Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Szafa na broń

Moderator: Moderatorzy WBP

gelmir
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Szafa na broń

Postautor: gelmir » 2018-05-18, 08:36

Jak już przyjadą do was te tabliczki to dajcie znać czy mają fabrycznie jakiś klej czy trzeba je samemu przytwierdzać do wewnętrznej strony drzwi od szafy.

Awatar użytkownika
skipper

Postautor: skipper » 2018-05-18, 11:29

Może ktoś wrzucić zdjęcie szafy MLB 150D/10 (brawo 10 k z przegrodą)? Chciałbym zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości..
Jeszcze jedno pytanie, jakiej szerokości są półki montowane w tej szafie?

Awatar użytkownika
Pandariusz

Postautor: Pandariusz » 2018-05-18, 11:44

longer pisze:o czym piszecie. Kupiłem kilka produktów w fabrycesejfów i było ok.
[...]
Robicie bezsensowna aferę...

A więc jedyna słuszna opinia to twoja opinia.
Być może jednak jest ktoś, kto miał inne doświadczenia.
A afery nikt nie kręci tylko został stwierdzony fakt, że podobnie jak krzy17 mieliśmy braki w oznakowaniu. Braki zostały usunięte. Sam kręcisz aferę.

gelmir pisze:Jak już przyjadą do was te tabliczki to dajcie znać czy mają fabrycznie jakiś klej czy trzeba je samemu przytwierdzać do wewnętrznej strony drzwi od szafy.

Moja była podklejona taśmą dwustronną. Wystarczyło przykleić do drzwi.

lemuchr

Postautor: lemuchr » 2018-05-18, 11:53

Jak koledzy czekaliście miesiąc na szafe ze stalopolu to ja wam zadroszczę. Ja czekałem 3 miesiące i największym moim błędem nie był zakup od nich tylko to że nie zamówiłem za pobraniem ;/ Bo po 2 tygodniach bym zrezygnował :(
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D

gelmir

Postautor: gelmir » 2018-05-18, 12:45

Pandariusz pisze:Moja była podklejona taśmą dwustronną. Wystarczyło przykleić do drzwi.

Serio? Zwykłą taśmą dwustronną? Czy przypadkiem takie tabliczki nie powinny być przytwierdzone na stałe, a próba zerwania certyfikatu powinna sie skonczyc jego zniszczeniem? W tej sytuacji to można przeciez 'pożyczać' sobie te tabliczki. To troche tak jakby mieć jakiś certyfikat na okaziciela. Mogę tabliczkę przytwierdzić do dowolnej szafy i w 99% kontrol zapewne to przejdzie no bo przecież jest tabliczka.

Awatar użytkownika
longer

Postautor: longer » 2018-05-18, 12:50

powinny być przyspawane

na poważnie.

Kazdą szafę bez s1 mozesz sam certyfikować za 300,-pln netto. I tabliczka jest na taśmie dwustronnej.
Ostatnio zmieniony 2018-05-18, 12:53 przez longer, łącznie zmieniany 1 raz.
Rule #4 – Identify your target, and what is behind it.

Awatar użytkownika
longer

Postautor: longer » 2018-05-18, 12:55

lemuchr pisze:Jak koledzy czekaliście miesiąc na szafe ze stalopolu to ja wam zadroszczę. Ja czekałem 3 miesiące i największym moim błędem nie był zakup od nich tylko to że nie zamówiłem za pobraniem ;/ Bo po 2 tygodniach bym zrezygnował :(

poźniej będziesz miał kuriera, który będzie ustawiał Cię na baczność. Też poczekasz na dostawę...
Ostatnio zmieniony 2018-05-18, 12:55 przez longer, łącznie zmieniany 1 raz.
Rule #4 – Identify your target, and what is behind it.

Awatar użytkownika
oscyp

Postautor: oscyp » 2018-05-18, 13:00

pisałem kilka stron temu, że te certyfikaty i tabliczki to pic na wodę to mi wszyscy gadali, że co ja tam wiem, to ważne, tego się nie podrobi, to "IMP" wydaje i tym podobne pierdoły... A wg mnie nadal to wszystko jest g*** warte bo ani właściciele szaf ani tym bardziej WPA nie jest w stanie zweryfikować czy certyfikat jest akurat do tej szafy, czy wydał go IMP a nie przypadkiem ktoś sobie wygrawerował itp itd.... To wszystko jest poza jakąkolwiek kontrolą...

shapi

Postautor: shapi » 2018-05-18, 13:28

Bo tak naprawde, to całe certyfikowanie jest na wypadek utraty zawartości. Do tego czasu, to czy certyfikat jest przyklejony na śline, czy leży na dnie, czy jest od dobrej szafy - nieważne, chyba że trafi się jakiś upierdliwy dzielnicowy i trzeba mu tłumaczyć. Równie dobrze tych IMP-owskich nalepek mogłboby nie być, a w razie kontroli pokazywałoby się fakturę ze sklepu z nazwą i klasą sejfu.

W przypadku kradzieży broni z sejfu - wtedy i de facto tylko wtedy klasa sejfu się liczy, w kontekście śledztwa i sprawdzenia czy broń zabezpieczono zgodnie z przepisami i zachowaniem staranności.

Awatar użytkownika
sql
Kontaktowanie:

Postautor: sql » 2018-05-18, 15:26

lemuchr pisze:Jak koledzy czekaliście miesiąc na szafe ze stalopolu to ja wam zadroszczę. Ja czekałem 3 miesiące i największym moim błędem nie był zakup od nich tylko to że nie zamówiłem za pobraniem ;/ Bo po 2 tygodniach bym zrezygnował :(

Eeee. Jeszcze nic straconego. Ja nawet zaliczkę wpłaciłem, ale po trzecim przesunięciu terminu dostawy zarządałem zwrotu zaliczki. Na całe szczęście oddali, choć byłem zły na siebie - wybrałem ich, bo właśnie zadeklarowali najkrótszy termin, a bardzo mi zależało na czasie. Poczekałem sobie ich termin x3 plus termin Konsmetalu. Ale przynajmniej szafę mam porządną :).
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

gelmir

Postautor: gelmir » 2018-05-18, 19:01

Kupując swoją szafę dzwoniłem do różnych firm i za każdym razem jak słyszałem 'nie mamy na stanie, ale będzie za 2 tygodnie' to grzecznie sie żegnałem i odkładałem słuchawkę. Nie ma sensu czekać jeżeli nie są w stanie ci precyzyjnie określić terminu dostawy. Dodatkowo zawsze przez telefon można negocjować cenę zakupu więc polecam się kontaktować bezpośrednio.

Awatar użytkownika
sql
Kontaktowanie:

Postautor: sql » 2018-05-19, 06:45

Jeśli kolega odnosi się do mnie, to ja brałam szafę pod wymiar - nigdzie takiej dużej od ręki nie było, Stalpol zadeklarował że ja najszybciej zbuduje.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

REDs

Postautor: REDs » 2018-05-19, 08:36

Mam Brawo 4 z fabryki sejfów, akurat w dniu zamówienia nie mieli ich na stanie, uprzedzili telefonicznie że trzeba zaczekać. Kurier przywiózł z tego co pamiętam po 7 dniach od zamówienia. (kupowałem w marcu br.)
Szafa nie uszkodzona, z kompletem naklejek i certyfikatów, kurier miły dzwonił tylko raz żeby powiedzieć o której godzinie będzie na miejscu.
Ostatnio zmieniony 2018-05-19, 08:38 przez REDs, łącznie zmieniany 1 raz.

agresto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: agresto » 2018-05-19, 18:14

To ja moze jeszcze dodam od siebie. Szafe w Stalpolu zamowilem na targach Hubertus w-wie gdzies pod koniec kwietnia.
Miala byc gotowa za dwa tygodnie. Nie udalo sie. Przed dlugim weekendem poinformowano mnie iz zejdzie z linii zaraz po.
Przyznam ze nie spieszy mi sie poniewaz i tak jeszcze nie mam pozwolenia (WPA warszawa - papiery zlozone 26.03 - czas niby maja do 27.05).
7.05 telefon ze szafa gotowa - czekaja na przelew. Przelew puszczony 13.05. 14.05 info ze wyslana i kurier bedzie sie kontaktowal. 15.05 status przesylki mowiacy o wyladowaniu towaru w terminalu. Czyli tego samego dnia powinna byc dostawa. Zero informacji, zero telefonow. 16.05 to samo. Napisalem do stalpolu. Interweniowali. 17.05 po 20 dzwoni kurier. "bede po 21". Przyjechal 21:45. Szafa wyladowana, juz na moim wozku po czym pada pytanie. Kto placi Pan czy Pani (bylem z zona). WTF?!?! Przeciez zaplacone - poszedl przelew - 14.05 mieli u siebie na koncie. Kurier stwierdzil ze bez kasy szafy nie wyda bo tak ma w papierach. Ponowny zaladunek na samochod. Wqrw na maxa i pare listow do stalpolu. 18.05 kolejnych pare bo z drugiej strony cisza. Okazalo sie ze ktos tam cos tam pomylil i juz wszystko zalatwione. Dostawa bedzie dzisiaj (czyli 18.05 - piatek), pod wieczor jeszcze telefon z zapewnieniem ze dzisiaj bedzie ale zebym jeszcze zadzwonil do kuriera i go pogonil. Mamy sobote, status przesylki "zaplanowane doreczenie" (czy jakos tak - wisi tak od 18.05 od 15:50). Mamy sobote 19.05 po 18. Kurier pewnie ma wazniejsze sprawy w weekend niz wozenie jakiejs durnej przesylki. Zobaczymy co bedzie dalej.
Zaluje tylko ze nie przeczytalem opini o tej firmie wczesniej. Na pewno zakup byl by w innej firmie.
Ostatnio zmieniony 2018-05-19, 18:15 przez agresto, łącznie zmieniany 1 raz.

krzy17

Postautor: krzy17 » 2018-05-19, 20:14

krzy17 pisze:Czy osoby posiadające taką szaf:
https://fabrykasejfow.pl/szafy-na-bron- ... iczny.html

mogą opowiedzieć lub wrzucić zdjecie tabliczki znamionowej, ew. samej naklejki hologramowej?
Moja szafa nie ma żadnych oznaczeń, ani naklejki.

Standard wykończenia też nie porywa, ale to tłumaczę ceną.

Po mailu bardzo sprawny kontakt telefoniczny ze sklepu oraz od producenta.

Tabliczka do przyklejenia została już do mnie wysłana.
Ponadto "standard wykończenia" okazał się być jednak istotny dla firmy i szafę wymienią, ale muszę poczekać 3 tygodnie na dostawę.

Pomimo problemów z terminem dostawy (magia promocyjnej oferty) fabrykasejfow staje na wysokości zadania.

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”