Pistolet Rex Zero 1

Moderator: Moderatorzy WBP

Poprzedni tematNastępny temat
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 691
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: blair7 »

Lekko przesadzasz, jakim autem jeździsz? Jeśli którymś z popularnych kompaktów, to wywal go już teraz na złom bo zostałeś napalonym frajerem, który kupił ten samochód 30% drożej niż jakaś tam firma, która jednorazowo zakupiła (wzięła w leasing, czyli jeszcze więcej zaoszczędziła) 100 samochodów.
Albo buty w których chodzisz, sklep w którym je kupiłeś ma je w zakupie połowę taniej - to się nazywa rynek detaliczny, a Ty jesteś detalistą

Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 0

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: MarcinKr »

Claw99
Tylko, że to tak nie działa. Dystrybutor kupując sobie coś na półkę (tutaj np pistolety Rex) bierze ich pewnie 20 może 40 sztuk. I cene z fabryki ma pewnie 2000. Do tego marża 30 procent plus 23 procent VAT i masz 3000 na półce dla klienta.
Do kontraktu zapewne kontaktuje się z fabryka ile by kosztowało 1000 sztuk tak aby on mógł je sprzedać z marża 5 czy 10 procent. No i dostaje cenę np. 1400 pln. Wcale nie taka duża różnica w stosunku do detalu. Dolicza sobie swoją marzę i nie ma do tego VAT. Więc cena jest finalnie jaka jest i tu różnica jest znaczna. Gdyby nie VAT to też w sklepie Rex kosztowałby 2400, a nie 3000.

Dodatkowo ważne jest to, że gwarancja nie obejmuje części zuzywalnych. Jeśli pistolety mają służyć ponad 13 lat to przelicz ile sprzedadzą sprężyn, luf, okładzin, magazynków, muszę i innego badziewia przez ten czas.

dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Posty: 1360
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: dziki_pl »

claw99 pisze:Argument "zamów 1000 będziesz miał cenę 1500" jest też niepoważny. Świadczy tylko o tym że sprzedawca sprzedając za 1500 nie dokłada do interesu.


To chyba każdy rozumie że wielkość zamówienia ma wpływ na cenę na każdym etapie. A dlaczego dla policji taniej?
- koszt wytworzenia nie jest stały, podstawy ekonomii. Zawsze są koszty stałe które obniżają cenę produktu przy większym zamówieniu.
- sprzedaje bezpośrednio importer, pomija marżę sklepu
- sam importer schodzi z marży bo może zarobić dobrą kasę jednym strzałem
- sam producent może ostro obniżyć cenę bo dostawa dla Policji jest ważnym wydarzenien marketingowym.

Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: Dexter »

Określenie "po ile chodzą na rynku cywilnym" w odniesieniu do polskiego rynku jest śmieszne. Ile jest REXa w rękach polskich cywili? Kilkanaście? Kilkadziesiąt?


No i własnie dlatego (między innymi) po tyle "chodzą".

Dla mnie akurat wartość i koszt są tożsame.


No może "dla Ciebie" nawet 2+2 równać się 5. Możesz tak uważać, my możemy Ci napisać, że to bzdura. Stosując Twoje rozumowanie zaraz sprowadzisz cenę samochodu do dwóch ton stali, 5kg miedzi, 100kg aluminium oraz 30kg gumy i do tego 7kWh energii i 200 roboczogodzin niewykwalifikowanego robotnika w fabryce.

Możesz mieć własne, nawet najbardziej kuriozalne zdanie, nikt Ci nie odbiera tego prawa. Ale nie oczekuj, że nikt nie wytknie Ci, że to stek bzdur.

galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: galka90 »

Świetne produkt ma wartość taką jaką poniósł przedsiębiorca, żeby go wytworzyć :-D a gdzie marże sklepów, podatki. Ja się dziwię, że z takim podejściem kolega cokolwiek kupuje w sklepie. Nawet produkcja jednego litra paliwa to koszt mniejszy niż 50procent ceny na stacji. Tak jest z każdym produktem kupionym w sklepie. Sklep robi większe zamówienie negocjując cenę, a każdy detalista musi opłacić za produkt i dać zarobić wszystkim dookoła. I tak jak koledzy zauważyli policja kupuję od bezpośredniego importera a nie od Pana Janka co ma mały sklep, bo pan Janek nie da takiej ceny, ponieważ też musiałby na tym zarobić.

Porównywanie rynków też jest śmieszne a szczególnie USA w kwestii broni. Tam jeden stan ma lepszy obrót bronią niż Polska. Inny jest system podatkowy i sklepy dzięki dużym obrotom mogą sobie pozwolić na mniejsze marże. Widzę, że kolega żyje w jakiejś utopii i niedługo zaproponuje pół krowy za pistolet, bo przecież po co płacić pieniędzmi :-D

Awatar użytkownika
POLARMS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 16 października 2013, 20:59
Tematy: 14
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: POLARMS »

Ktoś kiedyś nas uporczywie i inkwizytorsko (proszę się wytłumaczyć!) pytał, dlaczego Beretta 92S z demobilu po policji i armii włoskiej - kosztuje u nas tyle - a w USA - doliczając przecież cła i transport z Europy - kosztuje ona znacznie taniej.... I to jest dobry przykład na tę okoliczność. To są te prawidła rynku i ekonomii, których wielu nie umie zrozumieć.

Otóż było tak: pewien diler z Austrii zakupił we Włoszech około140 000 tych pistoletów. Z tego do USA sprzedał ponad 100 000 - po ponad 200 Euro za sztukę. Sami widzieliśmy jak je pakowano. W USA z kolei sprzedano w roku 2017 ogółem około 27 000 000 sztuk broni. Czy takie 100 000 Berett 92S na rynku USA w stosunku do rocznego obrotu 27 000 000 sztuk to dużo? To jest, proszę Państwa szanownych - duże NIC.

Firma amerykańska zakupuje więc w Austrii 100 000 takich pistoletów - i określa sobie czysty zarobek na sztuce - dajmy na to skromne 10 dolarów (po kosztach transportu, podatkach, cłach, itp) - a następnie - sprzedaje te Beretty - na takim gigantycznym rynku - a niechby - i przez pięć lat. A niech tam.

(100 000 x 10 dolarów) : 60 miesięcy = ........ sami sobie policzcie.....

A tu dalej..... "A dlaczego w USA mają taniej..... " A to zapraszamy do obrotu bronią w Polsce z narzutem 40 złotych na sztuce. Od razu - standing ovations :-D A promes w roku 2017 wydano w Polsce.... ponad 100 000..... Ciekawe, ile ich w ogóle zostało wykorzystanych....

P.S. A to wszystko i tak bzdura, bo narzut jest i tak znacznie większy niż 10 dolarów, a czas sprzedaży znacznie krótszy. Tysiące sklepów wykupiło to od razu :-D :-D
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2018, 21:52 przez POLARMS, łącznie zmieniany 3 razy.

kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 0

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: kelvinpiotr »

Zadziwiają mnie ludzie , którzy nie rozumieją podstaw sprzedaży . Rynek dystrybucji to też działanie wymagające nakładów finansowych i to niemałych . Wielu wydaje się, że wyprodukowanie towaru załatwia sprawę i to jest główny koszt ponoszony przez kupujacego. A przecież transport, magazynowanie , obsługa sprzedaży , podatki to wszystko wpływa na cenę końcową. I , jak koledzy pisali , wielkość rynku ... Polska ... niestety w wielu dziedzinach , nie tylko broni, jest traktowana po macoszemu. Nie jesteśmy konkurencją ani ze względu na ilość , ani zasoby finansowe społeczeństwa .. USA , Rosja , kraje OPEC , Chiny , to są rynki ogromnego obrotu i ludzi bogatych. Niestety , mali i biedni są zawsze pokrzywdzeni ... takie są twarde reguły...

claw99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 14 grudnia 2015, 22:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: claw99 »

"Kolega" zaczynając wątek ceny wiedział, że włoży kij w mrowisko.
Kolega zdaje sobie sprawę z tego, że wielu rzeczy nie wie, że pada ofiarą asymetrii informacji. Kolega nie upiera się przy swoim, tylko składa puzzle i próbuje zrozumieć. Kolega ogarnia że każdy od taśmy w fabryce do Pana w sklepie chce uszczknąć coś dla siebie i wie że to normalne.

Kolega jest zaskoczony, że cena detaliczna to dwu krotność hurtowej. Kolega nie widzi tak radykalnej różnicy wśród pozostałych uczestników przetargu, Może poza tym tureckim egzotykiem. Pamięta jak 3 lata temu P99 był oferowany w detalu za ~1600 przez VISMAG (tu znowu pochyla się nad swoim niedoinformowaniem).

Kolega zdaje sobie sprawę, że żaden z odbiorców detalicznych nie ma informacji na temat tego ile na sprzedaży zarabiają poszczególni pośrednicy, ani ile dystrybutor bierze sztuk na raz od producenta i w jakiej kwocie. Ogarnia mechanizmy, przy czym dziwi się aż tak wielkiej różnicy. Nic nie sugeruje, tylko zadaje pytania i szuka odpowiedzi. Na ich podstawie wyciąga wnioski.

Kolega dziękuje rozmówcom za cenne informacje. Mógł się dzięki nim czegoś nauczyć, dołożyć sobie do głowy kilka puzzli.

Kolega sam będąc konsumentem, finalnym odbiorcą szczerze współczuje wszystkim, którzy zajmują się tym biznesem, że muszą dla zarobienia paru groszy rozmawiać z takimi ludźmi. Kolega mimo swoich ułomności rozdaje karty w tej zabawie.

Awatar użytkownika
POLARMS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 16 października 2013, 20:59
Tematy: 14
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: POLARMS »

Proszę się tak nie dołować.... Na pocieszenie możemy dodać, że i w Polsce pewna firma zabiera się za nasz rynek - wyobrażając go sobie dokładnie tak, jak rynek amerykański :-D
To z pewnością dobra wieść i dobry interes dla krajowych konsumentów (jeśli chodzi o niektóre modele broni) - bo ceny na nie oczywiście spadną. Tutaj faktycznie, będzie bratobójcza walka sklepów. Jesteśmy pewni, że najbardziej ambitni będą nawet sprzedawać poniżej kosztów - byle wieczorem kłaść się do snu z miłą myślą: "No i sprzedałem ja, a nie Krzychu!".

Konsumencie! Carpe szybko diem.

Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Posty: 2322
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 76
Lokalizacja: zDolnegoŚląska

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: Leśny Dziadek »

A wracając do tematu. Kto byłby uprzejmy mi podpowiedzieć, gdzie mogę nabyć kaburę (nie wiem jeszcze jaką - skóra, plastik, kydex inne cuda) do Rex Zero TB ?

Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 0

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: MarcinKr »

Cześć,
Ja kupowałem falco.sk

Awatar użytkownika
pkl66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 11 lutego 2014, 10:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: pkl66 »

Koledzy,
Czy od czasu ostatniego posta, ktoś kupił lub strzelał z rexa zero i może dorzucić nowe wrażenia. Kosztuje mniej więcej tyle co hk usp, który znam i uważam za bardzo dobry. O rexie przeczytałem tu wszystko, ale wciąż mam wątpliwości, a nie znam nikogo kto by dał strzelić. Zatem jeśli ktoś chce się podzielić doświadczeniami będę zobowiązany :piwo:

lezyz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 16 grudnia 2017, 21:24
Tematy: 0

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: lezyz »

Jeśli możesz dojechać do Poznania, możemy się umówić na strzelnicy.

Co do Rexa, mój przestał zbijać spłonki w DA. Testowane na różnej amunicji.
Odezwałem się do Arexa na FB, bardzo sprawnie wysłali mi trigger bar do wymiany, niestety to nie pomogło.
Pistolet trafił na serwis do polskiego dystrybutora (STG44), broń została odebrana w moim miejscu zamieszkania (wielki plus), broń leży u nich od 23 listopada.
Jest już naprawiona, czekam tylko na jej zwrot.

Wszystko odbyło się bez żadnych kosztów po mojej stronie.

Awatar użytkownika
pkl66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 11 lutego 2014, 10:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: pkl66 »

Dziękuję Lezyz. Czyli serwis działa dobrze, to duży plus. Do Poznania daleko jestem z Warszawy, ale dziękuję za propozycję. Po ilu strzałach ta awaria? I jakie wrażenia ze strzelania, przyjemny? I to czego nigdzie nie znalazłem jak ze skupieniem na tarczy? Z HK Usp trudno z jednej ręki nie trafić w czarne, z a z reksa? :516:

lezyz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 16 grudnia 2017, 21:24
Tematy: 0

Re: Pistolet Rex Zero 1

Post autor: lezyz »

Trudno powiedzieć, ja przez rok przepuściłem przez niego ~2-3k kulek. Poprzedni właściciel nie wiem.

Co do wrażeń i celności - to mój pierwszy pistolet. To ja ograniczam broń - nie ona mnie :)
Z zakupu jestem zadowolony, do dynamiki jest OK, jeśli chodzi o noszenie to jednak jest to ciężki metalowy klocek.

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”