Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

IŻ 38

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: variag » 2010-09-09, 23:45

Dzięki za linki Andrzeju.
Ja uważam że Rosjanie znacznie więcej wiedzą o swoich wyrobach ;-)
Szkoda tylko że tak spartolili MP-512...
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.

Awatar użytkownika
ahael

Postautor: ahael » 2010-09-10, 22:58

petersen75 pisze:ahael,jeżyk na skórzanej uszczelce będzie strzelał(przecież taka była fabrycznie).Przy jego oszałamiających siągach w zupełności wystarczy.Moim zdaniem są dwie drogi renowacji.Można nowoczesnymi materiałami zastąpić oryginalne,lub też zastosować te z epoki.Obydwa sposoby zdadzą egzamin.Ja w swoim mam zepto od Waldka,ciętą sprężynę od slavi i szmoc na poziomie ok.6,5J.Drewko natomiast takie jak "fabryka przewidziała".Mam też szynę pod montaż,ponieważ nie strzelam z otwartych.Jak znajdę muszkę(gdzie ona może być?)mogę Ci ew.wysłać.Co do osady,miałem kiedyś w planach dorobić inną.Pozostałem jednak przy tej,jaka była.Drewno użyte na osadę to gatunek bardzo "szlachetny",mianowicie brzoza.

Masz PM.

Zastanawiam się właśnie czy nie wymienic na skórzaną. Bardziej, powiedziałbym, pasuje do tej wiatróweczki. Guma-oring zachodzi na "nowość" a skóra ładnie by się komponowała z całością.

Właściwie w deskę śrut się wbija ;) Ale to nie o to chodzi. Chciałem ją odnowić, oryginalną iżykową osadę będę miał na dniach, tylko wypolerowć ewentualnie i założyć. Każdy element będzie rozbierany na części pierwsze i czyszczony. Tylko nie orientuje się jak oksydować, dać komuś, czy dam radę sam. Wolałbym po najniższych kosztach a się nie orientuję w temacie oksydy.

Pozdrawiam, Michał
----> www.facebook.com/OureaAD <----- hobbystyczna strona poświęcona strzelectwu

Awatar użytkownika
variag
Kontaktowanie:

Postautor: variag » 2010-09-10, 23:49

ahael pisze:
Zastanawiam się właśnie czy nie wymienic na skórzaną. Bardziej, powiedziałbym, pasuje do tej wiatróweczki. Guma-oring zachodzi na "nowość" a skóra ładnie by się komponowała z całością.

Właściwie w deskę śrut się wbija ;) Ale to nie o to chodzi. Chciałem ją odnowić, oryginalną iżykową osadę będę miał na dniach, tylko wypolerowć ewentualnie i założyć. Każdy element będzie rozbierany na części pierwsze i czyszczony. Tylko nie orientuje się jak oksydować, dać komuś, czy dam radę sam. Wolałbym po najniższych kosztach a się nie orientuję w temacie oksydy.

Pozdrawiam, Michał

Masz na myśli uszczelkę lufy czy tłoka?
Bo jeśli lufy to nowsze wersje Iż-38 posiadały gumową, więc zastosowanie oringa w niczym nie ujmuje tej wiatrówce.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy

nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.

Awatar użytkownika
ahael

Postautor: ahael » 2010-09-10, 23:59

variag pisze:
ahael pisze:

Pozdrawiam, Michał

Masz na myśli uszczelkę lufy czy tłoka?
Bo jeśli lufy to nowsze wersje Iż-38 posiadały gumową, więc zastosowanie oringa w niczym nie ujmuje tej wiatrówce.

tfu lufy. wybacz ;)

Lecę spać,
Dobrej nocy
Michał
----> www.facebook.com/OureaAD <----- hobbystyczna strona poświęcona strzelectwu

Awatar użytkownika
Hauptman

Postautor: Hauptman » 2010-09-12, 18:15

Zdjęcie osad do IŻ-22 i 38 wysłane, innych części do tych karabinków nie posiadam, pozdrawiam

Awatar użytkownika
ahael

Postautor: ahael » 2010-09-17, 23:39

Witam Was! Aktualizacja tematu. Łoże przyszło, w całkeim - jak na swoje lata - dobrym stanie. Teraz pare pytań. Boczne śrubki, z kąd je wziąśc ( Huptman, proszę, jak masz jakieś na stanie - podeślij )

Druga rzecz - kolega Huptuman Twierdzi, że osada jest specyficzna ( zachodzi na kolor zielonkawy ) - chciałem ja odnowić - czy jak użyję papieru sciernego i nałoże coś ( 3v3...? ) ( olejowanie ? ) zostanie w takim kolorze? Mi sie wydaje że nie, to przecież lakier nadaję kolor... Wstawki chcę dać mosiężne jak tutaj kolega

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

cudo.

Tylko z kąd taki kawałki mosiądzu wziąść? Polerkę i te sprawy juz sobie poradzę.

Póżniej oksydowanie. komu zlecić? Sam dam radę? Chwilowo to wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Hauptman

Postautor: Hauptman » 2010-09-18, 10:44

Witam, cieszę się że osada pasowała, niestety wkrętów bocznych do osady nie posiadam ale kiedyś reanimując Iż-a 38 od podstaw jako śruby boczne wykorzystałem dwa wkręty od montażu pod optykę ( te długie ) oczywiście odpowiednio je skracając. Oczywiście łby tych wkrętów wystawały poza osadę ale była do nich zamontowana obejma w kształcie litery U która była zaczepem do przedniedo ucha pasa transportowego. Wszystko to nawet wyglądało ponieważ było oksydowane na czarno ale to tylko pomysł i nie musi się oczywiście takie rozwiązanie podobać. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dude
Kontaktowanie:

Postautor: Dude » 2010-09-18, 11:43

Póżniej oksydowanie. komu zlecić? Sam dam radę?

Nie wiem skąd jesteś, ale ładnie i tanio zrobią Ci tu:

Fabryka Narzędzi Specjalnych
ul. Nieszawska 15B
61-021 Poznań

Za system cały system Haenela 312 wzięli ode mnie około 32 zł :) Tutaj możesz sobie zobaczyć jak to wyszło: http://kanciapka.cba.pl/index.php?str=Haenel312#Art

Awatar użytkownika
ahael

Postautor: ahael » 2010-09-18, 17:54

Dude pisze:
Póżniej oksydowanie. komu zlecić? Sam dam radę?

Nie wiem skąd jesteś, ale ładnie i tanio zrobią Ci tu:

Fabryka Narzędzi Specjalnych
ul. Nieszawska 15B
61-021 Poznań

Za system cały system Haenela 312 wzięli ode mnie około 32 zł :) Tutaj możesz sobie zobaczyć jak to wyszło: http://kanciapka.cba.pl/index.php?str=Haenel312#Art

Witaj,

Mówisz o oksydowaniu? Czy kompletnej renowacji..?
Daj znać, byłbym zainteresowany !!! ;)

Pozdrawiam gorąco

Awatar użytkownika
Dude
Kontaktowanie:

Postautor: Dude » 2010-09-18, 17:57

Tam tylko oksydują. Części musisz zanieść już wypolerowane i gotowe do zabiegu.

Awatar użytkownika
ahael

Postautor: ahael » 2010-09-18, 18:02

Dude pisze:Tam tylko oksydują. Części musisz zanieść już wypolerowane i gotowe do zabiegu.

Dziękuję pięknie ;)

Kawał drogi mam, ale warto. Teraz tylko myślę z kąd tu te mosiężne wkładki wykombinować...

Awatar użytkownika
Slash

Postautor: Slash » 2010-09-18, 22:18

Witam. Przepraszam ze podepnę się pod temat i zapytam czy ma może ktoś szczerbinkę do iż-22 i ewentualnie wie jaką uszczelkę tłoka i lufy można wstawić zamiast oryginalnych skórzanych. Chodzi mi tylko o to żeby karabinek poprawnie działał do momentu kupienia nowego.

Awatar użytkownika
ahael

Postautor: ahael » 2010-09-18, 23:11

kolego, podaj adres na pw to wyślę na dniach.
\
było:

Obrazek

jest:

Obrazek

teraz pytanko - do czystego drewna? Czy takie zacieki zostawić - będzie widać przy bejco lakierze ale to chyba na + tak mi sie wydaje. Co byście zrobili z tym fantem chłopaki

Awatar użytkownika
Slash

Postautor: Slash » 2010-09-19, 00:00

Ja bym zdarł do czystego drewna i pokusił się o olejowanie. Nie wiem jak wyjdzie lakierobejca ale ja nie lubię jak kolba się świeci:P Wg mnie lekko matowa faktura drewna po olejowaniu jest ładniejsza niż lakier. Można pociągnąć też pokostem lnianym. Wszystko zależy od twojego gustu i inwencji:D

Awatar użytkownika
ahael

Postautor: ahael » 2010-09-19, 00:45

Obrazek

Obrazek

jest tak. zapomniałem że mam sprzęt6 elektryczny ;) dojadę do samego drewna i się pomyśli. Mam białe, oryginalne podkładki, ale mogę dorobić mosiężne.

Wróć do „Wiatrówki”