Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Kluby strzeleckie w Poznaniu

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Michnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Kluby strzeleckie w Poznaniu

Postautor: Michnik » 2009-01-05, 22:53

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat klubów strzeleckich działających na terenie Poznania - znalazłem stronę Klubu Strzeleckiego "Grunwald", ale wydaje mi się, że jest porzucona i ktoś ją sobie przywłaszczył wyświetlając na niej reklamy google. Znalazłem też stronę klubu "Magnum", gdzie dział "warunki przystąpienia" jest w budowie i to od kilku miesięcy, bo o ile dobrze pamiętam w wakacje już trochę interesowałem się tym tematem.

Moje pytanie kieruję do członków powyższych klubów (lub innych działających na terenie Poznania), a pytanie to dotyczy kosztów przynależności oraz w jakich godzinach można trenować. Poza tym chętnie poznam wszelkie opinie o obu tych klubach :)

Awatar użytkownika
bartek75
Zarejestrowany użytkownik

Postautor: bartek75 » 2009-01-06, 11:04

Warto udać się do klubu strzeleckiego "Tarcza 96" Poznań, przy ulicy Ceglanej 4 www.tarcza96.com i bedziesz b. zadowolony. Wpisowe jest nieco wysokie (nie pamiętam ile) ale reszta w większości już za drobne. Innym rozwiązaniem jest skontaktować się z KŻR Snajper (jeżeli miałeś jakiś kontakt z wojskiem), super klub, sympatyczni ludzie, miła atmosfera, składki klubowe do przyjęcia i w ogóle ochy i achy. Jak trafisz na Tarcze 96 to dadzą Ci namiary na "Snajpera".
Pozdrowionka.
CZ-75 SA, IŻ-35, Suhl KK-150, Ural-2, Walther GSP, RT 47, G17, PM Makarow, Anschutz 54, Toz 35

Awatar użytkownika
Michnik

Postautor: Michnik » 2009-01-06, 19:53

Dziękuję za sugestię. Gdy będę miał wolną chwilę zapewne udam się do "Tarczy" :)

Jakiś czas temu bardzo chciałem kupić sobie cokolwiek do "postrzelania", czyli jakąś wiatrówkę. Przejrzałem mnóstwo opinii na temat pistoletów CO2 oraz obejrzałem dziesiątki filmików umieszczanych przez dumnych właścicieli tego sprzętu. Po pewnym czasie pomyślałem, że lepiej wydać te pieniądze na składki klubu strzeleckiego i mieć możliwość bezpiecznego strzelania z porządnego sprzętu. Ponadto z tego co przeczytałem na forum przynależność do takiego klubu po pewnym czasie i po (sporych) staraniach może zaowocować pozwoleniem na własną broń.

Cieszę się, że znalazłem to forum. Pokazało mi ciekawą alternatywę dla pistoletów CO2 :)

Chyba nawet coś napiszę na ten temat na forum wiatrówkowym. Nie, żebym miał coś przeciwko wiatrówkom, sam zamierzam za jakiś czas kupić karabinek PCP. Po prostu doszedłem do wniosku, że dla kogoś, kto chce odreagować raz w tygodniu stresy z pracy i ze studiów strzelnica jest lepszym rozwiązaniem niż gromienie butelek i puszek z CP99 :)

Awatar użytkownika
bartek75

Postautor: bartek75 » 2009-01-06, 20:10

Masz 1000% racji. Daj sobie spokój z zabawkami, szkoda na to nawet paru groszy. To pi***ołki dla dzieci z podstawówki. Radziłbym Ci takie "cuś" w klubie nie prezentować, bo zaczniesz wzbudzać litość sekcji i instruktorów. Inwestuj w dobrą broń sportową, trenuj, ćwicz, czytaj, rozmawiaj, poznawaj prawo, startuj w zawodach itd. a zobaczysz jak ten sport cię wciągnie. Później przyjdą egzaminy na patent, licencja, strania o pierwsze jednostki... Powoli..., dobre rzeczy rodzą się w pocie czoła i wysiłku (jesteś studentem więc zapewne wiesz ile trzeba aby zdać dobrze i uczciwie egzamin). Popierdołki takie jak te pistoleciki to można dostać na każdym targowisku. A dobre wyniki i dobrą broń wypracowuje się latami, ale jaka wtedy satysfakcja...
Powodzenia!!!
CZ-75 SA, IŻ-35, Suhl KK-150, Ural-2, Walther GSP, RT 47, G17, PM Makarow, Anschutz 54, Toz 35

Awatar użytkownika
Michnik

Postautor: Michnik » 2009-01-06, 20:16

bartek75 pisze:Radziłbym Ci takie "cuś" w klubie nie prezentować, bo zaczniesz wzbudzać litość sekcji i instruktorów.

Nie zamierzam, bo nic takiego nie kupiłem. Na szczęście. Jak to dobrze, że jest youtube - Nawet na tych filmikach widać, że "blow back" nie ma nic wspólnego z prawdziwym odrzutem zamka (kiedyś strzelałem z TTki, do dzisiaj pamiętam to uczucie). Dziękuję za miłe słowa zachęty :)

Awatar użytkownika
INNY

Postautor: INNY » 2009-01-06, 20:17

Jeden z tych klubów które wymieniłeś jest dość drogi , domyśl się który :diabelek:

Zgadzam się z kolegą bartek 75 , i też polecam Tarczę 96 , super zawody , bdb. atmosfera , fajna wiara , szogun czasami utrudnia ;) :P , ale po za tym jest super.

Zaznaczam że nie jestem członkiem żadnego z klubów ., więc nie jest to reklama , tylko własne doświadczenia . :D

Awatar użytkownika
Yarecki

Postautor: Yarecki » 2009-01-08, 06:24

W Poznaniu akurat z dostępem do broni (czytaj strzelnicy) nie jest problemem. Co do Magnum - wpisowe w zeszłym roku było ok 700. to jest jednorazowo, składki chyba porównywalne jak gdzie indziej. Poza tym zawsze można strzelać komercyjnie. Nieraz jest duża różnorodność strzelających, wiatrówki (trzeba przynieść własną, i widziałem niektóre super wypasione), czarny proch, pistolety i karabiny.

Jest to działalność komercyjna, więc można postrzelać bez wpisowego i składek tylko za ammo płaci się drożej. Podobnie jak w Parabellum. Tarczę też polecam, jak napisano powyżej, jest też i Bractwo Kurkowe, jest stowarzyszenie rezerwistów z Obornik i Regiment odprzodowy, pukają często na takiej ładnym obiekcie w lesie za Obornikami....

Najlepiej wejść w towarzystwo, pojawić się na strzelnicy, postrzelać z czegoś na "komercyjnych" zasadach zorientować się i dać się poznać i po wybraniu poprosić o przyjęcie do jakiegoś klubu (bo zwykle ktoś wprowadzający jest wymagany, czyli po prostu muszą ciebie poznać.)

P.S. Wiatrówką można się nauczyć zgrywać przyrządy, wyrobić pewne elementy statyki, ale strzelanie z broni palnej - to opanowanie odruchów i wyrobienie nawyków wiatrówce niedostępnych)....
Szczęście jest rzeczą wątpliwą....

Awatar użytkownika
szogun

Postautor: szogun » 2009-01-14, 09:24

Yarecki pisze:W Poznaniu akurat z dostępem do broni (czytaj strzelnicy) nie jest problemem.

Tak, choć sytuacja się zmieniła.....

Strzelnica ,,Parabellum" już nie istnieje - teren wykupił developer.

Strzelnica Wlkp. Klubu Strzeleckiego ,,Grunwald" już nie istnieje - z powodów podobnych jak wyżej. Klub w całkowitej rozsypce.

Strzelnica ,,Dworek Grunwaldzki" - stoi w bardzo atrakcyjnym centrum Poznania (przy Targach Międzynarodowych) - jeszcze egzystuje, ale zakusy na teren są ogromne.

Strzelnica Wojskowego Klubu Strzeleckiego ,,Grunwald" - udostępniana jest tylko członkom klubu i dla żołnierzy. Też nie mogą być pewni swego, bo mimo, że obiekt jest przeznaczony pod ogólnie mówiąc - rekreację - to nie wiadomo czy za rok, dwa, nie przyjdzie inwestor i zaproponuje władzom miasta, że chce tam postawić fitness i strzelnica pójdzie bruk...

Strzelnica myśliwska ,,Lizawka" - trzyma się i trzymać się będzie dobrze, szczególnie po tym jak zaproponowała (i dostała) od Policji trzy razy więcej kasy za wynajem obiektu do strzelań. :diabel:

"Magnum" - jak wiadomo największa (z dwóch :D ) komercyjna strzelnica w mieście - Andrzejek i Pawełek dadzą sobie radę :P

''Tarcza 96" - staramy się.... :)

Stosunkowo nowy obiekt w Tarnowie Podgórnym k/Poznania - ciekawa strzelnica, ale dużych zawodów tam nie przeprowadzisz, jest za mała. Raczej dla myśliwych chcących od czasu do czasu przewietrzyć swoje dwururki ;) :)

Myśliwska w Obornikach/Poznania - bardzo fajna, ale to już trochę daleko...

Idąc szerzej, jeszcze sporo by się znalazło strzelnic wokół Poznania, ale to już na inny wątek... :)
Pozdrawiam
Robert
www.ligasportera.pl

Awatar użytkownika
asterix-b

Postautor: asterix-b » 2009-01-14, 18:51

a czy można dostać jakieś bliższe namiary na tę strzelnicę w Tarnowie Podgórnym?

Awatar użytkownika
INNY

Postautor: INNY » 2009-01-14, 19:11

Awatar użytkownika
bartek75

Postautor: bartek75 » 2009-01-14, 19:45

Tarnowo Podgórne....
Ładnie położona strzelnica, dobry obiekt, bardzo dobrzy strzelcy i niezwykle mili ludzie (przynajmniej Ci których znam z ligi)
... ceny za strzelnicę??? Proporcjonalne do zasobów gminy i jej mieszkańców :D
jak kogoś stać na 20 pln za godzinę to wybierając Tarnowo będzie przeszczęslwy!

Awatar użytkownika
asterix-b

Postautor: asterix-b » 2009-01-14, 21:01

a tolerują na tej strzelnicy broń cp.?

Awatar użytkownika
Yarecki

Postautor: Yarecki » 2009-01-16, 08:46

Tak, choć sytuacja się zmieniła.....

A to mnie zmartwiłeś, w każdym bądź razie jak w "Polsce" opowiadam, że Poznań to najbardziej uzbrojone miasto w Polsce to mimo wszystko nie wprowadzam w błąd....

Na szczęście tradycje są i "ochota jest" jak nakazywał wołać gen. Maczek, zanim jeszcze generałem został (zdaje się na froncie Polsko - Ukraińskim)...

I oby tak zostało.
Szczęście jest rzeczą wątpliwą....

czak

Postautor: czak » 2009-01-29, 11:56

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie strzelnicy Stowarzyszenia "Tarcza 96": czy można tam strzelać jedynie z broni krótkiej i .22 lr czy też można ewentualnie przestrzelać sztucer?
Edit: Już doczytałem - dystans max. 25m.

Dawid Migała
Kontaktowanie:

Strzelnica WKS Grunwald

Postautor: Dawid Migała » 2009-02-05, 08:37

Witam wszystkich forumowiczów. Jako kierownik sekcji strzeleckiej Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań chciałbym nieco zdementować wypowiedź kolegi Szoguna. Nie jesteśmy we władaniu miasta ani nie planujemy zamknięcia strzelnicy. Teren na którym znajduje się strzelnica należy do Agencji Mienia Wojskowego i w tej chwili nie jest przewidziany do sprzedaży. Dodatkowym plusem obiektu jest atest policyjny. Na dzień dzisiejszy tylko nasza strzelnica posiada taki dokument (przynajmniej jeśli chodzi o obiekty wojskowe). W związku z tym na strzelnicy rzeczywiście odbywają swoje strzelania praktycznie wszystkie jednostki poznańskich sił powietrznych. Strzelania te odbywają się jednak do godziny 14:30-15:00. W godzinach popołudniowych trenują zawodnicy grupy powszechnej oraz grupa "wyczynowa". Wpisowe kosztuje u nas 20 zł a składka roczna 180 zł (płatna do końca 1 kwartału). Czyli 15 zł/miesiąc. W tej cenie członkowie mają zapewnioną opiekę instruktora, broń klubową, stanowisko i tarcze. Amunicję niestety trzeba zapewnić we własnym zakresie. Wyjątkiem jest tu śrut. Staramy się aby strzelnica była czynna w dni powszednie od 14 do 18-19 w zależności od chętnych. Mamy kryte, ogrzewane strzelnice 25m (8 stanowisk) oraz 10m (9 stanowisk). Wszystkich chętnych zapraszamy (ul. Saperska 48).

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”