[Poznań] Ceny na strzelnicach

Moderator: Moderatorzy WBP

art841
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 20 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

[Poznań] Ceny na strzelnicach

Post autor: art841 »

Witam wszystkich,

zainteresowało mnie bardzo strzelectwo.

Strzelałem ostatnio na strzelnicy MAGNUM w Poznaniu, jednak za wystrzelenie 50 nabojów (20 z Margolina i 30 z KBKSu) kosztowało mnie prawie 80,-. :cry:
Można co prawda starać się o kartę zniżkową, ale ceny nadal pozostają dość wysokie...

Chciałbym spróbować sil z większym kalibrem, np. Glock 9mm lub P-83.

Wiem, że temat był już poruszany, ale dość dawno temu.
Gdzie w Poznaniu można taniej postrzelać?
Podajcie proszę ceny na innych strzelnicach w Poznaniu i ew. możliwości zniżki (np. dla studentów).

Czy jest opcja zapisania się do jakiegoś klubu i uzyskania zniżek? jak wtedy wyglądają opłaty.

Byłem na stronach internetowych chyba wszystkich strzelnic w Poznaniu, niestety na żadnej z nich nie znalazłem cennika...

Z góry dzięki za pomoc!
Wot te na
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 637
Rejestracja: 03 maja 2010, 22:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Prawie Podlasie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wot te na »

Szkoda, że daleko mieszkasz. W Mińsku Mazowieckim za takie strzelanie na krytej strzelnicy cena wyniosła by 35zł. Po wykupieniu karnetu było by jeszcze sporo taniej.
Pozdrawiam.
W wolnym kraju obywatele powinni posiadać możliwość samoobrony.
Awatar użytkownika
bartek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 618
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:28
Tematy: 47
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bartek75 »

Jeżeli wybiera się najdroższą strzelnice w Wlkp. to nie dziwota :-? ;|

Poszukaj w Poznaniu (np. internet) a znajdziesz o wiele tańsze. Zapewniam cie ze takie są. Kilka lat temu tez miałem ten sam dylemat.
CZ-75SA, IŻ-35M, Ural-2, Walther GSP, RT 47, Glock 17, PM Makarow, Anschutz 54 i 1813, Toz-35, Hammerli 280, Howa 1500, Beretta 92FS, Erma 85
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Z tego co słyszałem to od Magnum droższa jest tylko warszawska "Warszawianka" i Legia. Po prostu poszukaj innej strzelnicy w Poznaniu lub w okolicach.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
Majkkel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 464
Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 20:54
Tematy: 0
Lokalizacja: LOK Ropczyce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Majkkel »

Zamiast wybierać strzelnice komercyjne zakręć się wokół Ligi Obrony Kraju.
Jak trafisz na Terenowy Zarząd, powiedzmy starej daty, tzn życiowych Panów to można się ostrzelać, pamiętaj jednak, że LOK to jakby spółdzielnia, wszystko co LOK ma zawdzięcza pracy swoich członków dlatego czasem coś sprzątnąć, drewno porąbać czy coś takiego trzeba zrobić, ale za to składki są symboliczne, uzyskujesz prawo do korzystania z obiektu, np ja swoją 18stę, tzn imprezkę miałem właśnie na strzelnicy, mamy altanę, grilla :D
no i tańszą amunicję.
pozdrawiam

tam nawiasem 80 za 1 paczkę i 2-3 tarcze to dla mnie niewyobrażalne zdziwienie, chyba że dali Ci amunicję po 60 złotych za paczkę... bo są np amerakańka cc costam za 15 czy coś takiego
ech
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Jak się idzie na komerycjną strzelnicę, to trzeba pamiętać, że jej właściciel musi zarobić. Poza tym wszystko kosztuje - utrzymanie obiektu, pracowników, sprzęt, amunicja, tarcze i .... podatki. Więc trudno porównywać cenę detaliczną amunicji ze sklepu z opłatą za korzystanie ze strzelnicy przy pomocy jej sprzętu i amunicji.
pavio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 11:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Mińsk Maz.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pavio »

Wot te na pisze:Szkoda, że daleko mieszkasz. W Mińsku Mazowieckim za takie strzelanie na krytej strzelnicy cena wyniosła by 35zł. Po wykupieniu karnetu było by jeszcze sporo taniej.
Pozdrawiam.
Witam. Gdzie w Mińsku Mazowieckkim znajduje się strzelnica ?
Pozdrawiam
Wot te na
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 637
Rejestracja: 03 maja 2010, 22:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Prawie Podlasie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wot te na »

pavio pisze:Witam. Gdzie w Mińsku Mazowieckkim znajduje się strzelnica ?
W tym temacie podany jest adres i nr telefonu.
Pozdrawiam.
W wolnym kraju obywatele powinni posiadać możliwość samoobrony.
art841
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 20 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: art841 »

Dzięki wszystkim za odpowiedź.
bartek75 pisze:Jeżeli wybiera się najdroższą strzelnice w Wlkp. to nie dziwota :-? ;|

Poszukaj w Poznaniu (np. internet) a znajdziesz o wiele tańsze. Zapewniam cie ze takie są. Kilka lat temu tez miałem ten sam dylemat.
A możesz konkretnie powiedzieć gdzie strzelasz i jakie są tam ceny?
KaKa
Organizator zawodów
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 16 czerwca 2009, 22:32
Tematy: 0
Grupa: Organizator zawodów

Post autor: KaKa »

Przyjedz w Poznaniu na ul.Ceglaną 4 i porównaj ceny .
art841
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 20 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: art841 »

KaKa pisze:Przyjedz w Poznaniu na ul.Ceglaną 4 i porównaj ceny .
Dokonałem porównania, nie gwarantuje że jest OK, ale może przyda się komuś z podobnym problemem:

STS i Jastrząb to kluby strzeleckie korzystające ze strzelnic Tarcza i Lizawka.

Podane ceny zakładają, że jesteśmy studentami (w Magnum zniżka za wpisowe ze 100,- do 50,-) i członkami tych klubów. Ceny na podstawie rozmów telefonicznych.

Ostatnia kolumna zawiera sumę kosztów wpisowego, opłaty rocznej i koszt wystrzelenia 2050 nabojów 22. LR i 410 9 para.

Obrazek
KaKa
Organizator zawodów
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 16 czerwca 2009, 22:32
Tematy: 0
Grupa: Organizator zawodów

Post autor: KaKa »

Wszystko zależy od tego jak często chcesz strzelać i czy myślisz o strzelectwie poważnie.
Jeżeli chcesz strzelać może raz w miesiącu to ci nie warto zapisywać się do żadnego klubu
( 410 9 para to ja wystrzelam na jednym treningu, no powiedzmy na dwóch ).
Wpisowe oraz roczna składka strzelnicy WTS TARCZA 96 jest taka jak podajesz , ale za to
korzystasz z broni klubowej oraz z stanowisk strzeleckich od poniedziałku do soboty kiedy
tylko masz na to czas i ochotę.
Oczywiście , że za amunicje musisz zapłacić , ale cena jej jest taka sama na strzelnicy dla ciebie jak dla mnie w sklepie np.Gold Elektr.( Bellotka )
theadam
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 24 listopada 2012, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: theadam »

Witam,

pozwolę sobie odgrzebać temat i jednocześnie przywitać się - mój pierwszy post na forum.
Szukam strzelnicy w Poznaniu - do tej pory znalazłem dwie - Tarcza 96 i Magnum. Na obu jest bardzo sympatycznie, ale obie mają wady. W Tarczy wielokrotnie nie mieli miejsca - treningi klubowe, szkolenia Unijne. Na kilkanaście prób 2 razy był wolne miejsca, przy czym raz na miejscu okazało się, że ktoś przyjechał przede mną i jednak miejsc nie ma. W korkach do domu wracałem ponad godzinę...

Magnum mam względnie blisko i problem korków odpada. Mają też więcej stanowisk strzeleckich i nie mają całych sobót zarezerwowanych na szkolenia unijne. Niestety tam 1 sztuka 9mm kosztuje 2,30 PLN. Mam jeszcze trzy kupony na zniżkę 10%, ale to ciągle drogo. Oprócz amunicji trzeba tam opłacić tylko broń (zdaje się 25 PLN od sztuki), także rozumiem, że nie może to być sklepowe 70 groszy, ale w Tarczy liczą sobie tylko 1,20... Wprawdzie broń plus stoisko w Tarczy to 35 PLN, ale nawet przy przestrzeleniu tylko jednej paczki 9mm finansowo wychodzi na plus. Bardzo podoba mi się strzelanie i chętnie ze dwa razy w tygodniu wystrzeliłbym po 100 a może więcej naboi, ale w tych cenach nie dam rady. Może ktoś coś podpowie?

Pozdrawiam i jeszcze raz - dzień dobry wszystkim :)
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Post autor: tomekwroclawski »

to strzelaj boczny zaplon
theadam
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 24 listopada 2012, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: theadam »

Strzelałem, ale to nie do końca to uczucie :)
Zgaduję, że nie ma więcej strzelnic w Poznaniu (przynajmniej dwie na przestrzeni ostatnich lat zamknięto), ale może się mylę i ktoś coś zna u nas, albo niedaleko od Poznania (np. Swarzędz).

Czy 2,30 za strzał z 9mm to jest normalna cena?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”