Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Buty

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi

MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Buty

Postautor: MaciekSz » 2019-01-14, 19:03

Ale nie "taktyczne", gromy ani inne militarne i udające militarne.
Chodzi mi o bardzo porządne, z twardej i grubej skóry licowej (nie z plastiku oklejonego skórką), szyte, wysokie, sznurowane buty na solidnym protektorze. Nie aż tak wysokie jak glany, ale prawie.
Czy ktoś jeszcze szyje takie buty?
Maciek
.62 i .69

Levonor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty

Postautor: Levonor » 2019-01-14, 19:39

Moje poszukiwania tego właśnie rodzaju skończyły się na https://hunt-fish.eu/pl/p/BADILE-MEINDL ... KINGOWE/82. Warunki jak podałeś, buty bez membrany- dla niektórych to minus, mnie właśnie o to chodziło. Bardzo porównywalny model, w podobnej cenie, robi jeszcze Hanwag- sama skóra, bez membrany, Vibram, no i przyszywane podeszwy, ostatecznie zadecydowały względy estetyczne. Nie są może najtańsze na rynku, no ale cóż- "tradycyjne" metody produkcji nie są tanie, "made in Germany" też pewnie dodatkowo podbija cenę. Co do jakości- noszą się dobrze, oczywiście trochę lepiej czują się poza miastem- ale nie są to typowe buty "tylko w ciężki teren". Po pół roku żadnych usterek technicznych nie zauważyłem, no ale w tego typu butach to raczej spodziewane...
Ostatnio zmieniony 2019-01-14, 19:40 przez Levonor, łącznie zmieniany 1 raz.

blair7

Postautor: blair7 » 2019-01-14, 19:43

Zobacz RedRock, jak dla mnie mega wygodne do chodzenia na co dzień mam niskie, są też wysokie. Zresztą dużo modeli mają.

Xtz

Postautor: Xtz » 2019-01-14, 19:57

Maciek, musisz chyba określić się bardziej ;)
Do czego mają być używane, jak długo na nogach jednorazowo itp, membrana lub jej brak...
Proponuję przejrzeć fora outdorowe - tam są baardzo konkretne podpowiedzi.

Wiesz, że gruba skóra licowa, sztywność i solidny protektor = ciężki, sztywny but, który daje w kość po dłuższym chodzeniu? I mówię to z perspektywy kogoś, kto buty trekingowe nosi najczęściej po 8 godz. dziennie, prowadzi w nich samochód i takie tam.

Do tego obecnie większość butów (nawet, te z linków powyżej) mają olejowane skóry nubukowe (taka skóra jest tańsza, bo szlifowanie wyrównuje niedoskonałości) i stąd popularność membran - nubuk bardziej chłonie wodę.

MaciekSz

Postautor: MaciekSz » 2019-01-14, 22:14

Mają być bez membrany.
W butach trekkingowych lub Caterpillarach chodzę na co dzień i nie dają mi w kość, ale trwałością nie dorównują butom z pełnej skóry licowej.
Nie szukam zresztą typowych trekingów, które mają określoną konstrukcję, usztywnienia itd. Raczej po prostu skórzanych, solidnych butów, które układają się do stopy i odpowiednio traktowane wytrzymują lata.

Przykład tego, o co mi mniej więcej chodzi:

https://www.google.pl/search?client=ope ... 8&oe=UTF-8
Ostatnio zmieniony 2019-01-14, 22:25 przez MaciekSz, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciek

.62 i .69

Awatar użytkownika
slepe_oko

Postautor: slepe_oko » 2019-01-14, 22:48

MaciekSz pisze:Ale nie "taktyczne", gromy ani inne militarne i udające militarne.
Chodzi mi o bardzo porządne, z twardej i grubej skóry licowej (nie z plastiku oklejonego skórką), szyte, wysokie, sznurowane buty na solidnym protektorze. Nie aż tak wysokie jak glany, ale prawie.
Czy ktoś jeszcze szyje takie buty?

Hanzel
''histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku'' :033:

Xtz

Postautor: Xtz » 2019-01-14, 22:59

Może nie do końca w takiej formie jak to pokazałeś, ale...
Kurcze, miało nie być taktycznie, to trudne ;)
Myślałeś o czymś dedykowanym policji?
Haix - bardzo dobra firma i, wyprzedażowe, są w baardzo dobrych pieniądzach (tylko głównie czarne).
np. https://armyworld.pl/product-pol-5893-B ... -Nowe.html
- na tej stronie są jeszcze inne, które ogólnie, spełniają kryteria (nawet takie z membraną, ale nieszczelną ;laughing: - też unikam membran).

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Postautor: Michaus » 2019-01-14, 23:03

Miały nie być militarne, ale najbardziej do opisu pasują trzewiki wz. 919/MON.
Jak opuścisz na nie nogawkę, to wyglądają bardzo cywilnie. :wink:
"Pijcie piwo! Picie piwa zapobiega rozlaniu się piwa na laptopa!"

Łódzka Grupa Strzelecka >>ORZEŁ<<

Xtz

Postautor: Xtz » 2019-01-14, 23:07

Michał, ja tu światowo, a Ty MON ;laughing: ;laughing: ;laughing:
:piwo:

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator

Postautor: Michaus » 2019-01-14, 23:14

Ojtam..., ale za to jaki będzie miał wybór (Demar, Wojas, Armex, Protektor i Gregor SA.). :033:
Tak poważnie, to chciał solidnych butów ze skóry licowej, które nie mają żadnych udziwnień membran itp., a MON dość dobrze się w to wpisuje.
Wojas robił cywilne wersje, które wyglądały lepiej a były równie proste, więc może coś w tym kierunku...

Zielonorogi

Postautor: Zielonorogi » 2019-01-14, 23:20

Ostatnio zmieniony 2019-01-14, 23:26 przez Zielonorogi, łącznie zmieniany 2 razy.

MaciekSz

Postautor: MaciekSz » 2019-01-15, 02:10

Michaus pisze:Ojtam..., ale za to jaki będzie miał wybór (Demar, Wojas, Armex, Protektor i Gregor SA.). :033:
Tak poważnie, to chciał solidnych butów ze skóry licowej, które nie mają żadnych udziwnień membran itp., a MON dość dobrze się w to wpisuje.
Wojas robił cywilne wersje, które wyglądały lepiej a były równie proste, więc może coś w tym kierunku...

Ty chyba nie chodziłes w tym modelu :/ Takie rady, to wiesz co. To najbardziej niewygodne badziewie, jakie miałem. Ani do miasta, ani na wycieczkę.

Hanzele znam, ale ostatnio jest sporo narzekań na jakość.
Maciek

.62 i .69

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator

Postautor: Michaus » 2019-01-15, 10:06

Chodziłem i to naprawdę sporo. Za wyjątkiem porannego biegania w trampkach, to były buty na cały dzień.
Gdy wychodziliśmy do cywila, wydano je nam (oraz skarpety i zielone majtki, koszulki).
Buty mam do dziś, dbam o nie i wyglądają jak nowe.
Moje zrobili w firmie Protektor Lublin.

Mam Meindle, Chiruca i Salomony, ale 919 też czasem założę i nie noszę ich za karę.
Wydaje mi się, że to sprawa odpowiedniego dopasowania i umiejętnego zasznurowania, bo widziałem takich, którym po całym dniu musztry, zjadły pół pięty... oni raczej nie podzielają mojego zadowolenia z tych butów.

Kiedyś zastanawiałem się nad Prabos BW 2000, ale w sumie to co aktualnie mam, to mi wystarcza.

MaciekSz pisze:Takie rady, to wiesz co.

Wiem... Pewnie mam sobie wsadzić... w buty. :wink:

MaciekSz

Postautor: MaciekSz » 2019-01-15, 10:47

To ja nie wiem. Raczej nie mam problemu z układaniem butów, bo od zawsze preferuję takie, które tego wymagają. Mimo tego MON-y były bezkształtne, luźne tam gdzie powinny trzymać, a obcierające tam, gdzie powinien być luz.
Może trafiłem na złą partię albo producenta, nie wiem. W każdym razie drugiej szansy im nie dam, również dlatego, że nie jestem "taktycznie gotowy na koniec świata" i nie mam ochoty wyglądać jak zbieg z NSR-u ;)
Dlatego szukam czegoś o cywilnym wyglądzie i solidnej konstrukcji.
Mam np. 15-letnie glany Steel. Chciałbym czegoś równie solidnego, ale bardziej neutralnego. Na razie szukam - Brytole mają ciekawą ofertę, ale 1,5 kafla za buty niestety nie dam.
Maciek

.62 i .69

Zielonorogi

Postautor: Zielonorogi » 2019-01-15, 11:33

Niestety Maciek żyjemy w bantustanie i ceny angielskich butów są dla nas wysokie.
Ale dostajesz porządną skórę + buty ramowo szyte, wystarczają na wiele lat i można je regenerować tj. wymienić po latach podeszwę na nową.
Jeżeli będziesz śledził stronę śledzia z linku wyżej to tam pojawiają się regularnie promocje/ostatnie sztuki do max -50%, może coś trafisz.
Wejdż na główna strone, filtruj po boots i sale.
https://www.herringshoes.co.uk/search.p ... search_box

Jeszcze coś takiego przychodzi mi do głowy :
https://www.noble-house.eu/catalog/prod ... ucts_id=80

Wróć do „Pozatematyczny”