Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

CZ P-10

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Inku
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: CZ P-10

Postautor: Inku » 2018-05-13, 08:46

Mareek1980 pisze:Prośba do użytkowników - możecie napisać jak u Was wygląda?

Wersja z kolimatorem jest tegoroczna, więc obstawiam, że problem dotyczy każdego egzemplarza.
Pozwolę sobie zacytować kolegę z tematu:

galka90 pisze:Sprawdziłem swojego p10c i jest to samo. Nie uważam żeby mi to mocno przeszkadzało ale dla osób noszących cz codzienne to nie bardzo i nie polecam. Chociaż czuję się oszukany troszkę bo po co mi blokada która nie działa :-D
Ostatnio zmieniony 2018-05-13, 09:48 przez Inku, łącznie zmieniany 2 razy.

galka90

Postautor: galka90 » 2018-05-13, 11:13

Jeżeli nie zostanie przeprojektowany to w każdym egzemplarzu tak będzie. On bardzo delikatnie zahacza o iglice. Ja osobiście sprawdzilbym innaczej. Na filmie autor napina iglice bardzo mocno nie możliwe żeby tak się napieła podczas upadku, bo sprężyna na to nie pozwoli. Fakt faktem, że przy słabszym napięciu iglicy to dziła. Sprawdzilbym jeszcze symulację upadku np młotkiem tak jak robili w sig sauerach. Swoją drogą i tak nie powinna tak działać skoro ma konkurować z glockiem, gdzie trzeba by chyba młotem bezpośrednio w iglice przywalić i wtedy blokada puści:)

Hornet_AW

Postautor: Hornet_AW » 2018-05-13, 13:50

Nie chodzi o to, że w czasie zderzenia z ziemią się napnie, chodzi o to że jak masz nabój w komorze i pistolet upadnie to napięta iglica może spać z zaczepu iglicy i wtedy wystrzeli.

galka90

Postautor: galka90 » 2018-05-13, 15:51

Ok masz rację, w takim wypadku ta blokada nie działa :) więc użytkownicy niech ich nie upuszczają albo demontować badziewie bo i tak nie działa a spust zawsze będzie ciut lepszy:)

Awatar użytkownika
Inku

Postautor: Inku » 2018-05-17, 22:53

Panowie, nie chcę być złośliwy ale oczekiwałem komentarza tych co nazwali frajerami wszystkich, którzy kupili Glocka :) :512:
Ostatnio zmieniony 2018-05-17, 22:55 przez Inku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kotwworku

Postautor: kotwworku » 2018-05-18, 14:01

Nie jestem pewien czy taki test ma sens. Nie mam akurat P10c, ale czy tam w szkielecie nie ma czegoś co jeszcze współgra z bezpiecznikiem w zamku? Taki test połowy pistoletu niekoniecznie jest miarodajny.

poeta

Postautor: poeta » 2018-05-18, 14:14

Trzeba zrobić test jak w sigu, wsadzić zaspłonkowaną łuskę i prać gumowym młotkiem ew zrzucać jak na filmikach ze wspomnianym sigiem. Na chwilę obecną ten który nosi P10 z nabojem w komorze to ma jaja ze stali

galka90

Postautor: galka90 » 2018-05-18, 16:17

Niestety nic tam nie ma. Jedynie na szynie spustowej krzywka mająca za zadanie zwolnienie blokady. Co do testu jak w sigu jeśli nie wypali to najprawdopodobniej dlatego że nie uda się zrzucić napiętej iglicy z zaczepu. Blokada raczej nie działa. Według mnie jest źle zaprojektowana. Styka się z tak mała powierzchnią z iglica, że siła uderzenia w nią poprostu ją dezaktywuje. Iglica uderza w splonke wraca robiąc miejsce aby blokada znowu się zablokowała. Jak tylko sobie sprawdzimy to bez podłożenia spłonki lub nawet palca to nie zauważymy że nie działa. Robimy test jak na filmie i wygląda że przed strzałem zablokowane, po strzale zablokowane, a jednak nabój wystrzelił. Tak jest u mnie.

Właśnie dokładnie się przyjrzałem i kolega może mieć rację. Krzywka delikatnie zapiera blokadę nie pozwalając jej się przekosic co może powodować działanie tego ustrojstwa. Mam mały problem bo nie wiem jak udowodnić tą teze, dlatego że jak wspomniałem jeśli nie padnie strzał może być to spowodowane zaczepem iglicy, a niestety nie mam drugiej szyny spustowej żeby jedną poświęcić w imię nauki:)
Ostatnio zmieniony 2018-05-18, 16:39 przez galka90, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wilek1

Postautor: Wilek1 » 2018-05-18, 18:07

poeta pisze:Trzeba zrobić test jak w sigu, wsadzić zaspłonkowaną łuskę i prać gumowym młotkiem ew zrzucać jak na filmikach ze wspomnianym sigiem.

Chetnie przeprowadzilbym taki test gdyby ktos uzyczył kilka takich łusek. Prosze o PW.
Jesli ktos zaoferuje takie łuski to napisze wynik na Forum. Pozdrawiam! [na ZKS / FSO]

CZ@rek

Postautor: CZ@rek » 2018-05-19, 09:01

Sprawdziłem bez łuski.
Blokada puszcza ale nie wraca już na miejsce. Iglica lata swobodnie.

Awatar użytkownika
kermorvan

Postautor: kermorvan » 2018-05-19, 12:08

Ale sprawdziłeś na złożonym pistolecie? Zrzuciłeś na ziemię? Walnąłeś młotkiem? I puściło?
Bo na razie wszyscy testują na samym zamku i u wszystkich blokada puszcza (u mnie też), ale nikt nie wie jak to wygląda w stanie, w którym wszyscy noszą broń (czyli szkielet razem z zamkiem).

Awatar użytkownika
Matrix33

Postautor: Matrix33 » 2018-05-19, 12:38

Tłukłem mocno gumowym młotkiem ze zbijakiem w komorze w złożony pistolet z napiętą iglicą. Na razie nie udało mi się zwolnić w ten sposób iglicy. Raz ze zbijakiem spadł na płytki aż uszkodzilem muszkę (przypadek podczas treningu) - iglica nie została zwolniona.
Mam wrażenie po moich testach, że strach jest przedwczesny.

CZ@rek

Postautor: CZ@rek » 2018-05-19, 14:22

@kermorvan, na rozłożonym.
Do złożonego jeszcze nie podchodziłem.

Awatar użytkownika
Twilight7

Postautor: Twilight7 » 2018-05-19, 17:53

Zastanawiam się czy jest w planach CZ P10C Kadet.
Bardzo lubię moją P10C ... strzela mi się z niej lepiej niż z AF Strike One ( pewno głównie z powodu chwytu i może trochę spustu ).
Tereningi z dynamiki ( przynajmniej cześć z nich ... ) byłyby znacznie tańsze ...

nazarr

Postautor: nazarr » 2018-05-20, 13:05

Temat działania blokady iglicy jest nader poważny aby się nim nie interesować. sprawdzając pistolet pomyślałem że;
1.cykl pracy mechanizmu napinania iglicy w CZ p10c polega na uniesieniu szyny spustowej przez sprężyny powrotne zamontowane pod szyną, dzieje się to w momencie ruchu wstecznego zamka. na końcu szyny spustowej jest zaczep iglicy który w trakcie ruchu powrotnego zamka przechwytuje/zaczepia ząb bojowy iglicy i napina w ten sposób iglice na ok 85-90%. mamy wiec sytuację o której wspomnieli koledzy czyli połączenie działania zamka z szyna spustową, w momencie napięcia iglicy samoczynna blokada iglicy opada zabezpieczając mechanizm aktywuje się też główny mechanizmu zabezpieczający czyli bezpiecznik spustowy.
2. cykl pracy mechanizmu spustowego polega na poruszeniu języka spustowego do tyłu, skutkuje to :
ruchem uniesionej szyny spustowej w kierunku tylnym broni co powoduje napięcie iglicy do krańcowego położenia (100%) równocześnie metalowa krzywka na szynie spustowej tuz obok zaczepu iglicy odblokowuje samoczynną blokadę iglicy. jednocześnie następuje zwolnienie bezpiecznika spustowego w szynie spustowej ( dosłownie pod zaczepem iglicy), ten bezpiecznik spustowy to kołek na 2 sprężynach, jego ruch powoduje opuszczenie szyny spustowej z zaczepem iglicy . kiedy szyna spustowa opada do pierwotnego położenia wówczas następuje zwolnienie iglicy .
3. zasadniczym elementem bezpieczeństwa jest więc bezpiecznik spustowy którego działanie wymusza ruch języka spustowego, jest jeszcze ewentualność że może pęknąć sprężyna napinająca ale to już insza inszość. samoczynny bezpiecznik blokady iglicy jest dodatkowym zabezpieczeniem, co nie zmienia faktu ze działać powinien. te dwa zabezpieczenia usuwane są ruchem spustu.
ale mam taką uwagę że w normalnym cyklu pracy broni nie ma takiego czegoś jak prezentują koledzy to jest napieprz.... ze 100% mocą w ten bezpiecznik i to po stokroć, w końcu tak mała sprężynka bezpiecznika może stracić swoje parametry. może rozwiązaniem będzie sprężyna o innej charakterystyce pracy? ale rusznikarzem nie jestem. jestem tylko człowiekiem i mylić się mogę, pozdrawiam

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”