Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Tłumik "Pro" HomeMade ...

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Chik3n
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Tłumik "Pro" HomeMade ...

Postautor: Chik3n » 2008-02-11, 17:56

Witam

Jakiś czas temu w tym temacie :

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=38511

rozmyślałem nad budowa tłumika , no i od słowa przeszedłem do czynu . z racji ze jestem studentem i rzadko przebywam w domu a i w nim nie mam dostępu do odpowiednich narzędzi sporządziłem odpowiednie rysunki * wymiary w temacie powyżej * przesłałem je ojcu który wszystko wykonał :D , poniżej opis z fotkami i jak wygląda wydajność :

z racji ze nie chciałem gwintować lufy a przejściówka była tak właściwie jedna i strasznie niepraktyczna postanowiłem wykonać swoją , gwint jest co 1 mm i ma średnice zew 12 mm , zaraz po wykonaniu i spasowaniu wyglądała tak :

Obrazek

Obrazek

po paru godzinach z papierem ściernym i pilnikami w piwnicy osiągnąłem coś takiego :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na początku sam tłumik miał mieć gwintowane końce żeby można było wymieniać środki niestety takiej wielkości gwint był nieosiągalny więc tył jest spasowany na wcisk praktycznie nie do wyjęcia a przód jest spasowany na wcisk , raz został rozłożony z racji wypełnienia go odpowiednimi materiałami o których później , ale z racji ze jest na wcisk nie można zbyt często go wyjmować i wkładać bo oczywistym jest ze się wyrobi , poniżej parę fotek ewolucji tłumika ze stanu surowego do aktualnego :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tłumik jest wypełniony na wzór fachowców z Weihrauch czyli ... walki do włosów w konfiguracji 1 : 2/3 : 1 ( taka proporcja z racji żeby w środku nic nie latało ) a materiał wytłumiający z racji braku filtrów do okapu zastąpiła ścierka pocięta i zwinięta w 3 warstwy :) , przegrody wykonałem z gumy o grubości około 2-3 mm , pierwsza od lufy ma przelot 6 mm druga 8 mm ( czemu nie wiem jakoś tak wyszło :P ) , tu akurat brak fotek bo nie chce rozkładać tłumika a jak wygląda wałek do włosów i ścierka chyba każdy wie .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogólnie cały zestaw prezentuje się dobrze * przynajmniej jak dla mnie * tłumik zostanie srebrny , pociągnę go ew jakaś bezbarwna powłoczką ochronna , przejściówkę potraktuje czarna farba żeby pasowała do lufy .

Jeśli chodzi zaś o osiągi były dwa bardzo wymowne testy =) :

1.

- godzina 00:xx , pierwszy strzał z tłumikiem , w domu do mikrofonu żeby było co później porównywać , reakcja stojącej obok matki zerowa

- godzina j/w , strzał bez tłumika , również w domu również do mikrofonu , reakcja stojącej obok matki , ... no tego nie da się opisać to trzeba by było usłyszeć :P ... ogólnie zjebka niesamowita =]

2.

- z racji obecności wuja , również wielbiciela strzelectwa wiatrówkowego , oddałem strzał z tłumikiem brak reakcji matki oraz ciotki siedzącej obok

- drugi strzał już bez tłumika :D , matka z ciotką postawione na równe nogi bo strzelałem za ich plecami :P

a więc efekty tłumiące są , poniżej jeszcze fotki jak przedstawia się ścieżka dźwiękowa ze strzelania z i bez tłumika (na obu zdjęciach pierwszy strzał bez tłumika a drugi z tłumikiem):

Obrazek

Obrazek

Nie wiem jak wstawić dźwięki na forum ale jeśli ktoś zna jakiś dobry sposób podajcie a postaram się wstawić aczkolwiek różnica w nagranych dźwiękach nie jest tak dobrze słyszalna jak jest w rzeczywistości .

Teraz w planach mam stopkę aluminiową tego rodzaju :
(zdjęcia zapożyczone od kolegi Włamywacza z forum mam nadzieję że nie ma do mnie żalu =) )

Obrazek

Obrazek

Jeśli ktoś ma dostęp do jakichkolwiek planów , dokładniejszych zdjęć bądź sklepu gdzie można takową stopkę nabyć albo nawet samą nazwę / model tej stopki będę niezmiernie wdzięczny .

Konstruktywna krytyka mile widziana :).

ps. Jeśli ktoś wie jak zamontować na stałe bipoda do wiatrówki bez naruszania łoża będę równie wdzięczny za takie informację .

Awatar użytkownika
PawelW

Postautor: PawelW » 2008-02-12, 06:35

Ładny opis, fajna konstrukcje. Jedno tylko pytanie: ile waży tłumik? Nie zmienia Ci wyważenia karabinka ?
Daystate MK3 + VORTEX Viper PST
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić

Awatar użytkownika
Chik3n

Postautor: Chik3n » 2008-02-12, 11:51

Sam tłumik waży ~190g i zbytnio nie zmienia wyważenia karabinka jednak mnie na stojąco i bez tłumika ciężko było utrzymać równowagę karabinka toteż chce wykonać stopka j/w ażeby ciężar karabinka nie spoczywał na rękach a opierał się swobodnie pod pachą .

Jeśli mój tok myślenia na temat tej stopki i pkt podparcia karabinka jest zły proszę o wyjaśnienie czemu tak być nie może :] .

Wróć do „Wiatrówki”