EKB na CP w świetle nowej ustawy

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Thurisaz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 314
Rejestracja: 01 października 2007, 21:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

EKB na CP w świetle nowej ustawy

Post autor: Thurisaz »

Myślę, że skoro jutro wchodzi w życie nowela ustawy o BiA, to warto już założyć taki temat i wpisywać w nim nasze doświadczenia z wyrabianiem EKB na CP.
Na początek moja rozmowa telefoniczna z WPA jednej z Komend Wojewódzkich policji (na razie nie napisze jakiej).
Pan oficer z rzeczonego wydziału, na moje pytanie o EKB na CP w związku z rychłym wejściem noweli ustawy odpowiedział, że nie widzi problemu. Dobrze by było gdybym miał jakiś kwit zakupu broni. Na moje stwierdzenie, że przez prawo nie jest wymagane dokumentowanie obrotu bronią CP z przed daty podanej w ustawie, czyli posiadanej bez zezwolenia stwierdził, że to jest jednak broń palna i taki jakiś kwit zakupu (fakturę, paragon, czy umowę) dobrze byłoby mieć. ALE następnie stwierdził, że to jest jednak moja sprawa, czy mam taki kwit, czy też nie. Tak więc mam wypisać wniosek (podając stosowne, potrzebne dane), uiścić odpowiednie opłaty, złożyć go po 10 marca i już. Tak więc myślę, że problemu żadnego być nie powinno. Zobaczymy. 8-)
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2014, 04:20 przez Thurisaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem przekonany, że noże, pistolety, rewolwery, to po prostu rodzaj męskiej biżuterii - Bill Ruger
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stangret »

Obyś dobrym prorokiem był :)
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
dzinks2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 01 sierpnia 2009, 17:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dzinks2 »

Skoro nie robią problemów tzn, że nie dostali jeszcze wytycznych z KGP, bo ci już tam pewnie kombinują jak utrudnić życie obywatelom...
Awatar użytkownika
Thurisaz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 314
Rejestracja: 01 października 2007, 21:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Thurisaz »

dzinks2 pisze:Skoro nie robią problemów tzn, że nie dostali jeszcze wytycznych z KGP, bo ci już tam pewnie kombinują jak utrudnić życie obywatelom...
A więc należy się śpieszyć, zanim te wytyczne nadejdą. :)
Jestem przekonany, że noże, pistolety, rewolwery, to po prostu rodzaj męskiej biżuterii - Bill Ruger
Awatar użytkownika
Arnie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4852
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Włochy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Arnie »

A ja myślę, że przesadzacie :-D . Rozumiem pewne obawy, ale bez przesady.
Awatar użytkownika
niebieski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 659
Rejestracja: 29 lipca 2009, 22:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: niebieski »

dzinks2 pisze:Skoro nie robią problemów tzn, że nie dostali jeszcze wytycznych z KGP, bo ci już tam pewnie kombinują jak utrudnić życie obywatelom...
A dlaczego by mieli utrudniać?
Będą mieć delikwenta zanotowanego i jeszcze na tym zarobią.
Obrazek
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gatling »

EKB wydadzą, bo takie jest prawo. Należy tylko pamiętać o prawidłowym napisaniu wniosku, aby były wszystkie niezbędne dane. Potem to już sprawa Policji jak oni to zrobią, to ich praca.
Jeżeli nie mamy dokumentów broni, to możemy dołączyć oświadczenie o posiadaniu.
Gdyby nie chcieli przyjąć (bo nie wiedzą jak taką sprawę załatwić, przyjdź za tydzień może coś będzie wiadomo), to wysłać pocztą, terminy zaczną bieg.
dzinks2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 01 sierpnia 2009, 17:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dzinks2 »

A dlaczego by mieli utrudniać?
Obym się mylił, ale jak słyszałem co wygaduje rzecznik KGP (wiecie, ten w okularkach ;laughing: ) to wyrobiłem sobie zdanie o nim i jego przełożonych.
A nie przypuszczam aby zmienili swój światopogląd na temat, który nas interesuje.
garfik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 229
Rejestracja: 20 stycznia 2008, 11:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Grochow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: garfik »

Dzinks2, spokojnie. Niebieski ma rację. Nie będą mieli żadnych podstaw, żeby nie wydać - a mnóstwo, żeby wydawać. Garściami. Lubią wiedzieć.
3x.177 (Blow, Kral, QB78), Pocket .31, 2x.44 (New Army, Navy Sheriff), Hawken Inv .45, jakaś dubeltówka dwunastka
Awatar użytkownika
ścierwo
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 09 marca 2011, 02:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Z kraju szpicli
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ścierwo »

Posiadając EKB będzie można bez problemu nabywać czarny proch?
Bo jeżeli tak, to chyba warto ją sobie wyrobić?
Krzysiu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 493
Rejestracja: 16 października 2008, 10:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Świdnica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Krzysiu »

Będziesz mógł sobie bez najmniejszych problemów kupić czarny proch, pod warunkiem, że namówisz kogoś, żeby chciał go sprzedawać.
Awatar użytkownika
ścierwo
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 09 marca 2011, 02:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Z kraju szpicli
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ścierwo »

Czyli jak zwykle...
Dziwi mnie, że sprzedawcy nie chcą mieć dodatkowych zysków, przecież w tej chwili za kg czarnucha z drugiej ręki musimy płacić 120zł, gdyby więc zechcieli go sprzedawać właściciele sklepów z bronią, mieliby dodatkowy zarobek.
R0GNAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 25 maja 2005, 19:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska -już nie IV
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: R0GNAR »

120 zł za kilogram? Znajomek odstąpił mi po 80 zl.
Obrazek
Awatar użytkownika
ścierwo
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 09 marca 2011, 02:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Z kraju szpicli
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ścierwo »

Ja też chciałbym mieć takich znajomków, ale sam wiesz jak jest, a jak nie wiesz to zobacz http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=76994
taunus_73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: taunus_73 »

Wy tu gadu gadu, a policjanci nie wiedzą co to EKB, nie wiedzą nic o zmianie w ustawie.
(trafiła nam się kontrola po wizycie na strzelnicy, nie chce tu tego opisywać, ale policjanci zachowali się wyjątkowo frontem do klienta, chociaż nie musieli... ) Mało tego nikt ich nie poinformował, że można to kupić w sklepie za rogiem. Niepotrzebny stres dla nas i dla nich (oglądaliśmy nowego colta jeszcze w pudełku, a pan policjant sięgał po broń. Tu też rada - dla nich to też stres, więc apeluje o spokój w takich sytuacjach)

W gruncie rzeczy pomogła nam opinia ustna instruktora strzelectwa sportowego i poświadczenie, że tam strzelaliśmy. Klamki i reszta zostały nam zwrócone.

Jeszcze raz dziękuje policjantom z KGP, za normalne ludzkie potraktowanie.

Apeluje do decydentów o informacje dla funkcjonariuszy, a może i my powinniśmy zaproponować oddolnie prezentacje.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”