Oś 50 m.

Sekcja CP - ZKS Warszawa

Moderator: Moderatorzy CP

Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 932
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Zbigniew Rybka »

Na razie trwa modyfikacja osi 50m, polegająca na usunięciu materiału z kulochwytu (gruz zmieszany z ołowiem, piaskiem i gliną), potem zostanie nawieziony nowy piach (bez gruzu i ołowiu) i zamontowany zostanie poprzeczny przechwytywacz na ziemi w odległości około 2/3 osi od stanowisk. Po wykonaniu tych prac zostanie zawieszona pomiędzy dachem kulochwytu a ostatnim górnym przechwytywaczem siatka podtynkowa. Następnie w porozumieniu z kierownictwem Hutnika wykonamy strzelanie kontrolne (schemat w opracowaniu), które ma wykazać całkowite bezpieczeństwo osi niezależnie od umiejętności strzelającego (strzelanie w ziemię na różnych dystansach, ostrzeliwanie infrastruktury i tarczownic, strzelanie do tarcz na różnych wysokościach). Po spisaniu protokołu z przeprowadzonych testów przedstawiamy go kierownictwu Hutnika i Klubu i po zaakceptowaniu możemy wrócić do strzelań. Taki jest gryplan, a czy uda się to sprawnie przeprowadzić - trudno powiedzieć. Zatem - nie opuszczaj nas nadziejo... :cry:
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
Roman K.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 27 września 2012, 01:41
Tematy: 2
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Roman K. »

Nie opuszczaj ......... :621:
Nie używam PW, proszę o pytania tylko na maila.
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: tadeusz45 »

zastanawiam się dlaczego CP jest tak nielubiany? Czy powodem jest zazdrość o wyniki? Może zarząd już się zmęczył bo dopuszczenie innych strzelań a wyłączenie CP jest zwykłym draństwem.
Miron
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 412
Rejestracja: 12 marca 2009, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Miron »

Tadeusz - pewnie na scalakach łoi się więcej kasiory....

to jedno z moich przypuszczeń, więc po co pasjonaci CP - tylko władzuchnom przeszkadzają...

smutne jedynie jest to, że przez sytuację parę fajnych startów poszło się grzmocić, a dodatkowo nie ma gdzie trenować.

może jest światełko w tunelu po remoncie kulochwytu, chociaż po tym, co Michał napisał parę postów w górę, też mam wątpliwości.

PS. Cytowane przez Michała odpowiedzi prezesa ZKS-u też nie nastrajają do optymizmu.
Kentucky .45; Patriot .45; Hawken Ranger .45; Plains .45 dikara, Charles Moore flintlock .44 smooth, Le Page .45
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Telesfor »

Był czas ,że z frekwencją na strzelnicy było kruchutko... Mało pozwoleń ,male zainteresowanie, służby nie miały kasy na szkolenia komercyjne , strzelectwo i broń były "be" - więc mało kto przychodził postrzelać komercyjnie.
Bida z nędzą - jeść nie dają a sr... pędzą. Klub miał nóż na gardle -i pusto w skarbonce. Wtedy rzesza wariatów z CP bez pozwoleń - była mniejszym złem. No bo bez pozwoleń , z własną bronią , proch - nie wiadomy czy legalny ...Ale płacili...Było ich coraz więcej. Wprowadzali ruch i entuzjazm . Dobrze i niedobrze.
W sumie grupka ta stanowiła pewien napęd i finansowy i organizacyjny - no bo zawody , coraz większa frekwencja , rozgłos i reklama w necie - za darmo , kursy dla początkujących- odpłatne.
Ożywienie , popularyzację strzelectwa . Wielu z tych , którzy zaczynali od CP zrobiło patenty , licencje , pozwolenia na współczesną broń i włączyło się do " mainstreamu" część pozostało przy CP.

W międzyczasie , wypracowana m. in. przez kilku z nas UOBiA z 2011 dała napęd łatwego uzyskiwania pozwoleń - bez uznaniowości . Ilość pozwoleń rosła, ilość strzelców na strzelnicy też, zainteresowanie sportem strzeleckim i strzelecką rekreacją też. Hoplofobowie znaleźli się w defensywie. Przyszły dobre czasy dla klubu i strzelnicy. Kasa i komercja- to stało się "numero uno" .

W 2022 - dodatkowy napęd , wojna w Ukrainie , poczucie zagrożenia bezpieczeństwa kraju spowodowały wielką popularność komercyjnych szkoleń strzeleckich z broni takiej jak AK i AR.
Strzelnica pęka w szwach , na niektóre osie trzeba się zapisywać z wyprzedzeniem.

I tak grupka miłośników CP przestała być cenna dla klubu a wręcz stała się kłopotliwa.
Możliwe też - ale zaznaczam ,że to tylko hipoteza- oś 50 m przydałaby się po modyfikacji dla innego rodzaj strzelań , znacznie korzystniejszych dla klubu. Może tez istnieją inne plany , w ramach przebudowy strzelnicy i zamienienia jej w nowoczesny , kryty kompleks/bunkier w stylu strzelnic takich jak Warszawianka, AGVO, Legia, U27 i tym podobne , typowo komercyjne i przeznaczone tylko dla broni współczesnej?

Przebudowy kosztownej , wymagającej potężnego zadłużenia / kredytu i w zasadzie nikomu nie służącej- przynajmniej nie szerokiej rzeszy szeregowych członków klubu , a już najmniej strzelcom CP.
Niestety , nie mamy na to żadnego wpływu, pozostaje mieć nadzieję ,że ten czarny scenariusz się nie sprawdzi.
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: jarek1300 »

Nie wyglada to zbyt optymistycznie, osoby decyzyjne na ZKS są bardzo powolne i niezdecydowane w działaniu. To że z osi dynamicznej poza mury ZKS przedostają się pociski nie jest problemem, strzelania i zawody będą się nadal odbywać. CP to co innego, trzeba zamknąć zakazać strzelań na czas bliżej nie określony. A można przecież zabezpieczyć oś tylko trzeba odrobinę chęci i pieniędzy, które klubowicze chyba generują na rzecz klubu.
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
Drużu
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 2015, 15:01
Tematy: 15
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Oś 50 m.

Post autor: Drużu »

Zbyszku,

Rozumiem że prace przy modyfikacji toru już trwają.
Jaki jest terminarz prac?
Kiedy jest planowane zakończenie przebudowy aby można mówić o rozpoczęciu próbnych strzelań?

Czerwiec ?....
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Oś 50 m.

Post autor: marekp »

Pewnie jakie czerwiec to jedzie..... tyle ze nie wiadomo jakiego roku czerwiec. O ile bedzie. Ja juz kiedys zrezygnowalem z ZKS wlasnie z powodu czarnego prochu. Wtedy strzelaliśmy na 25m w pawilonach i bylismy "przesunięci" tam gdzie jest teraz tzw. dzik. Potem troche na 50m ale bylo zawsze tyle problemow ze sie wyniosle i jezdzilem do Rembertowa. To trwało kilka lat. Zawsze to byla niejasna niechec do broni odprzodowej. To bylo dawno. Myslalem ze moze sie to unormuje. Jak widać nie do konca. Ale chce sie mylić.

MarekP
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: jarek1300 »

Jadę w niedzielę do Rembertowa, kolega po zamknięciu osi 50 m dla CP na ZKS był tam już kilka razy. Trzeba rezerwować oś telefonicznie najlepiej dwa, trzy dni wcześniej. Obsługa na wysokim poziomie, mili i uprzejmi ludzie piękne osie strzeleckie. Dobrze jest mieć ze sobą tarcze i taker.
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Oś 50 m.

Post autor: marekp »

Ile kosztuje w Rembertowie? Ile jeśli jest sie członkiem (za przeproszeniem) Legii? Jakis abonament? Na ZKS mam abonament na rok.

MarekP

Juz wiem. 50zl za godzine gdzie godzina jest od wyjscia z dyzurki to ponownego pojawienia sie na dyzurce. 30zl dla czlonkow klubu. I sa jakies zlote karty ale nie wiem jak sie ja zdobywa. Czyli dosc drogo.
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: jarek1300 »

Marku jeśli należy się do PZSS (żeby nie pisać członkiem 8-)
Godzina w Rembertowie kosztuje 40 zł.
https://www.strzelectwo-legia.pl/pl/cen ... .2022.html

Trochę taniej ale i zarazem dalej jest Marynino gdzie 1h na osi 50 m kosztuje
Poniedziałek - Piątek 30 zł
Sobota - Niedziela 35 zł
https://strzelnica-marynino.pl/cennik/
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: tadeusz45 »

Koledzy kombinują jak przysłowiowy koń pod górę. Strzelam na mojej strzelnicy dobre kilkanaście lat, jestem członkiem klubu i do cholery komu przeszkadza moje CP strzelanie.Jeżeli działają inne osie tylko oś CP jest zamknięta to coś jest nie tak.te wszystkie tłumaczenia brzmią trochę niewiarygodnie.
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: jarek1300 »

Dzisiaj kolejny raz trenowałem na strzelnicy Legii w Rembertowie, są tam doskonałe warunki do treningu CP szczerze polecam. Zebrała się tam nas spora grupka zawodników ZKS. Za tydzień powtórka :-D
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: jarek1300 »

Koledzy czy może ma ktoś informacje dotyczące osi CP na ZKS?
Będzie w tym roku dostępna dla strzelców CP czy też nie?
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: tadeusz45 »

Dziś walne zebranie mam nadzieję że ten temat zostanie wyjaśniony.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sekcja CP - ZKS Warszawa”