Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Coś lepszego od Umarex Beretta M92FS?

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

wilkbardzodobry
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Coś lepszego od Umarex Beretta M92FS?

Postautor: wilkbardzodobry » 2018-03-05, 16:59

Gdyby budżet nie był problemem (no powiedzmy w granicach rozsądku, 1000 z 'czymś" OK, 10 000 już nie :D ) to co można mieć lepszego od tej członkini żelaznej trójcy? Liczą się w kolejności -

- celność / skupienie (już wiem, że CZ 75 Duty na śrut BB, to nie to....)
- wygląd broni bojowej (nie chcę jakiegoś dziwadła z olimpiady (zajmują wysokie noty w tym wątku viewtopic.php?f=94&t=106503 ale wygląd nie do zaakceptowania )
- działanie zbliżony do broni bojowej (CO2 lub inny rezerwuar energii, wielostrzałowość)

Co polecacie przy takich parametrach ? Beretta od Umarex'a dalej na topie czy coś przeoczyłem?
SIG P226 nie będzie lepszy?
Co myślicie o nadchodzącym tej wiosny SIG'u X-Five?

falma
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Coś lepszego od Umarex Beretta M92FS?

Postautor: falma » 2018-03-05, 17:50

Robiłem rozeznanie w tym temacie i według mnie nie ma nic lepszego.

Jak chcesz celniej to z grubsza pistolet bojowy przypominają HW40, 45, 75. Ale to wszystko jednostrzałowe.

Bardziej "realistyczne" działanie to już będzie gorsza celność niż Umarex.
Marcin
Vortex Crossfire II 4-12x40@TX200mk3

wilkbardzodobry
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: wilkbardzodobry » 2018-03-05, 19:26

Jakieś pretensje do celności ma SIG P320.
https://youtu.be/lvRHdXoJfIc?t=580 Test z 4m, dla 16m i tak wszystko by było w tarczy.

Koles robi fajne recenzje, niestety po niemiecku. Ale o broni można dowiedzieć się duuuuuużo więcej niż z recenzji na stronie wiodącego polskiego sklepu, gdzie brodaty pan powie, że się fajnie strzela... Z kapiszonów na odpuście też się fajnie strzelało. Głupie zapięcie klamek w imadło i zbadanie skupienia byłoby super informacją a kosztowało mniej niż komplet talerzy :)

falma
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: falma » 2018-03-06, 10:38

Do SIG P320 zniechęciło mnie że zamek nie pozostaje w tylnym położeniu po wystrzeleniu ostatniego śrutu.

Zresztą potem doszedłem do wniosku że cała ta zabawa w repliki i walka o ich celność jest bez sensu. Albo robić pozwolenie i strzelać z ostrej (choćby .22), albo pójść ASG i zacząć się bawić w AA IPSC.

A jak do tarczy to kupić HW40 lub 45 i pykać sobie spokojnie.
Marcin
Vortex Crossfire II 4-12x40@TX200mk3

wilkbardzodobry
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: wilkbardzodobry » 2018-03-06, 17:11

Dzięki za zwrócenie uwagi na tego HW40. Chwalony za skupienie i nie wygląda jak te sportowe potworki.

Widzę, że problemu nie da się rozwiązać nawet posypując go pieniędzmi. Trzeba zacząć wkuwać Ustawę i podejść do egzaminu na Policji.
Na teraz najlepsze wyjście to zostawię sobie tą CZ P-07 Duty do zabawy w terminatora, a do ćwiczeń ręki i oka HW40. Z czasem coś lepszego bo wiadomo jak rośnie apetyt. Ale zawsze będą to dwa pistolety, bo w świecie wiatrówek nie ma czegoś do dynamicznego 'terminatorzenia' i tarczowego pykania w jednym.
Ostatnio zmieniony 2018-03-06, 17:12 przez wilkbardzodobry, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”