Tych sklepów, firm, produktów do wiatrówek nie polecam !

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Grzelak Marcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 456
Rejestracja: 23 czerwca 2006, 12:06
Tematy: 0
Lokalizacja: KONIN
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Grzelak Marcin »

Grzelak Marcin pisze: Będę jeszcze próbował z lepszymi żarówkami, jeżeli jakieś dopasuję, w przypadku gdyby przyniosło to jakieś pozytywne skutki, natychmiast poinformuję. .
Dziękuję za podpowiedź w sprawie żarówki, teraz wiem czego szukać, po testach z nową, umieszczę stosowną informację.
Walther MG Custom
bono
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 978
Rejestracja: 06 września 2003, 15:07
Tematy: 72
Lokalizacja: warszawa,szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: bono »

Grzelak Marcin pisze:Nie polecam latarek z firmy Mactronic z serii Guardsman o oznaczeniu MX 120 i MX 220 i pokrewne, cała paleta. Latarki spełniają założenia opisu producenta; Xenon 3,6V/ 0,82A, funkcja zoom ( efekt miecza świetlnego ) aluminium lotnicze itd. Niemniej jednak zasięg skuteczny słupa światła wynosi tylko 30m w lesie, na 40 metrze widoczność jest ale słaba. Na otwartej przestrzeni efektywność spada i wynosi 25m pełna 30 – 32m ledwo zadowalająca. Będę jeszcze próbował z lepszymi żarówkami, jeżeli jakieś dopasuję, w przypadku gdyby przyniosło to jakieś pozytywne skutki, natychmiast poinformuję. Latarki nie są specjalnie drogie ale do naszych zastosowań ( NHFT ), nie warte swojej ceny.
ja zakupilem w sklepie taka latarke za 14 pln. i mysle,ze nie znajdziesz tak wykonanej i sprawnej latarki za tą cene. MAGi przy niej to sa absurdalnie drogie,wacale nie sa lepiej wykonane i swieca slabiej.

powiem inaczej. kupilem latarke LED luxeon by china 1W za 50 pln. wykonanie prawie jak oryginal,swieci prawie ok,(nie wiem jak oryginał),ale tytulowy mactronic dzieki dobremu skupieniu wiazki swiatla swieci duzo lepiej i dalej. osobiscie dla odmiany polecam tytulowa latarke.

ps.

zaraz po rozpakowaniu latarki i zalozeniu baterii nie udalo mi sie wlasciwie ustawic skupienia wiazki swiatla. okazalo sie ,ze zarowka siedziala za gleboko. drobna korekta i jest juz ok.
Potato gun rules
Awatar użytkownika
Grzelak Marcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 456
Rejestracja: 23 czerwca 2006, 12:06
Tematy: 0
Lokalizacja: KONIN
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Grzelak Marcin »

Cieszę się że każdy ma swoje zdanie na temat w/w latarek. Faktycznie w świetle stosunku cena jakość są dobrym wyborem, co napisałem już we wcześniejszym swoim poście. Ja także dokonałem pewnych zmian, to znaczy zgodnie z sugestiami zmieniłem żarówkę na 4V halogen. Testy wykonałem na strzelaniu nocnym w dniu wczorajszym, skuteczny zasięg świecenia zwiększył się o 5m , to jest z 25-30m na 30-35m. Cel na 30m widoczny jest dobrze ale cel na 35m dało się trafić bardziej intuicyjnie niż dzięki dobremu oświetleniu. Dodam że zoom latarki był wyregulowany na tak zwany miecz świetlny i zabezpieczony taśmą izolacyjna aby się nie przestawiał podczas strzelania. Podsumowując stwierdzam że są to dobre i tanie latarki ale jak dla mnie do nocnika trochę za słabe. Takie mam i takich będę używał ale nie jestem usatysfakcjonowany, z poważaniem, M.
Walther MG Custom
Awatar użytkownika
Wierzbin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2739
Rejestracja: 30 sierpnia 2005, 18:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wierzbin »

J5.pl... czyli www.militarne(tfu...).pl BARDZO NIE POLECAMY!

Szczegóły tutaj:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=27650
Mk3 FT + LS
BeskidTeam
, Oldschool kolanko :wink:
rey
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 571
Rejestracja: 10 listopada 2005, 21:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rey »

Dzisiaj to czytałem :?
Coniektórzy są poje...ni :!: :!: :!:
Slavia 634 by Hogan + szkło
Awatar użytkownika
Grzelak Marcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 456
Rejestracja: 23 czerwca 2006, 12:06
Tematy: 0
Lokalizacja: KONIN
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Grzelak Marcin »

Kolba.pl z Allegro, ma także inny nick lukass81, w desperacji zakupiłem od nich szynę montażową RIS, realizacja zamówienia 11 dni , po tym okresie zadzwoniłem, co jest grane i okazało się że nie mają na stanie. Zaproponowali żebym poczekał jeszcze 7-10 dni to mi załatwią. Oczywiście pieniądze wpłaciłem od razu, co prawda nie robili problemów oddaniem, ale gdybym nie zadzwonił to bym sobie czekał niewiadomo jak długo. Osobiście szczerze nie polecam, wystawiają na aukcje ( nie tanio) rzeczy których nie mają, z poważaniem, M.
Walther MG Custom
Awatar użytkownika
MadRian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2999
Rejestracja: 28 lipca 2004, 22:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MadRian »

Grzelak Marcin pisze:Kolba.pl z Allegro, ma także inny nick lukass81, w desperacji zakupiłem od nich szynę montażową RIS, realizacja zamówienia 11 dni , po tym okresie zadzwoniłem, co jest grane i okazało się że nie mają na stanie. Zaproponowali żebym poczekał jeszcze 7-10 dni to mi załatwią. Oczywiście pieniądze wpłaciłem od razu, co prawda nie robili problemów oddaniem, ale gdybym nie zadzwonił to bym sobie czekał niewiadomo jak długo. Osobiście szczerze nie polecam, wystawiają na aukcje ( nie tanio) rzeczy których nie mają, z poważaniem, M.
Lukass ma teraz zdaje się, "drobne" problemy prawne spowodowane donosem "prawie anonimowym" autorstwa firmy J5.pl. Być może wpływa to na aktualną jakość jego usług.
"Kiedy spoglądasz w Wylot lufy, Śrut patrzy w ciebie"
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

MadRian pisze:
Grzelak Marcin pisze:Kolba.pl z Allegro, ma także inny nick lukass81, w desperacji zakupiłem od nich szynę montażową RIS, realizacja zamówienia 11 dni , po tym okresie zadzwoniłem, co jest grane i okazało się że nie mają na stanie. Zaproponowali żebym poczekał jeszcze 7-10 dni to mi załatwią. Oczywiście pieniądze wpłaciłem od razu, co prawda nie robili problemów oddaniem, ale gdybym nie zadzwonił to bym sobie czekał niewiadomo jak długo. Osobiście szczerze nie polecam, wystawiają na aukcje ( nie tanio) rzeczy których nie mają, z poważaniem, M.
Lukass ma teraz zdaje się, "drobne" problemy prawne spowodowane donosem "prawie anonimowym" autorstwa firmy J5.pl. Być może wpływa to na aktualną jakość jego usług.
Taaa na tyle poważne by pomylić zamówienie (rodzaj montażu), moja wina bo "z rozpędu" nie sprawdziłem u kogo zamawiam. Nie będę odsyłał i się szarpał, bo gra nie warta świeczki. A co do J5 to przynajmniej pracowników mają uczciwych (dzięki nim sporo kasy uratowałem w czasach "przedforumowych")
Awatar użytkownika
Jarek Fujarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1269
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:16
Tematy: 52
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jarek Fujarek »

Każdy chyba sprzedawca ma coś na sumieniu, ale też każdemu (mam taką nadzieję) zdarzają się przyzwoite zachowania. Znana i "lubiana" firma tarcza.pl - poszedłem do ich sklepu z reklamacją, a po wcześniejszej rozmowie telefonicznej spodziewalem się, że łatwo nie będzie. Cała sprawa trwała może pół minuty. Pan wprawdzie wspomniał coś o braku gwarancji, ale bez dalszej dyskusji podał mi z półki nowy celownik i po sprawie. A że to nadal takie samo Tasco, cóż... takie przecież kupiłem.
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
Bert_2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 23 lutego 2007, 10:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bert_2 »

No to masz szczęście ze sklepem tarcza.pl. Ja zmówiłem towar 5 listopada, zapłaciłem natychmiast, a do tej pory nie dostałem zamówionego montażu. Do tego zero odpowiedzi na ponaglające maile.
Na szczęście sklep tarcza.pl okradł mnie tylko na trochę ponad 30 zł ale i tak to s...two.

NIE POLECAM kupowania tam czegokolwiek. Taniej, lepiej i szybciej będzie kupić w Chinach...
Krytyk i eunuch z jednej są parafii
Każden wie jak, a żaden nie potrafi.
Awatar użytkownika
Komes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 295
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Komes »

po ostatnim poscie popadłem w lekką flustrację. Nabyłem lunetkę blog w TYM sklepie, zapłaciłem przelewem i czekałem grzecznie. Potem przeczytałm tu o tarczy i zagadałem do nich na gadu, Przywitali się , a jakże, ale gdy spytałem o losy mojego zamówienia nastała cisza. I co ciekawe cisza trwa do dziś choć luneta dotarła wczoraj. Ot taka ciekawostka.
Do tego przysłali nie taka za jaką zapłaciłem, dali ciut lepszą/droższą i teraz nie mogę się do nich dopukać żeby ewentualnie dopłacić.
Niegdyś jacszym
AT44-10, AM850-PCP, szkła.
Adres mailowy jacszym1@wp.pl
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: aksel »

Zdecydowanie nie polecam śrutu Crossman silver eagle wadcutter (celowo pisane z malej litery,nie zasługuje na duże).
Potrzebowałem na szybko lekkiego śrutu do pistoletu , najbliżej było ,no i znów wtopiłem w M....
Śrut bezołowiowy! I równie bezsensowny. Zaledwie 250 sztuk za 25 zł to cena astronomiczna za "kowalskie" wykonanie. Każdy śrut trochę inny :shock:
Jedne z kryzą na kielichu,inne bez,jeszcze inne tylko z jednej strony.
Widać bardzo ,bardzo wyraźnie połączenie na bokach. Kalibracja główki ma rozrzut wprost
niemożliwy. Niektóre trzeba wpychać siłą do portu. Masakra!!!
Uwaga ! Występuje w ładnym zakręcanym pudełku.
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
Bert_2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 494
Rejestracja: 23 lutego 2007, 10:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bert_2 »

@jacszym

To i tak masz szczęście, minęło już prawie 2 miesiące, a towaru nie mam i zwrotu pieniędzy nie dostałem. Do tego zero komunikacji :(

Czyli nie kupujcie NIC w tarcza.pl Chyba że lubicie być okradani...
Krytyk i eunuch z jednej są parafii
Każden wie jak, a żaden nie potrafi.
Awatar użytkownika
jan nowak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 30 grudnia 2009, 16:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Ze wsi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jan nowak »

* Hatsana 100-Odkręcające się śrubki(2 zgubiłem),stoper lunety odpadł po ok. 50 strzałach(po reklamacji powtórka),uszczelka"zamka"pękła po 2 paczkach śrutu-serwis nie mógł sobie z tym poradzić przy trzech podejściach :shock: .Ogólnie serwis do bani,bo sprzedawca oddawał go do jakiegoś"rusznikarza". :evil:

* Kolimatora na Twinmaster Action(z tych samych powodów co inni koledzy na HW 40 i HW45),sam pistolet jest jak najbardziej ok. :evil:

* "Usług rusznikarskich" w zakładzie "rusznikarskim" Piotra Skawińskiego w Dziemnianach.- byłem kiedyś u nich z moim CP,jeden z tych"fachowców" zadzwonił do klienta ze jego wiatrówka jest już gotowa.Śmiejąc się powiedział że klient czeka już dwa miesiące więc czas się za niego zabrać i dopiero wówczas zaczął ją rozkręcać(była to o ile pamiętam Norica Marvic Gold)po rozebraniu okazało się że zgrubienie prowadzące na tylnej części tłoka jest popękane i coś z tym trzeba zrobić.Myśleli,myśleli,myśleli.Klient w tym czasie przyjechał."Wymyślili" że narazie im się nie chce i że zajmą się tym karabinkiem później,a klietowi powiedzieli że w ostatniej chwili znaleźli dodatkową usterkę i że musi jeszcze poczekać... Gdy byłem tam miesiąc później karabinek nadal stał rozkręcony na stojaku...
Widziałem też jak"fachowo robią"faze" na koronie lufy karabinu Sauer S 202 za pomocą wiertła trzymanego w ręku. :shock: Gdy zacząłem im tłumaczyć jak to mniejwięcej powinno się robić odpowiedzieli że oni to nie"karitas" i że muszą zarobić więc nie mają czasu na"jakieś tam zabawy z jakąś tam fazą" :shock: :evil: :evil: :evil:

* Słuchania i oglądania wywiadów z"Pierwszym dyżurnym antyterrorystą RP","Największym "specem" od wszelakiej broni",panem byłym posłem Jerzym Dz.(grozi to nagłym atakiem odruchów wymiotnych,niebezpiecznym dla komputera!) :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Nie jeżdżę na zawody więc się nie znam.
Awatar użytkownika
rombi1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 24 listopada 2009, 14:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Wojcieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rombi1 »

Nie polecam w żadnym wypadku laserowego urządzenia do ustawiania celowników optycznych Made in China :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: . Nie ma możliwości ustawienia celownika tym ustrojstwem w kalibrze 4,5 Kupić mozna to dziadostwo na Alle.. oraz w niektórych sklepach z wiatrówkami. Sam to kupiłem i testowałem.Uważam że jest to wyżucone w błoto 180 zł.
AirArms TX mk3 SpetzUltra + Burris Timberline
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”