Dziurkacz do 5 tys.

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
JohnyRamboPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 03 kwietnia 2015, 23:09
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: JohnyRamboPL »

Pytanie świeżaka w zakresie strzelań długodystansowych.

Zastanawiam się nad strzelaniami 300-500 metrów. Z uwagi na fakt, że mam niedaleko ośkę na 500 metrów zastanawiam się nad karabinkiem w. 223 aby hobbystycznie postrzelać do tarczy. Czy znajdę coś sensownego z karabinków AR aby postrzelać do tarczy na odległościach 300-500 m? Planowany budżet do 5 tys zł. Ewentualnie luneta która by mogła nadawać się do zestawu..
Nie oczekuję skupienia jak Janek Kos, bardziej chodzi o fakt postrzelania raz na jakiś czas - chociaż go mało 😉
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 684
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: andwal »

Dużo tematów już było na forum o tym,weź trochę poszukaj rambo
Awatar użytkownika
Macin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 21 września 2020, 16:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: Macin »

5K to na całość czy tylko na dziurkacz?
Luneta, bipod, szyny ... wliczasz ?
Awatar użytkownika
JohnyRamboPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 03 kwietnia 2015, 23:09
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: JohnyRamboPL »

Sam dziurkacz. Czytałem, ale ja pytam o konkretną cenę. Zazwyczaj podana kwota nie wystarcza i zachęcają do kupna + 2 k bo lepszy.
Awatar użytkownika
Mandrake
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 25 listopada 2019, 10:39
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: Mandrake »

Niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni, ale mam takie przeczucie, że w takim budżecie AR "nówka sklepowa", który ma Ci zapewnić przyzwoite skupienia na dystansie 500m, to szanse raczej marne :-?
kamykPK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 08:54
Tematy: 2
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: kamykPK »

Nie mam doświadczenia w strzelaniu z 223Rem na większe dystanse niż 300 m ale chciałem zwrócić uwagę na pewien szczegół - pocisk 223Rem jeszcze przed osiągnięciem 400 m wytraca prędkość poniżej prędkości dźwięku. O ile Rambo nie zamierzasz robić superprecyzyjnej amunicji do karabinu wyborowego (pisałeś o karabinu AR) to strzelanie na większe dystanse niż około 350 m nie będzie miało sensu bo pocisk prawie na pewno będzie koziołkował i latał gdzie chce. Trochę zmienia się sytuacja jak pomyślisz o AR10 np. takim MOSSBERG MMR Hunter ale w 5 tyś. to się raczej nie zmieścisz.
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: Wiedzmin »

E tam, da się i na 500 walić z 223. Mało to sensowne, bo na takie odległości lepiej 308, 6.5cm. Ale da się.

https://rifleshooter.com/2017/07/500-ya ... en-barrel/

A co do broni... Howa 1500 z grubą lufą i jakaś luneta za resztę kasy. Ale to nie jest AR, tylko repetier. Ale celne to to będzie.

Za takie psie pieniądze jak 5k to dostaniesz jakiś odpad ARopodobny i to jeszcze bez optyki. Wyobrażam sobie, że z HK MR223 da się wystukać dobre wyniki na 500m, ale sam dziurkacz 11k wychodzi.

Czyli moim zdaniem: albo kupisz celny repetier albo kupisz śmieciową samopowtarzalną AR (albo jakiegoś premium kałacha 5.45 może?) albo zwiększysz budżet.
BLACK GUNS MATTER
Awatar użytkownika
Macin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 21 września 2020, 16:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: Macin »

kamykPK pisze: 07 marca 2022, 11:07 pocisk 223Rem jeszcze przed osiągnięciem 400 m wytraca prędkość poniżej prędkości dźwięku.
To może mniej popularne spojrzenie na AR. Poszukaj AR z 20" lufą, pocisk będzie trochę "szybszy" niż taki z 11" i dać np.1/7 dla lekko cięższych pocisków?
Tylko w 5K może się nie wyrobić.


@JohnyRamboPL
Jeśli ma być raczej do sporadycznych wizyt, bez elaborki to może nie AR, jak pisałeś ale jakiś repetier z magiem? Też można w .223 i dużo większy wybór jest i wygląda "snajpersko" ;)
rojski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 21 czerwca 2019, 20:53
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: rojski »

Repetier jeśli ma to celnie dziurkować. Blisko budżetu znajdziesz Sabatti. Na pewno CZ.
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 684
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: andwal »

Do 5tyś z nowych to jedynie jakiś Diamondback choć taniej możesz kupić repetiera CZ 527 .223 na pewno będzie celniejszy
Awatar użytkownika
JohnyRamboPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 84
Rejestracja: 03 kwietnia 2015, 23:09
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: JohnyRamboPL »

O i już coś konkretnego 😉 Rzeczywiście 500 metrów może być za duży dystans na taką kwotę.
Co do repetiera.. Chyba bym musiał podjechać na ośkę i strzelić z takiego, bo nie miałem przyjemności.
Nie chce się pchać w JP pro itp. bo niestety czasu nie mam zbyt wiele, a chciałabym spróbować czegoś nowego.
Sabatti konkretny model?
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 684
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: andwal »

Żaden Sabatti nie jest w twoim budżecie aktualnie.Powiem szczerze jesli chcesz strzelać 300-500m z AR15 i nie frustrowac się przy tym bo w tak zwane drzwi od stodoły nie trafisz to przy budżecie 5tyś wiele nie zwojujesz bo ceny broni i amunicji szczególnie drastycznie wzrosły.Fakt strzelają ludzie z .223 nawet na 800m ale nie są to fabryczne sprzety tylko bardzo zmodyfikowane customy a i amunicję sami robią,bardzo ciężką np. 90gr a takiej nie kupisz w sklepie.Choć jeśli bardzo chcesz coś kupić to jak napisałem Ar15 Diamondback coś można jeszcze znaleźć do 5 tyś lub repetiery CZ 527 .223 albo model 557 w kal .308
rojski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 21 czerwca 2019, 20:53
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: rojski »

JohnyRamboPL pisze: 07 marca 2022, 17:41 O i już coś konkretnego 😉 Rzeczywiście 500 metrów może być za duży dystans na taką kwotę.
Co do repetiera.. Chyba bym musiał podjechać na ośkę i strzelić z takiego, bo nie miałem przyjemności.
Nie chce się pchać w JP pro itp. bo niestety czasu nie mam zbyt wiele, a chciałabym spróbować czegoś nowego.
Sabatti konkretny model?
W pobliżu 6 tyś. kupisz Sabatti z którego strzelisz świetny wynik na 300/500m. Np Tactical. Z fabrycznej amunicji GGG strzela bardzo celnie. Mam Tacticala w 308 win. strzelam z niego z dioptera i regularnie wygrywam okoliczne zawody do 300m. W mniejszym budżecie CZ 557 Varmint. Brałbym też pod uwagę Tikka T3X Varmint.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: Spitfire24 »

kamykPK pisze: 07 marca 2022, 12:26 Nie mam doświadczenia w strzelaniu z 223Rem na większe dystanse niż 300 m ale chciałem zwrócić uwagę na pewien szczegół - pocisk 223Rem jeszcze przed osiągnięciem 400 m wytraca prędkość poniżej prędkości dźwięku. O ile Rambo nie zamierzasz robić superprecyzyjnej amunicji do karabinu wyborowego (pisałeś o karabinu AR) to strzelanie na większe dystanse niż około 350 m nie będzie miało sensu bo pocisk prawie na pewno będzie koziołkował i latał gdzie chce. Trochę zmienia się sytuacja jak pomyślisz o AR10 np. takim MOSSBERG MMR Hunter ale w 5 tyś. to się raczej nie zmieścisz.
Pierwsze zdanie jest jak najbardziej prawdziwe ;laughing: . Reszta już nie.
AR z lufą 18", pocisk 77grain (bardzo ciężki) przechodzi w poddzwiękową dopiero po 650m.
Także ten tego ... :516:
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
kamykPK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 08:54
Tematy: 2
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dziurkacz do 5 tys.

Post autor: kamykPK »

Aż sprawdziłem w kalkulatorze, no i faktycznie. pisałem z pamięci ale coś mi się chyba pomyliło z energią pocisku. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”