Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Projekt UoBiA - kiedy?

Moderatorzy: Jka, Dariusz DC, montrala, Navigare

Zdzisio
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Projekt UoBiA - kiedy?

Postautor: Zdzisio » 2018-03-06, 07:52

Nie trzeba być obeznanym, żeby wiedzieć, że zamrożony projekt nie zostanie uchwalony NIGDY! Nadchodzi za to wielkimi krokami komunistyczna, zbrodnicza dyrektywa z eurokołchozu! To będzie tylko mały, taki można powiedzieć niemal niewinny kroczek ku całkowitemu rozbrojeniu większości społeczeństw w Europie, a co się działo po takich rozbrajaniach to na pewno wiedzą ci, którzy czytają książki o historii.

FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: FridayNightSpecial » 2018-03-06, 22:15

Jest mala, malutenka szansa ze ktos pomysli ze to przysporzy glosow w kolejnych wyborach a te wczesniej czy pozniej nadejda.
Nie bez powodu temat broni wyplywa przed kazdymi.
Co nie znaczy ze cos z tego wynika...

Awatar użytkownika
GreenHeart

Postautor: GreenHeart » 2018-03-07, 15:33

GreenHeart pisze:Wydaje mi się że myśliwi również dołączą tym razem do kręgu niezadowolonych szczególnie z uwagi na to, że rząd robi zamach na fundamentalne wartości łowieckie. I nie do końca zgodzę się, że mamy tylko 400k głosów. Nie zapominaj o rodzinach i znajomych, ludzi którzy mają pozwolenie na broń lub sympatyzują z posiadaniem broni. Ostatnia akcja z targowaniem się o ubój rytualny jest dowodem na hipokryzję rządu. Albo dbają o zwierzęta i konsekwentnie je chronią albo jak zwykle dojdziemy do słów: wszystkie zwierzęta są równe ale...(i jak mawiała moja babcia wszystko przed "ale" jest g... warte)

Zacytuję sam siebie po tym jak rząd podeptał prawa konstytucyjne :
1. wolność zrzeszania się w związki o charakterze samorządowym - SAMORZĄDOWYM- a nie nadzór człowieka partii nad niezależnym od Państwa zrzeszeniem. Co innego dekomunizacja - akurat jestem za
2. Wolność wychowywania dzieci na wzór własnych przekonań
3. Zniszczenie dorobku kynologii w Polsce. Nawet wojna tego nie zniszczyła a obecny rząd robi to za jednym głosowaniem.
4. Jeśli jeszcze ktoś ma jakieś nadzieje wobec nowej Ubojki to niech spojrzy co zmajstrowali polskiemu łowiectwu. Zawsze wydawać się mogło że PZŁ jest nieruszalny a tu taka niespodzianka :). To teraz wyobraźcie sobie co zrobią z resztą posiadaczy broni (których de facto nawet PZSS ma w d...)
Oł Lord, pliss lisyn moje modlitwy, bikoz ajm only uniżony siner. Mejbi moje prejers not być grejt ale ajm fuul of spiryt.

Stare Maxisko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Stare Maxisko » 2018-03-07, 18:03

FridayNightSpecial pisze:Nie wiem skad ludziom sie to bierze. Chyba tak maja.
Baby w robocie gdy przeczytaly ze Trump chce uzbroic nauczycieli - sarkazm w ich glosie w reakcji na ten pomysl zatrząsł ścianami budynku.
Nie zdazylem wtracic swojego zdania ze taki nauczyciel zastrzelilby gowniarza i byloby 3-5-7 ofiar ale nie 17.
Gdzie moge - wyglaszam swoje w/w zdanie przy okazji ale nie wplyne na to jak funkcjonuje czyjs mozg.

No właśnie... ja w pracy usłyszałem, że "teraz jak jakiś uczeń wkurzy nauczyciela to ten go zastrzeli w ławce! I ty uważasz, że tak powinno być? Uważasz, że strzelanie do dzieci jest dobre? Może sam strzelałbyś do dzieci?" Nie wiem skąd się bierze takie samonakręcanie, ale jednej rzeczy już się nauczyłem. Nie jestem i nie będę mesjaszem od broni. Jeżeli ktoś chce pogadać o strzelaniu to chętnie poopowiadam co nieco, ale nie staram się docierać do niektórych "betonów". Bardzo często spotykam się z sytuacjami "nie znam się, ale się wypowiem, bo przecież mam rację" vide Trump i "nakaz strzelania do niegrzecznych uczniów". Ale z pozytywów - coraz więcej ludzi interesuje się bronią, i nasze grono powiększa się. Marzy mi się taka utopia, gdzie rzeczywiście jest nas tak dużo, że politycy muszą sie liczyć z naszym zdaniem. A tymczasem trzymam kciuki za nową ustawę i nawet co tydzień piątaka na mszę wrzucam, żeby Boziu wyszło dobrze :wink:
Nie chcę się kłócić, ale mam prawo mieć swoje zdanie!
I moim zdaniem, ty nie masz prawa mieć swojego zdania!

Awatar użytkownika
GreenHeart

Postautor: GreenHeart » 2018-03-09, 09:51

Swojego czasu dużo się mówiło że projekt Kukiza nie został odrzucony tylko trafił do sejmowej komisji. Oto co o sejmowych komisjach pisze Rzeczpospolita:

"Wynalazek Platformy
Ten pejoratywny termin spopularyzowała za drugiej kadencji rządów PO „Gazeta Wyborcza”. Zauważyła, że ówczesna marszałek Ewa Kopacz kierowała do Komisji Ustawodawczej niewygodne ustawy obyczajowe, takie jak o związkach partnerskich. I zazwyczaj oznaczało to wyrzucenie tych projektów do kosza.

Na czym polega mechanizm niszczarki? Regulamin Sejmu przewiduje, że marszałek może poprosić Komisję Ustawodawczą o opinię odnośnie do projektów, „co do których istnieje wątpliwość, czy nie są sprzeczne z prawem, w tym z prawem Unii Europejskiej lub podstawowymi zasadami techniki prawodawczej”. Jeśli opinia jest negatywna, marszałek może nie nadać dalszego biegu projektowi. W praktyce oznacza to, że o losach ustawy nie decyduje cały Sejm, lecz 30 członków komisji."

Taadam :)
Oł Lord, pliss lisyn moje modlitwy, bikoz ajm only uniżony siner. Mejbi moje prejers not być grejt ale ajm fuul of spiryt.

Murphy

Postautor: Murphy » 2018-03-15, 11:39

Pokazało się stanowisko rządu, wobec projektu ustawy zgłoszonej przez K15.
Generalnie negatywne, z wyszczególnieniem zastrzeżeń. Jest to w zasadzie rozwinięcie stanowiska z MSWiA, które pokazało się zaraz po czytaniu na jesieni ubiegłego roku. Część argumentów taka sama, część błędów taka sama.
Ale są też uwagi, na które i tutaj w czasie dyskusji nad projektem zgłaszano. Na przykład nieszczęsne zupełnie dzielenie żołnierzy i funkcjonariuszy przy uzyskiwaniu pozwoleń.
Całość dokumentu można pobrać ze strony sejmowej.
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.x ... 50004E4B09

MJK

Postautor: MJK » 2018-03-16, 09:27

Tak sobie ponuro przewiduję, że przedsmakiem tego, co może nas czekać w projekcie MSWiA, są wczorajsze zmiany w prawie łowieckim, czyli badania co 5 lat. Skoro udało się złamać myśliwych mających ogromne wpływy, to ze sportowcami będzie podobnie. Na wszelki wypadek przed wejściem projektu w mediach znowu pojawią sie informacje o wypadkach z "bronią" i nasi dzielni milicjanci ofiarują przerazonemu społeczeństwu wsparcie i zaproponują wprowadzenie badań dla sportowców, a może i dla czarnoprochowców.

jozeczek24

Postautor: jozeczek24 » 2018-03-16, 11:16

Na bank tak będzie, że bedą badania.
Po pierwsze dyrektywa mówi o weryfikacji i odnowieniu pozwoleń co max 5 lat. Dla nich to oznaczać będzie badania + cała papierologia jak przy wydawaniu pozwolenia.
Drugi prosty argument będzie, że przecież mysliwi też tak mają i robią badania, a nie może być różnic między pozwoleniami :).
A za kilka lat zmieni się rozporządzenie dotyczące badań tak , że będą kosztowały np 3000zł lub/i przechodzić je będzie 10-20% ludków i problem broni i pozwleń się sam się rozwiąże

ds

Postautor: ds » 2018-03-16, 12:19

Panowie spokojnie , sportowcy muszą posiadać Licencję PZSS a tym samym uczestniczyć w zawodach z Obserwatorem który delikwenta możne uwalić po za tym Sportowcy nie biegają po lesie z giwerami i nie zdarza im się postrzelić kogoś przez pomyłkę ... spokojnie poczekajmy i nie siejmy defetyzmu to forum jest czytane

Awatar użytkownika
GreenHeart

Postautor: GreenHeart » 2018-03-16, 15:30

Prawo łowieckie jest teraz papierkiem lakmusowym dla reszty pozwoleń na broń. Uwalili myśliwych to proponuję wygodnie rozsiąść się w fotelu i popatrzeć co będzie ze sportem, kolekcjonerką i CP :)

Aztexa

Postautor: Aztexa » 2018-03-16, 18:17

U nas weryfikacja odbywa się już obecnie na bieżąco tzn. w przypadku pozwolenia sportowego - utracenie licencji powoduje ustanie celu posiadania broni, w przypadku kolekcjonerskiej - skreślenie z listy członków stowarzyszenia - także. Więc nasze przepisy są SUROWSZE niż zakłada Dyrektywa, ponieważ ona nakazuje weryfikację co 5 lat (czyli np raz na 5 lat trzeba będzie przesłać do WPA zaświadczenie ze stowarzyszenia kolekcjonerskiego o przynależności). Dyrektywa nie mówi nic o ODNAWIANIU pozwoleń... a jedynie o weryfikacji celu wydania... więc nie siejmy dezinformacji.

Poprawki Senatu w zakresie badań wzięte zostały z pozwolenia do noszenia broni do celów ochrony osobistej ponieważ myśliwi CHODZĄ Z BRONIĄ POZA STRZELNICĄ na terenie odkrytym i ogólnodostępnym - lasy, pola, łąki i strzelają tam, gdzie nie ma kulochwytów/prowadzących strzelanie/instruktorów/kamer/zabezpieczeń etc.

Sportowcy i kolekcjonerzy strzelają tylko i wyłącznie na strzelnicach, na których są w/w zabezpieczenia/obostrzenia (nie można strzelać przecież na strzelnicy jeśli nie ma tam prowadzącego strzelanie).

FridayNightSpecial

Postautor: FridayNightSpecial » 2018-06-11, 22:02

Tak tylko na marginesie, bez szczegolnej znajomosci tematu.
Czytalem ustawy o lowiectwie zeby sie zorientowac czy to nie byloby prostsze i odniose sie do chodzenia z bronia na terenie odkrytym.
Wychodzi ze jesli jest ryzyko ze mysliwy potknie sie o gałąź powinien rozladowac bron i dopiero przez te galaz przechodzic.
Dystanse na jakie wolno strzelac tez sa ograniczone jak diabli.
W ogole nie wiem jak mozna cos trafic w tych okolicznosciach.
Mowisz jeleniowi "poczekaj, przeczytam ustawe", czytasz, on czeka, strzelasz.
Calkiem jak z bronia CP.

Awatar użytkownika
dect
Kontaktowanie:

Postautor: dect » 2018-08-11, 09:28

Koniec chwalenia się, wiceprezes mi zabronił ;P

Awatar użytkownika
Matthius

Postautor: Matthius » 2018-08-11, 12:23

Czy ja dobrze czytam, że w art 135 zawiera się w zasadzie projekt modyfikacji całej UoBiA, ze wszystkimi jej artykułami?
W ten sposób to będą mogli przepchnąć nową UoBiA na przykład modyfikując kodeks drogowy. Bo kto im zabroni?
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths

babangida

Postautor: babangida » 2018-08-11, 12:48

Zakaz noszenie przez sportowców i absurdalny , niemożliwy do wyegzekwowania, zakaz magazynków powyżej 10 szt to fatalne pomysły dla całego strzelectwa !

Wróć do „Legislacja o broni”