Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Legalizacja butli powietrznych

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi
Status: Offline

Re: Legalizacja butli powietrznych

Postautor: Michaus » 2019-01-13, 21:55

Cena legalizacji w Łodzi, to 100,-PLN.
Też mam na 5 lat. Na 10 się nie udało, ponieważ "butla na tyle ładna, że może zostać użyta do oddychania" i na nic były deklaracje, że powietrze z niej na 100% będzie wylatywało jedynie przez lufę, a przez nią nie będę próbował oddychać, bo to niebezpieczne. :roll:
Pierwszy (od lewej) zawór Dräger'a, z małym, srebrnym pokrętłem, na którym jest o-ring, jest dosyć wyczuwalny i nie miałem problemów z ładowaniem kartusza od Styr'a.
Drugi zawór Dräger'a, z dużą czarną gałą, jest za szybki i z butli w niego wyposażonej ładuję tylko Walthery (na wypadek, gdybym jednak nie wyczuł).
Mam jeszcze czeską - wojskową 2L 300bar z zaworem no name, który jest dobrze wyczuwalny.

Obrazek
"Pijcie piwo! Picie piwa zapobiega rozlaniu się piwa na laptopa!"

Łódzka Grupa Strzelecka >>ORZEŁ<<

wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: wiki09 » 2019-01-13, 22:03

Rok temu legalizowałem 2 litrową w centrum nurkowym w Gdyni . Cena legalizacji 50 złotych , okres 5 lat .

oshe
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: oshe » 2019-01-14, 14:55

W Bydgoszczy legalizacja to koszt 60 zł z dokumentami i paragonem. Możliwa legalizacja na 10 lat jeśli butla jest pomalowana na nowy wzór ewentualnie jeśli powłoka lakiernicze jest w bardzo dobrym stanie i na butli jest napis "powietrze techniczne".

oshe
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: oshe » 2019-01-14, 15:00

Co do zaworów to jak pisze Josef firma faser ale też bardzo fajne są zawory z pokrętłem z boku gdzie wrzeciono zaworu działa pod kątem 90 stopni do butli. Są bardziej wyczuwalne i nie trzeba tyle siły żeby je zakręcić lub odkręcić.

Wróć do „Wiatrówki”