Zawody w Czechach

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7306
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

W temacie - Pyskowka - znajdziecie Koledzy swoje wypowiedzi. I temat Pyskowka jest zamkniety - to sa zalosne wypowiedzi i to wszystkich bioracych udzial w tej "dyskuski".

MarekP

PS. Juz Wam lepiej? Przeczytajcie coscie napisali. Specjalnie zostawilem ten watek. Przeciez to jest niedopuszczlne. Czy pis sie Wam na mozg rzucil?
grzes702
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 03 maja 2006, 17:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Rybnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: grzes702 »

Wracając do tematu zawodów w Czechach jak wygląda sprawa przewozu broni przez granice czy trzeba mieć zaproszenie
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7306
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

W praktyce koledzy po prostu jada na zawody i juz. A jesli chodzi o przepisy to powinno sie miec zaproszenie poniewaz istotny jest cel wywozu broni. Z bronia na pozwolenie klopot maly bo Europejska Karta Broni i zaproszenie zalatwiaja wszyskto. Z bronia bez pozwolen jest pewnien problem.Nie chca dac EKB. NIby i u nas i u nich ta sama bron bez pozwolen.... Inaczej jest z rewolwerami. U nas bez pozwolenia - u nich nie. Czyli nie bardzo wiadomo jak to robic. Najlepiej miec zaproszenie a jak jechalismy na Mistrzostwa Swiata to jeszcze cos w rodzaju delgacji z PZSS ze jedziemy na Mistrzostwa. Skomplikowane to ale co zrobic.

MarekP
VALDI
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3292
Rejestracja: 24 października 2003, 14:36
Tematy: 64
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VALDI »

Hej

Idąc tropem zdrowego rozsądku, to jeżeli w naszym Kraju nie jest wymagane pozwolenie na broń CP wyprodukowaną przed 1850, a taką broń mamy na myśli, to nie jest mi potrzebna żadna zgoda naszego Kraju na cokolwiek bym z tą bronią robił na terenie Czech.
Tak samo w Czechach nikt mi nic nie zrobi, gdy będę miał przy sobie coś na co u nich nie potrzebne jest żadne pozwolenie.
Inaczej ma się sytuacja jeżeli w Polsce rewolwer CP jest bez pozwolenia, a ja go chcę wwieżć do Czech, gdzie na tego typu broń jest wymagane pozwolenie, więc nie mogę, a jeżeli to zrobię to naruszyłem Prawo (Czeskie Prawo).
Procedura jest prosta i nie skomplikowana, poprostu trzeba mieć zaproszenie od organizatora zawodów w Czechach, i na podstawie tego papierka załatwić na Policji Czeskiej " czasowe pozwolenie na posiadanie rewolweru CP na terenie Czech, w celu wzięcia udziału w zawodach" takie pozwolenia wydawane są na określony termin.
Kiedy kupowałem broń ( palną ) w Czechach, musiałem wpierw załatwić sobie takie pozwolenie, a potem dostałem tą broń do ręki na terenie ich kraju.
Jak ją wwiozłem do Polski ich nie obchodziło ( jedynie musiałem zgłosić na granicy, że tą broń wywiozłem z Czech ), oni zabezpieczyli się na okoliczność posiadania przeze mnie broni w ich kraju. Zgodę na wwóz broni do kraju wydał mi Konsul RP (i nie zapomniał wziąć haraczu) bo opłaty to nie przypominało. Suma była równowartością miesięcznego zasiłku dla bezrobotnego w Polsce :shock: .

Nie mam 100% pewności czy tak jest, bo Polska to Kraj Prawa, więc wszystko się zdażyć może :shock:

pozdr
waldek
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7306
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Przemieszczanie broni jaka by nie byla jest uregulowane w dyrektywie Unii. To nie jest takie proste ze skoro jest bez pozwolenia u nich i u nas to wolno. Praktyka jest taka, ze pewnie nikt sie nie bedzie czepial.... do czasu. Powinna byc Europejska Karta Broni i cel przewozu. Ale nie da sie zdobyc tej karty dla naszej broni. Bo w ustawie jest napisane ze sie ja wydaje na podstawie pozwolenia na bron.

MarekP
VALDI
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3292
Rejestracja: 24 października 2003, 14:36
Tematy: 64
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VALDI »

Hej
Przemieszczanie broni jaka by nie byla jest uregulowane w dyrektywie Unii
Nasz rację, że jest to spisane w tych wszystkich dyrektywach, i dobrze że nie ma tego zbyt dużo :? , bo tak to przynajmniej umiemy to sobie wziąć i zwinąć w rulonik i wsadzić sobie głęboko - wiemy wszyscy gdzie :roll: .
Nasz praworządny Kraj tak przestrzega tych dyrektyw, że aż podziw bierze człowieka od tej staranności o nasze dobro, które urzędnikowi jest lepiej znane niż mi samemu.
Wszystko ładnie i czytelnie spisane i ustalone, tylko z wykonastwem jakoś nie teges :wink: .


pozdr
waldek
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2825
Rejestracja: 18 kwietnia 2005, 00:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: RIP

Post autor: Cpt. Nemo »

marekp pisze:Powinna byc Europejska Karta Broni i cel przewozu. Ale nie da sie zdobyc tej karty dla naszej broni. Bo w ustawie jest napisane ze sie ja wydaje na podstawie pozwolenia na bron.
A w naszym przypadku "pozwoleniem na bron" jest ustawa o braku obowiazku posiadania pozwolenia na ta bron :)
Pozdrawiam, cpt.Nemo - GG 175472
Virago 535 Warszawski Szwadron Kawalerii CP
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Terminy zawodów krajowych i międzynarodowych - CP”