Pomocy! Pilne! Rozprawa we wtorek!

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Ocieska
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 27 czerwca 2004, 19:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pomocy! Pilne! Rozprawa we wtorek!

Post autor: Ocieska »

Pisałem kiedyś, że mam problem z udowodnieniem legalności posiadania rewolweru Colt Navy M1851, kaliber .44, zakupionego w koncesjonowanym sklepie w Bytomiu (posiadam f-rę zakupu).

Pierwszą ekspertyzę wykonał biegły z KP w Poznaniu. Wówczas w celu sprawdzenia, czy można użyć inny proch niż czarny ekspert użył nitro. Następnie uznał, że jest to współcześnie wytworzony rewolwer (po 1850 roku), czyli na jego posiadanie trzeba mieć pozwolenie.

Sąd wysłał ponownie o uzupełnienie ekspertyzy do KP z Poznaniu. Ekspert (ten samo co poprzednio) stwierdził, iż kalibru .44 przed 1851r. nie było w produkcji, w związku z tym nie może być repliki (kaliber .36 według eksperta jest legalny). Oparł się na książce "Legenda Colta". W dniu dzisiejszym oglądałem oferty sklepów, w których w/w rewolwer jest w sprzedaży zarówno w kalibrze .36 jak i .44. A przecież .44 jest nielegalny?!

Jeśli macie jakieś pomocne materiały napiszcie. Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Ocieska
Awatar użytkownika
Mincerz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1646
Rejestracja: 09 lipca 2006, 12:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mincerz »

A można coś więcej informacji?
Czy nadal prokurator opiera się o przepisy z 1999 roku?
Szkoda, że się w środę nie odezwałeś.
Pozdrawiam!
ZKS Warszawa ID: 0309, ROMB ID: 2342
CP & Nitro
Awatar użytkownika
AlfP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2007, 09:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AlfP »

To jest stara sprawa ciągnąca się od dawna w sadzie , była opisywana na forum.
Jeśli ma ktoś certyfikat tego colta to proszę podeślijcie koledze.
Szczególnie proszę o pomoc Rusznika i Mkowalczuka…. bo Wy na pewno macie mocne papiery i nie raz już pomagaliście innym…
AlfP
Podolski Regiment Odprzodowy
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Rozstrząsanie sprawy miało miejsce tutaj:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=33692
Proszę zerknąć na daty postów.

Mam pytanie: masz adwokata?

Ostatnio na forum oferowany jest Navy cal. 44:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=39213
Proponuję skontaktować się z Panem W. Gorzawskim i poprosić o stosowne dokumenty. Wierzę, że HEGE pomoże ze zwykłej życzliwości dla (jak mam nadzieję) wdzięcznego, przyszłego klienta.
Również sklep, który wspomnianą replikę sprzedał pewnie można przypozwać aby mieć towarzystwo na sali rozpraw.
Już z tych dwóch informacji można wysnuć chyba niezłą linię obrony.

Jeśli bronisz się sam - sądzę, że będziesz miał bardzo duże problemy chyba, że masz zacięcie prawnicze i potrafisz walczyć w sądzie.



Dalszą pomoc oferuję w formie rozmowy z Twym prawnikiem.
hawken68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 27 września 2006, 15:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Ekspert

Post autor: hawken68 »

Witam!Tak sie składa,że znam w/w eksperta!Jest to chyba Stanisław G.!Jaka policja tacy k.....a eksperci!Zawsze uwazałem Stacha za normalnego gościa,chociaż dawno go nie widziałem,w przeciwieństwie innych ,ktorych znam ma on jeszcze pojecie o bronii ohistorii broni,ale jak sie okazuje jego wiedza datuje się od mauzera C96,o rewolwerach CP widać nie ma pojecia!!A wystarczylo tylko wziąć do ręki Bidzińskiego!Obiecuję,że jak tylko go spotkam to go skutecznie wyeduuję!Niech k...a nie wypisuje głupot!O uzyciu nitro już nie wspomnę!Pozdrawiam!
Jeśli wyjmiecie broń spod prawa,to tylko ludzie wyjęci spod prawa będą ja posiadać!
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek sygula »

mam , broń i amunicje z 2006 roku, gdzie są testy właśnie w tych kalibrach 0,36" i 0,44" jako ogólnie dostępne.
Awatar użytkownika
Ocieska
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 27 czerwca 2004, 19:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Ocieska »

Jacku - masz może skan artykułu z tego magazynu?
Pozdrawiam
Ocieska
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Ja sie co prawda nie znam, ale raczej nie liczylbym, ze skan artykulu z pisma fachowego przebije ekspertyze bieglego, chocby najbzdurniejsza. Skorzystaj z rady i oferty pomocy mkowalczuka.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
asasello
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2263
Rejestracja: 04 marca 2004, 15:18
Tematy: 173
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: asasello »

"Kto sam sobie adwokatem ten ma głupca za klijenta" -J.Bravo
Może by na tego twojego biegłego napuścić innego biegłego.
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2825
Rejestracja: 18 kwietnia 2005, 00:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: RIP

Post autor: Cpt. Nemo »

Ocieska pisze:Jacku - masz może skan artykułu z tego magazynu?
Dodatkowo Mozesz sie tym posilkowac :
http://militaria.wp.pl/kat,27307,wid,8371886,wiadomosc.html?ticaid=15494
To powyzsze to generalnie o Navy

A ponizej masz okladki ksiazki i fotke, ktora moze ulatwic twierdzenie ze byly wczesniej rewolwery z cal. .44 konstrukcyjnie praktycznie identyczne z Coltem Navy 1851 tylko wystepujace pod wojskowa nazwa nazwa Colt 1848.
Co jest tez potwierdzone cytatem z Bidzinskiego ze nastapil w tamtych latach ostateczny podzial kalibrow na .36 Marynarka i .44 Armia. Zatem generalnie jest to ten sam rewolwer tylko pod roznymi nazwami.
Obrazek Obrazek
Obrazek

A tu mozna sie podeprzec ze rewolwery Colt Navy byly juz w 1849 produkowane w Europie na licencji Colta i ja bym sie to staral powiazac wlasnie z Colt-em 1848
Dans la première vitrine, on découvre un très beau revolver de type Colt Navy fabriqué sous licence à Innsbruck en 1849.
http://www.academie-des-armes-anciennes.com/voyages.html
Pozdrawiam, cpt.Nemo - GG 175472
Virago 535 Warszawski Szwadron Kawalerii CP
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2825
Rejestracja: 18 kwietnia 2005, 00:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: RIP

Post autor: Cpt. Nemo »

mkowalczuk pisze: Dalszą pomoc oferuję w formie rozmowy z Twym prawnikiem.
W zasadzie, moze probowac powolac Ciebie na bieglego :)
http://polskieustawy.com/norms.php?actid=105&norm=195&lang=48&adate=20070420&head=0
art. 195
Do pełnienia czynności biegłego jest obowiązany nie tylko biegły sądowy, lecz także każda osoba, o której wiadomo, że ma odpowiednią wiedzę w danej dziedzinie.
Pozdrawiam, cpt.Nemo - GG 175472
Virago 535 Warszawski Szwadron Kawalerii CP
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek sygula »

siedziałem całą noc, i mam sporo różnych dokumentów, katalogi, oferty i inne dokumenty, ale najciekawsze jest to: trzeba by zamknąć WSZYSTKICH właścicieli sklepów, dlatego że reb -44, jest najtańszym rewolwerem na rynku i każdy sklep go posiada, w katalogu UBERTIEGO JEST NA STRONIE colt navy TAK NAPISANE: By adding Navy to it catalog Colt was able to give the shooters an opportunity to choose between handguns in. cal. .31, 36, .44. dalej: 215,248 pieces of the Navy revolver were produced between 1851 and 1872 itd. mógłby ktoś przetłumaczyć tą część? jak trzeba to we wtorek dowiozę do jaworzna wszystkie dokumeny, które posiadam-pozdrawiam
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek sygula »

siedziałem -klikło mi sie dwa razy-sorki
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Cpt. Nemo - litości. Wczoraj byłem na rozprawie. W tym tygodniu też jestem w Sądzie :(
Nie chce się tłuc po Polsce, więc nie podpowiadaj takich pomysłów. Chętnie jednak z Tobą podyskutuję na temat Navy i Ciebie zaproponuję jako speca od rewolwerów Colta :one:

Obiecałem rozmowę z adwokatem. Podałem namiary na siebie. Publicznie tego tematu roztrząsać nie będę choćby po to by nie pojawiały się samobóje.
Jędrek_10
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 666
Rejestracja: 11 lutego 2005, 07:12
Tematy: 18
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jędrek_10 »

Ekspert oparł się o "Colt an American Legend" i trzeba obiektywnie przyznać że mógł wysnuć wniosek że tylko Navy w kalibrze .36 jest koszerny. W wydaniu które ja mam na stronie 43 wyraźnie Wilson pisze że WSZYSTKIE NAVY BYŁY W KALIRZE .36.
Niesłusznie któryś z kolegów podpiera się Bidzińskim gdyż on pisząc o podziale .36 dla marynarki i .44 dla armi zdecydowanie pisał o Navy (.36) i Dragonie (.44).
Moim zdaniem staracie się pomóc koledze w niewłaściwy sposób.
Przekartkowałem dzisiaj wszystkie dostępne mi źródła i w żadnym nie znalazłem wzmianki o 1851 Navy w kalibrze .44. Wiązało się to z wielkością szkieletu, lufy i głownie bębna - przy uwczesnych materiałach obawiano się że ścianki będą zbyt cienkie.

Myślę że linia obrony powinna iść raczej w kierunku że mówimy o REPLIKACH a nie o KOPIACH. Replika z samej natury rzeczy różni się od oryginału (chociażby użytymi materiałami czy technologią wytwarzania), natomiast kopia musi być identyczna.
W takim razie zmianę kalibru można by uznać za dopuszczalną zmianę dla repliki.

Starajmy się pomóc koledze skutecznie a nie starając się zakwestionować źródła, których sami używamy (bo przecież głównie na Wilsonie opieramy się określając datę powstania Navy - on wyraźnie pisze że nie był to 1851 ale 1850, a pomysł Colt miał już w 1847).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”