A może by tak kupić palmtopa

Łuki, noże, szable, maczety... ale też latarki, GPSy i inne gadżety

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

koliberek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1122
Rejestracja: 03 maja 2005, 21:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Ząbki k/W-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: koliberek »

kropek pisze:Co do palmtopa, ekran w mym Palmie ma 320x320 pikselków - może jeszcze jest to jakąś przewagą wobec przemądrzałych telefonów.
Dlatego ja kupiłem T3, któren jest rozsuwany i ma 320x480 - po obróceniu obrazu można na tym czytać nawet PDFy. Jedną część Harrego Pottera przeczytałem w całości na Palmie, w autobusie :-)
Dla mnie niezastąpione w Palmie są rozkłady jazdy. Pociągi, autobusy - wszystko mam pod ręką. I wyszukiwarka połączeń.

Niemniej jednak PalmOS wydaje się być platformą, która odchodzi :-( Myślę, że rozsądniej (choć to smutne) kupić coś Windzianego.
Cruszynka custom w złotej koronie od Nikko
Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka
zapraszam na http://www.airguns.budu.pl
Awatar użytkownika
Astronauta_spif
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 08 marca 2007, 21:42
Tematy: 0
Lokalizacja: z arsenału
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Astronauta_spif »

teston pisze:No właśnie, a może Acer E310 ?...
Tylko wciąż nie wiem po co mi to. Podpowiedzcie cóś.
Te naleśniki Acera są gówniane. Zresztą widać że Ty go tak naprawde nie potrzebujesz.... sam zastanawiasz się po co Ci ? Nie masz co zrobić z kasą czy z czasem ?
Jeśli chcesz pocztać co mogą a czego nie pockety itp wejdz sobie na pdaclub.pl i Sam poczytaj :D My za Ciebie wyboru nie dokonamy....
W terenie-im gorzej tym lepiej...
Awatar użytkownika
kropek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1107
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:54
Tematy: 45
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kropek »

Astronauta_spif pisze:(...)
Jeśli chcesz pocztać co mogą a czego nie pockety itp wejdz sobie na pdaclub.pl i Sam poczytaj :D My za Ciebie wyboru nie dokonamy....
Sęk w tym, że tam - jak i gdziekolwiek indziej - brak jasnych, dobitnych, rzeczowych wskazówek/przewodników o zaletach i zastosowaniach ręczniaków. Sam tego szukałem - wiem. Wiedza na forach zgromadzna jest obszerna aczkolwiek przyczynkarska - wymaga sporo mitręgi by zbudować sobie klarowny obraz zagadnienia.

Ale powtórzę jeszcze raz, warto mieć palmtopa choćby ze względu na radochę z posiadania.

Myślę, że terminarz jako główne zastosowanie palmtopa (a tekie ono było w krajach gdzie koszt sprzętu nie nadawał mu właściwości bardziej biżuteryjnej niż użytkowej) już nie jest jego forte. Telefony to załatwiły z kretesem.

Co do zmierzchu PalmOSu to zdąrzyłem po krótkim czasie przekonać o jego symptomach osobiście. Opinie i doświadczenia innych znałem a mimo to wybrałem Palma. Też bym nie polecał. Chyba, że dla maniaka, jako drugi lub kolejny z ręczniaków :-).

Życzę miłej palmowej palmy, która ma odbić (tu by się przydała łacina :-))

Andrzej
.177-.69
teston
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2560
Rejestracja: 22 listopada 2002, 09:42
Tematy: 126
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: teston »

Astronauta_spif pisze:Zresztą widać że Ty go tak naprawde nie potrzebujesz.... sam zastanawiasz się po co Ci ? Nie masz co zrobić z kasą czy z czasem ?
Poprostu chcę sobie zrobić prezent :P
A co do potrzeb, to punktem wyjścia była nawigacja satelitarna, ale jak już wydawać kasę na taki gadżet to niech jeszcze cokolwiek umie.
Pozdrawiam
TK Teston
Awatar użytkownika
kropek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1107
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:54
Tematy: 45
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kropek »

Podpowiadam! Znalazłem podpowiedź do rozterki: po co mi to?

1. Ręczny umilacz czasu do posiedzeń w ustronnych miejscach. Zamiast gazety, książki. Lepszy od nich bo:

- poręczniejszy
- mieści o wiele więcej - całe książki
- pozwala na czytanie wieści z Internetu (lepszy niż WAP czytnik w komórce)
- można pograć w niezobowiązujęce gry (pisałem już o pasjansie? mah jongu? scrabble, krzyżówce?)

2. Platforma dla kalkulatora balistycznego

Dla PocketPC jest chyba dostępna wersja programu Chairgun. Dla systemu PalmOS jest wiele kalkulatorów balistycznych, jednak stworzonych dla pocisków z broni palnej, Chairguna dla tego systemu jedbnak nie ma.
Próbował ktoś Chairguna w plenerze na ręczniaku?
.177-.69
Awatar użytkownika
voydac
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 102
Rejestracja: 05 maja 2004, 14:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: voydac »

teston pisze:... co do potrzeb, to punktem wyjścia była nawigacja satelitarna, ale jak już wydawać kasę na taki gadżet to niech jeszcze cokolwiek umie.

No to już minimalnie zawęża krąg poszukiwań. Do nawigacji jedynym sensownym wyborem będzie raczej PocketPC, dlaczego ? ano dlatego, że na niego jest Automapa, a jak kto nie lubi np. Autopilot, jak kto oszczędny to np. Navigo.
Mapy dostępne dla palma mają niestety problem z pokryciem naszej Polandii.
teston pisze:Poprostu chcę sobie zrobić prezent
Tu cię zmartwię - chcesz mieć frajdę z wydania paru PLNów ? omijaj produkty z systemem "małomiękkiego" z daleka.
Ten system to sypiąca pomyłka, tłumacząc sytuację na rynku pocketów na "wiatrówkowe" to tak jakby jedyną sensowną wiatrówką do kupienia była chinka z linii B-cośtam bo do tych lepszych nie dostaniesz u nas pasujących śrutów.

Palmtopy z nierozwijanym już od ładnych paru lat PalmOS (nie licząc kosmetycznych aktualizacji dla nowych modeli) nadal doskonale się sprzedają w USA ponieważ mają jedną cechę - ich użytkowanie to przyjemność, natomiast w słowniku twórców pocketpc słowa ergonomia i przyjazność dla użytkownika nie występują.

Żeby nie było że nie wiem o czym pisze - moim codziennym wypełniaczem kieszeni jest palmtop pocketpc z systemem WM2005 i to taki prawie wszystkomający [telefon/wlan/gps/klawiatura qwerty/edge], poprzednio [PalmOS / starsze wersje pocketpc / epoc].

Wnioski z porównania - regularny stek przekleństw bo w zabawce wartej tyle co laptop nie potrafią działać podstawowe funkcje takie jak klient poczty nie współpracujący z interią czy lista zadań nie sortująca się po dacie (to akurat dwie najbardziej mnie wq... bugi).

P.S. do listy zastosowań można śmiało dopisać filmy - na słabszych prockach po konwersji formatu np. pocketdivxencoderem, na mocniejszych spokojnie da radę skopiować normalny film na kartę (przy obecnych cenach kart aż się o to prosi) dograć napisy i jezda.
TX200 z błędnym napędem + Tasco Varmint 6-24 z wyrwaną wieżą
teston
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2560
Rejestracja: 22 listopada 2002, 09:42
Tematy: 126
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: teston »

Hmmm, chyba sprawa się konkretyzuje: Fujitsu-Siemens Loox 720 ....
są jakieś glosy przeciw ?
Tylko nie mówcie mi nic o nadmiarze gotówki itp. Wydanie takiej kwoty na AA, Leupolda itp. nikogo przecież nie szokuje :diabelek:
Pozdrawiam
TK Teston
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Witam
Tomek toż to rozbój w biały dzień. To czyste szaleństwo. :P
Nie pomyślałeś ile Exact-a za tą kwotę byś miał. :D
Pozdrawiam.
Jka
teston
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2560
Rejestracja: 22 listopada 2002, 09:42
Tematy: 126
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: teston »

No i d..a zbita, zamiast palma będę miał remont w mieszkaniu :( :( :( :(::
ale może ktoś z Was skorzysta:
http://www.allegro.pl/item175068262_loo ... r_14m.html
Pozdrawiam
TK Teston
M_A_P
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1772
Rejestracja: 01 kwietnia 2003, 21:06
Tematy: 38
Lokalizacja: ex Oriente (lux)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: M_A_P »

A to zaluj, bo podstawowym zastosowaniem jest dostep do forum zawsze i wszedzie -- z pociagu do Poznania pozdrawiaja Ewelina, Eryk i M_A_P
"Próżność jest moim ulubionym grzechem."
teston
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2560
Rejestracja: 22 listopada 2002, 09:42
Tematy: 126
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: teston »

No przecież żałuję. A Ty się powinieneś wstydzić ! Taaaaaki dostęp do Forum a nawet nie dasz znaku życia ?
Pozdrawiam
TK Teston
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

No właśnie! Cichociemny się znalazł ! :) ;)
Chyba, że określenie "zawsze i wszędzie" należy rozumieć - zawsze gdy jadę i wszędzie gdzie jadę. :D
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
M_A_P
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1772
Rejestracja: 01 kwietnia 2003, 21:06
Tematy: 38
Lokalizacja: ex Oriente (lux)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: M_A_P »

Wybaczcie ale to swnstwo pochlania mnostwo czasu, czlowiek przypomina sobie np. o czytaniu ksiazek :D

Ogranicz remont i jednak kup, moze na poczatek cos rozsadniejszego. Ja mam HP rx3715, do niego gps na Nemerixie i spokojnie wystarcza do normalnych zastosowan.
"Próżność jest moim ulubionym grzechem."
teston
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2560
Rejestracja: 22 listopada 2002, 09:42
Tematy: 126
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: teston »

Jak bym się tak ograniczał to nadal jeździłbym Samarą, strzelał ze Slavii, fotografował Zenitem a godzinę odczytywał z Q&Q :diabelek:
Nie ograniczę ani remontu ani palmtopa. Jak nie kupię go teraz to może na wakacje.
Ma być GPS (może być na dodatkowej karcie), szybki procesor, WiFi i VGA.
Pozdrawiam
TK Teston
Pidu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 10 grudnia 2004, 15:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Pidu »

teston pisze:Ma być GPS (może być na dodatkowej karcie), szybki procesor, WiFi i VGA.
Jak już będziesz kupował to przemyśl jednak ten GPS na karcie, bo jeśli nie masz drugiego slotu na kartę pamięci, a palm ma mało pamięci wewnętrznej - generalnie zostajesz pozbawiony możliwości korzystania z map - albo GPS albo karta pamięci. No ale to zależy od modelu palmtopa.
AA S408IR + DOT 4-16x42
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń biała, survival i militaria”