Mistrzostwa Niemiec + European End Of Trail 2010-Italy

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stangret »

GregS pisze:W UK bez zbytniego problemu można posiadać broń długą(info od znajomego Angola). Licencja, badania, chyba(nie pamiętam dokladanie)jakis klub strzelecki, szafa na broń , wizyta police i już...Strzelby i repetirey bez semiauto i krótkiej. Aha kapiszonowce i skałkowce jak najbardziej, więc mogą śmiało strzelac kategorie Frontiersman.
Ale tylko słyszałeś. Jeden mały poślizg lub widzimisię inspekcji i masz problem. Tak samo jak Ty dywaguję bo jeszcze nie miałem inspekcji a do uzyskania FAC dzieli mnie jakieś 6-8 miesięcy. Zbyt wiele różnic pomiędzy GB a PL aby gdybać. Anglicy jednak zazdroszczą Polakom bardziej liberalnych przepisów. To tak z autopsji :)
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5761
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Bo nie znają naszych realiów. Jak już pisałem w UK jest 2 miliony sztuk broni na pozwolenie, a u nas 300 tysięcy. Liczby mówią same za siebie.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
GregS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 740
Rejestracja: 02 września 2004, 19:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GregS »

Stangret. Koleś jest aktywnym strzelcem. Nawet toczyliśmy spory odnośnie "najlepszych" gwintówek, pokazywałem mu CAS i doradzałem jaki karabinek kupić. Ma sześć sztuk i chce więcej. Nawet namawiał mnie na wystąpienie o licencję i obiecał pomoc, ale nie zamierzałem tam(w krainie deszczowców)zbyt długo siedzieć. Może gdybym planował dłuższy pobyt , to kto wie? UK to dziwny kraj. Pełen sprzeczności. Nie wolno posiadać noża o długości 2 cale, broni krótkiej i semiauto, na każdym kroku kamery, nawet zabawki asg muszą być w innych kolorach(jak kanarki)a żeby posiadać w czerni lub green potrzeba zgody z policji :shock: Z drugiej strony jak pisał SAS wiele osób posiada broń długą (niekoniecznie tylko myśliwi i farmerzy) na każdym kroku, pod nosem policji sprzedaje się konopie a bandziory jeśli nie używają broni(co ostatnio rzadko się zdarza)to posługują się zaostrzonymi śrubokrętami(w pełni legalnymi a równie śmiertelnymi jak noże, maczety i inna broń biała)

Zapisz się do jakiegoś klubu, strzelaj, pojawiaj się na zawodach, miej "chatę" z potwierdzonym pobytem(wiesz o czym mówię), pracę , konto :wink: .. Potem szafę, licencję, wizyte i kupę radości. Ale oczywiście musisz być ostrożny. Żadnej wpadki z alkoholem , jointem itp...
Crimea Greg
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stangret »

GregS pisze:
Zapisz się do jakiegoś klubu, strzelaj, pojawiaj się na zawodach, miej "chatę" z potwierdzonym pobytem(wiesz o czym mówię), pracę , konto :wink: .. Potem szafę, licencję, wizyte i kupę radości. Ale oczywiście musisz być ostrożny. Żadnej wpadki z alkoholem , jointem itp...
Właśnie jestem na tym etapie, należę do klubu, regularnie strzelam a jak wszystko się ułoży to za 6 miesięcy co najmniej 4 sztuki zapełnią moją szafkę plus śrutówka. Ale to już odrębna (łatwiejsza) droga. Wolę jednak strzelanie w kraju np. na strzelnicy w takim starym kamieniołomie w miłej, przyjacielskiej i życzliwej atmosferze :)
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
GregS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 740
Rejestracja: 02 września 2004, 19:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GregS »

Wyrobisz sobie angielskie EKB i możesz wszystkie zabawki przywieźć do kraju. Strzelać tam gdzie chcesz(oczywiście zgodnie z prawem)i kupować każdy rodzaj amunicji do swojej broni.
Crimea Greg
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kowboje”