Prezes ROMB szuka odważnego...

Moderator: Moderatorzy WBP

xkukux
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 10 czerwca 2014, 15:56
Tematy: 
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Prezes ROMB szuka odważnego...

Post autor: xkukux »

Kopiuję co p. Andrzej nie znany napisał na fejsbuku.

SZUKAM ODWAŻNEGO I ZDETERMINOWANEGO ŻOŁNIERZA, POLICJANTA LUB FUNKCJONARIUSZA INNEJ UZBROJONEJ FORMACJI PAŃSTWOWEJ, W CELU PRZEPROWADZENIA POSTĘPOWANIA O WYDANIE POZWOLENIA NA BROŃ W CELU DOSKONALENIA UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH!!!!
Jakiś czas temu wysłałem do MON pismo z projektem ustawy o zmianie ustawy o broni i amunicji. W tym projekcie postulujemy ustanowienie kategorii broni dla doskonalenia umiejętności zawodowych. Załączam odpowiedź z MON. Rzeczywiście MON ma rację, że katalog ważnych przyczyn jest otwarty i mon ma rację, że na podstawie aktualnej ustawy można o takie pozwolenie wystąpić. Jednak wpisanie do katalogu ważnych przyczyn i opisanie tej ważnej przyczyny dawałoby taki skutek, że nie byłoby uznaniowości organów administracji, przy wydawaniu pozwolenia na broń. Na podstawie aktualnego stanu prawnego można wystąpić o pozwolenie na broń w celu doskonalenia umiejętności zawodowych, jednak decyzja będzie miała charakter uznaniowy. Sprawa może dotyczyć żołnierzy i policjantów, albo funkcjonariuszy innych państwowych formacji uzbrojonych. Sprawa jest o tyle ważna, że w ten sposób można wykształcić praktykę i będzie łatwiej zdobyć pozwolenia na broń.
W związku z tym i z uwagi na treść pisma pytam, czy znajdzie się chętny do tego, aby podjąć całą procedurę. Koszt jaki będzie musiał ponieść to 242 zł opłata skarbowa. Z uwagi na zależności służbowe, konieczna jest determinacja i odwaga. ZACHĘCAM ! Całym postępowaniem ja się zajmę. Odważnych proszę o kontakt na adres andrzej@nie znany.pl

link do listu, który A. nie znany dostał z MONu.
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... c21c3052a0
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3021
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strk »

Czytając uzasadnienie, widać wyraźnie, że MON żyje w matriksie. Czyżby generalicja podsyłała fałszywki w kwestii szkolenia strzeleckiego?

Sprawdź PM.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
flinta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 26 lutego 2010, 15:33
Tematy: 
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: flinta »

Odważne to jest to co napisał p. oberradca...
xkukux
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 10 czerwca 2014, 15:56
Tematy: 
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xkukux »

Oni otwarcie przyznać nie mogą jaki jest stan rzeczy, Policja pewnie podobnie. Pewnie ich zdanie (w tym ww. pułkownika) będzie się brało pod uwagę przy ew. opiniowaniu tego pomysłu i to dość niepokoi, ale może znajdą się inni, którzy kłód pod nogi rzucać nie będą.
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3021
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strk »

Zagalopowałem się z tym twierdzeniem o "fałszywkach" i matriksie i głowę posypuję popiołem.

Otóż wystarczy, że MON przyjmie odpowiednio niskie normy szkolenia i wyszkolenia - wtedy twierdzenie o właściwym czasie trwania szkoleń i ilości amunicji jest prawdą w 100%.
Co tam, nawet w 150%.

Zacytuję sam siebie:
Wyobraź sobie, że w tym roku pobiłem rekord ilości wystrzelonej amunicji: 36 sztuk z czego 20 przedwczoraj, również bijąc rekord punktacji: 192 na 200 - dzięki filmom instruktażowym gunpoint.tv . Doszedłem więc do wniosku, że broń "kolekcjonerska" będzie tym czego szukam: nie dość, że będę mógł posiadać interesujące mnie egzemplarze, to jeszcze będę mógł samodoskonalić umiejętności strzeleckie. 9x18mm sprzedawane w pudełku po 50 sztuk za jakieś 50pln to średni dwuletni przydział amunicji pistoletowej na przeciętnego ŻZ w SZRP, a w PP jeszcze mniej (...)
Jesteśmy dobrze wyszkoleni? Jesteśmy. :) Ani guzika ^$#)(@ nie oddamy. (Przecież nie bez powodu strzelanie do tarczy 23P wykonuje się na 15m, a nie na 25 jak 10 lat temu)

Pozdrawiam Departament Prawny MON.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
xkukux
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 204
Rejestracja: 10 czerwca 2014, 15:56
Tematy: 
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: xkukux »

Kolego, jakiś czas temu na tym forum nie bał się zabrać głos Policjant (pozdrawiam!), który przyznał otwarcie, że w jego jednostce strzela się 18 nabojów na rok.
Także tym bardziej sprawa warta jest uwagi.
JasonFly
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 30 listopada 2013, 19:10
Tematy: 
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JasonFly »

Kiedyś w TVN śmiali się, że gdzieś w bidnej komendzie ćwiczą bezstrzałowo - ja uważam, że każde szkolenie funkcjonariusza powinno się odbywać bezstrzałowo w wymiarze co najmniej 10 h w celu obycia z bronią, nawyków, itp. Służba Więzienna strzela jeszcze mniej - około 6 szt. na półrocze.
Savallas@
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 240
Rejestracja: 17 lutego 2010, 18:46
Tematy: 
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Savallas@ »

NIech pan "AT" tak przeprowadzi sprawe formalnie aby nikogo nie narazac.
Latwo sie slizgac na plecach innych ..
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

A możesz podpowiedzieć jak może to uczynić bez osoby, która jest żołnierzem lub funkcjonariuszem? :103: O ile wiem, to AT jest cywilem więc sam o takie pozwolenie wystąpić nie może.
Savallas@
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 240
Rejestracja: 17 lutego 2010, 18:46
Tematy: 
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Savallas@ »

A jak mozna przeprowadzic teoretyczny dowod fizyczny?
Zapewni temu czlowiekowi opieke prawna w razie szykan ?
Krzysiek85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 51
Rejestracja: 03 września 2013, 14:13
Tematy: 
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysiek85 »

JasonFly pisze: - ja uważam, że każde szkolenie funkcjonariusza powinno się odbywać bezstrzałowo w wymiarze co najmniej 10 h w celu obycia z bronią, nawyków.
To akurat popieram!! tylko żeby zwieńczyć ten trening manualny potrzebne jest również sporo treningu ogniowego bo bez tego połowa pracy idzie na marne.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Snipper_is »

Savallas@
Widzisz. Reprezentujesz typowego...........
Pan AT oferuje wszelka pomoc. Dla kogos kto by chciał wystąpić o takie pozwolenie. A Ty już imputujesz że chce się ,, ślizgnąć ". Przecież sprawa postawiona jest jasno
EEEEEhhhhh życie
Jak pan AT zaproponuje pomoc przy rejestracji broni przywiezionej zza granicy na mienie przesiedleńcze ( jakakolwiek kategoria ) to (o ile będzie to w czasie kiedy sam będę wracał do Ojczyzny) sam będę pierwszym ochotnikiem by taki szlak przecierać. Pisze już o rejestracji bo prywatnie ( i nie obiektywnie ) uważam że obywatel polski mający broń (legalną i dozwoloną w Polsce ) za granicą to powinien występować nie o pozwolenie tylko już o rejestrację ( tak wiem że to marzenie ale ponoć marzenia nic nie kosztują ) :)
Snipper
Savallas@
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 240
Rejestracja: 17 lutego 2010, 18:46
Tematy: 
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Savallas@ »

Snipper. Moze I typowego ...
Tylko ze ja patrze na sprawe I dzialania AT z troche innej perspektywy.
Moze dla tego ze mialem innego kandydata na prezesa.
A moze I z innych powodow.
ROMB gdy byl zakladany mial jasno wytyczone cele. I tyle.
Pozdrawiam.

P.S. Niestety o pozwolenie bedziesz musial wystapic. Ale nie demonizujmy tak naszej sytuacji. Jestem przekonany ze w Twojej sytuacji wszystko zakoczy sie sukcesem.
Awatar użytkownika
Snipper_is
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1682
Rejestracja: 17 sierpnia 2008, 03:20
Tematy: 
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Snipper_is »

Ja nie miałem żadnego wpływu na wybór Prezesa ale patrząc co Pan AT robi dla ,,sprawy strzelców " na chwilę obecna cieszy się moim nieograniczonym poparciem. Patrząc obiektywnie bo oceniam po działaniach a nie po obietnicach to nie mam Mu nic do zarzucenia. Ale to moje prywatne zdanie
Pozdrawiam Snipper
Ps. Ja tez uważam że akurat Moja sprawa ma duże szanse pozytywnego zakończenia. Ale tak to opisałem w razie gdy by było inaczej. Moja sytuacje nie jest zbyt wiele razy spotykana w Polsce
Snipper
Awatar użytkownika
Waldek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 632
Rejestracja: 21 lipca 2003, 02:40
Tematy: 
Lokalizacja: Warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Waldek »

Jakoś nie widzę tych odważnych i bohaterskich Policjantów czy Żołnierzy skłonnych do konfrontacji. A tak biadolą.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”