Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

PCP do 4.000zł - co kupić

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

_Archdevil
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

PCP do 4.000zł - co kupić

Postautor: _Archdevil » 2018-08-10, 22:46

Witam!
Jestem świeżakiem w temacie PCP, dlatego prośba do "wyjadaczy" o pomoc w doborze sprzętu entry level. Temat wielokrotnie wałkowany, ale ostatnie wpisy są sprzed roku. Na pewno w tym czasie trochę się zmieniło.

Pasję mam, więc nie muszę sprawdzać, czy strzelanie mnie wciągnie :).
Zależy mi na nauce strzelania i przygotowaniu pod zawody FT / HFT. Super byłoby pobawić się na większym dystansie niż 30m :)
Budzet to max 4.500zł. Do tego dojdą akcesoria (butla) i oczywiście optyka, o której też nie mam wielkiego pojęcia ;laughing: .

Udało mi się wyszukać następujące "miotacze" (nowe i z rynku wtórnego):
1. Daystate MK4 9oczywiście używka)
2. Daystate huntsman classic
3. Air Arms S400
4. Air Arms s510
5. Weihrauch hw100
6. Weihrauch hw 110 (wiem, że część z Was w tym miejscu przestanie czytać :shame: )
7. Hammerli AR 20 (nowy, cena sklepowa 3200zł)
8. Hammerli AR 50 (używka, stan podobno idealny)
9. Inne (?)

Nie jestem zwolennikiem "kupowania parametrów" i informacji z katalogów, dlatego prośba do Was o wsparcie merytoryczne (lub oferty, jeśli zalega Wam sprzęt który jest już niepotrzebny).
Pozdrawiam,
Michał

hilary22
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: PCP do 4.000zł - co kupić

Postautor: hilary22 » 2018-08-11, 01:23

Przyznam się szczerze, że nie zainwestował bym w żaden wymieniony karabinek - no może tylko w HW 100
Jeśli masz budżet 4500 na karabinek , szukaj używanego Walthera LG300 lub Steyera LG100/110 , to są karabinki które pozwolą ci skutecznie bawić się w HFT i przez długi czas nie będą cię ograniczać .
Szczególnie popatrz na oferty karabinków z osadami aluminiowymi zapewniającymi pełne możliwości dostosowania karabinka pod swoje fizyczne i motoryczne możliwości. Ale nie omijaj oryginalnych osad drewnianych Walthera bo słyną wśród strzelców, że są wygodne i bardzo ergonomiczne.
Jak poszukasz dobrze to znajdziesz kilka ofert na portalach. Nie obawiaj się używanych egzemplarzy, przeważnie są dopieszczone przez swoich właścicieli jak trzeba a ewentualny serwis w przypadku np: Steyera jest tani z Waltherem jest trochę drożej ale też nie ma tragedii.

wiki09
Status: Online

Postautor: wiki09 » 2018-08-11, 01:25

INNE - Walther LGM2/PCP , Walther LG 300 , może nawet Walther LG w alu

Awatar użytkownika
Yurko

Postautor: Yurko » 2018-08-11, 01:58

Znalazłeś Air Arms S510 a nie znalazłeś Air Arms S410 ? Ja bym Ciebie namawiał na jeden z tych dwóch. 500 i 400 są jednostrzałowe. 510 i 410 mają magazynki. 500 i 510 mają "biathlonową" dźwignię ładowania. Mi się to podoba, ale zdania są różne. Moim zdaniem lepsza jest wersja "classic" z długą lufą, a co ważniejsze z większym kartuszem. Oczywiście do wersji z magazynkiem przy da się wstawka jednostrzałowa. Czy 4000 zł to rzeczywiście "entry level"?

Zagorek

Postautor: Zagorek » 2018-08-11, 07:59

1. Tak
2. mały, raczej dla juniora
3. fajny ale raczej nie docelowy
4. fajniejszy od ww ale raczej nie docelowy
5. Tak
6. Nie
7. Nowego raczej nie kupisz, używka w dobrej cenie warta uwagi. Jak ma dwa regulatory to bardzo fajny.
8. Wynalazek
9. Jano bardzo dobrze Ci podpowiedział
Walther LGU + Vortex diamondback hp 4-16x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
Air Arms EV2 + Hawke sidewinder 4.5-14x42
LFS Lublin

Josef

Postautor: Josef » 2018-08-11, 08:33

hilary22 pisze:Przyznam się szczerze, że nie zainwestował bym w żaden wymieniony karabinek - no może tylko w HW 100

Należy rozumieć, że masz/miałeś wszystkie te karabinki, może nawet po kilka sztuk, więc jesteś super ekspertem, szczególnie z tak długim stażem. :-D :piwo:
Ostatnio zmieniony 2018-08-11, 08:42 przez Josef, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
aksel

Postautor: aksel » 2018-08-11, 09:30

Teraz zapewne pojawi się tutaj wiele subiektywnych opinii co lepsze.
Natomiast jeśli chcesz wybrać coś pod zawody to może zajrzyj w tabele wyników. Tam powtarzalnie pojawiają się i najskuteczniejsze sprzęty i sprawdzone konfiguracje z optyką. Ta lektura najskuteczniej zweryfikuje Twoją listę i nie będzie obarczona "widzimisiiem" ani zbyt krótkim lub zbyt długim stażem doradcy.A następnie szukaj okoliczności w których można pomacać wybrane.
A na koniec kombinuj gdzie to kupić.
Guns and .....roses

kosta77

Postautor: kosta77 » 2018-08-11, 09:57

Jeśli szukasz karabinku to wszystkie są podobnej klasy pytanie co było w nim robione i przez kogo bo czasem możesz się zdziwić po zakupie
AA EV2 T36 AB
LG300xt leupold competition 40x45 kropka AB

hilary22

Postautor: hilary22 » 2018-08-11, 22:44

Josef pisze:
hilary22 pisze:Przyznam się szczerze, że nie zainwestował bym w żaden wymieniony karabinek - no może tylko w HW 100

Należy rozumieć, że masz/miałeś wszystkie te karabinki, może nawet po kilka sztuk, więc jesteś super ekspertem, szczególnie z tak długim stażem. :-D :piwo:

Taj Józefie miałem wszystkie te karabinki oprócz HW 110 i to po kilka sztuk każdego np: MK 4 chyba 3 sztuki - to świetny karabin i można nim walczyć na zawodach, przykładem jesteś Ty sam ale ja mówiłem ze swojego doświadczenia i mi on nie pasował choćby dlatego, że nie mogłem dostosować osady pod siebie a kompletnie nie wyobrażam sobie zakończenia a nawet rozpoczęcia jednych z zimowej sesji zawodów w Poznaniu gdzie wylewaliśmy wodę z luf przed każdym strzałem, myślę, że elektronika na pewno by tego nie wytrzymała a nawet groziła by porażeniem strzelca prądem a cewka w tym karabinku wytwarza dość porządnie kopiący ładunek. HW 100 jest dla mnie za ciężki i za skomplikowany , lubię sam serwisować swoje karabinki, AA S4xx czy 5xx piękne karabinki które bardzo lubię do rekreacji ale jakoś też nie miałem z nimi dobrych wyników , wymagają dużo wkładu jak choćby regulator, choć oczywiście znam kilka osób strzelających z S400 która często łoi nam tyłki w HFT - po prostu im pasują i się zrozumieli.
Huntsman piękny składny ale rozwiązanie zbijaka i jego naciąg to porażka trzeba użyć dużo siły a obróbka samego systemu tam gdzie pracuje zbijak to tragedia, zadziory nierówności i inne niespodzianki .
AR 20 - nawet nie piszę
A faktycznie nie miałem AR 50 więc w temacie tego karabinka cofam co napisałem.
Jeśli chodzi o staż drogi Józefie to data założenia konta na beżowym ma się nijak do stażu strzeleckiego.
Pozdrawiam Cię serdecznie i do zobaczenia na najbliższych zawodach pewnie Jachranka :piwo:
Ostatnio zmieniony 2018-08-11, 22:48 przez hilary22, łącznie zmieniany 1 raz.

_Archdevil
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: _Archdevil » 2018-08-11, 23:47

Dzięki za wszelkie opinie, nawet te subiektywne. Z tego co widzę, oba karabinki polecone przez Was są już zarezerwowane. Przyznam, że "trochę" obawiam się kupować sprzęt nie do końca się na tym znając. Wiem, że wśród forumowiczów raczej lipy nie ma ale... :roll:
Przeglądając oferty natrafiłem na coś, co lekko mnie zniechęciło do Walterów i steyr'ów - 8J. Wiem, że to karabinki przystosowane do plucia na 10m z celownikiem kolimatorowym. Jak taka mała energia ma się do zasięgu? Na chłopski rozum wydedukowałem, że energia pocisku ma się wprost proporcjonalnie do zasięgu strzału (uwzględniając przyciąganie ziemskie, opór powietrza i inne czynniki). Mylę się?
Czy walter lub steyr robi karabinki fabrycznie pod 16,3 lub 17J?

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Nie skaczmy sobie do oczu przez różnice zdań. Dzięki temu wszyscy możemy się rozwijać :)

Ps. Jeśli ktoś z Was ma jakiś sprzęt do "opchnięcia", proszę o info.

_Archdevil
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: _Archdevil » 2018-08-11, 23:54

Zagorek pisze:1. Tak
2. mały, raczej dla juniora
3. fajny ale raczej nie docelowy
4. fajniejszy od ww ale raczej nie docelowy
5. Tak
6. Nie
7. Nowego raczej nie kupisz, używka w dobrej cenie warta uwagi. Jak ma dwa regulatory to bardzo fajny.
8. Wynalazek
9. Jano bardzo dobrze Ci podpowiedział

Nowe Hammerli AR 20 mogę kupić prosto ze sklepu na śląsku (ostatnia sztuka w cenie 3200). Do tego optyka za max 1700zł i jestem w domu. Miałem okazję przymiarki do niego i przyznam, że jest spoko, choć głośny i mniej kulturalny w pracy niż Daystate. Za to super wydajny i celny. Gorzej z dostępnością części, bo nie jest to zbyt popularny model i chyba już go nie produkują...
O Daystate MK4 czytam same dobre opinie (tak, jakby producent nie miał potknięć). O HW100 / 110 czytałem conieco na forach o problemach z lufami i innymi rzeczami. Producent podobno już poprawił jakość sprzętu, których wadliwe partie wyszły na świat około roku - półtora temu :)

_Archdevil
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: _Archdevil » 2018-08-11, 23:58

kosta77 pisze:Jeśli szukasz karabinku to wszystkie są podobnej klasy pytanie co było w nim robione i przez kogo bo czasem możesz się zdziwić po zakupie

Zgadzam się w 100%! Dlatego zakup Steyr lub Waltera trochę mnie przeraża. Pieniądze wypracowane ciężką krwawicą ( :) ) i nie chciałbym ich po prostu wyrzucić. Najgorsze, że właściciele dobrego sprzętu niechętnie się go pozbywają.
Czy na Forum jest ktoś z okolic Warszawy, kto mógłby pomóc sprawdzić sprzęt?
A zresztą, jestem mobilny, mogę się pobawić w jakieś dojazdy :)

kosta77

Postautor: kosta77 » 2018-08-12, 00:12

Jeśli pytasz o inne karabinki to w k/s jest wystawiona moja EV2
AA EV2 T36 AB
LG300xt leupold competition 40x45 kropka AB

_Archdevil
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: _Archdevil » 2018-08-12, 00:20

Przez przypadek natknąłem się na takie cudo i szczerze mówiąc, zastanawiam się nad zakupem. Cena rewelacyjna (chodzi o HFT500).
Wiem, nie ma regulatora, ale to w sumie nie kłopot...
https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-air ... dd8e811947

_Archdevil
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: _Archdevil » 2018-08-12, 00:28

kosta77 pisze:Jeśli pytasz o inne karabinki to w k/s jest wystawiona moja EV2

Cześć!
Mogę Cię prosić o podesłanie zdjęć karabinka?
Niewiele wiem o tym modelu (szczerze mówiąc, widzę go po raz pierwszy, zupełnie jak wklejony przed chwilą HFT500).
Póki co, przewaga HFT 500 - nówka w cenie 3200zł. Domyślam się jednak, że Twoja śrutownica jest mocno wybajerzona :)

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”