CZ 457 MTR w 22LR

Moderator: Moderatorzy WBP

mike4356
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 03 października 2012, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: mike4356 »

Może najprościej będzie napisać do supportu CZ. Jak kiedyś wysłałem zapytanie o gwint na końcu lufy w innym modelu to odpisali dość szybko.

Z opisów obu modeli na stronie ciężko wywnioskować jakąś różnicę w samym żelazie, może komora match w MTR?
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: ds »

Brawo, a doczytałeś że tylko przy tym karabinku CZ daje gwarancję skupienia 15mm na 50m?
Ciekawe dlaczego przy innych nie piszą o tym ...może czymś się różnią ...o co chodzi... możne inaczej jest wykonana... selekcjonowana , ciekawe to zaczyna być, może jest zaprojektowany jako nr 1 z CZy, może CZ odpowie na nasuwające się pytania :one: a tyle powie translator;

Ponadto, wyraźnie docelowy model CZ 457 MTR kaliber .22 LR również zastosował tak zwaną komorę zapałek o wymiarach w dolnej granicy dopuszczalnych parametrów. W połączeniu z innymi ulepszeniami umożliwiło to karabinowi Česká zbrojovka zagwarantowanie strzelania tylko 15 mm podczas strzelania z odległości 50 metrów!

Model o wysokiej precyzji ze specjalnym kolbą wykonaną z wybranego drewna orzechowego. Grubościenna, kuta na zimno lufa celownicza w kalibrze .22 LR wyposażona w komorowy typ zapałki. Dzięki temu i dalszym ulepszeniom serii CZ 457 strzał o wysokości zaledwie 15 mm jest gwarantowany z odległości 50 metrów. Dostępne również w wersji .17 HMR.
mike4356
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 03 października 2012, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: mike4356 »

A doczytałeś, że w opisie obu karabinów, 457 MTR i 457 Varmint jest ta informacja o komorze match i gwarancji skupienia? Opis na stronie jest po prostu niedokładny i poza osadą nie widać w nim różnic.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 119
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: zoom2 »

@ds,
mój translator mówi, że niektóre modele mają na stopce orzechowej kolby draskę, by skuteczniej korzystać z komory w typie zapałki. Po prostu bez zastosowania draski, tak zwana komora zapałek dawała marne skupienie.
Innymi słowy jak będziesz wybierał 457 MTR zwracaj uwagę na draskę. Bo bez draski sieje po tarczy i komora zapałek nie pomoże.
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 254
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: PP-67 »

Czyli na razie niema nikogo,
kto macał obie "Czeszki"
;laughing: ;laughing:
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: ds »

w opisie varminta jest mowa o karabinku mtr :

U vysloveně terčového modelu CZ 457 MTR ráže .22 LR se kromě toho využila tzv. match komora s rozměry na spodní hranici přípustných parametrů. V kombinaci s dalšími vylepšeními to České zbrojovce u této pušky umožnilo při střelbě na 50 metrů garantovat nástřel pouhých 15 mm!

, nie pisze aby varmint miał gwarancję skupienia może podasz gdzie to napisane jest i tak powtarzacie w kółko i ktoś czytając wątek będzie przekonany że varmint i MTR to to samo to nie są te same karabinki to nie jest to samo żelazo ani drewno a przede wszystkim są to inne założenia producenta
nie wiem co by maca nie miało dać ja macam swojego mtr a a kolega maca swojego varminta ja jestem zadowolony on również dobra trochę mi zazdrości nie mógł doczekać się na n t r a i kupił tego Warmińska
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2019, 18:34 przez ds, łącznie zmieniany 2 razy.
thorpkw5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 09 listopada 2011, 23:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: thorpkw5 »

Witam...właśnie stoję przed zakupem jakiegoś varminta w 22lr i padło na CZ. Na początku byłem nastawiony na MTR ale jakos ta osada mi się nie podoba. Teraz jestem juz prawie na 100% zdecydowany na Mini Snipera...tam osada wydaję mi się być o wiele lepsza jak dla mnie. Czekam tylko aż pojawi się w sklepie koło mnie (Guns4You) i wtedy ocenię obie na miejscu. Czy ktoś wie jak się ma Mini Sniper do MTR'a..??? Czy żelazo jest takie samo?
mike4356
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 03 października 2012, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: mike4356 »

Mini sniper to model 455, czyli będzie inne żelazo. 457 ma zredukowany kąt ruchu rączki o 30 stopni względem 455. Do tego inny mechanizm spustowy w 457 oraz komora match. Za to mini sniper ma gwint na lufie, bo ma kompensator. Na co on w .22lr? Nie wiem, ale można założyć coś innego. Dla zainteresowanych CZ robi gwinty PH(Parker-Hale) czyli 1/2x20.
thorpkw5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 09 listopada 2011, 23:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: thorpkw5 »

mike4356 pisze:Mini sniper to model 455, czyli będzie inne żelazo. 457 ma zredukowany kąt ruchu rączki o 30 stopni względem 455. Do tego inny mechanizm spustowy w 457 oraz komora match. Za to mini sniper ma gwint na lufie, bo ma kompensator. Na co on w .22lr? Nie wiem, ale można założyć coś innego. Dla zainteresowanych CZ robi gwinty PH(Parker-Hale) czyli 1/2x20.
Hmm...czy aby masz rację? MTR też ma gwint. Na stronie sprzedawcy w opisie jasno jest napisane: "CZ 455 Mini Sniper .22 LR to karabinek sportowy do precyzyjnego strzelania wyposażony w taktyczną osadę z powłoką soft-touch, grubościenną lufę z kompensatorem orazkomorę nabojową typu match" i dalej...." Użytkownicy docenią również wyraźnie zredukowany kąt obrotu (o 30°) dźwigni przeładowania co pozwala na komfortowe korzystanie z lunet o dużym okularze lub niskim montażu."

Więc jak to jest...?
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2019, 19:24 przez thorpkw5, łącznie zmieniany 1 raz.
mike4356
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 03 października 2012, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: mike4356 »

Najprościej chyba naprawdę jest zapytać producenta bezpośrednio, odpisują jasno. Widać że mają burdel w opisach modeli. Tak to sobie możemy tutaj dywagować :-D
ds
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 04 sierpnia 2011, 12:17
Tematy: 12
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: ds »

MS to taki chłyt marketingowy aby wyprzedać stary zamek , z ciężką iglicą ma ładną osłonę -kabłąk z " tygryska" który swego czasu był topowym boczniakiem CZy. nie sugerujcie się szyną - jest to nakładka która mają w ofercie tam jest klasyczna szyna na zamku 11mm polecam montaże z offsetem Hawke które zamontujecie bezpośrednio na zamek ! Żadnych przejściówek! Ms jest ten stary archaiczny spust , ten z tygryska jest drogi , MS ma gwint i coś w rodzaju kompensatorka , czyli tłumik podejdzie w MTR jest gwint - na stronie CZ zdjęcia bez , zaskoczony byłem że jest jak odbierałem karabinek- niemile... odradzam serię 455 ( oprócz tygryska - spust) W 457 jest nowy lepszy zamek bardzo lekka iglica - szybkość reakcji , minimalne oddziaływanie na karabin , wcześniej posiadałem 455 Grey i go tuningowałem, znam od środka różnice między tymi zamkami tj 457vs 455, 455 to porostu boczniak, a 457 można już powalczyć zwłaszcza MTR ( a jak masz smykałkę do tuningu broni jak ja... :) to stoisz na pudle co chwila :one: ) który jest topowym modelem serii i pisze o tym CZta - i komora math+ stwierdziłem- czokowana lufa. Powtórzę MTR podkręca każdą prawie amo +10 m/s( np. RWS R 50 super hiper technologi amo na olimpiadę- na pudełkach 331 m/s a MTR 340 - 345) a grej -10 m/s a dokładnie od Vostoka był o te - 10m/s Udanych wyborów i zadowolenia z CZt
Sprzedawcy pier.. piszą kopiuj wklej :621:
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2019, 23:44 przez ds, łącznie zmieniany 3 razy.
thorpkw5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 09 listopada 2011, 23:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: thorpkw5 »

Czy można do tego MTR’a kupić gdzieś taką kolbe jak ma Mini Sniper...lub coś podobnego?
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: SpaceDog »

Można.
Już kilka firm oferuje różne osady do 457MTR. Np. MDT, KRG czy kompozytowy Manner's.
thorpkw5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 09 listopada 2011, 23:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: thorpkw5 »

A może jakiś link lub nazwa gdzie u nas w kraju można zamówić/kupić takie cuś...?
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ 457 MTR w 22LR

Post autor: Spitfire24 »

SpaceDog ale jak ostatnio rozmawialiśmy to mówiłeś, że MDT nie pasuje bo w 457 MTR są inaczej rozmieszczone śruby montażowe niż w 455. Coś się zmieniło ?

EDIT:
Doczytałem na stronie MDT, że robią już pod 457 :-D .
Ostatnio zmieniony 17 listopada 2019, 11:59 przez Spitfire24, łącznie zmieniany 1 raz.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”