Którą lunetę wybrać?

Celowniki, montaże, trajektorie, ustawianie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

nessus79
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 19 czerwca 2016, 22:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą lunetę wybrać?

Post autor: nessus79 »

Mam AA S410 a na nim Valiant Lynx 6-24x50 i jako początkujący strzelec jestem zadowolony z takiego zestawu, na 42m widwć ładnie skupienie w tarczy, wiadomo że po jakimś czasie napewno będę chciał kupić coś innego, ale biorąc pod uwage parametry szkła musz uwzględnić najważniejszy z parametrów, parametr WAŻ. :-D
mathieu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 05 października 2021, 14:36
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą lunetę wybrać?

Post autor: mathieu »

zbisz41 pisze: 11 sierpnia 2023, 11:29 No to do S400 Valiant jak ulał ,kilku chyba kolegów ma taki zestaw . Nie kombinuj tylko zakładaj i melduj sie na najbliższych :)
no może jeszcze nie na najbliższych ale powoli będę kombinował. :-D Szkoda tylko, że wszędzie tak daleko ode mnie.

Dziękuję wszystkim za opinie, myślę, że Themys to będzie odpowiedni kierunek na początek. :-D
AA S400f Classic + Optisan CP 4-16x40
Jaca2003
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 03 października 2023, 09:00
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą lunetę wybrać?

Post autor: Jaca2003 »

Ja polecam 2 sprawdzone lunety jedna to bsa 3-9x30 wytrzymuje na gamo cfx już 4 rok, nie gubi zera i jest niedroga. Na pcp mam założiną Hawke 4-12x40 bardzo dobra, jasna luneta trzyma zero ma regulacje dioptri, paralaksę i zoom 12 . Czego wiecej wymagać? Cena przyzwoita około 600zł.
Awatar użytkownika
WOLFENSTAINE
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 10 kwietnia 2023, 22:21
Tematy: 1
Lokalizacja: Dubiecko
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą lunetę wybrać?

Post autor: WOLFENSTAINE »

zbisz41 pisze: 11 sierpnia 2023, 09:19 Nie wiem co chcesz strzelać ,rekreacyjnie w domu czy na jakieś tam zawody. Do rekreacji to wiadomo, zawodów to znowu zależy jakich .
Wczoraj znalazłem ciekawa lunete za 800 PLN w Chinach :SPINA OPTICS 3-15x32 FFP. Nie znam nie widziałem na oczy ale z opisu wydaje sie ciekawa.
Miałem ją u siebie tą Spinę zapomnijcie o powiększeniu na maksie to chyba miała z X10 a napisali że ma x15. Jak łatwo się domyśleć na x13 i powyżej zbliża się do normalnych X10 i lekko zaciemnia . Zaznaczę że siatka nie ma opisu w czym jest wyskalowana , nie sprawdzałem na jakim powiększeniu jest true mildot ale na pewno nie na X10 🤣 Na obrzeżach lunety zauważalne rybie oko i aberracje fotochromatyczne od słońca , widać poświatę może niezbyt ale jednak widać. Podświetlenie działa ok. Wykonanie wszystko ok . W porównaniu do westhuntera 4-16x44 ffp bije on tę lunetę na głowę . Nie zawracajcie sobie głowy spiną, ja oddałem, kasę Ali....odano 🤷
PS. Napaliłem się na nią bo miała na papierze wszystko w sumie pod HFT, a siatkę miała mimo wszystko ok
Mówić i nie myśleć – to strzelać, nie celując.”
✓Hammerly Hunter 900 Combo + Walhter 6x40
✓Weihrauch HW97 + WestHunter 4-16x44 FFP
✓Weihrauch HW100+ Valiant themys II 10x32
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1439
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Którą lunetę wybrać?

Post autor: Yurko »

"Zaznaczę że siatka nie ma opisu w czym jest wyskalowana" - jak napisałeś, że luneta nie ma deklarowanego powiększenia, to chyba nie ważne co by napisali. No chyba, że w tym FFP tylko pokrętło źle zamontowali... :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Optyka”