Wiatrówka dla poczatkujacego

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Krisstow
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Wiatrówka dla poczatkujacego

Post autor: Krisstow »

Witam, przymierzam się do zakupu wiatrówki , lecz chce coś do 500zl bo budżet mam ograniczony, mam kolegę który poleca Slavie 631-634 sam posiada 634 po tuningu u hogana i mowi ze jest świetna ,ze się nic z nią nie dzieje , nic się nie luzuje jak to w niektórych rozleguluje się celownik bądź gdzieś śruby popuszczaja.. wiec szukam ciagle slavi ,ale bardzo ich mało i szukam jakieś alternatywy lecz nie wiem co jest tez w podobnym wykonaniu i w podobnej cenie

toby

Re: Wiatrówka dla poczatkujacego

Post autor: toby »

Podobny to fajne słowo.
Podobno słowo klucz.
Podobnych do założonego przez Ciebie tematów jest na forum (i to nie podobno) bardzo dużo.

Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz:

1.Wersja basic:
viewtopic.php?f=94&t=102680&start=375

2. Wersja comfort:
viewforum.php?f=94

3. Wersja premium: wersja comfort plus:
viewforum.php?f=76

4. Wersja VIP:
viewforum.php?f=134
plus:
search.php

I nie dziw się, że większości kolegów nie chce się po raz kolejny odpowiadać na takie same pytania.

Tobie się nie chce poświęcić odrobiny czasu na poszukanie odpowiedzi, które wymaga mniej wysiłku niż pisanie nawet tego samego, ale po raz kolejny.

Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik

Post autor: GreedyDuck »

Do 500zł nie kupisz dobrej wiatrówki. Jest niby Hatsan 90 za 400, ale wykonanie bardzo badziewne. Sam kupiłem do zabawy - przeróbek i wycieczek - i drugi raz bym nie kupił. Ma fajny spust, ale mechanizm działa dziwnie i trochę mu nie ufam. Kolba jest tragiczna, bardzo tani polimer. Od sprężyny rzeczywiście dzwonią zęby - po kilku strzałach byłem bardzo zdziwiony, że zacząłem je czuć.

Powyżej 500zł masz Arrtemisa CP2 - 530. Mam CP1-M i był bardzo fajny. Ten też ma niezłe opinie. Wyżej jest jeszcze za 650 Artemis CR600W - podobno długa wersja CP1-M. Warriantem jest też QB za 500zł, ale z tym nie miałem styczności.

Z alternatyw jest Baikał MP-61, ale dla dorosłego mężczyzny ta wiatrówka się nie nadaje. Kupiłem ją mojej dziewczynie, która jest malutka i dla niej jest okej. Ja jednak z tego strzelać nie mogę, a mam ledwie 1,7m wzrostu.
Walther LG 210 / FWB 65 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante, CZ 75 P-07 BB.

Rzuf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: Rzuf »

Doświadczenie mam zerowe, ale szukać szukałem też pierwszej wiatrówki i z mojego dukania co wziąć można pod uwagę według mnie:
Hatsan 90 + koniecznie przegląd zerowy, ewentualny tuning
Baikal IZH 61 + j.w. przegląd zerowy i przeróbki kogoś doświadczonego [ten nie jest klasycznym łamańcem, lekki naciąg boczny+ magazynek]
generalnie jak kupujesz naciąg sprężynowy, to od razu z przeglądem na pewno- im tańsza wiatrówka tym ten przegląd bardziej wymagany

jeżeli nie chcesz sprężynówki to szczerze pozostaje CO2, o PCP możesz zapomnieć [budżet], w PCA nie zagłębiałem się, jakoś mnie nie kręci pompowanie przed każdym strzałem i oglądając kilka tanich PCA nic nie wpadło mi w oko- sporo plastiku i często gładka lufa...
z CO2 wspomniany:
Industry Brand QB 78 [podatny na przeróbki, ale to już ktoś z doświadczeniem]
pistolet Artemis CP2, który ma elementy zamienne w zestawie do przerobienia na karabinek i którego zamierzałem kupić dopóki nie pogmyrałem, że jest długa wersja tego CP2, która mi się spodobała bardzo i mam u siebie- Artemis CR600W [tu już troszeczkę budżet ponad 500 zł, ale tak to działa...troszkę więcej, troszkę jeszcze itd.]
W tych CO2 masz taki bajer jak magazynek, brak kopniaka, przeładowanie za pomocą rygla [bardzo mi się to podoba], jednak CO2 każdy odradza ze względu na specyfikę tego gazu, ja się jednak skusiłem- kupowałem "zabawkę", nie zajmuję się strzelectwem " na poważnie"

Dexter

Post autor: Dexter »

Napęd na dwutlenek jest demonizowany. Mam pistolet na CO2 i robi jedną dziurę przysłowiowo na 10m. Taką centymetrową ale jedną. Jeśli wiatrówka na CO2 jest niecelna to oczywiście możliwe ale na pewno nie z winy napędu ale wykonania lub... strzelca.

Krisstow
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Chciałbym właśnie na sprężynę nie na CO2 , chciałbym coś dobrego jakościowo żeby cały czas czegoś nie przykręcać żeby trafić w cel.. mogę przeznaczyć tez więcej pieniędzy ale to sobie muszę znów odłożyć ,ale wole odłożyć i kupić coś lepszego niż się później wkur... ze mogłem dołożyć 300zl i mieć coś lepszego. A co byście powiedzieli do tych slavi ?? Bo wykonanie dość solidne bym powiedział stare i solidne ,ale nie wiem jak to w praktyce dalej wyglada, kolega złego słowa nie powie na 634

Awatar użytkownika
Jabu_LFS

Post autor: Jabu_LFS »

Sprzęt na CO2 może być celny tylko trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Nie wolno strzelać w zbyt szybkim tempie oraz trzeba mieć na uwadze że będzie inny punkt trafienia w zależności od temperatury otoczenia.

Awatar użytkownika
Ślubek

Post autor: Ślubek »

trzeba mieć na uwadze że będzie inny punkt trafienia w zależności od temperatury otoczenia.
A dokładniej od temperatury mieszaniny fazowej w kartuszu. To oczywiście zależy od prędkości strzelania, ale ma znaczenie głównie gdy zasilamy wiatrówkę kartuszami 12g (mała pojemność cieplna). Strzelanie z pełnowymiarowego kartusza (Walther CP2/CP3, czy FWB Model 2/C20/C55) musiałoby być naprawdę szybkie, żeby schłodziło kartusz tak, aby przesunięcie śpt było zauważalne.
Morini CM162EI, Łucznik wz.70, S&W 78G, Crosman 3576,
FWB 700, Diablik+Vortex DiamondBack 3-9x40, Walther LGV Olympia, Crosman 1760
Walther GSP, Savage Axis II, Wostok SM2, Doruk Posejdon
https://nasze-wiatrowki.pl

Awatar użytkownika
GreedyDuck

Post autor: GreedyDuck »

Krisstow pisze:
01 lipca 2020, 21:45
Chciałbym właśnie na sprężynę nie na CO2 , chciałbym coś dobrego jakościowo żeby cały czas czegoś nie przykręcać żeby trafić w cel.. mogę przeznaczyć tez więcej pieniędzy ale to sobie muszę znów odłożyć ,ale wole odłożyć i kupić coś lepszego niż się później wkur... ze mogłem dołożyć 300zl i mieć coś lepszego. A co byście powiedzieli do tych slavi ?? Bo wykonanie dość solidne bym powiedział stare i solidne ,ale nie wiem jak to w praktyce dalej wyglada, kolega złego słowa nie powie na 634
Walther Terrus był kiedyś w Combacie za 600zł, ale już ich nie mają. Slavia nowa kosztuje 1000zł, ale w takim wypadku to już lepiej wybrać coś z tego: https://***.pl/35-weihrauch?orderby ... derway=asc
Niestety, na chwilę obecną za porządny karabinek sprężynowy trzeba wykrztusić tysiaka.

Od biedy jeszcze Interarms ma stare Haenele na sprzedaż, ale trzeba dołożyć lunetkę albo diopter (120 - 250 zł za najtańsze): https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-hae ... 1a66da76b9
Haeneli nie znam, ale kupowałem u nich (przez allegro) karabin i działa świetnie.
Walther LG 210 / FWB 65 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante, CZ 75 P-07 BB.

Krisstow
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Ok muszę poczytać sobie o tych modelach co napisales ,bo jestem zielony w tych sprawach, a chciałbym coś naprawdę dobrego żeby dla poczatkujaceo się nie zrazić..

Awatar użytkownika
Jabu_LFS

Post autor: Jabu_LFS »

Ślubek pisze:Strzelanie z pełnowymiarowego kartusza (Walther CP2/CP3, czy FWB Model 2/C20/C55) musiałoby być naprawdę szybkie, żeby schłodziło kartusz tak, aby przesunięcie śpt było zauważalne.
Tu raczej nie rozmawia się o waltherah czy fwb, raczej o artemisach i kandarach :)

Rzuf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Post autor: Rzuf »

500+300;;;;------------> Hatsan95 się zmieści
500+300+coś tam jeszcze;;;;------------> HW30

Smalcmen

Post autor: Smalcmen »

Mocno podejrzane są te kwoty 500+ i 300+
Ostatnio zmieniony 03 lipca 2020, 22:07 przez Smalcmen, łącznie zmieniany 1 raz.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.

Dexter

Post autor: Dexter »

Bo to zawsze jest kwestia "dorzucisz kapkę więcej i bedziesz miał kapkę lepiej". I to kapkę więcej ciągnie się do 500zł do 8000zł. Ni ma rady :)

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator

Post autor: Michaus »

Kiedyś na jakimś spotkaniu ŁGS, jakiś nowy spytał Witboja, co kupić na pierwszą wiatrówkę oraz jaką dobrać do tego optykę żeby było dobrze / celnie, z potencjałem i żeby w sumie wydać najmniej pieniędzy.
Witek z pełną powagą odparł, że Steyr'a z Khalesem.

Przy założeniu, że ktoś jest poważnie zainteresowany tematem i nie znudzi się po miesiącu, to jest to chyba najtańszy wariant, bo jak na spokojnie policzymy ile się straci na odsprzedaży tańszych karabinków i celowników, dążąc do zestawu docelowego, to powyższy skrót myślowy wydaje się być bardzo dobrą radą.
"Pijcie piwo! Picie piwa zapobiega rozlaniu się piwa na laptopa!"

Łódzka Grupa Strzelecka >>ORZEŁ<<

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”