Oryginalny SWD

Moderator: Moderatorzy WBP

franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: franek »

KG92RS pisze: Może za słabo szukałem, może środowisko "prawdziwych kolekcjonerów" w Polsce jest tak hermetyczne, a broń sprzedaje się na pniu, wśród znajomych, że nie zdąży trafić do szerszego obiegu, a może to środowisko jest tak nieliczne, że prawie go nie ma... I wtedy trudno oczekiwać od sprzedawców, spełnienia snobistycznych zachcianek garstki ludzi.
:-)
W ubiegłym roku grzebałem w temacie jak w Polsce zostać rzeczoznawcą w zakresie broni (tej bardziej historycznej) ... okazuje się że to jest fucha w zasadzie wyłącznie dla muzealników (lub podobnych) bo wymagane jest "zatrudnienie w ...."
Jestem chwilowo odciety od internetu (przeprowadzka) nie znajdę dokumentu ...
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oryginalny SWD

Post autor: jasi3k »

Co prawda nie jest to oryginalny SWD, ale pochwalę się tchnięciem nowego życia w karabin Tigr rocznik 1993, który kupiłem po myśliwym na Litwie. Na temat celności nie mogę jeszcze powiedzieć nic, ponieważ dopiero wczoraj w nocy skończyłem remont, ale samym wyglądem pochwalę się już dziś.
Tak karabin wyglądał gdy go kupowałem:
Obrazek
Tak jak odwinąłem badziewne maskowanie:
Obrazek
Części które do niego zamówiłem (tłok gazowy wymieniłem na alu, bo stray skorodował). Części oryginalne, produkcja ZSRR:
Obrazek
A tak wyglądał wczoraj o 2 nad ranem, jak skończyłem...
Obrazek
Do SWD brakuje mu jakieś 7cm lufy...
Целевые патроны już mam, jak przestrzelam, pochwalę się tarczą.
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”