Strzelba Doruk

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
montrala
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Strzelba Doruk

Postautor: montrala » 2018-03-29, 10:56

leciak pisze:Czy cos zle robie czy po prostu ten typ z taka ammo tak ma?

Musisz zdecydowanym ruchem przeładowywać i ciągnąc do samego końca. Osobiście uważam że w "pompkach" wspomaganie sprężyną przeszkadza i ja bym ją wywalił.
Jestem sponsorowany przez Cenrex i jestem ambasadorem Heckler&Koch na rynku cywilnym w Polsce.
Strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 zapewnionej przez firmę Omega Military Poland
Używam amunicji Hornady zapewnionej przez firmę Hubertus Pro Huning

draco757
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: draco757 » 2018-03-29, 11:09

leciak pisze:@klurik, drako

Dzieki za sugestie. No wlasnie calkiem prawdopodobne ze to moja wina, bo nie dociagam do konca. Na treningowej tego nie mialem ale pewnie dlatego ze sie nie spieszylem, tak jak przy blachach na zks-ie :) nie dzialo sie tak caly czas wiec wyglada na to ze moja wina (a sprezyne zdjalem zaraz po zakupie xD)

Ka bym xi polecił kupić trochę amunicji szkolnej i poćwiczyć w domu celowanie, strzelanie i przeładowanie w szybkim tempie. Wtedy zobaczysz, czy odpowiednio przeladowujesz. Weź może też sobie paczkę ammo dynamic pro z pionek, będziesz miał porównanie do obecnej ammo.

Bangout

Postautor: Bangout » 2018-04-07, 19:46

Czy wyjazd Magazynu Uzbrojenia na południe doszedł do skutku? Temat aktualny?

Awatar użytkownika
John_Doe

Postautor: John_Doe » 2018-04-07, 21:18

Wyjazd był w czwartek. Czy i kiedy będzie kolejny to już zależy od zainteresowanych jak i Magazynu. Ja jestem zadowolony.
9x19 : .223Rem

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: dziki_pl » 2018-04-08, 00:09

Bangout pisze:Czy wyjazd Magazynu Uzbrojenia na południe doszedł do skutku? Temat aktualny?

Już załatwione, ale jak zbierze się kilku chętnych to możemy powtórzyć.

Bangout

Postautor: Bangout » 2018-04-08, 09:36

Mam pytanie odnośnie ładowania, czy da się szybkim ruchem załadować dwa naboje do magazynka na wyprostowanym kciuku, czy trzeba wpychać palec do środka tak jak w innych tureckich strzelbach? Zabieg szlifowania portu ładowania jest konieczny, czy spokojnie da się ogarnąć szybkie ładowanie bez przeróbek? To jest dla mnie najbardziej istotne, a interesuje mnie Eternal Gladiator Dynamic 24". Fajnie, że jest możliwość przedłużonych czoków i przedłużek magazynka, wielki +, bo żadna konkurencja tego nie ma w tym przedziale cenowym. Pozdrawiam

geminix

Postautor: geminix » 2018-04-08, 10:59

@Bangout
Skąd jesteś? Mam dokładnie to co Cię interesuje czyli Eternal Gladiator Dynamic 24" z przedłużką maga +3 i jeśli chcesz to chętnie Ci zaprezentuję to cudo :) Jestem z Wrocławia.

rpiotrek

Postautor: rpiotrek » 2018-04-08, 11:23

Bangout pisze:Mam pytanie odnośnie ładowania, czy da się szybkim ruchem załadować dwa naboje do magazynka na wyprostowanym kciuku, czy trzeba wpychać palec do środka tak jak w innych tureckich strzelbach? Zabieg szlifowania portu ładowania jest konieczny, czy spokojnie da się ogarnąć szybkie ładowanie bez przeróbek? To jest dla mnie najbardziej istotne, a interesuje mnie Eternal Gladiator Dynamic 24". Fajnie, że jest możliwość przedłużonych czoków i przedłużek magazynka, wielki +, bo żadna konkurencja tego nie ma w tym przedziale cenowym. Pozdrawiam

Gladiator dynamic ma standardowy port. Competition ma podcięty i ładuje się po dwa bez problemu. Pytałem w sklepie czy nie mają zamiaru w dynamicu poprawić ale na razie nie ma takiego planu. A szkoda bo mam chęć na 20"
Piotrek

.22LR, .32s&w, 7.62x25, 7,62x39, 9x18, 9x19, 12/76, cp i jakieś wiaterki

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontaktowanie:

Postautor: dziki_pl » 2018-04-08, 13:31

Bangout pisze:Mam pytanie odnośnie ładowania, czy da się szybkim ruchem załadować dwa naboje do magazynka na wyprostowanym kciuku, czy trzeba wpychać palec do środka tak jak w innych tureckich strzelbach? Zabieg szlifowania portu ładowania jest konieczny, czy spokojnie da się ogarnąć szybkie ładowanie bez przeróbek? To jest dla mnie najbardziej istotne, a interesuje mnie Eternal Gladiator Dynamic 24". Fajnie, że jest możliwość przedłużonych czoków i przedłużek magazynka, wielki +, bo żadna konkurencja tego nie ma w tym przedziale cenowym. Pozdrawiam

Podcięcia nie ma w pompach narazie nie ma takiego planu. Ta modyfikacja istotnie by podniosła cenę, zakłady rusznikarskie wyceniają taką modyfikację taniej niż by to kosztowało fabrycznie. Każdy też chce podcięcie na inny sposób.

Bangout

Postautor: Bangout » 2018-04-08, 15:22

Ok rozumiem, że podcięcia nie ma, ale mimo tego czy trzeba podczas ładowania wciskać głęboko palec, aż załapie, czy da się to zrobić bez uszczerbku na zdrowiu palca w miarę szybko i komfortowo? :-D Jestem z Chrzanowa. Pozdrawiam

N_Konrad
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: N_Konrad » 2018-04-08, 16:27

Dziś rozprawiczyłem Dynamica, da się ładować szybko bez skórowania palca ;laughing: Pojedynczo. Podwójnie nie da się ich zukosować, aby wepchnąć jeden za drugim albo robię to nieumiejętnie.
Zamontowałem przedłużkę +3 na klej, jak doradzili w MU, oczywiście nie sprawdziłem wcześniej (przed posmarowaniem gwintu) czy nie klinuje się nic. Klinuje się ;laughing: Będziem grzać i rozkręcać.
Na szczęście nie posłuchałem Dzikiego & Co. i użyłem kleju o średniej mocy a nie max. Dopiero wtedy musiałbym pichcić...
Prawdziwy fakap, wchodzi 8 i dalej ni chu chu. ;laughing:

Szlif rantu na gładko, elegancko kamieniem na wiertarce. ;laughing:

Popierdykałem kolejność wkręcania czy jaki wuj? :)
K.

Bangout

Postautor: Bangout » 2018-04-08, 19:39

Nagralibyście jakiś filmik z manualem broni, szybkie ładowanie, strzał, przeładowanie itp. Znalazłem tylko jeden film na yt o tych strzelbach, a fajnie by było zobaczyć jak pracują, zwłaszcza jak się jest oddalonym o kilkaset km i nie ma możliwości pomacać na żywo.

Klurik

Postautor: Klurik » 2018-04-09, 09:11

Bangout pisze:Ok rozumiem, że podcięcia nie ma, ale mimo tego czy trzeba podczas ładowania wciskać głęboko palec, aż załapie, czy da się to zrobić bez uszczerbku na zdrowiu palca w miarę szybko i komfortowo? :-D Jestem z Chrzanowa. Pozdrawiam

Trochę praktyki i ogarnąłem ładowanie po 2. Palce całe. Ja akurat ładuję słabą ręką, może to też mieć znaczenie. W każdym razie pewnie jak trochę jeszcze potrenuję pod fachowym okiem i ogarnę czego potrzebuję dokładnie to zdecyduję się na poprawienie okolic intymnych w strzelbince.

Klurik

Postautor: Klurik » 2018-04-15, 10:06

Wrzucam kilka fotek portu ładowania, także z nabojem treningowym, żeby było widać co i jak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

50BMG
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: 50BMG » 2018-04-17, 21:50

Nie mogę znaleźć nic na forum ale też nie bardzo wiem pod jaką frazą to szukać.
Czy ktoś próbował lub oddawał strzelbę na szlifowanie portu ładowania?
Mam Doruka Competition bardzo by mi się przydało zjechać te kilka milimetrów dla jeszcze łatwiejszego ładowania.

Dlatego pytam czy ktoś robił to sam i może doradzić, czy może lepiej nie "psuć" i oddać strzelbę w dobre ręce. Jeśli tak to czy macie kogoś kogo możecie polecić w okolicy warszawy? No i jakie są widełki takiego zabiegu?

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”