Pomocy! Duży DOT czy Vortex cossfire II 6-24x50

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Status: Offline

Postautor: TZ » 2015-05-21, 14:11

Na wszystkim co posiadam siedzą dwuczęściowe BKL-e średnie. Niski da Ci dyskomfort przy wkładaniu śruta do portu HW 97. Można trochę pokombinować przesuwając optykę, ale wtedy masz niewygodnie z policzkiem na bace, bo to sztuczność tylko będzie i niewygoda. Twoje 40-ci EFR'a znajdzie się plus minus akurat nad portem ładowania, co w przypadku niskiego montażu potrzebuje przyrządu do wkładania śrutu typu pęseta. A nie o to chodzi. Dziecinne paluszki sobie poradzą, moje krokodyle łapska ni cholery.
Średni niczemu nie przeszkadza . Zakres regulacji jest na tyle spory, że spokojnie doklikasz się zera 8-)
Nie jestem specem od HFT. Najczęściej widuję nisko położoną optykę u nich. Niech się zatem wypowiedzą szpece od HFT. Generalnie szkoły są dwie, jak zawsze zresztą. Nisko - daje ci fajną i płaską trajektorię między około 20-30 około. Do tego lepsza tolerancja na niedomierzenie bliższych dystanców. Posadzisz coś wyżej - masz większy kłopot na bliższych i mniej tolerancji, ale za to masz mniej kombinowania na dalszych dystansach i tam możesz więcej błędu popełnić przy ocenie odl. Jak to mówią Mifczowi i tak obojętnie. Mifcz zawsze wie, który metr ostrzeliwuje. Na tym polega Mifczostwo :wink:
Pozdr,
TZ
PFTA / WKFT

Szymek2424
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Szymek2424 » 2015-08-18, 15:39

Witam ponownie. Dzięki wszystkim za zainteresowanie i podpowiedzi. Sprawa wygląda tak, że wczoraj kupiłem hw100 t fsb i leupold docelowo bedzie siedział na niej. I tu moje kolejne pytanie jaki montaż dać tak żeby nie przeszkadzał w wyjmowaniu / wkładaniu magazynka. Rozumiem, że jakiś średni dwuczęściowy bkl czy sportsmach? Mam jakieś 2-3 tygodnie zanim "setka" dojedzie. Za miesiąc będe w PL i chciałbym wszystko poskładać do kupy i w koncu przetestowac hw-97ktb i hw-100. Prosze o pomoc w sprawie montażu. Z góry dziękuje. Pozdrawiam szymon

Awatar użytkownika
Linek

Postautor: Linek » 2015-08-18, 17:41

na HW100 jednoczęściowy OP25C lub Hawke

Szymek2424

Postautor: Szymek2424 » 2015-08-19, 02:16

Masz może Kolego ( lub ktoś inny) jakieś foty jak to będzie wyglądać bardzo bym prosił. Z tego co ogladałem w necie to raczej 2- częściowe widać na hw 100. Pozdrawiam szymon. Mój email szymontunia2@interia.pl
Ostatnio zmieniony 2015-08-19, 07:56 przez Szymek2424, łącznie zmieniany 1 raz.

ds

Re: Pomocy! Duży DOT czy Vortex cossfire II 6-24x50

Postautor: ds » 2018-05-13, 11:48

Szukam i szukam , coś lepszego od dużego dot z ostatnich serii srebrne napisy - lunetę z mniejszą aberracją chromatyczną tak do 2000 zł, Luneta potrzebna do strzelania do tarcz 50 -100 m z 22Lr koniecznie powiększenie 24X Myślałem o Hawke sidewinder :-?

Wróć do „Optyka”