Norica Marvic Gold rysowana

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14924
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Norica Marvic Gold rysowana

Post autor: yaro »

Dzięki Skipperowi udało się w końcu zapodać jpega na www a więc oto krótki test wiatrówki Norica Marvic Gold. Nie będzie to trecenzja karabinka, więc nie będę się o nim rozpisywał. Wiadomo, to hiszpańska wiatrówka, fabrycznie o dość dużej mocy jak na sprężynówkę, małej masie i twardym spuście.
na szczęście ten egzemplarz był poprawiany przez Jerzego, dzięki czemu peletki fruwają z energią początkową około 17J, sprzęt już tak koszmarnie nie kopie 9aczkolwiek nadal daje poznać swój ostry temperament) a spust jest pięknie mięciutki i bardzo przewidywalny.

Test robiłem na powietrzu w pozycji siedzącej FT bez żadnych podpórek. Niestety nie mam ani dobrej podpórki anie nie umiem strzelać z podparcia.
Wybaczcie więc że wynik nie pokazuje wszystkiego na co stać tą wiatrówkę - a przede wszystkim jej rysowaną lufę. Kilka odskoków to moje wyraźne błędy ale postanowiłem zostawić jak jest, żeby dać obraz co przeciętny strzelec może z niej wyciągnąć. Celownik: AGS 3-9x40, ustawiony na 9x i montaż pro 15.

A oto rezultaty strzelania na 25m - po 5 strzałów w kropę i 10 strzałów na 50m:
Obrazek[/img]
Awatar użytkownika
max999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1434
Rejestracja: 07 kwietnia 2003, 16:17
Tematy: 60
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: max999 »

Calkiem niezle :D HW juz czuja oddech na plecach :wink: :D
Artur Mikita
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2161
Rejestracja: 22 listopada 2002, 12:21
Tematy: 55
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artur Mikita »

Czołem,

I to jest najlepszy przykład co potrafią wiatrówki z wytworzonymi "w garażu" gwintami, Nie ma więc co pisać, ze rysowanie GL nic nie daje, jak widac daje i to sporo.

Pozdrawiam,

Artur
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14924
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Być może będę miał i hw77k rysowaną do testów to też zapodam parę strzałów i skan.

Jak na kopiącą wiatrówkę do której nie jestem przyzwyczajony i pozycję FT bez podpórek to wydaje mi sie że wynik nie odbiegający od luf fabrycznie gwintowanych. Te dwie od dołu na pierwszych kropach to moje zerwane. Na 50m ten co mi wyskoczył najdalej w prawo też :oops:
Artur Mikita
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2161
Rejestracja: 22 listopada 2002, 12:21
Tematy: 55
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artur Mikita »

Czołem,

Strzelałem tez z rysowanej D54, jak dla mnie to rewelacyjna celność jak na GL, Właściwie trafiało sie tam gdzie się chciało, Wiatr wtedy był dośc silny a i odległośc spora bo 50 metrów, ale butelki po kubusiu nie miały szans.

Pozdrawiam,
Artur
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1581
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Prezes »

potwierdzam słowa artura
tez miałem stycznosc z rysowanymi sprzetami np D54 na 50m z podpórki skupienie w seri ok 7 strzałów na poziomie 30-40mm nie jest niczym dziwnym a udaje sie tez łączyć przestrzeliny.
a tak wogóle to mam taka teorie ze dobre rysowanie moze mieć nawet przewage na fabrycznym GW z powodu nie " kancerowania" śruta ( srut po wystrzeleniu z "rysowanki " wygląda jak po wylocie z GL ( anie jak zębatka z GW).
a wszystkim niedowiarka przypomne ze gwintowanie luf znane jest już od końca XV w a wtedy nie było cyfrowych obrabiarek itp :wink:
paweł
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14924
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Jesli mi się uda przetestować rysowaną hw77 (za jakiś czas) to sądzę, że wyniki będą znacznie lepsze. Weihrauch zachowuje się znacznie stabilniej podczas strzału a i spust robi swoje.
nie wspomnę, że przez rok strzelałem z tejże hw77 i jestem na niej można powiedzieć wprawiony w odróżnieniu od tej Noricy z której strzelałem kilka razy w życiu a przecież ładnie kopie. Prawie jak hatsan :)
George
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 617
Rejestracja: 30 czerwca 2003, 13:31
Tematy: 85
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Norica Marwic

Post autor: George »

Hej Yaro :!: Kiedyś starałeś się obrzydzić moją Noricę. Zgadzałam się z Twoimi uwagami, ale wiedziałem, że to tylko kwestia dobrego"dotarcia" czyli tuningu u Jerzego. Mam tylko pytanie czy lufa była rysowana fabrycznie, czy przez kogoś zdolnego? Ja z tuningiem wstrzymuję się do porysowania lufy. Pozdrawiam
Strzelać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Awatar użytkownika
max999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1434
Rejestracja: 07 kwietnia 2003, 16:17
Tematy: 60
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: max999 »

przeczytaj uwaznie posty wyzej i sam sobie odpowiesz :D
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14924
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Nie starałem sie obrzydzić, po prostu po wyjęciu z pudełka jest nie do używania. Nieakceptowalny jest spust i odrzut. Ale to są moje prywatne opinie, ktoś inny może być zachwycony. Być może zbyt dużo karabinków i to tuningowanych miałem w ręku. A wiadomo człowiek się szybko przyzwyczaja do dobrych rzeczy i wtedy niedociągnięcia rażą.

Ten egzemplarz noricy jest całkiem przyjemny i nawet mi sie podoba.

A lufka jest rysowana jak i inne rysowane o których się tu pisze.
W nowym roku wszyscy będą wiedzieli u kogo. Na razie trzeba poczekać.
yaro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 14924
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 17:07
Tematy: 163
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yaro »

Ja tej Noricy nie rysowałem, więc nie mam nic do powiedzenia w tym temacie. Mogę tylko powiedzieć, ze celność tej roboty jest wręcz zadziwiająca!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”