Kupuję pierwszą wiatrówkę. HELP

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
MichalK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2005, 11:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kupuję pierwszą wiatrówkę. HELP

Post autor: MichalK »

Witam wszystkich Airguns'owych fachowców i całą resztę :!:


Ostatnio wpadł mi w ręce katalog z KOLTERA i strasznie sie napaliłem na jakiegoś gana. Dobrze że trafiłem na to forum bo w tej chwili byłbym 'szczęśliwym?' posiadaczem BMK-19 za 499zł (w sklepie zapewniali mnie że rewelacja, a z opisu na www.bron.pl to już zupełny ideał).

Wiatrówka ma mi służyć do strzelania w różnego rodzaju puszki, butelki, korki itp. oczywiście tarcza też wchodzi w grę. Odległość 30 metrów myśle że jest wystarczająca. Myślę też o kupieniu lunetki 3-7x20 Tasco :)

Po dosyć wnikliwym prześledzeniu waszych wypowiedzi wywnioskowałem że najodpowiedniejszy byłby dla mnie HW30s. Jednakże twierdzicie że jest trudno dostępny w Polsce (myśle tylko o nówce) cena jest troszkę wyższ od 600 zł jakimi dysponuję. Dlatego skupiłem uwagę na SLAVI. I tu: czy wybrać 360, 361, 361 lux ??? Drugą alternatywą jest Hatsan 55.
Przede wszystkim chciałbym aby wiatrówka długo mi służyła i nie wymagała przeróbek po wyciągnięciu z pudełka. Z moim doświadczeniem tuning mógłby mieć nie koniecznie oczekiwany efekt, bo w końcu takie zabawy wymagają doświadczenia :?

Byłbym wdzięczny za konkretną radę.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2005, 14:48 przez MichalK, łącznie zmieniany 1 raz.
TomAcik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2918
Rejestracja: 29 listopada 2002, 21:32
Tematy: 64
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TomAcik »

Sobie kup Slavię 631 będziesz zadowolony.
Dla nas wytnij ze swojego postu wątek wróbelka - my nie bedziemy niezadowoleni.
Powodzenia.
Go ahead - make my day.
Leopoldos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 432
Rejestracja: 29 grudnia 2003, 09:54
Tematy: 29
Lokalizacja: Ciechanów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kupuję pierwszą wiatrówkę. HELP

Post autor: Leopoldos »

MichalK pisze:Witam wszystkich Airguns'owych fachowców i całą resztę :!:
.
Witam serdecznie
MichalK pisze:(no i może czasem jakiś wku...ący wróbelek :twisted: ).
Człowieku czy ty aby na pewno wiesz co piszesz??. W tym forum nie ma miejsca na takie uwagi.
MichalK pisze:Po dosyć wnikliwym prześledzeniu waszych wypowiedzi wywnioskowałem że najodpowiedniejszy byłby dla mnie HW30s. Jednakże twierdzicie że jest trudno dostępny w Polsce (myśle tylko o nówce) cena jest troszkę wyższ od 600 zł jakimi dysponuję. Dlatego skupiłem uwagę na SLAVI. I tu: czy wybrać 360, 361, 361 lux ??? Drugą alternatywą jest Hatsan 55.

Proponuję bardziej wnikliwie użyć lupki. Jest tam sporo informacji na temat wszystkich podanych przez ciebie mogeli wiatrówek, jak również ich dostepności na polskim rynku.
Ja posiadając około 600 złotych dołożył bym jeszcze z 50 i kupił HW-30.
Miłej lektury życzę.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2005, 12:41 przez Leopoldos, łącznie zmieniany 1 raz.
teston
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2559
Rejestracja: 22 listopada 2002, 09:42
Tematy: 125
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: teston »

I daruj sobie to cos 3-7x20 z napisem "Tasco" lub jakikmkolwiek innym. To nie ma prawa dzialac.
Pozdrawiam
TK Teston
Dvorkin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 974
Rejestracja: 13 czerwca 2004, 00:41
Tematy: 63
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Dvorkin »

Zamiast wiatrówki przeznacz te pieniądze na relanium, reladorm, tudzież jakieś inne środki uspokajające. wk***iają cię wróbelki ? To znaczy że z tobą jest coś nie tak , a nie z wróbelkami. Po pierwsze jest to nielegalne a po drugie jak można strzelać do żywego tylko po to żeby zabić ? Bo chyba nie głodujesz ? Jak czytam takie bzdury to mnie normalnie szlag trafia.
Smoka zabić jest trudno, ale starać się trzeba.
Awatar użytkownika
Engeneer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 11 marca 2004, 13:45
Tematy: 33
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Engeneer »

Witam

Jeśli już zastanawiasz się nad HW 30s i nie spieszy Ci się bardzo to może poczekaj jeszcze trochę, dozbieraj kasy i go kup. Wprawdzie nie strzelałem z niego ale na forum jest wielu zadowolonych użytkowników tego karabinka :wink: Ja osobiście mam slavie i też jestem zadowolony ale z orginału niewiele zostało. Strzelałem też z kilku slavii tuningowanych przez hogana i super śmigają, po założeniu tłumika jego roboty są naprawdę ciche.

Możesz kupić slavke np. u Tonia albo na allegro i dać do tuningu lub poszukać czegoś na forum. Jest HW30S i pewnie slavka też się znajdzie.

Tą "optykę" 3-7x20 lepiej sobie odpuść bo możesz wzrok zepsuć. Nieważne jakiej firmy, to chłam, no chyba że jakiś simons Pro Diamond 1,5-5x20 ale ten już trochę kosztuje.

Ja przez parę miesięcy strzelałem z otwartych choć DO 3-9x40 leżała w szufladzie :wink:
Ślaski Klub Strzelecki "HUNTER" LOK
LG 300 Dominator + Leupold Competition
VALDI
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3292
Rejestracja: 24 października 2003, 14:36
Tematy: 64
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VALDI »

:lol:
Witam wszystkich Airguns'owych fachowców i całą resztę
My również witamy Ciebie - :P
Wiatrówka ma mi służyć do strzelania w różnego rodzaju puszki, butelki, korki itp. oczywiście tarcza też wchodzi w grę .Odległość 30 metrów myśle że jest wystarczająca.
W tym przypadku proponuję Slavie 631. Cena ok. 400 zł + dopieszczenie mechanizmów, wszystko razem powinno kosztować u Hogana (kolega z forum) nie więcej jak wspomniane 600 zł, razem z tłumikiem :shock: .
Z moim doświadczeniem tuning mógłby mieć nie koniecznie oczekiwany efekt, bo w końcu takie zabawy wymagają doświadczenia
Tak jak Ci wyżej napisałem skontaktuj się z " Hoganem " i masz problem z głowy :roll: .
I jeszcze jedno :wink: , do strzelania na 30 metrów nie potrzebujesz lunetki. Jak dozbierasz kasy to zamontuj sobie coś za 200-250 zł i masz wszystko co do rekreacji i zabawy Ci na początek potrzeba. Jak spodoba Ci się zabawa z nami w strzelanie z wiatrółweki to Slavie 631 sprzedaż bez zbytniej straty dla siebie i następnie kupisz coś lepszego- HW 97 , lub TX 200.

Tylko proszę Cię nie pisz już więcej tych bzdur na temat - wróbelków - nawet jak są wk.....jące :lol: .

Pozdr.
waldek
Żyć to nie znaczy czekać aż burza przejdzie, ..... ale nauczyć się tańczyć w deszczu.
Gary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 301
Rejestracja: 07 listopada 2004, 07:56
Tematy: 0
Lokalizacja: WielkaPolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Gary »

Lepiej daruj sobie i nie kupuj nic. Wiatrówka to nie dla Ciebie.
Jeżeli dzisiaj Ciebie w...rwia wróbelek jutro może ktoś inny i cała zabawawa noże sie żle skończyć :shock:
Przemyśl moją i innych radę. Bardzo proszę :twisted:
Z tych też względów na temat przez Ciebie wywołany nic nie piszę :!: :?:


Gary
pozdrawiam.
Bogusław
Jan Kraśko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1537
Rejestracja: 11 grudnia 2004, 15:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jan Kraśko »

Słusznie mówisz, Gary. Ci od wróbelków powinni sie najpierw trochę podleczyć, choc ponoc to nieuleczalne.
VALDI
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3292
Rejestracja: 24 października 2003, 14:36
Tematy: 64
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VALDI »

:(

No koledzy nie przesadzajmy :? , wyrwało się koledze " głupie zdanie ", a kto ich nie popełnia :?: :twisted: . Pozwólmy mu zacząć od nowa, pozwólmy na rechabilitację, zanim skreślimy go z listy naszych znajomych
Dajmy szansę każdemu i pomózmy tym co tej pomocy potrzebują. Kiedyś i dziś nadal w wielu umysłach ludzkich wiatrówka kojarzy się większości z narzędziem przemocy, narzędziem do zabijania niewinnych ptaszków, wróbelków i innych też :twisted: . Napisał spontanicznie to co wie na tamat wiatrówki, może gdy zrozumie że ta zabawka może służyć do innych celów nie będzie myślał o strzelaniu do ptaków. Zamykając mu usta nic nie osiągniemy, wręcz przeciwnie :( .
Uczyć to nie znaczy - bić za złe uczynki - , uczyć to znaczy tłumaczyć i umożliwić zrozumienie i porównanie złego z dobrym, udowodnić przewagę tego drugiego :roll:


Pozdrawiam
waldek.
Żyć to nie znaczy czekać aż burza przejdzie, ..... ale nauczyć się tańczyć w deszczu.
architect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 97
Rejestracja: 14 kwietnia 2005, 13:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: architect »

No to chłopak na forum chyba nie wróci przez te wróbelki :lol: :lol: :lol:
teston
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2559
Rejestracja: 22 listopada 2002, 09:42
Tematy: 125
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: teston »

Wroci, ale pod innym nickiem :wink:
Pozdrawiam
TK Teston
Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strider »

...
Ostatnio zmieniony 19 września 2014, 08:59 przez strider, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MichalK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2005, 11:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MichalK »

Ludzie wyluzujcie z tym WRÓBELKIEM, nowy ma prawo popełnić gafę. Poprawie sie, a ty LEOPOLDAS kup sobie relanium jak cie szlag trafia :lol:

Już go usunąłem
Awatar użytkownika
MichalK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2005, 11:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MichalK »

Sorka, uwaga z relanium do DVORKIN
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”