Kurtka strzelecka - emocje i fakty

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Kurtka strzelecka - emocje i fakty

Post autor: marekp »

Kurtke mial Czess. Mysle ze trzeba bedzie sie pogodzic z nimi. Historycznie istnialy. Rozmawialismy z Wojtkiem tym. Uzywali ich strzelcy. Wiec nic to niezwyklego. Inni uzywaja bo przepisyh to dopuszczaja. Nie warto tracic punktu czy dwoch. A ostatnio skupienia. Co prawda na tych zawodach skupienie bylo mierzone w pistolecie a tam kurtka na nic ale widac poziom coraz wyzszy. 3 i 4 miejsce bylo wyznaczane przez skupienie.

Ja bym chetnie tam pojezdzil. Tyle ze mam strasznie daleko. Dluga podroz i kosztowna coby nie mowic. Goscinny Rusznik zapewnil mi nocleg u siebie i dzieki! Ale o kurtkach moglbys Wojtku napisac pare slow. Jakie byly kurtki strzeleckie.

MarekP
Ostatnio zmieniony 16 października 2007, 22:01 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

quote="marekp"]Kurtke mial Czess. Mysle ze trzeba bedzie sie pogodzic z nimi./.../
Ale o kurtkach moglbys Wojtku napisac pare slow. Jakie byly kurtki strzeleckie.

MarekP[/quote]

Mam dobrą wiadomość: kurtki były, spodnie też, a i sukienki i płaszcze i inne ciuchy również. Nie były to jednak te współczesne, ale sądzę, że taki drobiazg jak te „minimalne” różnice nie powstrzymają kilku Kolegów przed lansowaniem nowej mody wśród strzelców historycznych.
O 5 mm poprawione skupienie i będzie pęknie? Koledzy - Ci co mają te 5 mm lepiej już kurtki pewnie mają lub mieli, więc tylko do nich dołączycie.
Już się cieszę na samą myśl, że będziecie w tym panncerzu wstawali i kładli się 13 razy, no ale może zażyczycie sobie stołu do leżenia. Może coś jeszcze? :D

O ile mnie pamięć nie myli to MLAIC rok temu zaczęło walczyć z usztywniaczami strzeleckimi. Jedynie Niemcy się upierają, a kilka razy już dowiedziono, że Niemiec rozebrany to Niemiec bezsilny, a Polak bez kurtki zdolny jest złoić skórę "pancernemu".

Zastanawiam się czy nie wystapić o scalonego sharpsa. Przecież to też będzie tylko drobne odstepstwo. Lufa taka sama, drewno identyczne (drewniane), tylko te drobne zmiany w środku, ale kto by się nimi przejmował. Nie bedzie ich widać. Do tego optyka - znam paru takich, co uważają, że tylko przeszkadza w strzelaniu, więc pewnie mnie poprą.
Tak. Poprawię skupienie. poprawię wyniki. Będę wielki. No i dowiodę wyższość sharpsa nad odprzodówkami :P

No dobra. Już daję spokój. Nie chowajcie urazy.

Powodzenia sztywniaki ;)
mkowalczuk - bardzo prywatnie
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

Powodzenia sztywniaki.
mkowalczuk - bardzo prywatnie
:?: :?:
Co jest Marku zły dzień ? :|
VALDI
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3292
Rejestracja: 24 października 2003, 14:36
Tematy: 64
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VALDI »

Co jest Marku zły dzień ?
He, he. :)

Może i ma zły bo mamy do tego powody :| , znów wróciło złe :/ .
A w swoim poście chciał tylko przypomnieć co niektórym jak to wieści niosły tu i tam o kurtkach, butach itp. ..../.
Ale co tam panowie - tylko Krowa nie zmienia poglądów :P .

pozdrawiam
waldek
Żyć to nie znaczy czekać aż burza przejdzie, ..... ale nauczyć się tańczyć w deszczu.
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Koledzy: nie złośliwość, a wrodzona cecha: przekora - dała o sobie znać.

Nie przeszkadza mi, że ktoś właśnie tak chce strzelać. jak widać gusta i poglądy sie zmieniają, bo Wojtek czy Marek byli jeszcze niedawno wrogami wszelakich zmian i udogodnień. Może i mnie kiedyś ta moda (to raczej nie moda a styl może) dopadnie, więc nigdy nie powiem nigdy :D

A na dziś i to zupełnie prywatnie (mogę prywatnie?) - patrzę na strzelectwo hstoryczne i historycznie podchodząc do tego: wszelkie usztywniacze na zawodach uchodziły kiedyś za oszustwo. Teraz to sie zmieniło i może dobrze, bo może i ja zacznę kiedyś lansować nowy rodzaj strzelania i wtedy "przeciwnikom" przypomnę dzisiejszą rozmowę ;)
Ostatnio zmieniony 16 października 2007, 20:36 przez mkowalczuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Mozna strzelac jak kto chce. Ale poniewaz wszyscy uzywaja kurtek a ich przydatnosc jest udowodniona to moim zdaniem nie nalezy udawac ze nic takiego nie istnieje. Nie strzelaj 13 razy bo to pechowa liczba tylko 12. Mozna. I mozna nawet zawody wygrac ale latwiej bedzie jak bedzie 13 bo tyle przepisy pozwalaja. I jeden pusty poza tarcze. Mozna nie klasc wszystkigo na stoliku. Mozna miec to w kieszeniach. Tylko wygodniej jest na stoliku. A przeciez nikt nie jezdzil ze stolikiem zeby w razie bitwy sobie rozstawic.

MarekP
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Niczego i nikogo nie staram się ośmieszać.
Nie stosuj proszę metod znanych z przepychanek między orientacjami seksualnymi.
Nie jestem kurtkofobem!
:D

Przy okazji zawodów w Ostrawie Marek ponowił apel o odpowiedź na pytanie o kurtkach. Z tego wynikła ta dyskusja.

Rozumiem, że jesteś zwolennikiem kurtki i szanuję to.

Podtrzymuję swą propozycję. Czekam na propozycje moderatora i nazwę działu.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

Mariusz, przesadzasz. Dla wielu ludzi CP i kazde inne strzelanie to zabawa i wypoczynek - po prostu rekreacja. Dla innych znowuz najwazniejsza jest zgodnosc z historia albo elementy rekonstrukcji (stad stroje i osprzet z epoki). Jesli komus to bardziej odpowiada, to czy to jest "udawanie ze sie strzela"? I czy takie podejscie wyklucza wspolzawodnictwo?

Przypominam wszystkim, ze 1) w MLAIC sa znane dwa typy imprez - z kurtkami i bez 2) nic nie stoi na przeszkodzie, zeby zawody parafialne organizowac wg wlasnych regul, jesli kogos widok betonowych kubraczkow razi do tego stopnia, ze nie moze wprowadzic wirtualnej podwojnej klasyfikacji. Mnie sie kurtki nie podobaja, ale uznaje prawo innych do bawienia sie na wlasnych zasadach.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

MLAIC jest w Polsce oficjalnie. Jestesmy czlonkiem MLAIC. Wiec bedzie sie strzelalo wedlug tamtych zasad. Mysle ze taki dzial powinien powstac. Wlasnie o strzealniu sportowym z broni odprzodowejj. Bedzie tez o konkurencjach non MLAIC takich jak Getysburg Dreyse czy Sharps w Polsce. Beda w przyszlym roku zawody w Krakowie - Grand Prix - miedzynarodowe zawody wedlug zasad MLAIC. Mysle ze moze tam przyjechac lekko liczac 300 strzelcow. Nie wiem tylko kto ma moderowac ten dzial. Ale jest na pewno potrzebny.

Prosze koledzy - nie ma sensu dyskusja czy uzywac kutek. Jesli ktos chce strzelac w tych zawodach to trzeba ich uzywac. Chyba ze uda sie zmienic przepisy i nie bedzie wolno. Ale poki co nie ma wyjscia.

I jest nieistotne czy ktos widzial Wojtka jak strzelal oburacz. To kompletnie bez znaczenia. Trzeba strzelac z jednej reki i to wszystko.

MarekP
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

[quote="lebeda"]/.../
Szkoda , że wykasowałeś część postów . Wojtkowi należy się te wyjaśnienie .
/.../[quote]

Mariusz - kolejny raz przejaskrawiasz.
Niczego nie wykasowałem. Wypraszam sobie. Może gdzieś się rozbiegły wiadomości, bo pisano w dwóch tematach równolegle, ale niczego nie wykasowałem. jeśli coś jeszvcze powinno być tu przeniesione: zacytuj lub daj znac na PW co mam przenieść. Dziś jednak idę spać.

A co do tych, którym sie nie śni strzelać inaczej niż z jednej ręki - nie zauważyłem by ich ubyło! Wszyscy początkujący tak strzelają, a i wielu "emerytów" również. Wolałeś jednak czepić się tylko fragmentu wypowiedzi :P

------
Byłem juz zmeczony, bo pisanie imienia z małej litery to wstyd.
Przepraszam :oops:
Ostatnio zmieniony 17 października 2007, 08:21 przez mkowalczuk, łącznie zmieniany 1 raz.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

lebeda pisze: Uwierzyłbym Tobie , gdybyście cały czas nie pytali . A jaka łatka , a jaka przybitka , ile prochu ? Po co te pytania ? Jeżeli chodzi komuś o to by "pyknać" , wystarczy popatrzeć do instrukcji , przeczytać Nowaka i gotowe
Ale chlopie, to jest wlasnie roznica miedzy sportem uprawianym amatorsko, a sportem wyczynowym. Wcale nie twierdze, ze nie lubie rywalizowac, ale moja przyjemnosc ze strzelania w 50 procentach bierze sie ze swobody i braku stresu zwiazanego z lepszym czy gorszym wynikiem.
Maciek
.62 i .69
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

I jest nieistotne czy ktos widzial Wojtka jak strzelal oburacz
A ja widziałem, w Bańgowie i do tego zdjęcie mu zrobili, tyle że nikt nie napisał, że to było w niedzielę rano, ale dzień wcześniej kupił ten rewolwer i było to pierwsze strzelanie :) .
W Żorach, na następnych zawodach już miał niezły wynik.
Co do kurtek sam przypadkowo stałem się właścicielem jednej, bo Czes zamówił za dużą dla siebie, a ja miałem "zbędne pięć stów", może kiedyś się przyda.
A tak poważnie to od 20 lat mam problemy z kręgolem, przypadek sprawił, że mam kurtkę, może coś pomoże chociaż nie liczę na poprawę wyniku tylko mojego komfortu.
Dodatkowo mam zamiar dobrać sobie karabin co już się dzieje :) max 4 kg coś w stylu szwajcara, krótki i zwarty.
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

:one:
Nie ma sprawy. Też mam za co przeprosić i już to wyżej uczyniłem i porawiłem :oops:


Nie mam propozycji nazwy i moderatora. Marek nie chce i szanuję to. Może więc Ty?
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

No to zaczynam mieć zdanie o tym i wcale fajne nie jest dobre zdanie :039:

Marek - rozumiem,
Ty? Nie, nie .... Definitywie nie?
Wojtek? Już na fuchę
Marek-?
Czess?

A nazwę może publicznie spróbujmy ustalić.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

Wunderwaffe Wojtka zapanuje na naszych strzelnicach
:) mylisz się nie to mam na myśli - weson to nie szwajcar.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „MLAIC”