Czuję się oszukany dlatego potrzebuję obiektywnej oceny

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 121
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

A ja sobie myślę że gość zna to forum i teraz się tylko śmieje pod 'wąsem" :-D
Outside pisze:Napisz do sprzedawcy że sprawdziłeś i wiatrówka jest FAC. Że zgłaszasz fakt sprzedaży broni przez allegro na policję.
Kolego nie obraź się na mnie ale :
Wiesz jak ja bym nazwał taką podpowiedz :?: czym ona się różni od tego co jest tutaj opisywane.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
rc.poznan
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: rc.poznan »

Jka pisze:A ja sobie myślę że gość zna to forum i teraz się tylko śmieje pod 'wąsem" :-D

Jka
Może i się śmieje, może się cieszy ale zrobię wszystko zgodnie z literą prawa aby odzyskać swoje pieniądze.

Szkoda, że miejscowość Przecław w województwie podkarpackim skąd pochodzi sprzedający to ponad 500km od mojego miejsca zamieszkania bo może gdybym pojechał osobiście to by się łatwiej udało nawiązać porozumienie ;)
Awatar użytkownika
mahonxx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 408
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:31
Tematy: 36
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mahonxx »

@rc.poznań, daleko masz to sprzedawcy? Jak daleko to i dobrze i jak blisko też dobrze. Jak blisko to dobrze, bo można się go osobiście spytać jak się na tą sprawę zapatruję. Jak daleko, to też dobrze, bo w sytuacji pozwu cywilnego musi zapi..ć do Poznania.
A z drugiej strony, to Ci się dziwię, to nie jest twój pierwszy sprzęt, coś tam sprzedajesz i kupujesz na K/S,a między AA200 i AA400 to jest naprawdę kolosalna różnica.
lansky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 09 grudnia 2011, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lansky »

No i właśnie dlatego ja bym napisał, że oszust, niech spróbuje w sądzie udowodnić, że nie mam racji go tak nazywając :!:
Masz rację , ale problem polega na tym że jak wchodzisz w spór to takie słowa jak "oszust" "oszukał" nie wpiszesz w tym formularzu , wyskakuje komunikat że masz tego słowa nie używać , chyba że normalnym @ ale co to da?

Druga sprawa jeśli ktoś nastawił się na oszustwo to będzie naprawdę trudno , bo dla jednego stan dobry to jest właśnie że wizualnie jest ok a dla innego że technicznie , więc dochodzi teraz sprawa rzeczoznawcy (koszty) prawnik (koszty) może okazać się że taka AA 200 w końcu po wygranej nawet w Sądzie będzie nas drogo kosztować , może nawet ten oszust to ktoś od nas z forum więc czyta , naprawdę trudna sprawa bo aukcja nie zawiera "kłamstw" jedynie stwierdzenie sprzedającego .

Moją sprawę Prokurator umorzył choć przestępstwo było ewidentne , no gość jeszcze kilka innych osób oszukał , nawet nadal jest na Allejaja i nawet konta mu nie zablokowali , dopóki płaci jest wszystko ok , niby .
rc.poznan
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: rc.poznan »

mahonxx pisze:@rc.poznań, daleko masz to sprzedawcy? Jak daleko to i dobrze i jak blisko też dobrze. Jak blisko to dobrze, bo można się go osobiście spytać jak się na tą sprawę zapatruję. Jak daleko, to też dobrze, bo w sytuacji pozwu cywilnego musi zapi..ć do Poznania.
A z drugiej strony, to Ci się dziwię, to nie jest twój pierwszy sprzęt, coś tam sprzedajesz i kupujesz na K/S,a między AA200 i AA400 to jest naprawdę kolosalna różnica.
Tak masz rację, że to nie mój pierwszy sprzęt ale czy ktoś mi wierzy czy nie to ja nigdy nie miałem do czynienia z Air Arms, a sprzęt miał być po prostu miłym wstępem dla chrześniaka, a że był to cały zestaw to zawierzyłem na słowo pisane - być może jestem zbyt łatwowierny i pewnie bierze się to z tego, że nigdy by mi do głowy nie przyszło kogoś oszukać to czasami zapominam, że nie każdy wyznaje taką samą zasadę.
Awatar użytkownika
maut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 25 sierpnia 2009, 19:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Starachowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maut »

mahonxx pisze: Jak daleko, to też dobrze, bo w sytuacji pozwu cywilnego musi zapi..ć do Poznania.
Rozprawa w sądzie odbywa się w miejscu zamieszkania pozwanego.
WH+BE
lansky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 09 grudnia 2011, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lansky »

@
rc.poznan A jak wygląda sprawa korespondencji co On na to ? bo widz że ma 100% pozytywnych komentarzy wiec chyba nie jest jakimś cwaniakiem .

Ja wam powiem że w jakieś rozwiązania prawne nie wierzę , sam zostałem zwałkowany na prawie 10 tys zł , z prawnym wyrokiem Sądu i co ? ano nic nie można wyegzekwować tej sumy ,komornik rozkłada ręcę ponoć suma zbyt niska do intensywnego działania .
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2013, 10:39 przez lansky, łącznie zmieniany 2 razy.
rc.poznan
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: rc.poznan »

lansky W opisie zostały użyte słowa do określenia stanu jako bardzo dobry, a stanem bardzo dobrym na pewno nie jest ucięta brzeszczotem osada jak i problem z dźwignią ładowania.
Sprzedający jeszcze napisał, że przebieg tego sprzętu to ok 1h po czym leżała nieużywany ok 1roku
"BYŁ TO PREZENT OD DZIADKA DLA MOJEGO SYNA POSTRZELALI TYM MOŻE GODZINĘ I LEŻY NIEUŻYWANA OD ROKU"

Dla mnie stan bardzo dobry i przebieg ok 1h wskazuje na sprzęt który jest bliski ideałowi.

Właśnie sprzedający w zaparte twierdzi, że sprzęt w jego ocenie jest w bardzo dobrym stanie i przed wysyłką był sprawny (ciekawe jak to weryfikował mając milimetr kurzu na szkle)
Twierdzi, że mogę być naciągaczem i próbuję jakiś sztuczek aby naciągnąć go na kase.
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2013, 10:38 przez rc.poznan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 121
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

rc.poznan pisze:
Może i się śmieje, może się cieszy ale zrobię wszystko zgodnie z literą prawa aby odzyskać swoje pieniądze.
I słusznie, ucieszył mnie ten wpis " zgodnie z literą prawa" tylko proszę nie sugeruj się wszystkimi podpowiedziami jakie tutaj dostałeś. To jest tylko Forum internetowe.

A może wpierw spróbuj postrzelać z tej wiatrówki, zobacz co i jak.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
rc.poznan
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: rc.poznan »

Jka pisze:
rc.poznan pisze:
Może i się śmieje, może się cieszy ale zrobię wszystko zgodnie z literą prawa aby odzyskać swoje pieniądze.
I słusznie, ucieszył mnie ten wpis " zgodnie z literą prawa" tylko proszę nie sugeruj się wszystkimi podpowiedziami jakie tutaj dostałeś. To jest tylko Forum internetowe.

A może wpierw spróbuj postrzelać z tej wiatrówki, zobacz co i jak.

Jka
Obawiam się tego, że moja najmniejsza ingerencja w sprzęt w przypadku wystąpienia na drogę sądową może być potraktowana jako umyślne lub nieumyślne uszkodzenie sprzętu co mogłoby zmniejszyć moje szanse na pozytywne rozpatrzenie sprawy :-/

A ja nie chce nikogo naciągać na jakieś naprawy czy częściowe zwroty pieniędzy, ja po prostu chce zwrócić to co dostałem i otrzymać pieniądze jakie zapłaciłem.
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2013, 10:50 przez rc.poznan, łącznie zmieniany 2 razy.
lansky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 09 grudnia 2011, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lansky »

Właśnie sprzedający w zaparte twierdzi, że sprzęt w jego ocenie jest w bardzo dobrym stanie i przed wysyłką był sprawny (ciekawe jak to weryfikował mając milimetr kurzu na szkle)
Czyli zna stan faktyczny , i wie żeby to zweryfikować trzeba dużo czasu i nerwów , ja radzę tak piszesz do gościa :
1- sprzęt jest lipny stan bardzo zły
2- jeśli nie odda części kasy ,to mega negatyw i zgłoszenie do ALlegro
3- droga Sądowa (tylko cywilna , ale dużo kasy czasu i wynik raczej niekorzystny dla obu stron ) nie polecam
4- może sumienie go ruszy i dogada sie z Tobą , najlepsza opcja dla obu stron , bo jeśli jest z tego forum to na pewno będzie ukamieninowany jeśli się wyda no i wstyd.

W moim przypadku z Alledrogo zawiadomienie było z Urzędu , czyli priorytet mimo tego umorzono sprawę , to powinno dawać do myślenia .
rc.poznan
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: rc.poznan »

lansky
Oto treść maila jaki wysłałem do sprzedającego po otrzymaniu paczki.
Może zbyt ostro, a może wręcz zbyt łagodnie ale na tamtą chwilę uważałem, że słusznie:

Dzień dobry

Właśnie odebrałem przesyłkę i na wstępie ugodowo proponuję jej odesłanie i zwrot pieniędzy ponieważ stan sprzętu diametralnie różni się od opisu przedmiotu na aukcji, a stan mechaniczny nie pozwala na jej użytkowanie.

Chcę zwrócić uwagę, że na aukcji był jednoznaczny opis który mówił o bardzo dobrym stanie wiatrówki przez co zdecydowałem się na jej zakup.

Po jej rozpakowaniu dokonałem dokumentacji fotograficznej stanu dostarczonego przedmiotu.

Mechanicznie niesprawny jest dźwignia ładowania co uniemożliwia dokładne sprawdzenie sprzętu do tego dochodzi zabrudzona optyka lunety oraz liczne mechaniczne otarcia które dyskwalifikują sprzęt nawet do oceny jego stanu jako dobry.

Proszę o wskazanie adresu zwrotnego na który mam odesłać sprzęt i informację w jakim czasie otrzymam zwrot wpłaconych pieniędzy za w/w przedmiot?
lansky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 09 grudnia 2011, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lansky »

Taka dokumentacja nie wiele pomorze jeśli paczka nie była otwarta w obecności kuriera czy listonosza .

Ja proponuje jeśli tego nie zrobiłeś zacząć od negatywa , dobrze opisać sprawę .
rc.poznan
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: rc.poznan »

lansky pisze:Taka dokumentacja nie wiele pomorze jeśli paczka nie była otwarta w obecności kuriera czy listonosza .
Ale obciętej osady nie da się podważyć ponieważ na aukcji widać jej długość, a ja zrobiłem zdjęcia szczególowe.
A na dodatek jest informacja w temacie od daras że osada została obcięta, a wie coś o tym bo ją robił z tego co doczytałem.
Ja proponuje jeśli tego nie zrobiłeś zacząć od negatywa , dobrze opisać sprawę .
Najgorsze jest to, że komentarz to chyba 250 znaków więc ciężko opisać zagadnienie :-/
lansky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 09 grudnia 2011, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lansky »

Najgorsze jest to ze w razie czego to prawnicy się nachapią a Ty zostaniesz z łapa w nocniku , taka jest prawda nawet jak będziesz miał prawomocny wyrok Sadu możesz nie zobaczyć ani złotówki , tak dbają o nas w mojej sprawie (nie Alledrogo) gdzie na początku była kwota 6900 zł n ataką kwotę mnie oszukano + sprawa cywilna + prawnicy wyszło prawie 14 tysiecy z czego nie odzyskałem ani złotówki , morał z tego trzeba było zostać przy kwocie 6900 , ech .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”