Nowa strzelnica w Wadowicach

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: eskie »

Niccodem pisze: 11 marca 2024, 12:49Nie pałam miłością do braterstwa po akcji "Nie dla psa kiełbasa"
Co to była za "akcja"?
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: eskie »

Tomtap pisze: 11 marca 2024, 19:59 Co do dostępu mieszkańców, którzy nie są członkami - tu jest to zrobione na bazie organizacji imprez - pikników, wstęp jest darmowy, płaci się za amunicję, często też są akcje z młodzieżą szkolną, gdzie strzelanie jest całkiem bezpłatne.
Napisz jeszcze tylko, jak często są te pikniki. Mi wychodzi, że 2-3 razy w roku.

Prawdopodobnie będzie to urządzone tak, że strzelnica jest dla członków braterstwa, a listkiem figowym, są te pikniki.

Jeśli miało by to mieć ręce i nogi, to powinna być to strzelnica ze stałą obsługą, gdzie ludzie z braterstwa mają przywileje, ale też każdy człowiek z ulicy może wejść i postrzelać normalnie, odpłatnie. A jak mu się spodoba to występuje do braterstwa i ma przywileje. A jak chce sobie postrzelać ot tak to może bez wstępowania do klubu. Ale obawiam się, że w tym kierunku to nie idzie.

Na koniec te mityczne 78 000 członków to 71000 jak ja płacąc dyche rocznie za kolekcja i dostęp do forum. A strzelców w sekcji sportowej jest ok 7000
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
ANTEQ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 29 grudnia 2014, 22:23
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: ANTEQ »

Na strzelnicy w Wadowicach nawet jedna łopata jeszcze nie była wbita a ty już wiesz ile i jakich zajęć będzie i na jakich zasadach. Wiesz co z miastem jest ustalone i nawet rzuciłeś jakimiś liczbami, musisz być dziennikarzem, bo oni mają tendencje do tworzenia alternatywnej rzeczywistości. Sekcja sportowa to prawie 25000 członków.
Na Waldorffa i na inne strzelnice członek może zabrać jedną osobę towarzyszącą i nikt mu łaski nie robi ale nie zorganizować imprezę integracyjną jak w tym przypadku dla 6 osób. Na większość strzelnic nie zabierzesz nawet osoby towarzyszącej bez wynajęcia instruktora.
 ! Message z: tommylee
Proszę bez wycieczek osobistych
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Jezzman »

Dla ścisłości wspomnę, że napisałem pod "chwalipostem" burmistrza na facebooku, dotyczącym porozumienia z KS Amator i budowy strzelnicy, z zapytaniami, czy zostały poczynione jakieś ustalenia w sprawie dostępności strzelnicy dla mieszkańców czy osób niezrzeszonych. Póki co odpowiedzi jednak się nie doczekałem (pisałem 2 dni temu), co w sumie też jakąś tam "odpowiedzią" jest. Jakby się coś zmieniło, to oczywiście dam info tutaj :-D
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Tomtap »

Zasadniczo - nie jestem użytkownikiem strzelnic Braterstwa, bo system jaki na większości z nich obowiązuje nie jest dla mnie (pomijając, że mam daleko), po prostu jestem na innym etapie rozwoju jako strzelec i mam inne potrzeby obiektowe. B jest znakomite do rozpoczęcia swojej strzeleckiej przygody, do załatwienia tematu niezbędnej ilości startów do licencji. Tyle.

I bardzo dobrze, bo to jest zgodne ze statutem stowarzyszenia KS Amator, z założonymi celami - upowszechnianiu strzelectwa, zapewnieniu taniego dostępu, załatwienia bzdurnych wymogów niezbędnych do posiadania broni. To zadanie spełniają najlepiej ze wszystkich organizacji w Polsce, o czym świadczy liczba członków. Problemem jest to, że dla komercyjnych klubów, które są tylko przykrywką do zarabiania kasy na frajerach, B jest zwyczajnie konkurencją, odbierającą im zarobek. Tym bardziej, że ma charakter ogólnopolski i teraz jeszcze robi coraz większą sieć strzelnic w całym kraju.

Co do Wadowic i "wątpliwości". Każdy człowiek współczesny ma jakieś abonamenty na różne aktywności, dostępy. Netflix, karnet na siłownię itp. itd.
Jakim więc problemem jest składka członkowska 10 zł rocznie, dająca dostęp do strzelnicy? Karta Multisport tak, a 10 zł składki na stowarzyszenie już nie? Do tego składka wykorzystywana niekomercyjnie, zebrana na zasadzie skali dająca możliwości rozwijania działalności stowarzyszenia o kolejne obiekty.
Takie możliwości organizacyjne ma B i w taki sposób to realizuje.
Pewnie można było w Wadowicach zrobić inaczej. Np. wydać te 120 baniek i zmienić plan zagospodarowania. Albo sprzedać teren za parę baniek, dać pozwolenie na komercyjną strzelnicę i łupienie frajerów 60-100 zł/h wstępu. Zaraz, a był ktoś chętny na taki zakup? Można też było siłami samorządu postawić strzelnicę. Oh wait, czy przypadkiem taki plan też nie wypalił?
Gdyby B nie wyszło z programem budowy strzelnic, gucio by w tym miejscu było przez kolejne dziesięciolecia. Dostaną teren za 1% szacunkowej wartości (iluzorycznej, bo wartość szacunkowa do rynkowej jest odwrotnością wartości bilansowej do rynkowej, gdzie ta pierwsza może być 0, a druga miliony), bo jako OPP nie będą prowadzić komercji, nie będą na tym zarabiać i będą zobowiązani do współpracy z samorządem na rzecz mieszkańców.

Ale fakt, w Polsce ludzie wolą mieć ściernisko, niż żeby ktokolwiek dostał podziękowania za wykazanie się inicjatywą.

A pikniki są robione w zależności od rozpoznanych potrzeb, a nie żeby odbębnić pańszczyznę.
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Jezzman »

Tu nie o to chodzi, bo jak działają strzelnice Braterstwa to każdy (lub prawie każdy) wie.
Chodzi o to, że burmistrz deklarował, że strzelnica będzie ogólnodostępna, ale nie mówił, że przez 3-4 dni w roku ;laughing:
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Niccodem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 23 stycznia 2024, 10:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Niccodem »

eskie pisze: 14 marca 2024, 20:03
Niccodem pisze: 11 marca 2024, 12:49Nie pałam miłością do braterstwa po akcji "Nie dla psa kiełbasa"
Co to była za "akcja"?
Spróbuj wejść na forum bez zalogowania się. Ja osobiście nie przepadam jak się mnie traktuje jak dziecko.

Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2023
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Dexter »

Sens zrozumiały tylko forma niepotrzebnie kpiąca.
TKC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 01 listopada 2019, 09:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: TKC »

Niccodem pisze: 11 marca 2024, 12:49]
...Spróbuj wejść na forum bez zalogowania się....
Nie bardzo rozumiem oczekiwanie aby każde forum z interesujacymi nas informacjami było publicznie dostępne (nawet jeśli kiedyś było). Forum o którym piszesz jest wewnetrznym forum klubu, treści są tworzone przez członków tego klubu i można przyjąć, że dla członków klubu. Mało jest forów, o których nawet nie wiemy że istnieją? ;)
Niccodem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 23 stycznia 2024, 10:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Niccodem »

Forum dostępne tylko dla zalogowanych. Zapraszamy do dołączenia do Braterstwa!
Vs
Nie dla psa kiełbasa!


Znajdź różnicę.

Edit. Nie ma problemu z tym że zamknęli forum, ich decyzja. Dexter dobrze określił co zrobili nie tak
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Tomtap »

Niccodem pisze: 15 marca 2024, 14:56 Znajdź różnicę.
Kolejny delikacik.

Ty jeden urażony + Dexter (ten zawsze się podepnie pod coś, żeby zaistnieć) vs 70 tys członków stowarzyszenia, którzy nie poczuli się dotknięci.
Znajdź różnicę.
Jezzman pisze: 15 marca 2024, 09:25 burmistrz deklarował, że strzelnica będzie ogólnodostępna, ale nie mówił, że przez 3-4 dni w roku
Czy basen w Wadowicach spełnia warunki ogólnodostępności? Czy trzeba za wstęp zapłacić? Czy jeśli będzie na raz za dużo osób w saunie to będzie można tam wejść, czy trzeba będzie poczekać aż się znajdzie miejsce?
No więc w czym jest problem - pytam ponownie - w zapłaceniu 10 zł rocznie za "karnet" wstępu na strzelnicę i korzystać z rezerwacji osi? I tak, strzelnica to nie basen, w oczywisty sposób dostęp musi być ściślej reglamentowany.

Nie pasuje - a idź gdzie indziej.

Ależ to jest durnie jałowa dyskusja...
Niccodem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 23 stycznia 2024, 10:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Niccodem »

Nie pasuje - a idź gdzie indziej.
To samo w Twoją stronę. Nie musisz się udzielać w tym temacie i na tym forum.
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Jezzman »

Tomtap pisze: 15 marca 2024, 15:11 Czy basen w Wadowicach spełnia warunki ogólnodostępności? Czy trzeba za wstęp zapłacić? Czy jeśli będzie na raz za dużo osób w saunie to będzie można tam wejść, czy trzeba będzie poczekać aż się znajdzie miejsce?
No więc w czym jest problem - pytam ponownie - w zapłaceniu 10 zł rocznie za "karnet" wstępu na strzelnicę i korzystać z rezerwacji osi? I tak, strzelnica to nie basen, w oczywisty sposób dostęp musi być ściślej reglamentowany.
Na basenie w Wadowicach nie muszę być zapisany do żadnego klubu, żeby wejść. Przychodzę, płacę, wchodzę. Proste.
Tak samo chciałbym ze strzelnicą. Na cywilizowanych obiektach, na których byłem tak jest. Choćby w Myślenicach na klubowej strzelnicy. Wchodzę, jak są wolne tory, to wpisuję się do książki i idę strzelać. Potem kładę kasę na ladę i tyle mnie widzieli. Nikt nie wymaga ode mnie zapisów do klubów.
Poza tym co w przypadku, gdy ktoś już jest członkiem innego klubu? Ma się z niego wypisać i zapisać do Braterstwa, żeby na ich strzelnicę wejść?
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
ANTEQ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 29 grudnia 2014, 22:23
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: ANTEQ »

 ! Message z: tommylee
Spokojnie i bez wycieczek personalnych
Strzelnica będzie udostępniana adekwatnie do zainteresowania a samych służb i uczniów szkół w Wadowicach jest wystarczająco dużo żeby nie stała pusta, plus jakieś 7000 członków w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Najwięcej szczekać będą kluby do których obecnie należą przyszli członkowie Braterstwa...
Jezzman, myślenie może boli ale nie pisz już bo się ośmieszasz, wystarcz być zarejestrowanym jako kolekcjoner za 10zł i możesz korzystać ze strzelnicy jak każdy inny. Wolisz być jechany na komercji to możesz tam chodzić dalej, nikt ci nie broni. Z Myślenic do Wadowic tylko 35km, twoje argumenty są powalające...
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nowa strzelnica w Wadowicach

Post autor: Jezzman »

Bardziej Ty się tutaj ośmieszasz, bo nie potrafisz zrozumieć, że tutaj nie chodzi o tą "dychę". Inna sprawa była by, gdyby KS Amator kupił od miasta teren za pełną cenę i wtedy mógłby sobie robić tam co zechce. Ale teren wzięli w zasadzie za darmo i wychodzi na to, że mieszkańcy nic z tego nie będą mieli, poza kilkoma eventami w roku, choć burmistrz obiecywał "ogólnodostępność". Wielu znajomych (nie związanych ze strzelectwem) liczyło na to, a zapowiada się, że temat przestanie ich interesować. Wśród mieszkańców nastroje są podobne, z tego co słychać po różnych komentarzach na mieście. Ba, wielu nawet wietrzy tutaj jakiś przekręt, po czym widać, jaki mają stosunek do tego przedsięwzięcia.
Tu nie chodzi o szukanie jakiejś afery czy coś. Rozchodzi się o to, że burmistrz obiecywał jedno, a robi drugie. Tylko tyle i aż tyle.
BTW ciekawe, co powiedzą, jak będę chciał wejść z pneumatykiem :-D Wiem, że na różnych obiektach różnie z tym jest :-D
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”