przechowywanie broni

Moderator: Moderatorzy WBP

9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Bo tak to jest, gdy za tworzenie prawa biorą się osoby nie mające pojęcia o materii, którą chcą regulować. Piszę tu o rozporządzeniach wykonawczych, które są między sobą sprzeczne i niekiedy .... mało logiczne.
ToKKotai
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 514
Rejestracja: 10 lipca 2009, 10:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Festung Posen
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ToKKotai »

9x19 pisze:
Rado pisze:A tak troszeczkę z przymrużeniem oka (ale nie zupełnie).
Są auta do przewożenia pieniędzy, pancerne z różnymi zabezpieczeniami... czy takie auto mogłoby być jako magazyn broni?
Nie, gdyż magazyn broni musi być "pomieszczeniem", a to kojarzy się wyłącznie z budynkiem. :P
Toi-Toi jest również pomieszczeniem. Co prawda tymczasowym i przenośnym, ale jak najbardziej pomieszczeniem. Czy to oznacza, że mocując szafę metalową do konstrukcji wygódki spełniam wymogi prawne w temacie bezpiecznego przechowywania broni palnej?

A tak w temacie toalet:
http://www.gazetakrakowska.pl/stronaglo ... ,id,t.html
Awatar użytkownika
Sventevith
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 16:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sventevith »

ToKKotai pisze: A tak w temacie toalet:
http://www.gazetakrakowska.pl/stronaglo ... ,id,t.html
Ale się uśmiałem. Swoją drogą, ciekawe czemu nie mogą budować.
Walcz z okupantem: http://44.wz32.net
tom-tom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 202
Rejestracja: 06 września 2005, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tom-tom »

9x19 pisze:Kasetka metalowa przymocowana do elementów samochodu nie spełnia wymogów prawidłowego przechowywania broni. Ale jak wrzucisz szafę do bagażnika, to wszystko będzie zgodne z prawem. W żadnym przepisie nie jest zapisane, że szafa ma stać w domu.
Wprzepisach nie jest napisane jak duża ma być ta szafa, żeby była "szafą".

Słownik Języka Polskiego PWN definiuje:
szafa «mebel o kształcie prostopadłościanu, zawierający wewnątrz półki lub wieszaki, mający drzwi, używany do przechowywania różnych przedmiotów»

Wystarczy, że jest spełniona powyższa definicja, jeszcze lepiej jak będziemy mieli specyfikację producenta wyrobu i fakturę w której "jak wół" jest napisane SZAFA METALOWA.

Na przykład taka: :mad:
SZAFA
Do bagażnika się zmieści.

Można też poszukać jakiejś mniejszej szafy ubraniowej lub aktowej - oczywiście metalowych - będą dużo tańsze do tego zamek atestowany ..... :P :P :P :P

Albo taką:
Tylko "jednoprzedziałową"
SZAFA
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Zgadza się, że nikt nie określił wielkości szafy i do ustalenia co to jest szafa niezbędne jest posłużenie się słownikiem języka polskiego.

Jednakże w pierwszym wypadku mamy przedmiot o nazwie "nadstawka", co niewątpliwie może spowodować spory na temat tego, co to jest.

W drugim wypadku rzeczywi.cie mamy szafę.

W obu przypadkach jest jednak możliwość próby podważenie, czy przechowywanie broni palnej w takich "szafach" spełnia wymogi prawa. Tematu eni rozwijam, bo może jest ktoś na forum, któr pracuje w WPA i może to zaszkodzić strzelcom. W każdym razie nie polecałbym tych szaf. Sądy bowiem mogą dokonać interpretacji przepisów na niekorzyść strzelców.
kobusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 16 października 2005, 22:22
Tematy: 56
Lokalizacja: T.M.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kobusz »

Przykre, ale prawdziwe - powszechna inwigilacja.

Szkoda tylko że dajmy na to zrobiłbym szafę wyprofilowaną do bagażnika stalową z porządnej grubej blachy z solidnymi zamkami i mogącą stanowić lepsze zabezpieczenie od niejednej firmowej szafy a i tak znalazłby się człowiek, który podważyłby w sądzie takie rozwiązanie.

Z innej beczki - nie jestem ekspertem, więc opowiadam tylko zasłyszane historie z moich okolic, o tym że przepisy przewozowe dotyczące broni i amunicji w Polsce traktujące je jako towar sklepowy są tak liberalne, że nie wymagają ani zamknięcia w czymkolwiek oprócz samochodu ani specjalnego konwojowania.
specmisiek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 25 marca 2010, 12:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: specmisiek »

Wydaje mi się że szafa na broń powinna mieć patentowy zamek (kiedyś nawet chciano żeby miała co najmniej 2 :) -kto chciał i dlaczego pomińmy milczeniem :-/ ). O ile nie wiem czy 1-sza szafka ma zamek patentowy, o tyle jestem prawie pewien że 2-ga szafa, chociaż ma tych zamków chyba ze 4, to patentowe raczej one nie są.. :P
Pozdrawiam
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Szafa na broń ma mieć jeden zamek atestowany. Jeżeli zamek patentowy ma atest (czytaj - świadectwo kwalifikacji), to wyszystko jest w porządku. Dwóch zamków w szafie mogli domagać się ci przedstawiciele wiadomych organów administrcji, którzy mają kłopoty z gramatyką i logiką.
specmisiek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 25 marca 2010, 12:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: specmisiek »

Dlatego napisałem 9x19 , że kiedyś chciano i że pomińmy to milczeniem..
A że niektórzy mieli i mają problemy z gramatyką i nie tylko to ty dobrze wiesz a ja rozumiem... :) inaczej życie byłoby zbyt piękne i nie musielibyśmy wypisywać w odpowiedzi i z zapytaniem do ,,wszechwładnych, acz niedouczonych organów" :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sventevith
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 16:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sventevith »

Czy ktoś z forumowiczów może, ma tą szafę i wie czy ten certyfikat "Standardowo wyposażona w zamek kluczowy z dwoma kluczami dwuzabierakowymi, Certyfikat IMP kl. A, VdS kl. 1 " wystarczy ?
Walcz z okupantem: http://44.wz32.net
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Wystarczy. W handlu nie znajdziesz dokumentu o nazwie atest. Z reguły będzie to świadectwo kwalifikacyjne lub certyfikat.
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2010, 01:17 przez 9x19, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sventevith
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 16:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sventevith »

Dzięki. :)
Walcz z okupantem: http://44.wz32.net
Raphael27
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1297
Rejestracja: 26 września 2007, 17:10
Tematy: 33
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Raphael27 »

Na alegro jest oferta z szafeczkami. Na początku myślałem że kupię w Białymstoku, ich cena jest tak atrakcyjna i zachęcająca że zapomnieli doliczyć vat więc najbardziej opłaca się zamówić z alledrogo.
Awatar użytkownika
Sventevith
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 16:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sventevith »

tak na allegro jest po 556 PLN za tą na 6 sztuk. Dziś dostałem odpowiedź na temat certyfikatu:

"Wraz z kupnem szafy otrzymuje Pan fakturę i Certyfikat Instytutu Mechaniki Precyzyjnej z Warszawy na zamek."

Pytałem właśnie przez allegro.

W przyszłym tygodniu zamawiam ta na 6 sztuk :)
Walcz z okupantem: http://44.wz32.net
specmisiek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 25 marca 2010, 12:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: specmisiek »

Wszystko ,,ładnie pięknie" Też miałem ten dylemat... Sprzedawca oferował szafkę o 90 zł taniej.... I nawet ,,zgrabniej" wykonana. Ale popatrzyłem na grubość blachy.. 2razy cieńsza -różnica w ciężarze szafki też ponad dwukrotna. 20 parę kilo naprzeciw 40 paru.. Żeby było śmieszniej to obie miały praktycznie takie same zamki. Więc wziąłem tą cięższą od ,,metalowców". Mam akurat do ich sklepu i magazynu nieco ponad kilometr :) To nie żadna reklama.. :P Chodzi tylko o to, że na razie nie ma oreślonej grubości blachy takich szafek.... NA RAZIE :!: Kto wie jak będzie.. :?: A 90 zł to nie taka znowu duża róznica, uwzględniwszy nawet sam materiał (znacznie grubsza blacha) Z tego co pamiętam to teraz obowiązuje grubość blachy na dzwiach od magazynów broni nie mniej niż 2 mm. Co do szafek to ,,wolna amerykanka" i na dobrą sprawę może być blacha konserwowa.. Albo puszkowa-o grubości puszki od piwa.. :P ;laughing: Tylko ja po prostu bałbym się w takiej szafie czegokolwiek wartościowego trzymać.. Nie tylko broni. :shock:
Pozdrawiam
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”