Kalisz , czy są tu strzelcy ?

Kalisko - Ostrowska grupa strzelecka

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Officer_199 »

S400 i FWB biorę na 100% :diabel2: Do tego pompkę w razie bum żeby dopompować.
Dzisiaj oglądałem prognozę. Mogą być burze :zdziw: ale myślę, że damy radę.

PS. Pojawi się jeszcze ktoś z Kalisza?
Awatar użytkownika
Chik3n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 00:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalisz<->Czewa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Chik3n »

Myślę że tym razem przyjedzie ze mną mój kumpel i może kuzyn ale nic nie obiecuję bo wiadomo jak to w tych czasach bywa ;] .
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Officer_199 »

Ok. Ja tym razem wezmę dodatkowo moje wydanie sillhouette. Miałeś kontakt z Dominikiem? Bo z tego, co wiem miał się dowiedzieć w poniedziałek, co i jak.
Awatar użytkownika
Chik3n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 00:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalisz<->Czewa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Chik3n »

No właśnie brak , jutro do niego zadzwonie .
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Officer_199 »

No dobra. To czekam jutro na info. Jak Dominik nie da rady nic zdziałać, to postaram się złapać kontakt z kimś z LOK-u i odpowiednio zagadać, tylko nie wiem kiedy będę miał taką okazję. Myślę, że dopiero we wrześniu.
Ale uda się tylko i wyłącznie jak to LOK będzie zarządzał terenem. Jeśli teren należy do kilku właścicieli to podejrzewam, że nic z tego nie będzie, no chyba, że będziemy płacić, o ile nie zażądają kosmicznej sumy.
Awatar użytkownika
Vinodocent
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 29 marca 2008, 10:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Vinodocent »

Witam

Przepraszam, że tak długo mnie nie było ale miałem utrudniony dostęp do internetu - poza tym w nocy dopiero wróciłem z delegacji - nie odczytujcie tego jako moją złą wolę - taką mam po prostu pracę.
Więc sprawa z LOK-iem wygląda następująco. LOK nie bawi już na strzelnicach na Pruślinie. Mają wiatrówkową strzelnicę na ul. Tomczaka (tylko tarcze) a kbks-u strzelają na Bractwie Kurkowym. Dostałem telefon do Pana zarządzającego byłymi strzelnicami wojskowymi ale niestety nie mogę się do niego dodzwonić, choć cały czas próbuję - 2 x dziennie ;).

Ale teraz uwaga mam też dobrą wiadomość - myślę że we wrześniu uda mi się dogadać ze znajomym i jeśli będą chętni to możemy pojechać nawet na cały weekend na wieś - 80m, dalej betonowy płot a za płotem 5km pola ;) (więc strzelać jest gdzie ;) ) - 20 km za Ostrowem.

Pzdr
Dominik

EDIT: AMW wystawiła teren ze strzelnicami na Pruślinie za 170k PLN-ów więc warto się zastanowić i zacząć odkładać ;)
Awatar użytkownika
Chik3n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 00:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalisz<->Czewa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Chik3n »

No więc sobotnie strzelanie odbędzie się w kaliszu ;] , co do strzelania cały wekend można pomyśleć , ale to 170 tyś to lekka przesada ;] , gdybyśmy mieli grupę rzędu 30 czy 40 os i mielibyśmy z tego ciągnąć jakieś zyski to można by było o tym myśleć ;] .
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Officer_199 »

Nie doczytałem wiadomości. 170 k... no to ładnie. Czyli jednym słowem z pruślinem d..pa :zly:
Ale jestem ciekawy, kto łyknie ten teren... a to ma spore znaczenie. Co do weekendu jak najbardziej nie mam nic przeciwko.

Ale fakt faktem jak by tak się kupiło te tereny to mieli byśmy wymarzone miejsce do strzelania i imprez :one: no ale... pomarzyć tylko można.
Awatar użytkownika
Chik3n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 00:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalisz<->Czewa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Chik3n »

To ja mam takie pytanie poza tematem ;] czy ktoś zna znaczenie słowa dampa ? bo ja chyba wiem co to jest ale chce się upewnić a na forum jakoś biednie w wyjaśnienia ;] .
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Officer_199 »

Dampa to montaż zalecany na wiatrówki z mega kopem :kosci: (karabinki sprężynowe z dużą energią początkową)
W momencie uderzenia tłoka, lunetka jest porywana do przodu, a dampa ma za zadanie złagodzić tego tzw. kopa
Wiem, że to słabe wyjaśnienie pewnie nie zaspokoi Twojej ciekawości. Ale więcej na ten temat nie wiem ;)
Przykład:
http://www.bron.pl/content/view/full/63155
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2008, 12:01 przez Officer_199, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chik3n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 00:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalisz<->Czewa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Chik3n »

A masz gdzieś fotki takiego montażu ? Bo ja myślałem że dampa to jakiś materiał między montażem a lupką , miałem coś takiego w montażu jednak było to klejone i jak rozłożyłem montaż to mi to zostało na lupce ;/ , zastanawiam się teraz czy dać w miejsce tego materiału jakiś materiał , czy może samą taśmę dwustronną żeby trochę mi tłumiło drgania ?


Edit :

Dzięki i już wszystko wiem :) .
Awatar użytkownika
Officer_199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1153
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 26
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Officer_199 »

Większość montaży ma materiał podłożony tam gdzie przychodzi mocowanie do tubusu lunety. Trudno mi jest stwierdzić czy to redukuje w jakimś stopniu drgania (możliwe, że tak), ale sądzę, że głównym założeniem było po prostu to, żeby nie rysować lunety(farby).
Jak Ci się to oderwało to po prostu podklej klejem szybkoschnącym.
Swoją drogą może guma była by dobrym rozwiązaniem w tym wypadku. Podejrzewam, że prędzej delikatnie zredukuje drgania niż materiał.
Co do foto dałem link wyżej.
Awatar użytkownika
Chik3n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 00:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalisz<->Czewa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Chik3n »

Czekam na ucho jak przyjdzie to będę kombinował jak to zamontować do kupy :) .
Awatar użytkownika
Vinodocent
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 29 marca 2008, 10:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Vinodocent »

Wiem już wszystko - strzelanie będzie musiało się odbyć w Kaliszu - z prostego powodu, o teren na Pruślinie muszę napisać do AMW w Gorzowie Wlkp.
LOK tam nie strzela, bo strzelnica utraciła atest czyli z tego co zrozumiałem strzelnicy w rozumieniu prawa tam nie ma ;) - ale po wyjaśnieniu że nie potrzebujemy atestu Pan stwierdził, że jeśli otrzymamy zgodę z AMW w Gorzowie to nie ma najmniejszego problemu, co więcej nikt nie dzierżawi ani jednego m2 na tym terenie więc bylibyśmy tam jedynymi użytkownikami.
Trzeba będzie sobie jedną strzelnicę ziemną pewnie przystosować do naszych potrzeb (czyt. wykarczować, wykosić itp.) no ale sądzę że uda mi się to z AMW w jakiś sensowny sposób rozwiązać - będzie trzeba odnowić stare kontakty z kadrą dowódczą naszej byłej jednostki i poprosić o wsparcie ;).
Zajmę się tym ale w przyszłym tygodniu, bo na teraz to padam na pysk i potrzebuję trochę relaksu.

Napiszcie mi tylko, o której się spotykamy w sobotę

@Officer
Na PW daj znać o której i gdzie po was przyjechać ;)

Pzdr
Dominik

EDIT: 170k to nie jest dużo przecież tam są ze 4 ha ziemi + betonowa strzelnica bez atestu ;) z pełną infrastrukturą ( z tego co pamiętam to jest tam nawet budynek który od biedy można nazwać domem ;) ) + 4 ziemne strzelnice na 50m + strzelnice pistoletowe więc troszkę tam rzeczy jest
Awatar użytkownika
Chik3n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 00:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Kalisz<->Czewa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Chik3n »

No niby tak miejsca i wyposażenia nie brakuje jednak to dalej jest 170 tyś :D . Co do dalszych twoich poczynań czekamy z niecierpliwością a godzina ? myślę że tak jak ostatnio , 16 na miejscu , chyba że proponujecie inną godzinę .
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kalisko - Ostrowska grupa strzelecka”