Fwb300 junior szczerbinka

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

gapetxxx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 października 2023, 13:51
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: gapetxxx »

Witajcie Koledzy i Koleżanki. Szukałem i szukałem, ale nie znalazłem informacji. Otóż interesuje mnie czy do wiatrówki Fwb300 junior (bo taką chciałbym sobie sprawić ze względu na niższą wagę i przez to możliwość mniej uciążliwego strzelania z ręki) można zamiast tego przeziernika co tam jest zamontować standardową muszkę i szczerbinkę? Chciałbym postrzelać do tarczy np na 25m, ale też i do innych celów, a wyczytałem, że ta standardowa "optyka" co tam jest zainstalowana fabrycznie nie jest do końca komfortowa do strzelania do innych obiektów niż tarcza. Noszę też okulary i chyba łatwiej by mi było strzelać przy zamontowaniu muszki i szczerbinki. Czy to ma sens? Bo instalując lunetę to już nie jest zabawa bo cel podany jest na tacy... Pozdrawiam Was
militarius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 06 czerwca 2007, 14:54
Tematy: 3
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: militarius »

Możesz zamontować insert słupkowy do muszki jeśli typowe "kółko" Cię denerwuje :) jeśli nosisz okulary to możesz zamontować irysa i ustawić sobie wartość dioptrii jaką masz w okularach. O standardowe przyrządy na 11mm będzie ciężko, może jakiś wydruk 3D lub redukcja na 22mm i kupno czegoś gotowego na picattiny.
gapetxxx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 października 2023, 13:51
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: gapetxxx »

No bo z tego by strzela moja żona i ja, a oboje nosimy okulary więc raczej ciężko dopasować dioptrie do przeziernika skoro na przemian byśmy używali wiatrówki. Czyli tam gdzie muszka byłby słupek do brze rozumiem? A tu gdzie szczerbinka to redukcję zamontować, aby założyć szczerbinkę? Nie ma takich regulowanych (góra dół prawo lewo) szczerbinek na 11mm? Bo miałem kiedyś przez chwilę crossmana 2300s i tam była regulowana śrubami mikrometrycznymi szczerbinka Williamsa na szynie standardu 11 mm.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2047
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: Dexter »

Nieszczególnie wada wzroku ma wpływ na przeziernik. Nie wiem czemu się tak na to uparłeś, przeziernik na +/- jest dosyć obojętny. Przy astygmatyzmie są jakieś tam "jaja" (ale to i przy muszce i szczerbince będą). Oczywiście, jeśli jesteś przekonany do szczerbinki to szukaj ale na moje oko dopatrujesz się problemu nie do końca tam gdzie trzeba.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: czemar »

Szczerbinkę możesz kupić od Hw 77
Tylko czy to Ci coś da ,sam nie wiem
Może warto najpierw wziąć do ręki Fwb z typowymi przyrządami i zobaczyć jak się będzie strzelało a potem dumać nad tym jak to wszystko pożenić ze sobą skoro przód i tył są z innej parafii.
M.
Vortex na Kruszynie :one:
gapetxxx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 października 2023, 13:51
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: gapetxxx »

To jest racja w 100% aby wziąść to do ręki i samemu spróbować. Tylko, że jest problem bo niestety nikogo nie znam kto by taki sprzęt miał na Podkarpaciu. Bo jestem z Przemyśla. Dlatego tak się dopytuję bo wyczytałem, że patrzenie w te małe szczelinę to jest niewygodne jakbym np. chciał dłużej postrzelać w inne cele np. Czy butelka czy puszka. I że na odległość większą np 25m to już cel przez te 'optykę' ciężko zobaczyć bo to nie są okręgi jak na tarczy. A kupując tak zacny sprzęt nie chciał bym też aby okazało się to błędem.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: czemar »

Pytaj w grupach lokalnych, na pewno ktoś się znajdzie , może nie w Twoim mieście ale zawsze warto wsiąść w auto i zrobić sobie wycieczkę, poznać ludzi , porozmawiać.
Spis grup lokalnych masz na forum .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
gapetxxx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 października 2023, 13:51
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: gapetxxx »

Ok dziękuję idę szukać.
bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 525
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: bruno_Hof »

gapetxxx pisze: 15 października 2023, 14:04 zamontować standardową muszkę i szczerbinkę? Chciałbym postrzelać do tarczy np na 25m, ale też i do innych celów, a wyczytałem, że ta standardowa "optyka" co tam jest zainstalowana fabrycznie nie jest do końca komfortowa do strzelania do innych obiektów niż tarcza.
Dobrze,że tylko słyszałeś,bo z nich strzela się świetnie,przynajmniej mi. Strzelałem z nich na 45m do muflonów i lizaków o średnicy 40mm :one:
Do 20m można strzelać do kapsli,no co więcej chcieć :piwo:
HW95K HW50S Typhoon FT.
gapetxxx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 października 2023, 13:51
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: gapetxxx »

A jeszcze się zapytam czy są tylko wersję prawo lub lewo ręczne Juniora? Bo chodzi o to, że ja jestem praworęczny a żona leworęczna a widziałem, że kolby są anatomiczne. A przydałoby się chyba coś uniwersalnego.
gapetxxx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 października 2023, 13:51
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: gapetxxx »

bruno_Hof pisze: 15 października 2023, 16:25
gapetxxx pisze: 15 października 2023, 14:04 zamontować standardową muszkę i szczerbinkę? Chciałbym postrzelać do tarczy np na 25m, ale też i do innych celów, a wyczytałem, że ta standardowa "optyka" co tam jest zainstalowana fabrycznie nie jest do końca komfortowa do strzelania do innych obiektów niż tarcza.
Dobrze,że tylko słyszałeś,bo z nich strzela się świetnie,przynajmniej mi. Strzelałem z nich na 45m do muflonów i lizaków o średnicy 40mm :one:
Do 20m można strzelać do kapsli,no co więcej chcieć :piwo:
A energię masz standardową czy podniesioną, aby lepszy lot był np na te 45m?
bmichu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 26 lipca 2023, 09:42
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: bmichu »

@gapetxxx osobiście jestem wielkim fanem mechanicznych przyrządów celowniczych - zarówno otwartych (szczerbinka) jak i zamkniętych (przeziernik) - i zgadzam się, że dają niesamowitą frajdę i satysfakcję. Jak dla mnie, przeziernik jest bez porównania bardziej precyzyjny niż szczerbinka. Jeśli zestawisz go ze słupkowym insertem w muszce (prawdopodobnie tym samym, którego byś użył ze szczerbinką) to strzelasz do celów o dowolnym kształcie, tylko osiągasz o wiele lepsze rezultaty i możesz sobie pozwolić na większe odległości. Oświetlenie odgrywa chyba większą rolę niż przy szczerbince.
gapetxxx
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 października 2023, 13:51
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: gapetxxx »

No a jak jeszcze zrobić to z uniwersalnoscia dla praworęcznych i leworęcznych? Bo w ogłoszeniach widziałem właśnie, że albo dla praworęcznych lub leworęcznych, a żona to mańkut😄, a ja praworęczny. Czy są jakieś uniwersalne? Lub po prostu jak to ogarnąć?
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: czemar »

Kupić dwa lewego i prawego .
Pomyśl trochę jak żona ma strzelać z baką z lewej strony i dźwignią z prawej skoro składa się odwrotnie .
Jak chcesz już kupić coś precyzyjnego i do tego ambi to musi być łamaniec np Diany lub Walther .
Wpisz sobie w wyszukiwarkę Diana match , lub Walther match
Garnek zupy dobry taboret i czytaj całą zimę. Na wiosnę będziesz wiedział więcej niż teraz . W międzyczasie szukaj kontaktu z ludźmi na pewno pomogą, więc też będzie jako takie rozeznanie praktyczne .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9733
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Fwb300 junior szczerbinka

Post autor: Senio »

czemar pisze: 15 października 2023, 15:38 Szczerbinkę możesz kupić od Hw 77
To mu nie zagra wysokością w żaden sposób. Musiał by kolejne podwyższenia łatać i to ustawić w osi. Poza tym wywalanie przeziernika dla szczerbinki jest jest totalnym bezsensem i ostatnią głupotą. Tym bardziej przy wadach wzroku, okularach i czymkolwiek innym. Więcej pisać nie ma o czym.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”