 4x32, Kandar CP-1
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

1. O jakiej broni piszesz?
2. QB 78/79 i wszelkie jej modyfikacje są bardzo dokładnie już opisane w dziale
wiatrówki. W warsztacie też jest coś o tuningu.
Wystarczy się po stronach rozejrzeć i czytać.
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Awatar użytkownika
bosh6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bosh6 »

ja bym proponował butle hp 0,2 litra. Miałem taką w qb 79. Grubo ponad 100 strzałów 16,5J. tyle że przy qb78 będZie jeszcze potrzebny adapter. koszt butli hp to~ 150zł. do tego jakąś chińską pompke za 300~400zł i gotowe.
Daystate Air Wolf ÷Hawke Sidewinder 30 TAC 10x42
Awatar użytkownika
Krxlion
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 30 lipca 2015, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Swidnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krxlion »

Słuchajcie trochę czasu minęło, czytałem, rozmyślałem i doszedłem do wniosku, że w przyszłości powinienem zainwestować w pompkę(PCP jak mniemam i na prawdę kosztuje 500zł+?).
Ja rozumiem, że zwykłe pompki rowerowe czy jakie tam mają do 30 bar, ale w zasadzie z tego co wyczytałem w karabinie QB 78 więcej niż 100bar nie jest potrzebne(ba, nawet szkoda ryzykować więcej niż 80bar bo grozi BUM!). Na koniec mam parę pytań:
1. Gdzie kupię tanio pompkę?
2. Widziałem w internetach, że ludzie sami robią takie pompki, ktoś próbował?
3. Czy do standardowej QB 78 będę mógł podpiąć pompkę i pompować(zdaje mi się, że paru elementów będę potrzebował, by w momencie zakończenia pompowania powietrze, które napompowałem nie ulotniło się)?

Edit:
Znalazłem takie "cudo" coś warte?
https://www.motointegrator.pl/produkty/ ... bar-07-psi
Awatar użytkownika
bosh6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bosh6 »

Znasz powiedzenie "z gówna bata nie ukręcisz"??
Chińska rura w qb nie jest przystosowana do wysokich ciśnień. Poza tym żeby mieć kilkadziesiąt strzałów z jednego tankowania, potrzeba nabić co najmniej 180bar. Chińską pompkę do pcp kupisz w okolicy 300zł, butla hp około 150. to najbezpieczniejsze rozwiązanie.
Ale zrobisz jak uważasz.
Daystate Air Wolf ÷Hawke Sidewinder 30 TAC 10x42
Awatar użytkownika
Krxlion
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 30 lipca 2015, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Swidnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krxlion »

Przepraszam bosh i dzięki za łopatologiczne wytłumaczenie sprawy.
Jednak nadal nie wiem gdzie kupić taką pompkę(alledrogo, olx nic mi nie mówi, a dostęp do działu sprzedaży pewnie będę miał za dwa tygodnie)?
Co więcej jak tak patrzę to za taką kwotę co podajesz to można by było śmiało pójść w rozwiązanie:
Butla matka-przetoczka-butla/kartusz-(kolejna?)przetoczka do QB

Mało tego bo sporo butli można wyhaczyć używanych, co za tym idzie może wyjść to taniej(i lepiej?). A taką butlę matką to trzeba napełnić raz na sezon jak mniemam i to w okolicach 20zł.
Awatar użytkownika
bosh6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bosh6 »

Butlę kupujesz 6l 300bar roboczego za 300 do 350zł. Do nabijania butli hp w qb wystarczy Ci na kilka miesięcy. Ale dochodzi jeszcze koszt przetoczki. Używana 100-150zł.
Pytanie czy opłaca się w to bawić. Musisz sprawdzić czy lufa jest celna, bez jakiś wad. Ja w qb79 trafiłem lufę która przy zasilaniu powietrzem na 40m robiła skupienie 20gr.
Daystate Air Wolf ÷Hawke Sidewinder 30 TAC 10x42
Awatar użytkownika
Krxlion
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 30 lipca 2015, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Swidnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krxlion »

W takim układzie jeszcze zapytam czy znany jest jakiś sposób na sprawdzenie czy lufa jest celna? Powiem szczerze, że gdybym nie siedział na sru-glo i miał jakąkolwiek sensowną lunetę zaczynając od PP to bym spróbował, niestety tak jak wspomniałem mam jedynie podstawowe przyrządy celownicze. Może spróbować jakoś maksymalnie ustabilizować karabinek i oddać 5 strzałów i sprawdzić czy trafią w mniej więcej to samo miejsce?
Awatar użytkownika
bosh6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bosh6 »

no bez lupki to raczej celności za bardzo nie sprawdzisz na dystans większy niż 15m. Qb ma za słabe otwarte żeby wynik na 25-30m był wiarygodny. Może w Twojej okolicy mieszka ktoś kto użyczy Ci lupki do testu?
Daystate Air Wolf ÷Hawke Sidewinder 30 TAC 10x42
Yannu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 168
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 14:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Yannu »

Sorry za pytanie, ale po co komu lupka do sprawdzenia celności (czyli na tym etapie - powtarzalności) QB78/79? To już chyba raczej imadło byłoby przydatniejsze.
Awatar użytkownika
Krxlion
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 30 lipca 2015, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Swidnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krxlion »

Zgadzam się z Yannu, tu przede wszystkim chodzi o stabilność "strzelca", a w tym przypadku "strzelcem" jest imadło, a ja jedynie pociągam za spust.
Awatar użytkownika
triodak
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 05 grudnia 2013, 22:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: triodak »

bosh6 pisze:Butlę kupujesz 6l 300bar roboczego za 300 do 350zł.
Chyba trochę za tanio.
Awatar użytkownika
bosh6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bosh6 »

Chyba nie. Wystarczy poobserwować tutejszy k/s. A i na serwisie aukcyjnym też można nawet lekko poniżej tej kwoty kupić.
Ostatnio zmieniony 29 sierpnia 2015, 18:54 przez bosh6, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Air Wolf ÷Hawke Sidewinder 30 TAC 10x42
Awatar użytkownika
Krxlion
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 30 lipca 2015, 15:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Swidnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krxlion »

A słuchajcie wystarczy zwykła butla śniegowa ze zmienionym zaworem?
Coś takiego:
http://olx.pl/oferta/gasnica-sniegowa-c ... 9ce078fe47
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”