Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
lasooch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 12 marca 2017, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: lasooch »

Leczo pisze:pozwoleniu kolekcjonerskim do celów sportowych
Chyba coś pokręciłeś z terminologią? :wink:
Leczo pisze:Pytanie wzięło się stąd, że znam osoby które nie odnawiały licencji, straciły tym samym pozwolenie na bron sportową a jakimś cudem zachowali pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich.
To żaden cud, tylko normalny stan rzeczy :one:
Żeby posiadać broń do celów kolekcjonerskich, potrzebujesz odnawiać co roku członkostwo w stowarzyszeniu kolekcjonerskim. Patent i licencja zwalniały jedynie z egzaminu na broń sportową do celów sportowych i kolekcjonerskich. Więc jeśli znudziło Ci się chodzenie na zawody i odnawianie licencji PZSS, przepisujesz całą broń sportową z pozwolenia na broń do celów sportowych na pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich. I tyle.
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2017, 15:26 przez lasooch, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pandariusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 10:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Pandariusz »

Leczo pisze:Dzięki, za wyjaśnienie. Ja mam licencje na wszystko, chodziło mi o czysto teoretyczną możliwość zrezygnowania ze strzelby na odnawianej licencji (brak konieczności startów), zachowując ją na pozwoleniu kolekcjonerskim do celów sportowych. Pytanie wzięło się stąd, że znam osoby które nie odnawiały licencji, straciły tym samym pozwolenie na bron sportową a jakimś cudem zachowali pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich.
Warunkiem utrzymania pozwolenia na broń sportową do celów kolekcjonerskich jest jedynie członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze kolekcjonerskim. Patent i licencja sportowa w przypadku tego pozwolenia są bez znaczenia, natomiast warto je mieć przy wyrabianiu pozwolenia, bo to zwalnia z egzaminu na policji.
Pozwolenie do celów sportowych oraz pozwolenie do celów kolekcjonerskich to dwa różne pozwolenia i wymagają spełnienia odmiennych warunków w celu ich utrzymania.
PP-67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 253
Rejestracja: 26 marca 2016, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: 3M
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: PP-67 »

Dokładnie
Jak. Wyżej
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2017, 15:35 przez PP-67, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie biegam bo nie lubię, strzelam bo lubię. :one:
Awatar użytkownika
Leczo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 11:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Leczo »

Dziękuje za odpowiedź :) Wiem wiem, ze poprawna nazwa to broń sportowa do celów kolekcjonerskich.

Jeszcze tylko jedna rzecz. Przykładowa sytuacja

Mając oba pozwolenia ( sport + sport kolekcja) przy patencie zdanym ( pistolet + karabin) chcę kupić strzelbe na pozwolenie na bron sportową do celów kolekcjonerskich, na którą nie mam podziału. Czy w tym wypadku nie ogranicza mnie patent na którego podstawie otrzymałem oba pozwolenia? Czy w tym wypadku ogranicza mnie tylko kaliber sportowej kolekcji i normalnie wnioskować o wydanie promesy na broń gładkolufową?

Pozdrawiam :)
9x19 9x18 7,65x17 7,62x39 .223 Rem .22LR 12/76 5,56x45 .38 .357
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: wrc69 »

" Niniejszym wnoszę o wydanie X (słownie: IKS) zaświadczeń uprawniających do nabycia X (słownie: IKS) sztuk broni palnej sportowej w celu kolekcjonerskim, w ramach posiadanego przeze mnie pozwolenia wydanego według decyzji L.dz. X.XX-XXXXXXX/ROK/ z XX xxxxxx 20XX r.
Załączam dowód wniesienia opłaty skarbowej 17 zł za każde zaświadczenie.
Wydane zaświadczenia proszę przesłać na mój adres zamieszkania. "
W sprawie tego, co możesz sobie kupić - poczytaj definicję broni sportowej w Ubojce.
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
michal_e
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 07 lutego 2016, 01:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: michal_e »

art. 16 UoBiA.
trza zdać egzam na strzelbę :one:
Minor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 00:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Minor »

Mnie osobiście, intryguje czemu wiele osób nie robi patentu na strzelbę. Widziałem ostatnio egzamin i dużo wniosków było złożonych na PK tylko.
A strzelba strzelana do popperów. Klub niemający licencji na strzelbe? A nawet jeśli to może ktoś bardziej doświadczony wypowie sie czemu kluby potrafią pomijac tą strzelbe, to jest dla nich jakiś problem logistyczny uzyskiwanie licencji w tym zakresie?
tomekok
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 13:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: tomekok »

mxostry pisze:Egzamin na patent zdany w Ostródzie 22.10 .2017 - do dziś patentu nie widać :)
Egzamin 21.10 Gdańsk
Decyzja o nadaniu: 03.11
Wysyłka poleconym: 07.11, dostarczony dopiero 14.11. Czyli 2 tygodnie na decyzję i kolejne 1,5 tyg. na dostarczenie przez pocztę. Sam polecony szedł 7 dni.
Ale w końcu jest Ci on! :one:
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: mxostry »

Kolega ubejane ma dużo racji , nie wiem jak to możliwe ze w XXI wieku poczta może wysyłać polecony przez tydzień ponad, gołębiami pocztowymi to chyba nie idzie bo gołąb z Warszawy by szybciej doleciał . Patent zdany 22.10 a 6 listopada wysłany doszedł wczoraj 14.11 - teraz tylko ruski rok czekać na licencje , bo z tego co wiem WPA to już najszybsza instytucja z tych wszystkich :)
Keff007
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 27 października 2017, 14:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Keff007 »

Czy otrzymał już ktoś licencje na 2018 rok z osób zdających od września?
miras
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 03 stycznia 2005, 09:55
Tematy: 57
Lokalizacja: krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: miras »

Czy ktoś się orientuje jak wyglądał egzamin na patent 9.11 na Pasterniku w Krakowie.
Ciekawy jestem czy koledzy podchodzą już lepiej przygotowani czy nadal jest ok. 50% do poprawki?
Strzelba dalej rzutki czy przeszli na popery?
Ostatnio zmieniony 15 listopada 2017, 19:16 przez miras, łącznie zmieniany 1 raz.
leytzan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 06 listopada 2017, 19:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: leytzan »

Za wiele nie mogę powiedzieć o teorii i pistolecie (w mojej serii było 5/5 zdanych), ale karabinek na moje oko zdawało 70%, a strzelbę 90% (byłem w okolicy 1/3 stawki więc nie wiem jak było później). Strzelba rzutki.
Awatar użytkownika
Infidel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 02 maja 2017, 14:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Infidel »

Keff007 pisze:Czy otrzymał już ktoś licencje na 2018 rok z osób zdających od września?
Jeszcze czekamy ;)
"bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny,
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy "
milvuc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 19 lutego 2010, 21:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: milvuc »

miras pisze:Czy ktoś się orientuje jak wyglądał egzamin na patent 9.11 na Pasterniku w Krakowie.
Ciekawy jestem czy koledzy podchodzą już lepiej przygotowani czy nadal jest ok. 50% do poprawki?
Strzelba dalej rzutki czy przeszli na popery?
Egzamin przeprowadzony w bardzo przyjaznej atmosferze. Teorie w mojej grupie oblały jedna lub dwie osoby w grupie około 25 osób. Pistolet w mojej grupie wszyscy zdali, w poprzedniej też. Karabin przeważnie jedna lub dwie osoby nie zdawały na grupę około 7-8. Strzelby nie strzelałem. generalnie naprawdę fajnie i miło. Podchodzić do egzaminy, wiadomo stres zawsze będzie ale przynajmniej miło :)
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Patent strzelecki

Post autor: carambas »

milvuc pisze:Strzelby nie strzelałem.
Że co? Że jak? Jak to strzelby nie strzelałeś? Mam nadzieję, że jesteś myśliwym i byłeś zwolniony z egzaminu. Bo masz patent w pełnym zakresie, prawda?
Ostatnio zmieniony 17 listopada 2017, 16:43 przez carambas, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”