Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Strzelba Doruk

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Strzelba Doruk

Postautor: Wilek1 » 2018-09-12, 19:40

sp1der pisze:Czy ten problem występuje też w Competition? Chciałbym kupić, ale trochę mnie te informacje zmartwiły.

Kupuj smialo. Ja mam szczerbine LPA z fabryczną muszką. Polecam taki zestaw :one:
Breneka /25m idzie w centralnie. Zadnych poprawek nie trzeba brac. Srut pokrywa rowno tarcze po srodku.

Awatar użytkownika
chemik22

Postautor: chemik22 » 2018-09-12, 20:37

Wilek1 pisze:
sp1der pisze:Czy ten problem występuje też w Competition? Chciałbym kupić, ale trochę mnie te informacje zmartwiły.

Kupuj smialo. Ja mam szczerbine LPA z fabryczną muszką. Polecam taki zestaw :one:
Breneka /25m idzie w centralnie. Zadnych poprawek nie trzeba brac. Srut pokrywa rowno tarcze po srodku.

A który konkretnie model szczerbinki ? Zapodasz link do sklepu ? Rozumiem że z nia zarówno na śrucie jak i kulkach jesteś zadowolony.. :-D

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: dziki_pl » 2018-09-13, 08:18

chemik22 pisze:A który konkretnie model szczerbinki ? Zapodasz link do sklepu ? Rozumiem że z nia zarówno na śrucie jak i kulkach jesteś zadowolony.. :-D

Ta szczerbinka jest najpopularniejsza http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... S029F/1602

Hornet_AW

Postautor: Hornet_AW » 2018-09-13, 08:26

A z jakiego choka strzelacie breneką? Bo spotyka się różna szkoły, czy tonie ma wpływu na celność?

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: dziki_pl » 2018-09-13, 08:40

Hornet_AW pisze:A z jakiego choka strzelacie breneką? Bo spotyka się różna szkoły, czy tonie ma wpływu na celność?

Jak my testowaliśmy to IC dawał najlepsze skupienie. Nie polecamy dawać IM i F do strzelania breneką bo może to uszkodzić lufę.
Ostatnio zmieniony 2018-09-13, 08:40 przez dziki_pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wilek1

Postautor: Wilek1 » 2018-09-13, 09:41

Taka szczerbinka:
http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... w-BSS/1601
http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... S029F/1602

Ja strzelam breneke z CYLindra. Na IC (ale w innej strzelbie) bylo widac wyrazne rysy wewnatrz, musialo byc ciasno (ale tez bylo bezproblemowo)

Awatar użytkownika
chemik22

Postautor: chemik22 » 2018-09-13, 16:56

Dzięki za namiary, wolałem się upewnić czy to te po 80 zł..

Tak swoją drogą to ostatnio za nabyłem ten wynalazek, poszedłem z myślą o zakupie Winchestera SXP (Doruk był jakąś tam alternatywą nie byłem przekonany) a wyszedłem z gladiatorem 20 cali :-D . Zakup robiłem w Bydgoszczy do których MU wstawia ten sprzęt, podobno była to ich pierwsza pompka Doruka. Chłopaki zdjęli mu tę "dziwną" sprężynę we własnym zakresie jeszcze nim pomyślałem o zakupie więc plus dla nich ;). Generalnie jestem zadowolony z zakupu..

A w sumie tylko jedna sprawa nie daje mi spokoju bo jak patrzę na zdjęcia ze strony MU: http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... ic-20/1744 to tam na sprzęcie widnieje napis "Gladiator" a ja mam w tym samym miejscu słowo "Dynamic". Niby na fakturze ze sklepu jest napis "Strzelba Eternal Gladiator Dynamic 20" więc chyba ok ale mam nadzieję że to nie jest jakaś inna dziwna wersja ?

Powyższe pytanie jest w zasadzie kierowane do importera bardziej bo jak nie mam porównania i w sumie kupowałem nie w MU którzy to sprowadzają a w innym sklepie to niby chłopaki mówili że to powinna być ta strzelba o której myślę ale w pełni nie byli przekonywujący, niemniej wydaje mi się że to jest to co być powinno :-D

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: dziki_pl » 2018-09-13, 17:05

chemik22 pisze:Powyższe pytanie jest w zasadzie kierowane do importera bardziej bo jak nie mam porównania i w sumie kupowałem nie w MU którzy to sprowadzają a w innym sklepie to niby chłopaki mówili że to powinna być ta strzelba o której myślę ale w pełni nie byli przekonywujący, niemniej wydaje mi się że to jest to co być powinno :-D

To jest ta sama strzelba, na stronie są zdjęcia egzemplarza w poprzedniej dostawy, w nowej nie ma napisu gladiator.

Awatar użytkownika
chemik22

Postautor: chemik22 » 2018-09-13, 18:12

dziki_pl pisze:
chemik22 pisze:Powyższe pytanie jest w zasadzie kierowane do importera bardziej bo jak nie mam porównania i w sumie kupowałem nie w MU którzy to sprowadzają a w innym sklepie to niby chłopaki mówili że to powinna być ta strzelba o której myślę ale w pełni nie byli przekonywujący, niemniej wydaje mi się że to jest to co być powinno :-D

To jest ta sama strzelba, na stronie są zdjęcia egzemplarza w poprzedniej dostawy, w nowej nie ma napisu gladiator.

Ok dzięki ;)

Awatar użytkownika
chemik22

Postautor: chemik22 » 2018-09-13, 18:12

dziki_pl pisze:

Ok dzięki ;)

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: dziki_pl » 2018-09-16, 13:30

Zaczynamy publikować filny o strzelbach Doruk. Najwięcej pytań dotyczyło rozbierania automatów https://youtu.be/QQjVQ4fBvNY

Awatar użytkownika
biper

Postautor: biper » 2018-09-16, 16:23

Super!

Od razu nasunęło mi się pytanie.
Czy przedłużkę należy dokręcać jakoś mocniej, czy wystarczy ręcznie?
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

gonzo333

Postautor: gonzo333 » 2018-09-16, 21:29

Super, czegoś takiego brakowało.
Ja korzystałem z filmów CZ z USA (żeby zobaczyć jak wyjąć dźwignie przeładowania), ale tu jest po naszemu i na konkretny model.

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: dziki_pl » 2018-09-17, 08:37

biper pisze:Super!

Od razu nasunęło mi się pytanie.
Czy przedłużkę należy dokręcać jakoś mocniej, czy wystarczy ręcznie?

Wystarczy ręcznie, u nas na strzelnicy tak mamy złożoną i działa bez problemów. Niektórzy używają do wzmocnienia "kleju do śrub" typu loctite, ale najsłabszego.

Awatar użytkownika
zgred4
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Online

Postautor: zgred4 » 2018-09-17, 11:04

To ja mam jeszcze takie pytanie odnośnie stosowania czoków w Dorukach.

Oryginalnie z Gladiatorem Dynamic 24" MU daje wkręcony w lufę czok z oznaczeniem III czyli M (na średni dystans). Czy do dynamiki nie byłby właściwszy czok IIII czyli IC na bliższe dystanse (MU nie daje go w zestawie z Gladiatorem)? Czy jest sens stosować te czoki wymiennie w zależności np. od tego jak w danych zawodach ustawiony jest tor i jeśli tak to czym się kierować? Odległościami czy może bardziej rodzajem celów (blachy/tektura/inne)?

Z kolei Bok Poseidon wkręcone miał: w górną lufę IIIII (CYL) a w dolną IIII (IC 1/4 choke) czyli zestaw do SKEETa. Jaką konfigurację proponujecie do TRAPu? MU z Poseidonem daje wszystkie 5 czoków. Ja skłaniałbym się do: górna III (M) i ewentualnie dolna II (IM).

Czy wybór czoka mocno wiąże się z używaną amunicją (24/28g, rozmiar śrutu)?

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”