Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

gregord
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: HW97 a śrut - akceptowalne skupienie

Postautor: gregord » 2018-09-16, 17:17

Ziemo pisze: Niektórzy chyba myślą, że jak ktoś ma krótki staż, to znaczy, że w dniu rejestracji na forum pierwszy raz wziął karabinek do ręki. O pierwszym wystrzale to w ogóle nie ma co mówić, do tego potrzeba nabić co najmniej 30 merytorycznych postów.

Szanowni forumowicze - uświadomcie sobie, że na beżowym świat się nie kończy. Ja np. strzelam z wiatrówek od około 3 lat, a konto mam od miesiąca. Nie, nie jestem żadnym specjalistą i bardzo wielu rzeczy nie wiem, ale ocenianie człowieka przez pryzmat stażu jest trochę żałosne.

Ciężko mi przyklepać tą tezę w kontekście rozwoju tematu (przysłowiowy sędzia we własnej sprawie) i tym bardziej, że robi się tak zwany off top, ale zgadzam się. I na ten przykład powiem, że ja z wiatrówki pierwszy strzał oddałem około roku 1982. I nieśmiało sformułuję założenie, że był to rok, w którym części z piszących w tym temacie jeszcze nie było na świecie a jeszcze większa część wiatrowego strzeladła dotknęła znacznie później.

Awatar użytkownika
StgMechanik

Postautor: StgMechanik » 2018-09-16, 17:26

Może sprawdź jaką masz prędkość śrutu być może tu jest problem jak sam piszesz prędkość siejacego to 244 chyba za dużo jak na tę lufę
Ostatnio zmieniony 2018-09-16, 17:44 przez StgMechanik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Janosik2007

Postautor: Janosik2007 » 2018-09-16, 17:31

Ziemo pisze:(...)I za takie teksty powinno z automatu lecieć ostrzeżenie od moderatora.(...)

...a także zarówno za trolling w wykonaniu kol. gregord

Chyba nie wszyscy zauważyli, że temat się właściwie wyczerpał... :roll:

gregord

Postautor: gregord » 2018-09-16, 17:34

kamazek pisze:Postanowiłem przeczytać cały temat i natknąłem się na poradę, która albo nie została zauważona. albo została zlekceważona.
Chodzi o sprawdzenie, czy w "siejącym" HW została poprawnie przykręcona osada do systemu.
Wiem z doświadczenia, mojego i kilku kolegów, że poluzowane śrubki mogą dać efekt "siania"

Weihrauch to jest marka, takie coś kosztuje. Kosztuje za rzeczywistą jakość wykonania, za logo, ale i za obsługę.

Gdyby sprzedawca, który sprzedał to ustrojstwo założycielowi tematu miał większy zmysł biznesowy, już dawno wysłałby zapytanie do Niemiec.

Gdyby kupujący to ustrojstwo był bardziej rozgarnięty, już dawno wysłałby zapytanie do Niemiec. Jak nie zna uniwersalnego języka, jakim jest angielski, to są znajomi lub ostatecznie jest tłumacz google.

Praktyka mówi, że wytwórca renomowany, gdy nie nie potrafi zdiagnozować rzeczywistej przyczyny problemu ze swoim wyrobem, po prostu wymienia go na nowy i jeszcze najczęściej dorzuca jakiś gift, co by dobre wrażenie zrobić. Albo jeszcze lepiej - problemu z wyrobem nie ma, ale klient marudny, więc dajmy mu nowe dla świętego spokoju.

A przysłowiowy Kowalski zamiast myśleć i działać bije pianę na forum, stawia się w opozycji do rozsądnych porad i tak naprawdę nie wiadomo, czy chce rozwiązać swój problem, czy też chce się pochwalić, że kupił coś drogiego?

Awatar użytkownika
kamazek

Postautor: kamazek » 2018-09-16, 17:48

gregord , dlaczego cytujesz mój post i nie odnosisz się do jego treści, tylko serwujesz nam kolejny bełkot pseudo-merytoryczny ?
Prze to i inne fora wiatrówkowe przewinęło się mnóstwo wojujących świerzaków i nikt już o nich nie pamięta :-D
Dostaniesz łatkę warchoła i nikt nie będzie traktować cię poważnie :evil:
Piwo jest dowodem na to, że Bóg istnieje i chce byśmy byli szczęśliwi :-D
---------------------------------------------------------------------------------------
Walther LGU + DOC
Crosman Copperhead tuning by kamazek + Hawke 4 x 32
Beeman P17 po kamazku

gregord

Postautor: gregord » 2018-09-16, 17:49

Janosik2007 pisze:...a także zarówno za trolling w wykonaniu kol. gregord

Zgłoszono do administracji, zatem nie ma co się martwić, admin/mod posprząta i jakkolwiek to zrobi, będzie dobrze. :-D

gregord

Postautor: gregord » 2018-09-16, 17:58

kamazek pisze:gregord , dlaczego cytujesz mój post i nie odnosisz się do jego treści, tylko serwujesz nam kolejny bełkot pseudo-merytoryczny ?
Prze to i inne fora wiatrówkowe przewinęło się mnóstwo wojujących świerzaków i nikt już o nich nie pamięta :-D
Dostaniesz łatkę warchoła i nikt nie będzie traktować cię poważnie :evil:

Bardzo przepraszam, ale cytując Twój chciałem niejako wyjść o krok dalej w rozumowaniu - zamiast gdybać o poluzowanych śrubkach, lepiej uderzyć do źródła, czyli producenta. W zaistniałej sytuacji chętnie bym wyedytował, ale nie wiem jak?

Co do "bełkotu pseudo-merytorycznego", to nie wiem o co chodzi?

Co do łatki warchoła, to mało mnie to interesuje.

Awatar użytkownika
kamazek

Postautor: kamazek » 2018-09-16, 18:07

Kolego gregord, problem z luzującymi się śrubami w wiatrówkach jest stary jak świat i nie trzeba z tego powodu pozywać jakiekolwiek firmy do Trybunału w Strasburgu, wystarczy co jakiś czas sprawdzić poprawność ich dokręcenia.
Jest to typowa czynność obsługowa, tak jak np. sprawdzenie poziomu oleju w aucie :wink:
Nie twierdzę, że w przypadku Kolegi JS występuje ten problem, ale staram się pomóc, tak z grzeczności :-D
---------------------------------------------------------------------------------------
Walther LGU + DOC
Beeman P17 po kamazku

gregord

Postautor: gregord » 2018-09-16, 18:45

kamazek pisze:Kolego gregord, problem z luzującymi się śrubami w wiatrówkach jest stary jak świat i nie trzeba z tego powodu pozywać jakiekolwiek firmy do Trybunału w Strasburgu, wystarczy co jakiś czas sprawdzić poprawność ich dokręcenia.
Jest to typowa czynność obsługowa, tak jak np. sprawdzenie poziomu oleju w aucie :wink:
Nie twierdzę, że w przypadku Kolegi JS występuje ten problem, ale staram się pomóc, tak z grzeczności :-D

Rozumiem. Ja natomiast chciałem się wypowiedzieć co do sposobu działania wobec problemu ogólnie nie zdiagnozowanego. A taki przypadek jak na razie tu mamy.

JS

Postautor: JS » 2018-09-16, 22:33

Tak ogólnie to proponuję czytać to co już w tym temacie zostało napisane, bo niektórzy piszą, że czytali a z ich dalszych wypowiedzi jakoś nie wynika, że to co przeczytali zrozumieli.

Przecież napisałem jak byk, że karabinek wrócił do sklepu, który ma go odesłać do swojego dostawcy na sprawdzenie.
Co do pisania do producenta - kolega TZ opisywał już takie działanie - trzeba być naiwnym by wierzyć, że niemiecki producent przestraszy się jednego maila bądź polskiego forum o którym nie ma pojęcia.
Bardziej oczekuję tego od AK bo jednak trochę ludzi czyta te wątki i olanie kupującego w takiej sytuacji jeszcze nigdy na dobre żadnemu sklepowi nie wyszło. Jak to jest z tym powiedzeniem?: - "jeden niezadowolony klient równa się tysiącu niezadowolonych klientów"...

Co do osady - była przykręcona jak należy. Co do porównania do chinek bądź umiejętności strzelca - przecież jest napisane, że drugim HW97 trafiam prawie jak chcę.
Co do zbyt dużej prędkości - 16,5 J to wcale nie za dużo na taką lufę. Miałem kiedyś HW98, potem HW80 ustawione niemal na 17J i też z trafianiem nie było większego problemu. Poza tym - może to subiektywne odczucie ale cykl strzału w siejącym był moim zdaniem lepszy niż w tym drugim, który trafia bez problemu.

Co do kupowania z drugiej ręki z przeniesieniem praw do rękojmi i gwarancji - jestem mniej więcej umówiony ze sprzedającym, że jak sklep nie wymieni sprzętu na nowy to wraca on nie do mnie lecz do sprzedającego.

Od odesłania sprzętu minął już tydzień, jeszcze tydzień i powinno być coś wiadomo o czym nie omieszkam poinformować.
Ostatnio zmieniony 2018-09-16, 22:34 przez JS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kamazek

Postautor: kamazek » 2018-09-16, 22:55

JS pisze:Tak ogólnie to proponuję czytać to co już w tym temacie zostało napisane, bo niektórzy piszą, że czytali a z ich dalszych wypowiedzi jakoś nie wynika, że to co przeczytali zrozumieli.

Aż się chce dalej próbować pomagać Kolegom "po lufie" w ich problemach ze sprzętem....
Walther LGU + DOC
Beeman P17 po kamazku

Awatar użytkownika
Senio
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Postautor: Senio » 2018-09-17, 00:21

JS pisze:poczekajmy jak sprawa z reklamacją się zakończy - nie omieszkam poinformować jak już będzie "po".

I na tym bicie piany zakończymy. Jak będzie coś wiadomo, będziesz chciał to upublicznić, napisz do jakiegoś moda otworzy ten temat i napiszesz. Ale teraz pauza.
Ostatnio zmieniony 2018-09-17, 00:22 przez Senio, łącznie zmieniany 1 raz.
4.5 .44 .45 www.airgunservice.pl ________________Obrazek________________

JS

Postautor: JS » 2018-09-30, 12:23

Żeby nie zostawiać sprawy nie zakończonej.

Sklep wymienił karabinek na inny, nowy egzemplarz.
Nie tylko wymienił ale "uzupełnił" o opłacony przy pierwszym zakupie tuning.

No i karabinek strzela jak należy. Może nawet lepiej niż drugi posiadany HW97 KT, którego tarcze prezentowałem na wstępie.
Czyli wniosek wynikający z tematu - HW97 o ile jest nie uszkodzone nie ma prawa strzelane exactem prezentować takiego siewnika na 16metrach - bez względu na rocznik i matrycę śrutu.

Podziękowania dla sklepu i tunera. I dla wszystkich userów który wnieśli w temat wartościowe wypowiedzi.

FireFighter

Postautor: FireFighter » 2018-09-30, 12:47

Happy Eend i dobrze :piwo:
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.

Wróć do „Wiatrówki”