Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Moderator: Moderatorzy WBP

kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 2014-01-10, 02:22
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: kill0l » 2018-08-12, 14:12

Jak wszyscy wiemy w tym tygodniu przedstawiono projekt nowelizacji UoBiA. Jednym ze sposóbów działania, który możemy podjąć jest wysyłanie maili do Posłów i Senatorów. Jako, że człowiek z natury jest leniwy..to każdy maila by wysłał ale już gorzej z jego napisaniem :)
Proszę wszystkich, którzy tworzą takie wiadomości o załączanie ich treści tutaj aby reszta społeczności mogła je skopiować i również wysłać.
Ja dziś pod wpływem emocji napisałem maila do Pana Posła Liroya-Marca:

Szanowny Panie Pośle,

jako zmartwiony praworządny obywatel, jako człowiek dla którego strzelectwo sportowe jest pasją, postanowiłem pierwszy raz w swoim życiu napisać wiadomość do osoby piastującej stanowisko Posła RP.
Panie Pośle, na wstępie chcę Panu podziekować za zainteresowanie tematem dostępu do broni palnej i wysłanie w zeszłym miesiącu zapytania 7705 (http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelac ... AP&nr=7705). Z wielką uwagą śledzę jego losy ale jak możemy zauważyć w dniu 9.08 bezczelnie przedłużono termin odpowiedzi. Dlaczego "bezczelnie"? Tego samego dnia MSWiA upublikowało nowy projekt, o którym piszę w dalszej części wiadomości.
Od kilku miesięcy w kuluarach krążyły plotki o tym, że MSWiA przygotowywuje nową ustawę o broni i amunicji. Wszystkie prace odbywały się za zamkniętymi drzwiami, a wręcz urzędnicy MSWiA wypierali się tego, że cokolwiek jest realizowane w tym temacie.
W tym tygodniu upublikowano najnowszą wersję propozyzji ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.
Co istotne ustawa ta w artykule 135 zmiania ubowiązującą Ustawę o Broni i Amunicji. W teorii ma być to dostosowanie naszego prawa do Dyrektywy Unii Europejskiej, w praktyce obecny projekt jest znacznie bardziej surowy niż zapisy wyżej wspomnianej Dyrektywy.
Nowelizacja ustawy o broni i amunicji przejdzie bocznymi drzwiami i zakłada:
- zakaz posiadania dużych magazynków oraz wywłaszczenie osób, które obecnie je posiadają bez otrzymania odszkodowania co jest łamaniem Konstytucji RP,
- zakaz posiadania broni przerabianej z ognia ciągłego,
- czarnoprochowce na małe pozwolenie na broń (rejestracja, badania),
- zakaz używania broni pamiątkowej na strzelnicy,
- badania lekarskie i psychologiczne co 5 lat.
To tylko kilka najważniejszych punktów, które diametralnie wywracają do góry nogami obecne przepisy.
Link do nowego projektu: http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12 ... 8#12457178

Nie wiem, czy znana jest Panu postać Pana Andrzej Turczyna. Z Panem Andrzejem, w niektórych kwestiach można się zgadzać, w innych niekoniecznie ale nie można mu odmówić zaangażowania w społeczność strzelecką na naszym kraju.
Pan Andrzej pokusił się, o krótką analizę zmian proponowanych przez MSWiA.
Dołączam link do artykułu opisującego bardziej szczegółowo najbardziej "zapalne" punkty nowej ustawy:
http://trybun.org.pl/2018/08/11/zakaz-p ... -amunicji/

Polecam również, mimo iż trochę emocjonalny wpis na poniższym blogu:
http://gunblog.eu/2018/08/w-glowie-sie-nie-miesci/

Panie Pośle, błagam o pomoc. Zaproponowane zmiany są znacznie bardziej rygrystyczne niż te, które narzuca nam Dyrektywa Unijna, dodatkowo Dyrektywa w przypadku większości "zapalnych" punktów określa wyjątki (np. ograniczenie pojemności magazynków wg. Dyrektywy nie musi dotyczyć strzelców sportowych). Projekt MSWiA, nie przewiduje żadnych wyjątków i wszystkie ograniczenia mają dotyczyć wszystkich w środowisku. Reasumując, można powiedzieć, że prozycja MSWiA jest czarnym snem każdego strzelca w Polsce. Dodatkowo projekt uderza w dziesiątki tysięcy posiadaczy broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania, która w tej chwili nie wymaga pozwolenia na broń czy chociażby jej rejestracji.

Z wyrazami szacunku,
Ostatnio zmieniony 2018-08-12, 14:15 przez kill0l, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19 / 12GA


jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 1000
Rejestracja: 2009-12-27, 18:12
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: jakiii » 2018-08-12, 14:23

kill0l pisze:
Szanowny Panie Pośle,
....
Panie Pośle, błagam o pomoc.
...


:shock: :shock: :shock:

Chyba rzeczywiście pisałeś pod wpływem nadmiernych emocji.

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume


kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 2014-01-10, 02:22
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: kill0l » 2018-08-12, 14:45

jakiii pisze:
kill0l pisze:
Szanowny Panie Pośle,
....
Panie Pośle, błagam o pomoc.
...


:shock: :shock: :shock:

Chyba rzeczywiście pisałeś pod wpływem nadmiernych emocji.

Pozdro.


Co nam innego pozostaje niż ich błagać? Taki mamy ustrój, że możemy ich rozliczyć przy wyborach, a i tak głos naszego środowiska na tle innych grup społecznych będzie pewnie niedostrzegalny. Spójrzmy realnie na temat, nie mamy w Polsce NRA... Nie mamy silnego lobby, a obywatele, którzy nie są związani ze strzelectwem (jest ich większość) mają raczej negatywne lub neutralne spojrzenie na temat broni palnej.

Aby uciąc dyskuję, proszę o wypowiadanie się w temacie dodając jedynie wzory pism/maili do osób, które są nam wstanie jakoś nam pomóc.
Nie chcę kolejnego offtopicu o tym jaka obecna władza jest zła bo już kilka takich jest tu na forum, różnych grupach na FB itp.
Dość narzekania, trzeba wziąć się do działania.
9x19 / 12GA


lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 1260
Rejestracja: 2005-01-25, 23:27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: lotnik » 2018-08-12, 14:54

Lepiej nic nie pisać o Turczynie, nikt tak nie namieszał jak on.


Awatar użytkownika
John_Doe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 2017-05-17, 13:37
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: John_Doe » 2018-08-12, 16:09

Kolego ,proponuję przeredagować treść i pominąć pana Turczyna. Opinię ma jaka ma, zbytnio miesza sprawy broni z religią,swoim ugrupowaniem .

Niemniej doceniam inicjatywę.
9x19 : .223Rem : .22LR : 12/76


macienty
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 2018-06-12, 19:05
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: macienty » 2018-08-12, 16:22

Maile do pisowskich posłów:

listy@prezydent.pl, kontakt@kprm.gov.pl, biuro@pis.org.pl, kp-pis@kluby.sejm.pl; Adam.Abramowicz@sejm.pl, Andrzej.Adamczyk@sejm.pl, Waldemar.Andzel@sejm.pl, Dorota.Arciszewska-Mielewczyk@sejm.pl, Jan.Ardanowski@sejm.pl, Iwona.Arent@sejm.pl, Marek.Ast@sejm.pl, Zbigniew.Babalski@sejm.pl, Piotr.Babiarz@sejm.pl, Piotr.Babinetz@sejm.pl, Ryszard.Bartosik@sejm.pl, Barbara.Bartus@sejm.pl, Dariusz.Bak@sejm.pl, Wlodzimierz.Bernacki@sejm.pl, Jerzy.Bielecki@sejm.pl, Zbigniew.Biernat@sejm.pl, Mariusz.Blaszczak@sejm.pl, Jacek.Bogucki@sejm.pl, Joanna.Borowiak@sejm.pl, Agata.Borowiec@sejm.pl, Bozena.Borys-Szopa@sejm.pl, Joachim.Brudzinski@sejm.pl, Wojciech.Buczak@sejm.pl, Barbara.Bubula@sejm.pl, Waldemar.Buda@sejm.pl, Lidia.Burzynska@sejm.pl, Zbigniew.Chmielowiec@sejm.pl, Anna.Cicholska@sejm.pl, Tadeusz.Cymanski@sejm.pl, Krzysztof.Czabanski@sejm.pl, Przemyslaw.Czarnecki@sejm.pl, Michal.Cieslak@sejm.pl, Witold.Czarnecki@sejm.pl, Arkadiusz.Czartoryski@sejm.pl, Anna.Czech@sejm.pl, Anita.Czerwinska@sejm.pl, Katarzyna.Czochara@sejm.pl, Zbigniew.Dolata@sejm.pl, Antoni.Duda@sejm.pl, Elzbieta.Duda@sejm.pl, Jan.Duda@sejm.pl, Leszek.Dobrzynski@sejm.pl, Marcin.Duszek@sejm.pl, Michal.Dworczyk@sejm.pl, Jan.Dziedziczak@sejm.pl, Tadeusz.Dziuba@sejm.pl, Barbara.Dziuk@sejm.pl, Jacek.Falfus@sejm.pl, Ewa.Filipiak@sejm.pl, Leszek.Galemba@sejm.pl, Andrzej.Gawron@sejm.pl, Szymon.Gizynski@sejm.pl, Piotr.Glinski@sejm.pl, Konrad.Glebocki@sejm.pl, Krzysztof.Gluchowski@sejm.pl, Malgorzata.Golinska@sejm.pl, Kazimierz.Golojuch@sejm.pl, Jaroslaw.Gonciarz@sejm.pl, Malgorzata.Gosiewska@sejm.pl, Jerzy.Gosiewski@sejm.pl, Jaroslaw.Gowin@sejm.pl, Artur.Gorski@sejm.pl, Kazimierz.Gwiazdowski@sejm.pl, Teresa.Glenc@sejm.pl, Teresa.Halas@sejm.pl, Marcin.Horala@sejm.pl, Jozefa.Hrynkiewicz@sejm.pl, Michal.Jach@sejm.pl, Andrzej.Jaworski@sejm.pl, Patryk.Jaki@sejm.pl, Grzegorz.Janik@sejm.pl, Wieslaw.Janczyk@sejm.pl, Mariusz.Jedrysek@sejm.pl, Krzysztof.Jurgiel@sejm.pl, Alicja.Kaczorowska@sejm.pl, Jaroslaw.Kaczynski@sejm.pl, Mariusz.Kaminski@sejm.pl, Piotr.Kaleta@sejm.pl, Beata.Kempa@sejm.pl, Jan.Kilian@sejm.pl, izakloc@poczta.onet.pl, Lech.Kolakowski@sejm.pl, Robert.Kolakowski@sejm.pl, Joanna.Kopcinska@sejm.pl, Wojciech.Kossakowski@sejm.pl, Andrzej.Kosztowniak@sejm.pl, Henryk.Kowalczyk@sejm.pl, Bartosz.Kownacki@sejm.pl, Ewa.Kozanecka@sejm.pl, Maks.Kraczkowski@sejm.pl, Jaroslaw.Krajewski@sejm.pl, Wieslaw.Krajewski@sejm.pl, Leonard.Krasulski@sejm.pl, Piotr.Krol@sejm.pl, Elzbieta.Kruk@sejm.pl, Anna.Krupka@sejm.pl, Andrzej.Kryj@sejm.pl, Bernadeta.Krynicka@sejm.pl, Dariusz.Kubiak@sejm.pl, Krzysztof.Kubow@sejm.pl, Marek.Kuchcinski@sejm.pl, Pawel.Kukiz@sejm.pl, Anna.Kwiecien@sejm.pl, Jacek.Kurzepa@sejm.pl, Marek.Kwitek@sejm.pl, Pawel.Lisiecki@sejm.pl, Krzysztof.Lipiec@sejm.pl, Adam.Lipinski@sejm.pl, Joanna.Lichocka@sejm.pl, Jozef.Lesniak@sejm.pl, Bogdan.Latosinski@sejm.pl, Tomasz.Latos@sejm.pl, Krzysztof.Lapinski@sejm.pl, Tomasz.Lawniczak@sejm.pl, Marzena.Machalek@sejm.pl, Krzysztof.Maciejewski@sejm.pl, Antoni.Macierewicz@sejm.pl, Ewa.Malik@sejm.pl, Jerzy.Malecki@sejm.pl , Maciej.Malecki@sejm.pl, Gabriela.Maslowska@sejm.pl, Jerzy.Materna@sejm.pl, Beata.Mateusiak-Pielucha@sejm.pl, Grzegorz.Matusiak@sejm.pl, Andrzej.Matusiewicz@sejm.pl, Marek.Matuszewski@sejm.pl, Kazimierz.Matuszny@sejm.pl, Beata.Mazurek@sejm.pl, Mieczyslaw.Miazga@sejm.pl, Iwona.Michalek@sejm.pl, Krzysztof.Michalkiewicz@sejm.pl, Anna.Milczanowska@sejm.pl, Daniel.Milewski@sejm.pl, Jan.Mosinski@sejm.pl, Kazimierz.Moskal@sejm.pl, Aleksander.Mrowczynski@sejm.pl, Arkadiusz.Mularczyk@sejm.pl, Piotr.Naimski@sejm.pl, Wojciech.Murdzek@sejm.pl, Waldemar.Olejniczak@sejm.pl, Adam.Oldakowski@sejm.pl, Piotr.Olszowka@sejm.pl, Marek.Opiola@sejm.pl, Krzysztof.Ostrowski@sejm.pl, biuro.posla@op.pl, Anna.Paluch@sejm.pl, Krystyna.Pawlowicz@sejm.pl, Jerzy.Paul@sejm.pl, Stanislaw.Pieta@sejm.pl, Dariusz.Piontkowski@sejm.pl, Stanislaw.Piotrowicz@sejm.pl, Jerzy.Polaczek@sejm.pl, Marek.Polak@sejm.pl, Piotr.Polak@sejm.pl, Marcin.Porzucek@sejm.pl, puda.sejm@gmail.com, Piotr.Pyzik@sejm.pl, Elzbieta.Rafalska@sejm.pl, Urszula.Rusecka@sejm.pl, Lukasz.Rzepecki@sejm.pl, Bogdan.Rzonca@sejm.pl, Jacek.Sasin@sejm.pl, Grzegorz.Schetyna@sejm.pl, Grzegorz.Schreiber@sejm.pl, Jaroslaw.Sellin@sejm.pl, Anna.Schmidt-Rodziewicz@sejm.pl, Lukasz.Schreiber@sejm.pl, Edward.Siarka@sejm.pl, Wojciech.Skurkiewicz@sejm.pl, Andrzej.Smirnow@sejm.pl, Czeslaw.Sobierajski@sejm.pl, Kazimierz.Smolinski@sejm.pl, Anna.Sobecka@sejm.pl, Artur.Sobon@sejm.pl, Andrzej.Sosnierz@sejm.pl, Dariusz.Starzycki@sejm.pl, Jaroslaw.Stawiarski@sejm.pl, Lech.Sprawka@sejm.pl, Miroslawa.Stachowiak-Rozecka@sejm.pl, Stefan.Strzalkowski@sejm.pl, Marek.Suski@sejm.pl, Artur.Szalabawka@sejm.pl, Wojciech.Szarama@sejm.pl, Jozefa.Szczurek-Zelazko@sejm.pl, Jolanta.Szczypinska@sejm.pl, Jan.Szewczak@sejm.pl, Pawel.Szefernaker@sejm.pl, Jaroslaw.Szlachetka@sejm.pl, Andrzej.Szlachta@sejm.pl, Krzysztof.Szulowski@sejm.pl, Stanislaw.Szwed@sejm.pl, Halina.Szydelko@sejm.pl, Beata.Szydlo@sejm.pl, Ewa.Szymanska@sejm.pl, Szymon.SzynkowskiVelSek@sejm.pl, Jan.Szyszko@sejm.pl, Jacek.Swiat@sejm.pl, Janusz.Sniadek@sejm.pl, Dominik.Tarczynski@sejm.pl, Ryszard.Terlecki@sejm.pl, Grzegorz.Tobiszowski@sejm.pl, Krzysztof.Tchorzewski@sejm.pl, Robert.Telus@sejm.pl, Ewa.Tomaszewska@sejm.pl, Sylwester.Tulajew@sejm.pl, Piotr.Uruski@sejm.pl, Teresa.Wargocka@sejm.pl, Robert.Warwas@sejm.pl, Piotr.Uscinski@sejm.pl, Malgorzata.Wassermann@sejm.pl, Jan.Warzecha@sejm.pl, Witold.Waszczykowski@sejm.pl, Maciej.Wasik@sejm.pl, Jerzy.Wilk@sejm.pl, Rafal.Weber@sejm.pl, Elzbieta.Witek@sejm.pl, Grzegorz.Wojciechowski@sejm.pl, Michal.Wojtkiewicz@sejm.pl, Grzegorz.Wozniak@sejm.pl, Tadeusz.Wozniak@sejm.pl, Michal.Wojcik@sejm.pl, Krystyna.Wroblewska@sejm.pl, Malgorzata.Wypych@sejm.pl, Bartlomiej.Wroblewski@sejm.pl, Anna.Zalewska@sejm.pl, Marek.Zagorski@sejm.pl, Krzysztof.Zaremba@sejm.pl, Artur.Zasada@sejm.pl, Slawomir.Zawislak@sejm.pl, Jaroslaw.Zielinski@sejm.pl, Lukasz.Zbonikowski@sejm.pl, Zbigniew.Ziobro@sejm.pl, Wojciech.Zubowski@sejm.pl, Jacek.Zalek@sejm.pl, Jerzy.Zyzynski@sejm.pl, Szymon.Ziolkowski@sejm.pl, senator.zaryn@gmail.com, biuroambrozik@gmail.com, biuro@bierecki.senat.pl, biuro@blaszczyk.senat.pl, biuro@aleksanderbobko.pl, kontakt@jerzychroscikowski.pl, biuro@grzegorzczelej.pl, biuro@senatorczudowska.pl, biuro@dobkowski.senat.pl, s.karczewskibiuro@wp.pl, biuro@kaminskiandrzej.pl, senator.koc@gmail.com, biurosenatorskie.st@interia.pl, biuro@adamgaweda.pl, biuro@stanislawgogacz.pl, biuro@grabowski.senat.pl, biuro@golbalux.pl, jmj@jmjackowski.pl, kontakt@tadeuszkopec.pl, biuro@kopiczkomalgorzata.pl, biuro@kraska.home.pl, lask@senatorluczak.pl, biuro@majer.senat.pl, robert.mam@interia.pl, marek.martynowski@wp.pl, biuro@mikolajczyk.senat.pl, senator.kmjg@gmail.com, biuro@pajakandrzej.pl, biuro@senatorstanislawek.pl, biuro@wojciechpiecha.eu, senator.pek@gmail.com, potoky@o2.pl, biuro@probierz.pl, biuro@zdzislawpupa.pl, biuro@konstantyradziwill.pl, senator@sewerynski.pl, biurorusiecki@tlen.pl, senator@bielmlek.com.pl, kslon@op.pl, biuro@senatorszwed.pl, antoni-szymanski@wp.pl, artur.warzocha@onet.pl, biuro.senatorskie@kazimierzwiatr.pl, szajac@wp.pl,Do roboty :)


Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: 2007-11-27, 16:10
Lokalizacja: POZ -> 3m
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: dect » 2018-08-12, 17:44

Poniżej propozycja wersji po przeróbkach na bardziej uniwersalną do wszystkich i korektach min. literówek. Usunąłem też tą broń pamiątkową bo nie ma o niej słowa w projekcie.


Szanowna Pani Posłanko, Szanowny Panie Pośle,

Jako zmartwiony praworządny obywatel, jako człowiek dla którego strzelectwo sportowe jest pasją, postanowiłem pierwszy raz w swoim życiu napisać wiadomość do osoby piastującej stanowisko Posła RP.

Z wielką uwagą śledzę losy zapytania numer 7705 pana posła Piotra Liroya-Marca http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelac ... AP&nr=7705 ale jak możemy zauważyć w dniu 9.08 bezczelnie przedłużono termin odpowiedzi. Dlaczego "bezczelnie"? Tego samego dnia MSWiA opublikowało nowy projekt, o którym piszę w dalszej części wiadomości.

Od kilku miesięcy w kuluarach krążyły plotki o tym, że MSWiA przygotowuje nową ustawę o broni i amunicji. Wszystkie prace odbywały się za zamkniętymi drzwiami, a wręcz urzędnicy MSWiA wypierali się tego, że cokolwiek jest realizowane w tym temacie.
W tym tygodniu opublikowano najnowszą wersję propozycji ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Co istotne, ustawa ta w artykule 135 zmienia obowiązującą Ustawę o Broni i Amunicji. Dlaczego w ten sposób? W teorii ma być to dostosowanie naszego prawa do Dyrektywy Unii Europejskiej (https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32017L0853), w praktyce zaś obecny projekt jest znacznie bardziej restrykcyjny niż zapisy wyżej wspomnianej Dyrektywy. Można tutaj wskazać np. artykuł 6, punkt 6:

"Państwa członkowskie mogą wydawać pozwolenia strzelcom sportowym na nabycie i posiadanie samopowtarzalnej broni palnej sklasyfikowanej w kategorii A pkt 6 lub 7, pod warunkiem spełnienia następujących warunków:
a) zadowalający wynik oceny odpowiednich informacji uzyskanych w wyniku stosowania art. 5 ust. 2;
b) dostarczenie dowodu, że dany strzelec sportowy aktywnie przygotowuje się do zawodów lub uczestniczy w zawodach strzeleckich uznawanych przez uznaną urzędowo organizację strzelectwa sportowego danego państwa członkowskiego lub przez ustanowioną na szczeblu międzynarodowym i uznaną urzędowo federację strzelectwa sportowego; oraz
c) przedstawienie zaświadczenia z uznanej urzędowo organizacji strzelectwa sportowego, potwierdzające, że:
(i) strzelec sportowy jest członkiem klubu strzeleckiego i regularnie uprawia w nim strzelectwo sportowe co najmniej od 12 miesięcy; oraz
(ii) dana broń palna wypełnia specyfikacje wymagane dla dyscypliny strzeleckiej uznanej przez ustanowioną na szczeblu międzynarodowym i uznaną urzędowo federację strzelectwa sportowego."

Nowelizacja Ustawy o Broni i Amunicji nie uwzględnia takiego wyjątku oraz przejdzie "bocznymi drzwiami" i zakłada min.:

- zakaz posiadania magazynków o pojemności powyżej 20 nabojów, a w przypadku długiej broni palnej – ponad 10 nabojów oraz penalizuje ich posiadanie przez osoby posiadające pozwolenia na posiadanie broni,
- zakaz posiadania broni samopowtarzalnej ("jedno naciśnięcie spustu = jeden strzał") która na potrzeby rynku cywilnego i broni sportowej lub kolekcjonerskiej została trwale przerobiona z samoczynnej ("jedno naciśnięcie spustu = wystrzelenie całego magazynka"). Brakuje tutaj wspomnianego wyżej wyjątku,
- posiadanie broni czarnoprochowej będzie wymagało rejestracji i badań lekarskich,
- badania lekarskie i psychologiczne co 5 lat.
To tylko kilka najważniejszych punktów, które diametralnie wywracają do góry nogami obecne przepisy.
Link do nowego projektu: http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12 ... 8#12457178

Polecam również, mimo iż trochę emocjonalny wpis na poniższym blogu:
http://gunblog.eu/2018/08/w-glowie-sie-nie-miesci/

Chciałem też zwrócić uwagę, że społeczność strzelców (i jednocześnie wyborców) rośnie z roku na rok w coraz bardziej dynamicznym, dwucyfrowym tempie (źródło: http://statystyka.policja.pl/st/wybrane ... pozwolenia):

Liczba pozwoleń na broń sportową w latach 2015 / 2016 / 2017: 16805 / 20960 / 25940 odpowiednio
Liczba pozwoleń na broń kolekcjonerską w latach 2015 / 2016 / 2017: 3139 / 6762 / 11556 odpowiednio

Jak widać jest to już kilkudziesięciotysięczna grupa ludzi żywo zainteresowanych dalszym rozwijaniem swojego hobby.

Pani Posłanko, Panie Pośle, proszę o pomoc. Zaproponowane zmiany są znacznie bardziej rygorystyczne niż te, które narzuca nam Dyrektywa Unijna, a dodatkowo Dyrektywa w przypadku większości "zapalnych" punktów określa wyjątki (np. ograniczenie pojemności magazynków wg. Dyrektywy nie musi dotyczyć strzelców sportowych). Projekt MSWiA, nie przewiduje żadnych wyjątków i wszystkie ograniczenia mają dotyczyć wszystkich w środowisku strzeleckim. Reasumując, można powiedzieć, że propozycja MSWiA jest czarnym snem każdego strzelca w Polsce. Dodatkowo projekt uderza w dziesiątki tysięcy posiadaczy broni czarnoprochowej, która w tej chwili nie wymaga pozwolenia na broń czy chociażby jej rejestracji.

Z wyrazami szacunku,
Ostatnio zmieniony 2018-08-12, 19:09 przez dect, łącznie zmieniany 2 razy.


FreddieW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 2011-12-03, 17:52
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: FreddieW » 2018-08-12, 17:51

Nie zapomnijcie dodać adresu: Berdyczów.....


Awatar użytkownika
rybek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 647
Rejestracja: 2004-09-14, 14:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: rybek » 2018-08-12, 18:41

Nie piszcie "dużych magazynków", czy jakoś tak. To są STANDARDOWE magazynki.
"Nigdy nie jest po wojnie. Zawsze jest przed wojną."


Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: 2007-11-27, 16:10
Lokalizacja: POZ -> 3m
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: dect » 2018-08-12, 19:09

Słusznie, poprawiłem


kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 2014-01-10, 02:22
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: kill0l » 2018-08-12, 19:11

Widzę, że cieżko jednak uniknąc powstawania offtopica...
Zeby nowym osobom, które po prostu chcą wejść tutaj, skopiować treść maila + liste kontaktów proponuję wprowadzić małą zasadę.

Gdy zauważasz, że w treści maila można coś poprawić - skopiuj obecną treść, zmień tak jak wg Ciebie jest poprawnie i wklej nową treść maila.
Jak nie będziemy postępować wg tego algorytmu za chwilę zrobi się bałagan.

Stąd też podziękowania dla kolegi dect za nową wersję oraz macienty za listę meili.

To co pisze rybek o magazynkach wydaje mi się sensowne dlatego wklejam nową wyedytowną wersję zawierającą tę zmianę. Zmianę pogrubiłem aby na pierwrszy rzut oka była widoczna.

Szanowna Pani Posłanko, Szanowny Panie Pośle,

Jako zmartwiony praworządny obywatel, jako człowiek dla którego strzelectwo sportowe jest pasją, postanowiłem pierwszy raz w swoim życiu napisać wiadomość do osoby piastującej stanowisko Posła RP.

Z wielką uwagą śledzę losy zapytania numer 7705 pana posła Piotra Liroya-Marca http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelac ... AP&nr=7705 ale jak możemy zauważyć w dniu 9.08 bezczelnie przedłużono termin odpowiedzi. Dlaczego "bezczelnie"? Tego samego dnia MSWiA opublikowało nowy projekt, o którym piszę w dalszej części wiadomości.

Od kilku miesięcy w kuluarach krążyły plotki o tym, że MSWiA przygotowuje nową ustawę o broni i amunicji. Wszystkie prace odbywały się za zamkniętymi drzwiami, a wręcz urzędnicy MSWiA wypierali się tego, że cokolwiek jest realizowane w tym temacie.
W tym tygodniu opublikowano najnowszą wersję propozycji ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Co istotne, ustawa ta w artykule 135 zmienia obowiązującą Ustawę o Broni i Amunicji. Dlaczego w ten sposób? W teorii ma być to dostosowanie naszego prawa do Dyrektywy Unii Europejskiej (https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32017L0853), w praktyce zaś obecny projekt jest znacznie bardziej restrykcyjny niż zapisy wyżej wspomnianej Dyrektywy. Można tutaj wskazać np. artykuł 6, punkt 6:

"Państwa członkowskie mogą wydawać pozwolenia strzelcom sportowym na nabycie i posiadanie samopowtarzalnej broni palnej sklasyfikowanej w kategorii A pkt 6 lub 7, pod warunkiem spełnienia następujących warunków:
a) zadowalający wynik oceny odpowiednich informacji uzyskanych w wyniku stosowania art. 5 ust. 2;
b) dostarczenie dowodu, że dany strzelec sportowy aktywnie przygotowuje się do zawodów lub uczestniczy w zawodach strzeleckich uznawanych przez uznaną urzędowo organizację strzelectwa sportowego danego państwa członkowskiego lub przez ustanowioną na szczeblu międzynarodowym i uznaną urzędowo federację strzelectwa sportowego; oraz
c) przedstawienie zaświadczenia z uznanej urzędowo organizacji strzelectwa sportowego, potwierdzające, że:
(i) strzelec sportowy jest członkiem klubu strzeleckiego i regularnie uprawia w nim strzelectwo sportowe co najmniej od 12 miesięcy; oraz
(ii) dana broń palna wypełnia specyfikacje wymagane dla dyscypliny strzeleckiej uznanej przez ustanowioną na szczeblu międzynarodowym i uznaną urzędowo federację strzelectwa sportowego."

Nowelizacja Ustawy o Broni i Amunicji nie uwzględnia takiego wyjątku oraz przejdzie "bocznymi drzwiami" i zakłada min.:

- zakaz posiadania standardowych magazynków poprzez wprowadzenie ograniczenia maksymalnej pojemności ich pojemności tj. 10 sztuk dla broni długiej i 20 sztuk dla broni krotkiej, jednocześnie penalizuje ich posiadanie jedynie przez osoby posiadające pozwolenia na posiadanie broni,
- zakaz posiadania broni samopowtarzalnej ("jedno naciśnięcie spustu = jeden strzał") która na potrzeby rynku cywilnego i broni sportowej lub kolekcjonerskiej została trwale przerobiona z samoczynnej ("jedno naciśnięcie spustu = wystrzelenie całego magazynka"). Brakuje tutaj wspomnianego wyżej wyjątku,
- posiadanie broni czarnoprochowej będzie wymagało rejestracji i badań lekarskich,
- badania lekarskie i psychologiczne co 5 lat.
To tylko kilka najważniejszych punktów, które diametralnie wywracają do góry nogami obecne przepisy.
Link do nowego projektu: http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12 ... 8#12457178

Polecam również, mimo iż trochę emocjonalny wpis na poniższym blogu:
http://gunblog.eu/2018/08/w-glowie-sie-nie-miesci/

Chciałem też zwrócić uwagę, że społeczność strzelców (i jednocześnie wyborców) rośnie z roku na rok w coraz bardziej dynamicznym, dwucyfrowym tempie (źródło: http://statystyka.policja.pl/st/wybrane ... pozwolenia):

Liczba pozwoleń na broń sportową w latach 2015 / 2016 / 2017: 16805 / 20960 / 25940 odpowiednio
Liczba pozwoleń na broń kolekcjonerską w latach 2015 / 2016 / 2017: 3139 / 6762 / 11556 odpowiednio

Jak widać jest to już kilkudziesięciotysięczna grupa ludzi żywo zainteresowanych dalszym rozwijaniem swojego hobby.

Pani Posłanko, Panie Pośle, proszę o pomoc. Zaproponowane zmiany są znacznie bardziej rygorystyczne niż te, które narzuca nam Dyrektywa Unijna, a dodatkowo Dyrektywa w przypadku większości "zapalnych" punktów określa wyjątki (np. ograniczenie pojemności magazynków wg. Dyrektywy nie musi dotyczyć strzelców sportowych). Projekt MSWiA, nie przewiduje żadnych wyjątków i wszystkie ograniczenia mają dotyczyć wszystkich w środowisku strzeleckim. Reasumując, można powiedzieć, że propozycja MSWiA jest czarnym snem każdego strzelca w Polsce. Dodatkowo projekt uderza w dziesiątki tysięcy posiadaczy broni czarnoprochowej, która w tej chwili nie wymaga pozwolenia na broń czy chociażby jej rejestracji.

Z wyrazami szacunku,


Maile do pisowskich posłów:

listy@prezydent.pl, kontakt@kprm.gov.pl, biuro@pis.org.pl, kp-pis@kluby.sejm.pl; Adam.Abramowicz@sejm.pl, Andrzej.Adamczyk@sejm.pl, Waldemar.Andzel@sejm.pl, Dorota.Arciszewska-Mielewczyk@sejm.pl, Jan.Ardanowski@sejm.pl, Iwona.Arent@sejm.pl, Marek.Ast@sejm.pl, Zbigniew.Babalski@sejm.pl, Piotr.Babiarz@sejm.pl, Piotr.Babinetz@sejm.pl, Ryszard.Bartosik@sejm.pl, Barbara.Bartus@sejm.pl, Dariusz.Bak@sejm.pl, Wlodzimierz.Bernacki@sejm.pl, Jerzy.Bielecki@sejm.pl, Zbigniew.Biernat@sejm.pl, Mariusz.Blaszczak@sejm.pl, Jacek.Bogucki@sejm.pl, Joanna.Borowiak@sejm.pl, Agata.Borowiec@sejm.pl, Bozena.Borys-Szopa@sejm.pl, Joachim.Brudzinski@sejm.pl, Wojciech.Buczak@sejm.pl, Barbara.Bubula@sejm.pl, Waldemar.Buda@sejm.pl, Lidia.Burzynska@sejm.pl, Zbigniew.Chmielowiec@sejm.pl, Anna.Cicholska@sejm.pl, Tadeusz.Cymanski@sejm.pl, Krzysztof.Czabanski@sejm.pl, Przemyslaw.Czarnecki@sejm.pl, Michal.Cieslak@sejm.pl, Witold.Czarnecki@sejm.pl, Arkadiusz.Czartoryski@sejm.pl, Anna.Czech@sejm.pl, Anita.Czerwinska@sejm.pl, Katarzyna.Czochara@sejm.pl, Zbigniew.Dolata@sejm.pl, Antoni.Duda@sejm.pl, Elzbieta.Duda@sejm.pl, Jan.Duda@sejm.pl, Leszek.Dobrzynski@sejm.pl, Marcin.Duszek@sejm.pl, Michal.Dworczyk@sejm.pl, Jan.Dziedziczak@sejm.pl, Tadeusz.Dziuba@sejm.pl, Barbara.Dziuk@sejm.pl, Jacek.Falfus@sejm.pl, Ewa.Filipiak@sejm.pl, Leszek.Galemba@sejm.pl, Andrzej.Gawron@sejm.pl, Szymon.Gizynski@sejm.pl, Piotr.Glinski@sejm.pl, Konrad.Glebocki@sejm.pl, Krzysztof.Gluchowski@sejm.pl, Malgorzata.Golinska@sejm.pl, Kazimierz.Golojuch@sejm.pl, Jaroslaw.Gonciarz@sejm.pl, Malgorzata.Gosiewska@sejm.pl, Jerzy.Gosiewski@sejm.pl, Jaroslaw.Gowin@sejm.pl, Artur.Gorski@sejm.pl, Kazimierz.Gwiazdowski@sejm.pl, Teresa.Glenc@sejm.pl, Teresa.Halas@sejm.pl, Marcin.Horala@sejm.pl, Jozefa.Hrynkiewicz@sejm.pl, Michal.Jach@sejm.pl, Andrzej.Jaworski@sejm.pl, Patryk.Jaki@sejm.pl, Grzegorz.Janik@sejm.pl, Wieslaw.Janczyk@sejm.pl, Mariusz.Jedrysek@sejm.pl, Krzysztof.Jurgiel@sejm.pl, Alicja.Kaczorowska@sejm.pl, Jaroslaw.Kaczynski@sejm.pl, Mariusz.Kaminski@sejm.pl, Piotr.Kaleta@sejm.pl, Beata.Kempa@sejm.pl, Jan.Kilian@sejm.pl, izakloc@poczta.onet.pl, Lech.Kolakowski@sejm.pl, Robert.Kolakowski@sejm.pl, Joanna.Kopcinska@sejm.pl, Wojciech.Kossakowski@sejm.pl, Andrzej.Kosztowniak@sejm.pl, Henryk.Kowalczyk@sejm.pl, Bartosz.Kownacki@sejm.pl, Ewa.Kozanecka@sejm.pl, Maks.Kraczkowski@sejm.pl, Jaroslaw.Krajewski@sejm.pl, Wieslaw.Krajewski@sejm.pl, Leonard.Krasulski@sejm.pl, Piotr.Krol@sejm.pl, Elzbieta.Kruk@sejm.pl, Anna.Krupka@sejm.pl, Andrzej.Kryj@sejm.pl, Bernadeta.Krynicka@sejm.pl, Dariusz.Kubiak@sejm.pl, Krzysztof.Kubow@sejm.pl, Marek.Kuchcinski@sejm.pl, Pawel.Kukiz@sejm.pl, Anna.Kwiecien@sejm.pl, Jacek.Kurzepa@sejm.pl, Marek.Kwitek@sejm.pl, Pawel.Lisiecki@sejm.pl, Krzysztof.Lipiec@sejm.pl, Adam.Lipinski@sejm.pl, Joanna.Lichocka@sejm.pl, Jozef.Lesniak@sejm.pl, Bogdan.Latosinski@sejm.pl, Tomasz.Latos@sejm.pl, Krzysztof.Lapinski@sejm.pl, Tomasz.Lawniczak@sejm.pl, Marzena.Machalek@sejm.pl, Krzysztof.Maciejewski@sejm.pl, Antoni.Macierewicz@sejm.pl, Ewa.Malik@sejm.pl, Jerzy.Malecki@sejm.pl , Maciej.Malecki@sejm.pl, Gabriela.Maslowska@sejm.pl, Jerzy.Materna@sejm.pl, Beata.Mateusiak-Pielucha@sejm.pl, Grzegorz.Matusiak@sejm.pl, Andrzej.Matusiewicz@sejm.pl, Marek.Matuszewski@sejm.pl, Kazimierz.Matuszny@sejm.pl, Beata.Mazurek@sejm.pl, Mieczyslaw.Miazga@sejm.pl, Iwona.Michalek@sejm.pl, Krzysztof.Michalkiewicz@sejm.pl, Anna.Milczanowska@sejm.pl, Daniel.Milewski@sejm.pl, Jan.Mosinski@sejm.pl, Kazimierz.Moskal@sejm.pl, Aleksander.Mrowczynski@sejm.pl, Arkadiusz.Mularczyk@sejm.pl, Piotr.Naimski@sejm.pl, Wojciech.Murdzek@sejm.pl, Waldemar.Olejniczak@sejm.pl, Adam.Oldakowski@sejm.pl, Piotr.Olszowka@sejm.pl, Marek.Opiola@sejm.pl, Krzysztof.Ostrowski@sejm.pl, biuro.posla@op.pl, Anna.Paluch@sejm.pl, Krystyna.Pawlowicz@sejm.pl, Jerzy.Paul@sejm.pl, Stanislaw.Pieta@sejm.pl, Dariusz.Piontkowski@sejm.pl, Stanislaw.Piotrowicz@sejm.pl, Jerzy.Polaczek@sejm.pl, Marek.Polak@sejm.pl, Piotr.Polak@sejm.pl, Marcin.Porzucek@sejm.pl, puda.sejm@gmail.com, Piotr.Pyzik@sejm.pl, Elzbieta.Rafalska@sejm.pl, Urszula.Rusecka@sejm.pl, Lukasz.Rzepecki@sejm.pl, Bogdan.Rzonca@sejm.pl, Jacek.Sasin@sejm.pl, Grzegorz.Schetyna@sejm.pl, Grzegorz.Schreiber@sejm.pl, Jaroslaw.Sellin@sejm.pl, Anna.Schmidt-Rodziewicz@sejm.pl, Lukasz.Schreiber@sejm.pl, Edward.Siarka@sejm.pl, Wojciech.Skurkiewicz@sejm.pl, Andrzej.Smirnow@sejm.pl, Czeslaw.Sobierajski@sejm.pl, Kazimierz.Smolinski@sejm.pl, Anna.Sobecka@sejm.pl, Artur.Sobon@sejm.pl, Andrzej.Sosnierz@sejm.pl, Dariusz.Starzycki@sejm.pl, Jaroslaw.Stawiarski@sejm.pl, Lech.Sprawka@sejm.pl, Miroslawa.Stachowiak-Rozecka@sejm.pl, Stefan.Strzalkowski@sejm.pl, Marek.Suski@sejm.pl, Artur.Szalabawka@sejm.pl, Wojciech.Szarama@sejm.pl, Jozefa.Szczurek-Zelazko@sejm.pl, Jolanta.Szczypinska@sejm.pl, Jan.Szewczak@sejm.pl, Pawel.Szefernaker@sejm.pl, Jaroslaw.Szlachetka@sejm.pl, Andrzej.Szlachta@sejm.pl, Krzysztof.Szulowski@sejm.pl, Stanislaw.Szwed@sejm.pl, Halina.Szydelko@sejm.pl, Beata.Szydlo@sejm.pl, Ewa.Szymanska@sejm.pl, Szymon.SzynkowskiVelSek@sejm.pl, Jan.Szyszko@sejm.pl, Jacek.Swiat@sejm.pl, Janusz.Sniadek@sejm.pl, Dominik.Tarczynski@sejm.pl, Ryszard.Terlecki@sejm.pl, Grzegorz.Tobiszowski@sejm.pl, Krzysztof.Tchorzewski@sejm.pl, Robert.Telus@sejm.pl, Ewa.Tomaszewska@sejm.pl, Sylwester.Tulajew@sejm.pl, Piotr.Uruski@sejm.pl, Teresa.Wargocka@sejm.pl, Robert.Warwas@sejm.pl, Piotr.Uscinski@sejm.pl, Malgorzata.Wassermann@sejm.pl, Jan.Warzecha@sejm.pl, Witold.Waszczykowski@sejm.pl, Maciej.Wasik@sejm.pl, Jerzy.Wilk@sejm.pl, Rafal.Weber@sejm.pl, Elzbieta.Witek@sejm.pl, Grzegorz.Wojciechowski@sejm.pl, Michal.Wojtkiewicz@sejm.pl, Grzegorz.Wozniak@sejm.pl, Tadeusz.Wozniak@sejm.pl, Michal.Wojcik@sejm.pl, Krystyna.Wroblewska@sejm.pl, Malgorzata.Wypych@sejm.pl, Bartlomiej.Wroblewski@sejm.pl, Anna.Zalewska@sejm.pl, Marek.Zagorski@sejm.pl, Krzysztof.Zaremba@sejm.pl, Artur.Zasada@sejm.pl, Slawomir.Zawislak@sejm.pl, Jaroslaw.Zielinski@sejm.pl, Lukasz.Zbonikowski@sejm.pl, Zbigniew.Ziobro@sejm.pl, Wojciech.Zubowski@sejm.pl, Jacek.Zalek@sejm.pl, Jerzy.Zyzynski@sejm.pl, Szymon.Ziolkowski@sejm.pl, senator.zaryn@gmail.com, biuroambrozik@gmail.com, biuro@bierecki.senat.pl, biuro@blaszczyk.senat.pl, biuro@aleksanderbobko.pl, kontakt@jerzychroscikowski.pl, biuro@grzegorzczelej.pl, biuro@senatorczudowska.pl, biuro@dobkowski.senat.pl, s.karczewskibiuro@wp.pl, biuro@kaminskiandrzej.pl, senator.koc@gmail.com, biurosenatorskie.st@interia.pl, biuro@adamgaweda.pl, biuro@stanislawgogacz.pl, biuro@grabowski.senat.pl, biuro@golbalux.pl, jmj@jmjackowski.pl, kontakt@tadeuszkopec.pl, biuro@kopiczkomalgorzata.pl, biuro@kraska.home.pl, lask@senatorluczak.pl, biuro@majer.senat.pl, robert.mam@interia.pl, marek.martynowski@wp.pl, biuro@mikolajczyk.senat.pl, senator.kmjg@gmail.com, biuro@pajakandrzej.pl, biuro@senatorstanislawek.pl, biuro@wojciechpiecha.eu, senator.pek@gmail.com, potoky@o2.pl, biuro@probierz.pl, biuro@zdzislawpupa.pl, biuro@konstantyradziwill.pl, senator@sewerynski.pl, biurorusiecki@tlen.pl, senator@bielmlek.com.pl, kslon@op.pl, biuro@senatorszwed.pl, antoni-szymanski@wp.pl, artur.warzocha@onet.pl, biuro.senatorskie@kazimierzwiatr.pl, szajac@wp.pl,
9x19 / 12GA


Andrzej_E
Posty: 8
Rejestracja: 2016-12-13, 19:13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: Andrzej_E » 2018-08-12, 19:24

Szanowni,

Chciałbym zasugerować nieco inne ujęcie tematu.

Posłowie i senatorowie to politycy. Oni potrzebują poparcia w wyborach. Może więc warto zwrócić uwagę na możliwą utratę głosów wyborców. Nie wiem ilu jest posiadaczy broni w Polsce, ale razem z posiadaczami broni czarnoprochowej i ich rodzinami powinna być to pokaźna liczba. Tu przydało by się aby ktoś lepiej ode mnie poinformowany zasugerował konkretne liczby - to lepiej wygląda od ogólników.

Jednym z haseł obecnej koalicji było wspieranie organizacji proobronnych - trzeba zwrócić uwagę, że to praktycznie powoduje utratę sensu ich działania - takiej znakomitej inicjatywy obecnej koalicji (niezależnie jak się ją ocenia). A przez to zmniejszenie zdolności obronnych kraju, co ich jako patriotów powinno niepokoić.

Zwrócić uwagę, że ta ustawa to praktycznie konfiskata bez odszkodowania, co jest wprost sprzeczne z konstytucją art. 21 (chociaż na to mogą nie być wrażliwi, bo opozycja wciąż im zarzuca łamanie konstytucji).

Zwrócić uwagę, że to nie jest dostosowanie do dyrektywy UE, bo znacznie przekracza jej zakres. Oczywiście można i należy pisać o skandalicznym trybie wrzucenia zmian do zupełnie innej ustawy, ale to raczej chyba nie pomoże.

Może warto zwrócić uwagę, że taki projekt, tak bardzo działający na niekorzyść bezpieczeństwa Polski nie mógł przecież wyjść od ludzi z PIS, którym przecież Polska i jej bezpieczeństwo leży na sercu (choć oczywiście nie wiem kto go napisał, ale p-nie urzędnicy z MSWiA).

Nie znam się za bardzo na polityce, ale może są tu z nami ludzie zajmujący się polityką PR, lobbingiem itd. Niech postarają się nam podpowiedzieć co z punktu widzenia posłów może być istotne, bo samo strzelectwo jako takie raczej nie jest.


Awatar użytkownika
Artur1996
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 2011-11-13, 15:21
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: Artur1996 » 2018-08-12, 19:40

Ewentualne zmiany przecież zakładają również zgodę na przewóz broni do celów kolekcjonerskich np na strzelnicę bardzo wielu posiadaczy tego pozwolenia regularnie strzela.Czyli w praktyce może to tak wyglądać że kolekcjoner bedzie musiał wizyte na strzelnicy planować na zapas pisząc wniosek o zgodę,podać datę wyprawy,cel oraz trase przejazdu i wtedy władza mu albo pozwoli albo nie...To jest wg mnie największy skandal,badania co 5 lat to przy tym małe piwo


kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 2014-01-10, 02:22
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: kill0l » 2018-08-12, 19:43

Andrzej_E pisze:Szanowni,

Chciałbym zasugerować nieco inne ujęcie tematu.

Posłowie i senatorowie to politycy. Oni potrzebują poparcia w wyborach. Może więc warto zwrócić uwagę na możliwą utratę głosów wyborców. Nie wiem ilu jest posiadaczy broni w Polsce, ale razem z posiadaczami broni czarnoprochowej i ich rodzinami powinna być to pokaźna liczba. Tu przydało by się aby ktoś lepiej ode mnie poinformowany zasugerował konkretne liczby - to lepiej wygląda od ogólników.

Jednym z haseł obecnej koalicji było wspieranie organizacji proobronnych - trzeba zwrócić uwagę, że to praktycznie powoduje utratę sensu ich działania - takiej znakomitej inicjatywy obecnej koalicji (niezależnie jak się ją ocenia). A przez to zmniejszenie zdolności obronnych kraju, co ich jako patriotów powinno niepokoić.

Zwrócić uwagę, że ta ustawa to praktycznie konfiskata bez odszkodowania, co jest wprost sprzeczne z konstytucją art. 21 (chociaż na to mogą nie być wrażliwi, bo opozycja wciąż im zarzuca łamanie konstytucji).

Zwrócić uwagę, że to nie jest dostosowanie do dyrektywy UE, bo znacznie przekracza jej zakres. Oczywiście można i należy pisać o skandalicznym trybie wrzucenia zmian do zupełnie innej ustawy, ale to raczej chyba nie pomoże.

Może warto zwrócić uwagę, że taki projekt, tak bardzo działający na niekorzyść bezpieczeństwa Polski nie mógł przecież wyjść od ludzi z PIS, którym przecież Polska i jej bezpieczeństwo leży na sercu (choć oczywiście nie wiem kto go napisał, ale p-nie urzędnicy z MSWiA).

Nie znam się za bardzo na polityce, ale może są tu z nami ludzie zajmujący się polityką PR, lobbingiem itd. Niech postarają się nam podpowiedzieć co z punktu widzenia posłów może być istotne, bo samo strzelectwo jako takie raczej nie jest.


Ciekawe sugestie - tylko wtedy skupiamy się jedynie na posłach PiS, a może wsród innych ugrupowań również się uda nam się znaleźć sojuszników.
Pytanie czy nie można przygotować dwóch wersji - jednej dla posłów PiS, drugiej dla opozycji, w której będzie się mówić że za czasów poprzedniego rządu wprowadzono w miarę ludzkie prawo dotyczące broni, a teraz PiS może to zmienić. Pamiętajmy, że to już jest polityka i my też musimy podejść do tego elastycznie. Pisząc do rządzących warto przedstawiać argumenty za obronnościa, powoływać się na obietnice o strzelnicach itp. Pisząc do opozycji, powoływac się na to że za poprzednich rządów zmieniono prawo na plus a "zły" PiS chce zmienić je znowu na minus.
Tak jak pisałem wyżej, jeśli uda Ci się zebrać realne dane dotyczące ilości osób z bronią itp. Proszę zrob update istniejącej wersji tekstu zamiast przesyłać w kolejnej wiadomości sugestie co można zmienić.
Ostatnio zmieniony 2018-08-12, 19:44 przez kill0l, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19 / 12GA


kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 2014-01-10, 02:22
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Wzory wiadomości do Posłów/Senatorów w sprawie UoBiA

Postautor: kill0l » 2018-08-12, 21:40

Jeszcze jedna sprawa... Algorytm forum skraca linki. Kopiując wiadomosc nie kopiuje sie poprawny link. Pamiętajcie aby je odpowiednio później podmienić!!
Wyłączyłem w opcjach posta "przetwarznie odnośników" i teraz jest już ok. Pamiętajcie aby też tak robić.Szanowna Pani Posłanko, Szanowny Panie Pośle,

Jako zmartwiony praworządny obywatel, jako człowiek dla którego strzelectwo sportowe jest pasją, postanowiłem pierwszy raz w swoim życiu napisać wiadomość do osoby piastującej stanowisko Posła RP.

Z wielką uwagą śledzę losy zapytania numer 7705 pana posła Piotra Liroya-Marca http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=ZAP&nr=7705 ale jak możemy zauważyć w dniu 9.08 bezczelnie przedłużono termin odpowiedzi. Dlaczego "bezczelnie"? Tego samego dnia MSWiA opublikowało nowy projekt, o którym piszę w dalszej części wiadomości.

Od kilku miesięcy w kuluarach krążyły plotki o tym, że MSWiA przygotowuje nową ustawę o broni i amunicji. Wszystkie prace odbywały się za zamkniętymi drzwiami, a wręcz urzędnicy MSWiA wypierali się tego, że cokolwiek jest realizowane w tym temacie.
W tym tygodniu opublikowano najnowszą wersję propozycji ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

Co istotne, ustawa ta w artykule 135 zmienia obowiązującą Ustawę o Broni i Amunicji. Dlaczego w ten sposób? W teorii ma być to dostosowanie naszego prawa do Dyrektywy Unii Europejskiej (https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32017L0853), w praktyce zaś obecny projekt jest znacznie bardziej restrykcyjny niż zapisy wyżej wspomnianej Dyrektywy. Można tutaj wskazać np. artykuł 6, punkt 6:

"Państwa członkowskie mogą wydawać pozwolenia strzelcom sportowym na nabycie i posiadanie samopowtarzalnej broni palnej sklasyfikowanej w kategorii A pkt 6 lub 7, pod warunkiem spełnienia następujących warunków:
a) zadowalający wynik oceny odpowiednich informacji uzyskanych w wyniku stosowania art. 5 ust. 2;
b) dostarczenie dowodu, że dany strzelec sportowy aktywnie przygotowuje się do zawodów lub uczestniczy w zawodach strzeleckich uznawanych przez uznaną urzędowo organizację strzelectwa sportowego danego państwa członkowskiego lub przez ustanowioną na szczeblu międzynarodowym i uznaną urzędowo federację strzelectwa sportowego; oraz
c) przedstawienie zaświadczenia z uznanej urzędowo organizacji strzelectwa sportowego, potwierdzające, że:
(i) strzelec sportowy jest członkiem klubu strzeleckiego i regularnie uprawia w nim strzelectwo sportowe co najmniej od 12 miesięcy; oraz
(ii) dana broń palna wypełnia specyfikacje wymagane dla dyscypliny strzeleckiej uznanej przez ustanowioną na szczeblu międzynarodowym i uznaną urzędowo federację strzelectwa sportowego."

Nowelizacja Ustawy o Broni i Amunicji nie uwzględnia takiego wyjątku oraz przejdzie "bocznymi drzwiami" i zakłada min.:

- zakaz posiadania standardowych magazynków poprzez wprowadzenie ograniczenia maksymalnej pojemności ich pojemności tj. 10 sztuk dla broni długiej i 20 sztuk dla broni krotkiej, jednocześnie penalizuje ich posiadanie jedynie przez osoby posiadające pozwolenia na posiadanie broni,
- zakaz posiadania broni samopowtarzalnej ("jedno naciśnięcie spustu = jeden strzał") która na potrzeby rynku cywilnego i broni sportowej lub kolekcjonerskiej została trwale przerobiona z samoczynnej ("jedno naciśnięcie spustu = wystrzelenie całego magazynka"). Brakuje tutaj wspomnianego wyżej wyjątku,
- posiadanie broni czarnoprochowej będzie wymagało rejestracji i badań lekarskich,
- badania lekarskie i psychologiczne co 5 lat.
To tylko kilka najważniejszych punktów, które diametralnie wywracają do góry nogami obecne przepisy.
Link do nowego projektu: http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12302702/katalog/12457178#12457178

Polecam również, mimo iż trochę emocjonalny wpis na poniższym blogu:
http://gunblog.eu/2018/08/w-glowie-sie-nie-miesci/

Chciałem też zwrócić uwagę, że społeczność strzelców (i jednocześnie wyborców) rośnie z roku na rok w coraz bardziej dynamicznym, dwucyfrowym tempie (źródło: http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/bron/bron-pozwolenia ):

Liczba pozwoleń na broń sportową w latach 2015 / 2016 / 2017: 16805 / 20960 / 25940 odpowiednio
Liczba pozwoleń na broń kolekcjonerską w latach 2015 / 2016 / 2017: 3139 / 6762 / 11556 odpowiednio

Jak widać jest to już kilkudziesięciotysięczna grupa ludzi żywo zainteresowanych dalszym rozwijaniem swojego hobby.

Pani Posłanko, Panie Pośle, proszę o pomoc. Zaproponowane zmiany są znacznie bardziej rygorystyczne niż te, które narzuca nam Dyrektywa Unijna, a dodatkowo Dyrektywa w przypadku większości "zapalnych" punktów określa wyjątki (np. ograniczenie pojemności magazynków wg. Dyrektywy nie musi dotyczyć strzelców sportowych). Projekt MSWiA, nie przewiduje żadnych wyjątków i wszystkie ograniczenia mają dotyczyć wszystkich w środowisku strzeleckim. Reasumując, można powiedzieć, że propozycja MSWiA jest czarnym snem każdego strzelca w Polsce. Dodatkowo projekt uderza w dziesiątki tysięcy posiadaczy broni czarnoprochowej, która w tej chwili nie wymaga pozwolenia na broń czy chociażby jej rejestracji.

Z wyrazami szacunku,
Ostatnio zmieniony 2018-08-12, 21:50 przez kill0l, łącznie zmieniany 2 razy.
9x19 / 12GAWróć do „Prawo i broń - WBP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: coolik, m2c i 3 gości