Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Humor

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy CP, Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Humor

Postautor: Garfield » 2019-01-14, 11:19

Mało lotny dzisiaj jestem. Dłuższą chwilę rozkminiałem o co biega :-D
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."

Awatar użytkownika
slepe_oko

Postautor: slepe_oko » 2019-01-14, 12:39

Garfield pisze:Mało lotny dzisiaj jestem. Dłuższą chwilę rozkminiałem o co biega :-D

Słynne okulary do strzelania, niwelują oko dominujące, że strzelasz z obu na raz bez mrugnięcia, oraz widzisz ostro muszkę-szczerbinkę i cel też w tym samym czasie.
''histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku'' :033:

Awatar użytkownika
JJKILLER

Postautor: JJKILLER » 2019-01-15, 02:11

... bardziej o brwi mi chodziło :one:
Toz - 18, Iż 27E, Star 28pk, GSG FireFly, TT-33, PM-63 "Rak" z zatrzaskiem magazynka przy kciuku

Awatar użytkownika
slepe_oko

Postautor: slepe_oko » 2019-01-15, 03:15

JJKILLER pisze:... bardziej o brwi mi chodziło :one:

Wim. Za prosto by pisać :-D
''histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku'' :033:

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2019-01-15, 21:45

Ogłoszenie jakie dzisiaj trafiłem:
Obrazek

Opisane jako: strzelba 22 mm, a na zdjęciu Chiappa Little Badger kal. .22LR.
Ludzie nie wiedzą co sprzedają!

Awatar użytkownika
JJKILLER

Postautor: JJKILLER » 2019-01-16, 01:23

Widziałem to na żywo, jest jeszcze brzydsze niż na zdjęciu.
Toz - 18, Iż 27E, Star 28pk, GSG FireFly, TT-33, PM-63 "Rak" z zatrzaskiem magazynka przy kciuku

Awatar użytkownika
Ernii

Postautor: Ernii » 2019-01-16, 17:18

Bracia Radek i Tadek spacerowali sobie na łonie natury i tak się złożyło, że natrafili na murowaną, dosyć szeroką studnię pośrodku rozpościerającej się dokoła łąki.
Nie zwróciłaby ich uwagi, gdyby nie to, że obok stała tabliczka z napisem "Za***iście, Ale To Za***iście Głęboka Studnia".
Bracia zaciekawieni, postanowili sprawdzić, jak to też za***iście głęboka owa studnia była. Wrzucili mały kamyczek i oczekują dźwięku. Bezskutecznie. Pomyśleli, że pewnie kamień był za mały, bo przecież żadna studnia nie jest tak za***iście głęboka. Wrzucili zatem pokaźnych rozmiarów głaz. Czekają sekundy i minuty, ale nadal brak odzewu ze studni. Zaniepokojeni zaczęli szukać czegoś co da głośny dźwięk po dotarciu do dna.
Niedaleko znaleźli dosyć długą porzuconą szynę kolejową. Wzięli ją we dwóch nie bez wysiłku i wrzucili do studni. Pewni, że tym razem coś usłyszą, oczekiwali znowu. Minęło 5, 10, 15 minut, godzina, aż w końcu bracia poczuli, że coś jest nie tak :-?
Nagle Radek zobaczył niewyraźny biały kształt na horyzoncie, który dosyć szybko się powiększał. Okazało się, że była to owca, która zapie**alała przez łąkę tyłem :shock:
Zbliżała się coraz szybciej, w końcu śmignęła tuż obok braci i wpadła z żałosnym beczeniem do studni. To sprawiło, że Tadek i Radek już naprawdę nie wiedzieli co o tym wszystkim myśleć :roll:
Po pewnym czasie podszedł do nich pasterz i zapytał czy nie widzieli czasem w pobliżu owcy? Oni ochoczo przytaknęli i powiedzieli, że nie tylko ją widzieli, ale w dodatku zapie**alała tyłem i wpadła do studni. Na co pasterz odpowiedział:
- Przecież ja ją do takiej wielkiej szyny przywiązałem, żeby mi nie spier***iła...
Ostatnio zmieniony 2019-01-16, 17:20 przez Ernii, łącznie zmieniany 1 raz.
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42 / LGM2 + zestaw do KPN
Gamo PR-45 + Simmons 4x32 / Łucznik Wz 1970
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl

Awatar użytkownika
PawelW

Postautor: PawelW » 2019-01-16, 19:48

Wrzucam do działu Humor aczkolwiek cytat pochodzi z Poważnego i Cenionego portalu o tematyce technicznej. Tytuł 'artykułu' : Strzelectwo - sport nie tylko dla mężczyn
Na początek rozprawmy się z dwiema popularnymi, choć całkowicie błędnymi, informacjami:

Potrzebne jest pozwolenie na broń – to nieprawda, gdyż pozwolenie jest wymagane do zakupu broni palnej, jednak popularne wiatrówki, niezależnie od tego, czy będą w formie pistoletu, czy też karabinu, są zwolnione z tego obowiązku. Oczywiście taka broń, dopuszczona do obrotu musi spełniać określone normy prawne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno użytkownikowi, jak i osobom w jego otoczeniu.
Zakup sprzętu to duży wydatek – to również jest błędne twierdzenie, ponieważ kwota nieco ponad 100 zł wystarczy, aby stać się posiadaczem krótkiej wiatrówki. Będzie to sprzęt o podstawowej funkcjonalności, pozwoli jednak poczuć przedsmak strzeleckiej przygody. Warto jednak nieco dołożyć, ponieważ w przedziale 200 – 300 złotych z łatwością znajdziemy broń o klasę wyższą. Satysfakcja z jej użytkowania z pewnością będzie dużo większa.

Bez komentarza..........
Ostatnio zmieniony 2019-01-16, 19:49 przez PawelW, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate MK3 + VORTEX Viper PST
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2019-01-16, 21:09

Mamy tutaj do czynienia z prawdą, która została błędnie okraszona słowem "broń" - bo jak coś ma wygląd broni to jest bronią i c...j! ;)
Odnosząc to do wiatrówek to gość ma rację - za 100 zł jak ktoś się uprze to kupi jakiś miotacz śrucin, za 200 - 300 zł kupi nieco lepszy, ale nijak to ma się do broni i UoBiA, ale w artykule ładnie brzmi...
W sumie to żenada.

Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Postautor: Michaus » 2019-01-16, 22:57

Całość jest bzdurą.
Nie ma czego analizować. Do 800,-PLN nie kupi się nowej wiatrówki, a jedynie wyrób wiatrówkopodobny, który ma tyle wspólnego z wiatrówkami, co wyrób czekoladopodobny z czekoladą.
Generalnie chinina (lepsza lub gorsza, zależy za ile), a jeśli ciut drożej, to wyroby tureckie, które można poprawiać po fabryce z lepszym lub gorszym skutkiem, ale i tak pozostaną chininą lub kebabami.
W zacytowanym fragmencie wypowiedzi, budżet określa te wyroby jako dno i gęsty muł.
Dosyć offtopu - miał być Humor.

Obrazek
"Pijcie piwo! Picie piwa zapobiega rozlaniu się piwa na laptopa!"

Łódzka Grupa Strzelecka >>ORZEŁ<<

Awatar użytkownika
oldtimer

Postautor: oldtimer » 2019-01-16, 23:18

Basen / pływalnia. Młody opiekun wprowadza staruszkę na wózku inwalidzkim i z rozpędu wrzuca babcię do wody. Ratownik zrywa się na ratunek - ale widzi, że babcia płynie lepiej niż niejeden młody. Z opadniętą szczeną pyta opiekuna: Babcia to chyba w młodości była olimpijką ?
Nie, "panią" na telefon w Wenecji..... :wink:
IŻ-38;niezidentyfikowana "D50" a'la Mauser;Daisy mod.92; Escopeta Avancarga 12GA

Awatar użytkownika
JJKILLER

Postautor: JJKILLER » 2019-01-17, 02:00

W piątek razem z żoną przyprowadziliśmy psa do weterynarza. Stwierdził jakieś uczulenie i przeprosił, że nie ma na miejscu maści, która załagodziłaby stan zapalny na skórze psa.
- Proszę, niech pan przyjdzie w poniedziałek koło dwunastej. Będę już po dostawie i odbierze pan maść.
W poniedziałek stawiam się grzecznie i mówię:
- Dzień dobry. Przyszedłem po tą maść.
Wet spojrzał na mnie spod okularów i próbuje sobie przypomnieć kim jestem i czego chcę.
- Nie pamięta pan? Byłem w piątek z taką rudą suką i...
- Aaaa! Pamiętam! I z tym małym, czarnym pudelkiem?

@Michaus - przesadzasz, Ja wczoraj kupiłem ostrego, nowego GSG FirewFly za 600zł :wink:
Ostatnio zmieniony 2019-01-17, 02:01 przez JJKILLER, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
oldtimer

Postautor: oldtimer » 2019-01-21, 19:01

IŻ-38;niezidentyfikowana "D50" a'la Mauser;Daisy mod.92; Escopeta Avancarga 12GA

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2019-01-22, 17:44

Obrazek

Awatar użytkownika
slepe_oko

Postautor: slepe_oko » 2019-01-22, 23:13

Wróć do „Pozatematyczny”