Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Dla dziecka i dorosłego

Co kupić ? Co do czego i z czym....

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Tommyy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Dla dziecka i dorosłego

Postautor: Tommyy » 2018-05-23, 14:01

Witam wszystkich
Pierwotnie chciałem kupić jakiś niedrogi pistolet na co2. Ale im więcej i dłużej czytam po sieci i różnych blogach to z jednej strony chce coraz więcej :-D a z drugiej trudniej przez to coś wybrać.
Synkowi (10lat) marzy się karabinek/strzelba/wiatrówka - sam dokładnie nie potrafi tego określić, bo się nie zna. Choć szczególnie snajperka mu się widziała. A że tez mnie to kręci to i sam bym też przy okazji postrzelał. No i tu jest pewien problem. No i tu jest problem. Najtańszego shitu nie chce brać bo to nie będzie z tego zabawy. A wiec coś odrobinę lepszego. No i tu jest taki problem iż: wiatrówka klasyczna, łamana, fajna dla mnie, ale synek to on sam jej sobie nie złamie. Nie chodzi o to, by mu dać do reki broń na zasadzie idź sobie postrzelaj. Bo na to jest zdecydowanie za mały. Ale tez wolałbym by potrafił sam sobie z tym poradzić, bym nie musiał cały czas mu co chwile naciągać. Więc pomyślałem, że kupie synkowi jakiś karabinek elektryczny ASG, by sobie synek (a przy okazji i córka 6 lat) mogli postrzelać (pod moja obecnością oczywiście) do puszek i jakiś tam większych celów. Np. mający w miarę dobre opinie AEG AK47 Set -CM028 (na 50 metrów postać człowieka trafia). A dla siebie plus dla nich z moją pomocą jakąś wiatrówkę np. Ruger Air Scot, Crosman Copperhead lub Hatsan 90.
Ale tak im więcej czytam to tym więcej zbieram informacji i więcej mam dylematów. Bo zacząłem czytać o o Bajkale IZH-61 oraz Industry Brand QB-57. Szczególnie Baikał ciekawie się prezentuje bo w miarę lekki (-> dzieci), 5 strzałowy, i łatwy naciąg, w sensie, że słaba osoba (dziecko) też da radę. Wszystko fajne, z tym, że trochę słaby. Do 20, może 30 metrów. Więc najchętniej bym wziął te 3 modele. ASG, wiatrówka łamana plus Bajkał. No ale to kosztuje razem lekko licząc 1500 zł . Czyli 370 zł (CM028) + jakieś 400-500 zł (wiatrówka) plus 500 zł Bajkał. No i teraz mam dylemat. Mój budżet na to, to tak do 1000 zł. Więc muszę wybrać 2 rzeczy... Tylko co? Hm, wziąć CM028 plus Baikała i w jakiejś tam przyszłości dokupić wiatrówkę klasyczna łamaną? Chyba najbardziej rozsądne..
Chyba, że ktoś z bardziej doświadczonych i oblatanych osób zna jakąś wiatrówkę (w cenie do 500 zł) łączącą cechy Baikała (boczny lub dolny naciąg i stosunkowo niewielka waga) z jednak większa mocą niż prezentuje Baikał?

Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dla dziecka i dorosłego

Postautor: Jarmiz78 » 2018-05-23, 14:19

Mój syn ma 11 lat i bez problemu łamie Haenel 300. Tylko, że to bardzo nisko energetyczna wiatrówka, na jakieś 10 m. Z moim Iżem 38 też sobie radzi. Jak chcecie strzelać celnie, to odpuść sobie zabawki ASG. Hatsan 90...nada się na dalsze cele, ale młody bez podpórki nie będzie strzelał, bo ciężki. Ewentualnie jak kaska jest, to dla dzieci HW 30.
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.

Awatar użytkownika
wiatq

Postautor: wiatq » 2018-05-23, 16:07

Jarmiz78 pisze:Ewentualnie jak kaska jest, to dla dzieci HW 30.

Lub ewentualnie odrobinę tańsza Diana 240 - nieduża, nie za ciężka, z lekkim naciągiem. Co do ASG to tak jak koledzy powiedzieli - jeśli chcesz postrzelać precyzyjnie to zapomnij. Mówisz że dobre opinie bo z 50m w obrysie człowieka się mieści? W wiatrowkach mówimy o zupełnie innym poziomie celności. nawet z takiego H90 po poprawkach na 50 metrów zmieścisz się bez problemów w tarczce 14x14 a co wprawniejsci jeszcze lepszą grupę z tego wystrzelają. A w przypadku topowych sprężyn w limicie mówimy o mieszczeniu się w średnicy 3,5 -4,5 cm więc jednak odorbinę lepiej niż obrys człowieka :)
TX200+Varmint 6-24x44
Gamo PR45+Havke 1x30
QB57 tuning własny :)

Tommyy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Tommyy » 2018-05-24, 10:18

To ASG to tak rozważam, jako taką bardziej zabawkę. Wiem, że obrys człowieka to żaden imponujący cel. Ale na kilkanaście metrów w puszkę po piwie chyba trafi się z takiego czegoś. A to na zabawę dla dziecka chyba wystarczy.
Ale to co najbardziej mnie przekonuje do takiej "zabawki" to jej bezobsługowość. Naładuje akumulator, wsypie w magazynek 500 kuleczek i może sobie pół dnia dziecko bawić i strzelać. Bez wysiłku bo napęd elektryczny :502:
Co do wiatrówek to HW 30 to prawie 1000 zł. Jak na razie za dużo dla mnie jak za jedną sztukę.Diana 240 za 600 zł to już trochę lepsza cena. Choć dla dziecka wolałbym coś tańszego. Bo się obawiam jego zapału. Niby bardzo chce strzelać, ale jakoś nie widzę go ćwiczącego regularnie. Myślę,że bardziej to będzie takie iż jak dostanie to sobie postrzela przez 2 dni, a potem to będzie leżało w kącie wyciągane jak przyjdą koledzy lub jak go wyrzucę od komputera na dwór z nakazem by sobie postrzelał. Dlatego jemu wole kupić coś tańszego, a sobie lepszego (droższego). Jeśli załapie bakcyla to wtedy albo będzie strzelał z tego co ja albo coś już mu konkretnie dla niego wybiorę.
A na razie hm, może coś takiego: Crosman Sheridan Cowboy 4,5 mm (200 zł) albo Daisy Red Ryder Carbine 4,5mm (270 zł). Cena niewielka wiec żadna z tego snajperka nie może być. Ale może na początek wystarczy. Jak ustawię dziecko 10-15 metrów przed celem, to z tej odległości chyba da w miarę celnie sobie postrzelać. A jak się wkręci i zechce dalej w tej dziedzinie iść to wtedy będę myślał :)

3,5 na 4,5 cm z 50 metrów mmm, chciałbym tak, może kiedyś do tego dojdę :P

Awatar użytkownika
pawel777

Postautor: pawel777 » 2018-05-24, 10:50

Tylko nie dawaj dzieciakom strzelać do sylwetek człowieka później wyrastają młodzieńcy i bez naszej wiedzy jak się słyszy strzelają do ludzi bo podobne do sylwetki.
Jak chcą strzelać to do puszek kartek z celami są np. figury kolorowe geometryczne lub zwykłe tarcze

Awatar użytkownika
drLecter

Postautor: drLecter » 2018-05-24, 13:36

Lepiej jeden a porządny niż kilka badziewii...
Jak pisali powyżej HW30, Diana240.
ASG, o ile się nie gra z ludźmi, jest mało zabawne...
A żeby nie było za kolorowo to policz jeszcze jakąś lepszą baterię lipo i ładowarkę ( najtańszej nie radzę).
I z taniej CM028 wychodzi 500zl. Bateria I ładowarka z kompletu Cymy to szrot.
HW95
FX Royale 400 .22
FX Bobcat. 25

Awatar użytkownika
eclip2

Postautor: eclip2 » 2018-05-24, 19:32

A może Artemis PR900W + pompka? Leciutki, bezodrzutowy, idealny dla dzieci i młodzieży.
Najtaniej widziałem za 680zł, a używana pompka Hill czy Gehmann to wydatek około 500zł.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX

Tommyy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Tommyy » 2018-05-25, 13:58

Strzelać do sylwetek ludzkich nie planowałem. Bardziej jakieś zwierzęce sylwetki. narysowane na kartonie lub wydrukowane z netu.

Poczytałem o bateriach i ładowarkach do CM028 no i racja, o ile bateria przy dobrej ładowarce daje rade to ładowarkę trzeba wymienić bezwzględnie. A to dodatkowe 90 zł. Czyli już razem 470 zł. Hm, niefajnie. Chyba to sobie odpuszczę, bo jedyny z mojego pn.widzenia plus tego to ta bezproblemowość z obsługą. Ładuję kulki, ustawiam pojedyńcze strzały i dzieciaki mogą do upadłego strzelać sobie. Z pn.widzenia dziecka to istotny plus. Ale za 500 zł, hm drogi plus.
Tylko niepotrzebnie małemu naobiecywałem, że na komunie lub po komunii dostanie taki samostrzelający karabin. Ale jakoś mu wytłumaczę, że wiatrówka lepsza.

Na początek dla dziecka chyba wezmę Crosman Sheridan Cowboy 4,5 mm a dla siebie hm, Crosman Copperhead albo Hatsan 90. Hatsan o 100 zł droższy. Ale chyba także i lepszy hm..

Leon83

Postautor: Leon83 » 2018-05-25, 14:26

Ja bym brał Iża 61 po Eres-ie albo od Hiszpana. Potem już tylko HW30.
Edgun Leshiy .22 SWFA SS10x42MQ

Tommyy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Tommyy » 2018-05-25, 15:00

Leon83 pisze:Ja bym brał Iża 61 po Eres-ie albo od Hiszpana. Potem już tylko HW30.

Tzn? Bo nie za bardzo załapałem? Chodzi o użytkowników tego forum - Eres i Hiszpan?

Awatar użytkownika
drLecter

Postautor: drLecter » 2018-05-25, 15:17

To użytkownicy forum, majstry od wiatrówek.

Ale ja faktycznie przemyslalbym zakup Artemis a pr900 plus pompka... Tania i niezłą pompkę można kupić już za 350zl.
Tata napompuje a potem już idzie magazynek za magazynkiem.
HW95
FX Royale 400 .22
FX Bobcat. 25

krzycho1708

Postautor: krzycho1708 » 2018-05-25, 18:15

drLecter pisze:Ale ja faktycznie przemyslalbym zakup Artemis a pr900 plus pompka... Tania i niezłą pompkę można kupić już za 350zl.
Tata napompuje a potem już idzie magazynek za magazynkiem.

To nie jest głupi zestaw, nowego pr900 można kupić za 630, pompkę nawet w okolicach 250 zł. a jak ktoś robi zakupy u chińczyków to i za 40 dolców można dostać :wink:

Jarmiz78

Postautor: Jarmiz78 » 2018-06-03, 12:59

Albo Artemis CP2. To następca Kandara CP1. Za 500 zł fajna zabawka. Na 25 m celnie postrzela.Jak mu się znudzi karabinek, to mu zrobisz pistolet, bo w zestawie są 2 lufy, 2 magazynki, tłumik i kolba. Mój młody jest zachwycony tym wynalazkiem.
Ostatnio zmieniony 2018-06-03, 13:16 przez Jarmiz78, łącznie zmieniany 1 raz.
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.

Lukasz1972
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: Lukasz1972 » 2018-06-12, 01:23

Proponuje też, na początek, niedrogi Baikał IZ MP-61. Oczywiście warto zainwestować, jeśli kupuje się nowy w sklepie, od razu u sprzedawcy w tunning. Po tym zabiegu jest to zupełnie inny sprzęt niż wychodzi z fabryki. Taki tuning to koszt rzędu ok.150 zł, a zmiana jaką wywołuje jest kolosalna.
Generalnie przez ten nietuzinkowy wygląd, niewielką masę własną + lekki naciąg oraz magazynek na pięć sztuk śrutu zadowolenie dzieci mamy murowane! Prawdę mówiąć nie tylko dzieci… Tylko trzeba kupić profilaktycznie większy zapas śrutu :-D
Ostatnio zmieniony 2018-06-12, 01:25 przez Lukasz1972, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Piaskownica czyli pierwsze pytania...”