Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Rozmowy na temat zawodów Mistrzostw Ziemi Łódzkiej 02.09.2018

Ważne informacje i dyskusje dotyczące zawodów, imprez i innych okazji.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

Awatar użytkownika
ŁGS Orzeł LOK
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Rozmowy na temat zawodów Mistrzostw Ziemi Łódzkiej 02.09.2018

Postautor: ŁGS Orzeł LOK » 2018-08-12, 16:22

Zapraszamy do rozmów w temacie zawodów.
Klub Sportowy Łódzka Grupa Strzelecka "Orzeł" LOK

Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Rozmowy na temat zawodów Mistrzostw Ziemi Łódzkiej 02.09.2018

Postautor: TZ » 2018-08-13, 17:16

Witajcie Drogie Organizatory,
Pytanie moje jest pochdną zaproszenia, gdzie napisaliście, że w przypadku FT nie możecie zagwarantować strzelającym FT'ciarzom widzenia celów z pozycji dowolnej, co w naszej odmianie wiatrowej zabawy jest delikatnie rzecz ujmując dość istotne .... .
Nie ukrywam, że od tego uzależniam zapisy, pomijając ocywiście, żem pan pikuś jestem tylko 8-) .
Czy sądzicie, że mógłbym dowiedzieć się więcej? Mianowicie, czy macie jakieś wstępne plany ile takich ewentualnych "pułapek" dla FT'ciarzy chcecielibyście zaplanować? Rozumiem, że tor głównie pod HFT i w tym przypadku "różności" terenowe są dla nich normą, ale śmiem zapytać o te deklarowane niezgodności z regulaminem PFTA pod kątem samego FT.
Dziękuję z góry za zrozumienie i odpowiedź.
Pozdrawiam,
TZ
PFTA / WKFT

Awatar użytkownika
Januszpelle

Postautor: Januszpelle » 2018-08-13, 18:14

Tylko celem przypomnienia:
"6, Jeśli w jakikolwiek sposób chcesz figurkę „ukryć lub utrudnić oddanie strzału”, nie pisz postawa „DOWOLNA” bo spowodujesz zator. Każdy zacznie próby od postawy leżącej, potem klęczącej aż do stojącej, a i tak położy się ponownie, bo nie da się strzelać stojaka lub klęczaka na stoku, lub stojąc na prawej nodze z lewym kolanem pod brodą. Gwarantowany zator."

Zawodnik podchodzi do stanowiska i czyta - np. "Postawa stojąca" nie kombinując oddaje strzał i odchodzi. Proste?

W przeciwnym razie, jeśli widzę, że ktoś przede mną strzela ze stojaka, a jest piktogram "postawa dowolna" to jego sprawa. Ja zacznę od leżącej bo mam takie prawo i wykorzystam swój cas maksymalnie. tak zrobią prawie wszyscy bo mają również do tego prawo. Tylko czy o to chodzi Organizatorowi byśmy wrócili w środku nocy do domu?
Dzięki karabinkowi HW 100 strzelanie znowu stało się przyjemnością, mimo podeszłego wieku :-)

Awatar użytkownika
Maniek

Postautor: Maniek » 2018-08-13, 20:50

Witam.
Tor myślę że nie będzie znacząco odbiegał od tych które już stali bywalcy mieli okazję strzelać .
Z tego co pamiętam to jakichś strasznych niedogodności dla FT nie zaobserwowałem (słyszałem) i myślę że i teraz postaramy się by takich nie było choć trzeba zaznaczyć, że tor będziemy ustawiać głównie pod HFT ,co nie oznacza że strzelców FT również serdecznie zapraszamy.
Jeśli chodzi o postawy wymuszone to zostawiamy to w gestii strzelca ,niech sam zdecyduje z jakiej postawy jest w stanie trafić cel.

Pozdrawiam i serdecznie zapraszamy.
Ostatnio zmieniony 2018-08-13, 20:51 przez Maniek, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther+DOT
Diana 27

hilary22

Postautor: hilary22 » 2018-08-13, 23:24

Januszpelle pisze:Tylko celem przypomnienia:
"6, Jeśli w jakikolwiek sposób chcesz figurkę „ukryć lub utrudnić oddanie strzału”, nie pisz postawa „DOWOLNA” bo spowodujesz zator. Każdy zacznie próby od postawy leżącej, potem klęczącej aż do stojącej, a i tak położy się ponownie, bo nie da się strzelać stojaka lub klęczaka na stoku, lub stojąc na prawej nodze z lewym kolanem pod brodą. Gwarantowany zator."

Zawodnik podchodzi do stanowiska i czyta - np. "Postawa stojąca" nie kombinując oddaje strzał i odchodzi. Proste?

W przeciwnym razie, jeśli widzę, że ktoś przede mną strzela ze stojaka, a jest piktogram "postawa dowolna" to jego sprawa. Ja zacznę od leżącej bo mam takie prawo i wykorzystam swój cas maksymalnie. tak zrobią prawie wszyscy bo mają również do tego prawo. Tylko czy o to chodzi Organizatorowi byśmy wrócili w środku nocy do domu?

Czas na stanowisku jest określony regulaminem - wystarczy go pilnować i wrócimy na póżny obiad spokojnie.
Co do stojaków warto pamiętać , że to namiastka Hunter więc króliki nie zawsze wystawiają swój metalowy łepek czy brzuszek na idealnie płaskiej i wypoziomowanej łące a na tej miejscówce duże kąty to czysta rozkosz.

Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Grupa: Moderator informacji o zawodach
Kontaktowanie:

Postautor: mrpgxx » 2018-08-14, 01:10

Januszpelle pisze:Ja zacznę od leżącej bo mam takie prawo i wykorzystam swój cas maksymalnie. tak zrobią prawie wszyscy bo mają również do tego prawo. Tylko czy o to chodzi Organizatorowi byśmy wrócili w środku nocy do domu?

Janusz, Twój czas to maksymalnie 2 min dla stanowiska z jednym celem i 3 minuty dla stanowiska z 2 celami ;)
Walther Dominator + BN
www.strzelcy.info
Obrazek

Awatar użytkownika
Cin91
Kontaktowanie:
Status: Online

Postautor: Cin91 » 2018-08-14, 11:06

Byłem na dwóch Stalingradach i raz na Geo-System rok temu. Nie zaobserwowałem jakichś turbulencji związanych z "niedogodnościami stanowiskowymi" ;)
Jeżeli tym razem będzie podobnie, to raczej nie będzie problemów i zatorów.
Do zobaczyska na miejscu! Mam nadzieję, że w tym roku pogoda będzie łaskawsza, bo rok temu mieliśmy deszcz i słońce na przemian :052:
Steyr LG110 + Burris Timberline 4,5-14x32
:arrow: http://www.wkft.pl
:arrow: http://www.forum.wkft.pl

Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki

Postautor: TZ » 2018-08-14, 11:22

Startowe na miejscu ?
TZ
PFTA / WKFT

Zagorek

Postautor: Zagorek » 2018-08-14, 12:30

Cin91 pisze:Byłem na dwóch Stalingradach i raz na Geo-System rok temu. Nie zaobserwowałem jakichś turbulencji związanych z "niedogodnościami stanowiskowymi" ;)
Do zobaczyska na miejscu! Mam nadzieję, że w tym roku pogoda będzie łaskawsza, bo rok temu mieliśmy deszcz i słońce na przemian :052:

Radziu to tak jak ja i dlatego lubię te klimaty - "troszkę" inne strzelanie. A co do pogody to była wspaniała :-D
Walther LGU + Vortex diamondback hp 4-16x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
Air Arms EV2 + Hawke sidewinder 4.5-14x42
LFS Lublin

Awatar użytkownika
Lord.K

Postautor: Lord.K » 2018-08-14, 15:12

TZ pisze:Startowe na miejscu ?
TZ

Na miejscu zapłacisz.

Jeśli chodzi o zator, to są sposoby aby takie zatwardzenie zluzować.
Na pewno tor będziemy starali się zrobić regulaminowy po za paroma figurkami, a co z tego wyjdzie okaże się na zawodach.
Steyr LG 110 HP, Leupold VX3 6.5-20x40 EFR Fine Duplex
Weihrauch HW 100T, Optisan Viper 10x44 SCB

Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki

Postautor: TZ » 2018-08-14, 15:40

Dzięki. Spokojnie, jak nie będzie mega udziwnień dla FT nawet jak się 5-ciu nie zbierze chętnie strzelę sobie rekreacyjne FT. Postawicie tylko proszę na maksa (o ile pozwoli teren a pozwala) zwierzaki w dół. Pamiętam, że rok wstecz poległem totalnie na nich. Chętnie podejmę wyzwanie i krzyż pod KZ'ą umieszczę jeszcze niżej :-D
Pozdr,
TZ
PFTA / WKFT

Awatar użytkownika
Januszpelle

Postautor: Januszpelle » 2018-08-14, 20:19

hilary22 pisze:
Januszpelle pisze:Tylko celem przypomnienia:
"6, Jeśli w jakikolwiek sposób chcesz figurkę „ukryć lub utrudnić oddanie strzału”, nie pisz postawa „DOWOLNA” bo spowodujesz zator. Każdy zacznie próby od postawy leżącej, potem klęczącej aż do stojącej, a i tak położy się ponownie, bo nie da się s[b]trzelać stojaka lub klęczaka na stoku, lub stojąc na prawej nodze z lewym kolanem pod brodą. Gwarantowany zator[/b]."

Czas na stanowisku jest określony regulaminem - wystarczy go pilnować i wrócimy na póżny obiad spokojnie.
Co do stojaków warto pamiętać , że to namiastka Hunter więc króliki nie zawsze wystawiają swój metalowy łepek czy brzuszek na idealnie płaskiej i wypoziomowanej łące a na tej miejscówce duże kąty to czysta rozkosz.

@hilary22 - Potrafisz czytać ze zrozumieniem?
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem! " wykorzystam swój cas maksymalnie". Miejsce do oddania strzału ma być bezpieczne / stabilne. Królika możesz zamontować nawet na czubku sosny, lub na dnie studni, wisi mi to, lecz stanowisko ma być bezpieczne. Nie można tracić równowagi!
Poza tym myśliwi po rozprowadzeniu na swoje stanowiska mają jeszcze czas na "zorganizowanie" sobie stanowiska.
Zgadnij hilary22 dlaczego żaden z myśliwych nie stoi jedną nogą w bruździe, a drugą na drodze?
Obrazek
Bo ma być stabilnie, bezpiecznie i ma trafić zwierzynę, a nie zranić.
Może ten argument komuś wyjaśni pół metra kwadratowego w miarę równego pola, łąki, betonów itp. O poziomicach nie piszcie.

Dzieje się tak np, jeśli "FTciarz" ustawia stojaki i wbija palik z boku drogi wyłożonymi płytami betonowymi np.20cm od betonu. Ani go dotknąć palcem stopy, ani postawić stopę w dziurze o 15cm niżej. Bo FTciarz zapomniał, że HFTciarz musi dotykać palika. Sam za to stoi sobie wygodnie pomiędzy bramką na równiutkim betonie.

Kolejna ciekawostka: Tu pozdrawiam Stwefana :-) który walczył o "wygodę" strzelania z łokci z "placka" i kiedy większość klubów zaczęła stosować "Stefanki" On przeszedł do FT :-))))
Tu mi się przypomina kawał: Narobić na wycieraczkę sąsiada, po czym zadzwonić i poprosić sąsiada o papier :-))) (Lubię strzelać ze Stefanków)

@ Do Ustawiaczy:
Kolejna sytuacja często się zdarzająca:
Obrazek
Po kilkukrotnych przymiarkach zawodnik postanawia wreszcie załadować śrut i ponownie się przymierza i znowu uznaje, że to zła postawa, po czym wtsaje z załadowanym karabinem i kombinuje, to z klęczakiem, to stojakiem i znowu się kładzie na innym boku.

Ludzie układający tor, opamiętajcie się!
Nie mówcie na odprawie o bezpieczeństwie, którego nie możecie zapewnić przez normalne ustawienie figurki. Wieszajcie gdzie wam się podoba, w przeciągu w pociągu na drągu, ale ma być bezpiecznie.
Jak można załadować śrut będąc wygiętym jak paragraf?
Nie chcę być tu złośliwy dla FT, ale dlaczego sami nie korzystają z postawy dowolnej wykorzystując łokci leżąc na brzuszku, tylko muszą mieć wszystko widoczne z siedziska? Możecie strzelać z łokci z takiej postawy jak na foce.

Czy tak trudno znaleźć pół metra kwadratowego w miarę równego terenu? Aż taki wielki problem?
Obrazek

@ Paweł - Wiem ile czasu przysługuje i dlatego napisał, że go wykorzystam w całości.
Jednak przez takie udziwnienie robią się zatory.
Dzięki karabinkowi HW 100 strzelanie znowu stało się przyjemnością, mimo podeszłego wieku :-)

Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki

Postautor: TZ » 2018-08-14, 20:25

No to mamy otwarty nowy przewód doktorski.... .
Jak dojdzie do obrony pracy, to coś dopiszę :wink:
Pozdr,
TZ
PFTA / WKFT

Awatar użytkownika
Januszpelle

Postautor: Januszpelle » 2018-08-14, 20:28

Z czym Tomku się zgadzasz, a z czym nie? Bo nie bardzo rozumiem. Coś za mało napisałem może o bezpieczeństwie?

Awatar użytkownika
Zapp

Postautor: Zapp » 2018-08-14, 20:29

Edit: Przepraszam, zapomniałem, że miałem tu nie pisać.
Ostatnio zmieniony 2018-08-14, 21:02 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Różne alu-sprzęty :)

Wróć do „Dyskusje o zawodach”