Targi "Hubertus" - Warszawa.

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

mmajstruk
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Targi "Hubertus" - Warszawa.

Post autor: mmajstruk »

Witam !

Wlasnie wrocilem z targow "Hubertus" w Warszawie.
Kilka wrazen na szybko...
Milo bylo zobaczyc sporo znanych twarzy.
Giwera.pl, Strzal (z chlopakami od arisoftow - Firearms), Arsenal...
Kilku znajomych bedacych "przelotem" - Wierzba, MarekP, obydwa Grzeski z Sulejowka.
Jesli chodzi o firmy, to teoretycznie te znane...
Kaliber, Sharg, Hubertus z W-wy i Bialegostoku, Kolter...

Co z ciekawych dla nas, wiatrowkowiczow tematow.
Kolter przywiozl 3 modele Loguna, troche AGS i Simmonsa.
Postrzelalem z Loguna Dominatora - bardzo fajny sprzet do szybkiego strzelania. Logun z butla-kolba (nie pamietam nazwy - S16 ?) - porazka jesli chodzi o przeladowanie. Za skomplikowane. Mk.II byl na scianie, nie mialem juz czasu otestowac.

Kaliber pochwalil sie ze ma Burrisa. Boje sie spytac o cene biorac pod uwage ze to typowy sklep mysliwski. Pewnie tak z 250% ceny w USA. Ciekawe ze podobno maja go od roku, a jakos nic o tym nie wiedzialem.

Jedan firma objawila sie z optyka Swift. Made in Korea, jak na moj gust to po prostu Simalux. Pierwszy z brzegu wziety egzemplarz mial skopany zoom. Co do reszty, to mechanicznie chodzila troche dziwnie. Maja miec pozniej optyke Springfielda. Zobaczymy jak z cenami, wg mojej rozmowy z przedstawicielem firmy maja byc dobre (porownujac do cena za oceanem).

Byl Sharg z Diana i Webleyem. Prosze nie pytac o szczegoly, bo unikam ich jak ognia. Jakos mam dziwna awersje do tej firmy odkad zaproponowali mi cene hurtowa na Webleya Raidera w takiej samej kwocie jak Raidera kupuje sie w Anglii.

Smieszne, ze targi mysliwskie, ale jakos nie bardzo mysliwsko bylo.
Kolter oblezony przez tych co chcieli postrzelac z wiatrowek.
Srednia wieku mysliwych - 60 lat. Mlodzi jesli juz, to zainteresowani wszystkim tylko nie mysliwskimi tematami.
Przygotowanie firm do wystawy - zenujace. Poza Kolterem nikt (tam gdzie ja bylem zainteresowany) nie mial cennika ! Pal szesc hurtowy (ale targi podobno byly dla firm), ale nie bylo takze detalicznych !
Brak wielu firm. Najbardziej rzucal sie w oczy brak Szustera, Artemixa, Incorsy, ze o tych mniejszych nie wspomne.

Targi mozna obejsc w pol godziny, i to mocno sie przygladajac. Jesli o mnie chodzi, to moglem wizyte skonczyc w 10 minut.

Ciekawa na zakonczenie (?!) byla konferencja z udzialem senatora Smoktunowicza (z niezastapionym Tsu jako wsparcie) poswiecona projektowi ustawy o obronie miru domowego. Tylko co z tego wyjdzie... zobaczymy.

To tak na szybko.
Generalnie musze powiedziec ze bylo to kiepsko wydane 12 zl.
No i potwierdza sie moja odwazna moze teza ze mysliwstwo w Polsce umiera. Tzn. takie mysliwstwo ktore bylo kiedys. Rynek malutki, caloscia trzesa poronione firmy "z ukladow" i stada dziadkow w zarzadach kol lowieckich. Skutki juz widac - na "Hubertusie" takze.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Witam.
Miłek a widziałeś może, MK-3 w nowym łożu lux.
Pozdrawiam.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
mmajstruk
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: mmajstruk »

A bylo tam takie ? ;)
Nie, nie patrzylem nawet na Daystate. Poza tym ze byl jeden Mk.3 nie zanotowalem szczegolow.
Awatar użytkownika
Jarek Fujarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1269
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:16
Tematy: 52
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jarek Fujarek »

Gdzie jest ta impreza? :shock: Nic nie wiedziałem o niej, a chętnie bym tam zajrzał.
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Witam.
A impreza miała być tutaj.
http://bron.isp.net.pl/viewtopic.php?t=8425
Pozdrawiam.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Mirek - K
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 24 listopada 2004, 10:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Mirek - K »

Poza tym ze byl jeden Mk.3 nie zanotowalem szczegolow.


Witam

Musiałeś być mocno zabiegany, gdyż z tego co pamiętam mieliśmy 3 modele DAYSTATE MK3: FT, RT i Sport oraz 4 modele X2.
Może po prostu nie zauważyłeś, bo oglądałeś głównie nowości LOGUNA.


Tak na wstępie jeszcze,

witam i pozdrawiam założycieli i użytkowników tego forum.
W miarę moich możliwości czasowych postaram się dyskutować z Wami na tematy w których będę miał coś do powiedzenia. Nie jestem takim fachurem jak niektórzy tu obecni, więc nie będę takiego udawał. Myślę jednak, że wspólnie rozwiniemy klika ciekawych tematów.

Mirosław Klekot
właściciel Firmy KOLTER i portalu broń.pl
Pozdrawiam
Mirosław Klekot

(THEOBEN EVOLUTION)
mmajstruk
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: mmajstruk »

Oj, zabiegany to bylem...
Nie tylko czas mnie gonil (miala byc konferencja ze Smoktunowiczem), ale jeszcze WojoHunt siedzial nad glowa i poganial do odjazdu.
I oczywiscie, jak tylko zobaczylem Loguny to co sie mialem ogladac na znane mi Daystaty... ;)
Awatar użytkownika
Rob de Guardio
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1464
Rejestracja: 11 stycznia 2004, 21:18
Tematy: 40
Lokalizacja: Warmiński Klub Strzelecki "10" w Olsztynie
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Post autor: Rob de Guardio »

Mirek - KOLTER.pl pisze: witam i pozdrawiam założycieli i użytkowników tego forum.
W miarę moich możliwości czasowych postaram się dyskutować z Wami na tematy w których będę miał coś do powiedzenia. Nie jestem takim fachurem jak niektórzy tu obecni, więc nie będę takiego udawał. Myślę jednak, że wspólnie rozwiniemy klika ciekawych tematów.

Mirosław Klekot
właściciel Firmy KOLTER i portalu broń.pl
Witam -jako użytkownik tego forum .

To miłe,że mamy samego Szefa Firmy w naszym gronie.
Myślę,że taki bezpośredni kontakt z Panem może bardzo korzystnie wpłynąć na wizerunek Firmy Kolter.

Pozdrawiam.
Rob.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”