Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

CZ P-10

Moderator: Moderatorzy WBP

UzytkownikPremium
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: CZ P-10

Postautor: UzytkownikPremium » 2018-09-14, 13:50

Dzięki za odpowiedzi.

nazarr
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: nazarr » 2018-09-14, 16:32

LukBla pisze:Czy ktoś wymieniał muszkę na wyższą, żeby pistolet strzelał w punkt na 25m?

co zamierzasz ??

TATA_KAZIKA
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: TATA_KAZIKA » 2018-09-15, 19:17

Witam

Poszukuję możliwości spróbowania p10c trytowe przyrządy w 3mieście, ew. Bliskiej okolicy. Pistolet na sucho to nie to samo co 2,3 magazynki. W zamian mogę zapoznać z sp01 shadow.

LukBla

Postautor: LukBla » 2018-09-16, 09:19

nazarr pisze:
LukBla pisze:Czy ktoś wymieniał muszkę na wyższą, żeby pistolet strzelał w punkt na 25m?

co zamierzasz ??

Mam też P09 i chciałbym, żeby obydwa były ustawione na 25m. Cena muszki nie jest wysoka, więc najszybciej i najłatwiej ją zmienić.

nazarr

Postautor: nazarr » 2018-09-16, 17:30

LukBla pisze:
nazarr pisze:

co zamierzasz ??

Mam też P09 i chciałbym, żeby obydwa były ustawione na 25m. Cena muszki nie jest wysoka, więc najszybciej i najłatwiej ją zmienić.

sprawdzałeś jaki masz punk trafienia na 25m w p10c? u mnie na 15m i 25m jest w punkt, natomiast o wiele trudniejszą kwestią podczas strzelania tarczowego jest zlewanie się koloru czarnego z tarczy z przyrządami.

LukBla

Postautor: LukBla » 2018-09-16, 21:35

nazarr pisze:
LukBla pisze:
nazarr pisze:co zamierzasz ??

sprawdzałeś jaki masz punk trafienia na 25m w p10c? u mnie na 15m i 25m jest w punkt, natomiast o wiele trudniejszą kwestią podczas strzelania tarczowego jest zlewanie się koloru czarnego z tarczy z przyrządami.

Dzięki za podpowiedź, założyłem że jest przestrzelana na 15m. Sprawdzę, podczas następnej wizyty na strzelnicy.

nazarr

Postautor: nazarr » 2018-09-16, 22:00

LukBla pisze:
nazarr pisze:
LukBla pisze:

Dzięki za podpowiedź, założyłem że jest przestrzelana na 15m. Sprawdzę, podczas następnej wizyty na strzelnicy.

dobrze założyłeś.
CZ p10c jest przystrzelona na 15m w punkt ale na 25m też daje podobny punkt trafienia.
chodzi mi o to jakie konkurencje chcesz strzelać na 25m z przyrządami ustawionymi w punkt.

Awatar użytkownika
Wilek1

Postautor: Wilek1 » 2018-09-21, 15:50

Inku pisze:Wrzucam link, który się pojawił w innym temacie. Rzekomo poprawiona blokada iglicy:

https://www.youtube.com/watch?v=CN-DbZW ... e=youtu.be

:shock: :shock:

no dobra sprawdziłem to, dzieki koledze, ktory "elaborował" dla mnie same łuski ze spłonką 8-)

powtórzyłem test kilka razy, na kilku różnych łuskach, a po mocnym obiciu pistoletu (troche mi go juz nawet bylo szkoda ale mowie sobie - albo sprawdzic dokladnie albo to nie ma sensu) odpalilem te spłonki aby sprawdzic czy wszystko aby OK czy na pewno test byl miarodajny (a nie na niesprawnej spłonce na przyklad). Staralem sie zasymulowac upadki i uderzenia w pistolet w rozne boki, elementy, z różnych stron. Zrobiłem to solidnie (na koniec to już wręcz szukalem gdzie i jak solidnie uderzyc aby jednak odpaliło).

Jak mozecie sie domyslec, na zamknietym/złożonym pistolecie PROBLEM NIE WYSTĄPIŁ - czyli dobra wiadomosc :piwo:

nazarr

Postautor: nazarr » 2018-09-21, 17:06

W tym wątku opisywałem wcześniej jak działa mechanizm samoczynnej blokady iglicy w CZ P10c.
Czasami ręce opadają jak ludzie "testują" pół mechanizmu i głoszą tezy jak to mechanizm nie działa. Oczywiście że mechanizm działa tak jak to napisał @Wilek, ale trzeba dać mu szansę zadziałać, a nie rozłożyć na pół i siać zamęt.
tak samo jak ciężko działający zrzut zamka ;laughing:
Strzelałem z kilku CZ P10c i zawsze po dobiciu maga z amo zamek zwalniany był samoczynnie, bez potrzeby ingerencji strzelca. ale jak się wchodzi do sklepu i bierze broń do oglądania na sucho to później takie mądrości wychodzą.
ja na razie jestem zadowolony z CZ P10c, w dłoni leży znakomicie, obsługa intuicyjna, broń dla prawo i lewo ręcznych, spust bardzo dobry, pistolet celny o znakomitej relacji ceny do jakości. Mechanizm obustronnego zwalniania maga po kilku minutach dopieszczania działa jak po maśle.
jedyne co bym mógł zaproponować to seryjna regulowana szczerbinka

Awatar użytkownika
Wilek1

Postautor: Wilek1 » 2018-09-21, 17:13

Kolego widzialem ze to pisales i prawisz same racje, a ja pisalem ze sprawdze praktycznie i zdałem relacje - temat pozytywnie zakonczony
czas na :piwo:
o zrzucie zamka nawet nie wspominam bo jak wymieniam opinie z innymi i prawie za kazdym razem slysze ze ten pistolet jest zly bo ma taki zrzut zamka ze nie da sie go zrobic kciukiemm to juz sie tylko usmiecham :)

Chochla

Postautor: Chochla » 2018-09-21, 22:45

NIe ma się czym podniecać tym "samoczynnym" zrzutem zamka. Duża cześć różnych modeli różnych producentów ma tę "funkcję".

Dla zainteresowanych moimi przebojami z ukruszoną iglicą. Dystrybutor stanął na wysokości zadania i po niecałym tygodniu mam już nową w ramach naprawy gwarancyjnej ale...tak jak pisałem wcześniej nie ma możliwości kupienia samej iglicy. Sprzedają ja tylko w komplecie. I w kraju i w Czechach. Firma coś udziwniła z tym i to mocno bo po pierwsze podnosi to cenę zakupi 6 krotnie (porównuje do cen iglicy do P07/09, która to kosztuje 30zl a zespół iglicy do P10 170zl) a po drugie nowy zespół nie pasuje do mojej wersji. Ma dodatkowy wypust, który uniemożliwia założenie go do wczesnej serii. Więc jeśli komuś się złamie iglica po gwarancji to jeśli kupi komplet to i tak będzie musiał przekładać gwoździa do oryginalnego i kombinować co zrobić z pozostałymi elementami albo szlifować ten wypust. Magia panowie, magia.
Ostatnio zmieniony 2018-09-21, 22:47 przez Chochla, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wilek1

Postautor: Wilek1 » 2018-09-22, 07:35

dziwne, staneli na wysokosci zadania ale dali nie ten zespol iglicy co trzeba ? no to rzeczywiscie magia

PS. nikt sie nie podnieca, kolega wspomnial o czym czego niektorzy po prostu nie wiedzą.

galka90

Postautor: galka90 » 2018-09-22, 09:40

A może kolega coś więcej napisać o tym nowym typie zespołu iglicy, gdzie ten wypust, może jakieś zdjęcie ??

Awatar użytkownika
Mareek1980

Postautor: Mareek1980 » 2018-09-23, 20:20

Tak to wygląda w mojej CZ P-10 C. Nowej generacji zespół iglicy ma prowadnicę, która wchodzi w wyfrezowane miejsce w zamku.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-09-23, 21:22 przez Mareek1980, łącznie zmieniany 2 razy.
"Prawo jest jak zagroda - tygrys zawsze przeskoczy, żmija się prześlizgnie, a zagroda jest po to, żeby bydło nie rozłaziło się na boki."

CZ P-10 C kal. 9x19, MOSSBERG 500 Tactical Ghost Ring kal. 12/76

Chochla

Postautor: Chochla » 2018-09-23, 20:47

Dokladnie. Pierwsza seria nie ma tej prowadnicy.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”